Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 02:53   #121
Želim samo prenijeti JASNU I GLASNU INFORMACIJU:
PREKINITE ljudima lagat (svjesno ili nesvjesno).
Imat će jebenih problema. Treba se ljude informirati da je psihijatrija sranje i da to odjebu i tamo ne odlaze.
Ljudi nemojte se zajebavat, POPUŠIT ĆETE SVOJA PRAVA BEZ POTREBE.
Neka moja muka i patnja budu Vaš spas. Vi koji ste uglibili, širite glas, učite svoje bližnje što ih čeka ako ih se zapiše.

Ajmo sada će se oglasiti ovi šta nisi ovo šta nisi ono. Malo nije pa je pa nije je jea od tbf-a

Zadnje uređivanje Fox Mulder X : 17.11.2016. at 04:19.
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 03:05   #122
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Tvoj slučaj je u odnosu na nju nebo i zemlja i čista je nepromišljenost s tvoje strane što joj sugeriraš mogućnost svog ishoda. Po tebi bi onda svatko tko je jednom nekad doživio smrtni slučaj u obitelji, ili iznenadni otkaz, ili tešku bolest, ili možda fizički napad i sl., a to su mnogi ljudi doživjeli barem jednom, pa potražio stručnu pomoć kod rješavanja privremenih posljedica takvog proživljenog stresa i usput po potrebi popio tri normabela mogao biti proglašen nesposobnim. Daj se saberi i ne plaši ljude nepotrebno.
Uzrok i posljedica.
Analogna paralela: Branitelj ratovao , nakon rata popušio PTSP.
Sustav ga vidi ovako: OBOLIO JE. Kako što radi čega koga boli briga

Žena koju je muž prebio je pukla na živce. -Obolila je. Neće njenom mužu prišit dijagnozu nego njoj.

Poanta universalis: SUSTAV JE U KURCU I BEZ MILOSTI. Da je to samo "PO MENI" ajme veselja. Dušo to nije "po meni". To ti je po CIJELOM DRUŠTVU (većina koja odlučuje) a ti i takvi ste MANJINA bez utjecaja na propise. Tko je donio te propise? Je li ti znaš da u ovoj RVACKOJ HRAČČČČ PLJUC!!!! je donesen PROPIS da nemože biti FAKIN KUHAR I SLASTIČAR emotivno labilna osoba i osoba s psihičkim smetnjama. Sad lipo izvoli pa guglaj.
Šta je sad? ček da pogodim....A ŠTO NISTE OVO A ŠTO NISTE ONO ABLA BLA BLA BLA KO SLIPA KVOČKA..... idemo idemo, evo ga dolazi, sad će samo što nije.... J-E-B-I G-A!!!!
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 03:16   #123
Za tebe ne znam, ali ja nisam izgubila nikakva prava, i dobila sam sve potrebe o bilo kakvoj sposobnosti koje su mi do sada trebale. Ista situacija je bila kao i kod fleur amour. A ti i dalje slobodno pizdi na nepravedni sustav. Dušo.

I pripazi kako se obraćaš forumašima. Nisi u birtiji.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:48   #124
Fox molder X je u pravu.
Evo i ja sam se zajebo. F32 i ko zna dal ću naći posla u Bosni.
U pravu je i što kaže da je negdje do 2009. sve išlo bez problema.
Sada su sve ubacili u kompjutere i gdje god mrdneš na..bo si.
A na sistematskim pregledima RTG ko dobar dan.
A zbog tog RTG i jesam obolio na F32.
Ako možete privatno onda idite.
Ako ne, onda trpite.
U Bosni si sa F-om nesposoban da radiš a nisi dovoljno nesposoban za invalidske penzije.Jebiga.
Doktori što te mogu sjebat to ti je čudo.

Radim 20 godina na visokorizičnim poslovima.Sad kad su mi živci otišli ko me j...
Nema lakšeg radnog mjesta, nema penzije ,nema posla, nema života.
Još samo da me žena ostavi
A na kraju neću imati ni za lijekove pa sjeći vene jer oružni list ne moš dobit da kupiš oružje da se upucaš.Ma milina od života.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 18:22   #125
Kad sam imala oko 19 godina prekinula sam vezu i bila neka dva tjedna u k... Mama koja je bila prijateljica od moje tadašnje dr. je otišla kod nje po uputnicu za psihologa jer se ja osjećam loše (ma standardno stanje nakon prekida, plakala i tak). Na taj pregled nisam nikada niti otišla jer sam se nakon dva tjedna oporavila, počela izlaziti i krenula gledati druge dečke kako to obično biva. Sada nedavno sam mjenjala doktora, pa sam sama nosila karton u novi dom zdravlja. Kad ono imam što vidjeti, moja bivša dr me najmanje godinu dana vodila kao da imam depresivni poremečaj. Dakle nisam ni bila kod psihologa. Da li je moguće da će mi to biti problem prilikom zapošljavanja u školi kao nastavnik?
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 19:49   #126
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da će mi to biti problem prilikom zapošljavanja u školi kao nastavnik?
za posao u skoli ti to ne traze. ako je ostalo sve isto ide: molba, diploma, potvrda o nekaznjavanju (ne starija od 6 mjeseci), ako imas polozen drzavni onda i to prilozis.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 21:41   #127
Quote:
Mrkiboy kaže: Pogledaj post
Fox molder X je u pravu.
Evo i ja sam se zajebo. F32 i ko zna dal ću naći posla u Bosni.
U pravu je i što kaže da je negdje do 2009. sve išlo bez problema.
Sada su sve ubacili u kompjutere i gdje god mrdneš na..bo si.
A na sistematskim pregledima RTG ko dobar dan.
A zbog tog RTG i jesam obolio na F32.
Ako možete privatno onda idite.
Ako ne, onda trpite.
U Bosni si sa F-om nesposoban da radiš a nisi dovoljno nesposoban za invalidske penzije.Jebiga.
Doktori što te mogu sjebat to ti je čudo.

Radim 20 godina na visokorizičnim poslovima.Sad kad su mi živci otišli ko me j...
Nema lakšeg radnog mjesta, nema penzije ,nema posla, nema života.
Još samo da me žena ostavi
A na kraju neću imati ni za lijekove pa sjeći vene jer oružni list ne moš dobit da kupiš oružje da se upucaš.Ma milina od života.
Ovo za Bosnu je istina. Nit si lud za invalidnine, nit za socijalnu pomoc, nit se mozes lako sa dijagnozom zaposlit. Ne mozes se zaposlit ni bez nje.

Evo zub kad sam vadio, peglali me sta pijem itd. i gledali ko da sam lud ono skroz i specijalisti me poslali.

Edit: Zato sto su mi u zdrastvenu CZMZ upisali

Jesam imao pogodnost nisam platio vadzenje zuba, samo pregled.

Evo lijekova sad nestalo, mane nigdje 2 mjeseca, sta sad da Ja radim.
Razvlacim metoten evo koliko mogu i pokusat cu se skinut sa njeg.

Pisao sam o ovome vec na drugim temama pa cak i ovdje.
Jos u me F23 dijagnoza, prolazna psihoza, a gledaju me ko da ne znam ono, sam jbt ne znam sta.
Dilere, Ubice itd. ovako ne gledaju, jos ih se boje nit ko smije ista da progovori o njima i protiv njih.

Pozdrav mom Zemljaku ali i vama drugima, nije me dugo bilo.
Imam posla a malo sam i aktivniji na Bosanskom forumu.

Pozdrav svima.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:04   #128
Imam pitanje... Bolujem od Hashimoto bolesti štitnjače i zbog toga imam nesanicu zadnjih 3 godine. Znači poremećaj spavanja zbog neadekvatnog lučenja hormona navečer. Ali i dalje redovno studiram, tako da me ne koči previše u životu. Doktorica se ne slaže i poslala me na EEG kod neurologa na adolescentnu psihijatriju. Problem je što sam profesorski smjer na faksu i ne znam koliko bi me takva dijagnoza mogla kočiti u pronalasku posla kasnije ako se odlučim ipak raditi u školi. Rekla sam to doktorici, da se rađe ne bih liječila nego ostala bez mogućnosti zaposlenja, ali je ona inzistirala na tome da poslodavac nema uvid u karton i da te kategorije, F i slično ne spadaju u psihičke bolesti. I to je drukčije od onog što sam pročitala ovdje, pa ima li netko iskustva s time? S tim da mi je doktorica dala sedative koji nisu pomogli i sad razmišlja o antidepresivima.
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:34   #129
Quote:
PasalacquaGirl kaže: Pogledaj post
Imam pitanje... Bolujem od Hashimoto bolesti štitnjače i zbog toga imam nesanicu zadnjih 3 godine. Znači poremećaj spavanja zbog neadekvatnog lučenja hormona navečer. Ali i dalje redovno studiram, tako da me ne koči previše u životu. Doktorica se ne slaže i poslala me na EEG kod neurologa na adolescentnu psihijatriju. Problem je što sam profesorski smjer na faksu i ne znam koliko bi me takva dijagnoza mogla kočiti u pronalasku posla kasnije ako se odlučim ipak raditi u školi. Rekla sam to doktorici, da se rađe ne bih liječila nego ostala bez mogućnosti zaposlenja, ali je ona inzistirala na tome da poslodavac nema uvid u karton i da te kategorije, F i slično ne spadaju u psihičke bolesti. I to je drukčije od onog što sam pročitala ovdje, pa ima li netko iskustva s time? S tim da mi je doktorica dala sedative koji nisu pomogli i sad razmišlja o antidepresivima.
Sve F dijagnoze su psihičke bolesti (guglaj ako ne vjeruješ). Za nesanicu se ne daju antidepresivi (samo idioti će to napraviti jer im se ne da baviti pacijentima). Mislim da trebaš promijeniti doktoricu - nitko te ne može natjerati da piješ lijekove - nisam doktor, no ako je definitivno do štitnjače (provjeri si hormon rasta - somatotropin, nedostatak istog, koji se, ironično, luči tijekom noći/sna, može imati veze sa umorom i nesanciom) ne trebaju ti antidepresivi. Na kraju krajeva, imaš Internet, guglaj i sama donesi svoj sud. Nemam ništa protiv liječnika (stručnih osoba), no treba misliti i svojom glavom.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 01:20   #130
Quote:
Mrkiboy kaže: Pogledaj post
Fox molder X je u pravu.
Evo i ja sam se zajebo. F32 i ko zna dal ću naći posla u Bosni.
U pravu je i što kaže da je negdje do 2009. sve išlo bez problema.
Sada su sve ubacili u kompjutere i gdje god mrdneš na..bo si.
A na sistematskim pregledima RTG ko dobar dan.
A zbog tog RTG i jesam obolio na F32.
Ako možete privatno onda idite.
Ako ne, onda trpite.
U Bosni si sa F-om nesposoban da radiš a nisi dovoljno nesposoban za invalidske penzije.Jebiga.
Doktori što te mogu sjebat to ti je čudo.

Radim 20 godina na visokorizičnim poslovima.Sad kad su mi živci otišli ko me j...
Nema lakšeg radnog mjesta, nema penzije ,nema posla, nema života.
Još samo da me žena ostavi
A na kraju neću imati ni za lijekove pa sjeći vene jer oružni list ne moš dobit da kupiš oružje da se upucaš.Ma milina od života.
Ja zbog ovog i pucam. Jos me kljukaju pogresnom terapijom. Ni 4 deset km socijalne pomoci ne mogu dobit barem da imam za ponekad izac i opremu sebi kupit kada bi ustedio.

Bit ce me oko kante kad moji umru. Jos pucamo i jedni na druge zbog besparice.

Od ubijanja nema nista. Kak da se ubijes kad si bijeda. Sa cim, kako a da ne prezivis.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:46   #131
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
S obzirom na društvo u kojemu živimo, ako imate mogućnost platite privatno gdje Vam neće ništa pisati.
Imati čete razne posljedice o kojemu prije nitko nije razmišljao.
Jednom zaveden , uvijek zaveden.
Zapravo nije to bas tako, poslije odredenog broja godina se kartoni bacaju, mislim 10-15, ako niste u obradi, tako da...A i dr. opce prakse koja vas poznaje nece to napisati, ako stvarno ne misli da niste adekvatni tako da ja preoprucam razgovor. A ako napise, onda joj zahvalite i potrazite drugu vrstu posla.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:55   #132
I ono sta cete postic svojim neinformiranim lupetanjem je da netko tko treba pomoc, zbog straha ju ne potrazi, naudi sebi ili bliznjima a onda nitko nece razmisljat o poslu i potvrdama...
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:58   #133
Quote:
cioccolatina kaže: Pogledaj post
Zapravo nije to bas tako, poslije odredenog broja godina se kartoni bacaju, mislim 10-15, ako niste u obradi, tako da...A i dr. opce prakse koja vas poznaje nece to napisati, ako stvarno ne misli da niste adekvatni tako da ja preoprucam razgovor. A ako napise, onda joj zahvalite i potrazite drugu vrstu posla.
Mislim da se ne bacaju, nisam sigurna.
Moja preporuka je da ako imaju financijske mogućnosti da se liječe privatno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:28   #134
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne bacaju, nisam sigurna.
Moja preporuka je da ako imaju financijske mogućnosti da se liječe privatno.
bacaju, imam potvrdu, htjeli smo provjeriti obiteljsku anamnezu glede nasljednosti karcinoma pa nismo mogli zato.
sto se tice privatnog lijecenja, tu se slazem zato jer je sigurno kvalitetnija usluga, ali opet kazem, ne na ustrb toga da se desi zlo.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:30   #135
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne bacaju, nisam sigurna.
Moja preporuka je da ako imaju financijske mogućnosti da se liječe privatno.
Ne znam, nisam siguran ali mislim da stare bacaju a nove otvore u zdrastvenim ustanovama. Barem su to prije radili tako. Pa vjerovatno i na psihijatrijskim ustanovama to rade.

Nisam upucen pa nisam ni siguran. Znam da su moj stari karton bacili iz djetinjstva a otvorili novi u porodicne medicine ambulanti.

Tek su mi na psihijatriji nedavno karton otvorili. Godinama sam bio bez kartona.

5 godina, a godinu mozda imam karton.

Ne znam. Uglavnom znam da su mi sekretarice napisale u knjizicu Czm i broj telefona a sad to po ustanovama pregledaju.

Kad sam vadio trebao vaditi zub mi vidili to u knjizici i nisu mi htjeli vaditi zub pa me specijalisti poslali da mi vadi radi valjda lijekova sto uzimam za ludost.

Iako taj dan kada sam im dosao da vadim zub nisam uzimao lijekove uopste, i to sam im rekao a opet me specijalisti poslali.

Ko da sam gubav. Mozda i jesam, ko zna.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:02   #136
U potrazi za prahistorijskim nalazima,lijecnici nisu duzni cuvati po zakonu,ali eto ipak se cuvaju, a moj savjet je idite privatno psihijatru, ako imate novaca
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:00   #137
Problem je što svaki poslodavac traži savršenstvo za usrane poslove. Nije pitanje kolika je plaća, koliko otupljujuć posao, koliki je stres i kakav je njegov psihološki profil. Bitno je da pri npr. prodaji usranog proizvoda imaš nesalomljiv osmjeh na licu i veliku motivaciju igrat igru.
U principu se svodi na to da ti seronja prodaje politiku o njegovoj "uglednoj" firmi i da ti trebaš zadovoljiti njegove "svjetske" standarde da bi dobio manje od 4 soma kuna ali bio sretan što učestvuješ u tako važnoj prisutnosti kao što je njegova beznačajna firma.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:10   #138
Komune-posao

Ako sam napisao u krivu temu, izvinjavam se, jer ne znam više kome bih se obratio i molim vas da mi kažete u koju temu onda da to objavim. Tražim pomoć od osoba koje su prebivale određene vrijeme u komunama i liječile se tamo.
Pozdrav ja sam "ovisnik o tabletama" tj bio sam prije više ovisan, a sad me ne privlače toliko puno na 15 minuta me uhvati kriza te me prijeđe . Uglavnom zbog predoziranja sa tabletama sam završio u vrapču(zbog pokušaja samoubojstva), popovači(na liječenju od ovisnosti) i tamo mi je bila napisane dijagnoze : a) ostali mješani anksiozni poremečaji, b) neorganska nesanica, c)ovisnost o drogama i štetnim supstancama (tj znači te tablete) i sad mi to ostaje na kartonu te se ne mogu zaposliti zbog toga jer dr.opće prakse čita nalaz od psihića pa tek onda piše odluku,a zbog toga što tamo piše da sam ovisnik, ja sa ne mogu zaposliti, u Popovači su mi nešto govorili da će mi napisati potvrdu da nisam ovisnik, ali su me na kraju prevarili i nisu mi ništa napisali već su rekli da mi to niti jedan psihijatar neće napisati. Nakon toga pokušao sam nazvati druge bolnice te se čak se dobrovoljno prijaviti da me proučavaju da vide da nisam više ovisnik, ali oni su rekli da nema veze jer psihijatar neće napisati potvrdu bez obzira, nakon toga razmišljao sam o komunama te sam zvao različite ponajviše u Splitu(jer su tamo bolji uvjeti nego u komunama u Zagrebu), te mi je u jednoj bilo rečeno da njihov psihijatar hoće napisati potvrdu, a u drugoj kao što su i doktori rekli da mi to nitko neće htjeti napisati, već da oni daju preporuku za posao i da sam se lječio od njih znači po malo bi me skidali s tableta koje sada konzumiram koje su naravno u mojoj terapiji, ali ja sumnjam da ću se samo tako moći maknuti od svih tih ljekova pa me strah čak i da se maknem da ako i napišu da sam se lječio kod njih da mi to doktorica opće prakse neće priznati i zbog toga neću moći na posao. Pa me sad ukratko zanima je li itko od vas koje je bio u komuni i lječio se tamo dobio potvrdu/list da se lječio tamo a da vam je to doktorica opće prakse to uvažila te ste mogli na posao jer ne bih volio bezveze provesti pitaj boga koliko mjeseci u komuni da mi na kraju doktorica ne prizna to s obzirom da ona traži i gleda psihijatrisku potvrdu koju sam čak i uvjeren neću dobiti tamo pa sad ne znam što da radim ako ima ikoga ovdje da je bio u komuni i kroz to prošao uspješno sa doktoricom molim vas da mi što prije otpišete! Unaprijed hvala!
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 14:50   #139
Dozvola za rad na strojevima

Bok-kak da ja dobim dozvolu za rad na strojevima na medicine rada zadar, tj.dozvolu T1? Zadnji put kad Sam bio dobio Sam neku ogranicenu dozvolu t106 il tak nekak a to je Sam za pomocnog radnika(fizikalija) dok mi zabranjuje rad na strojevima I to sve je zato jer Sam jedamput prije bio lijecen na psihijatriji.moze pomoc?
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2020., 17:55   #140
Quote:
sickdream kaže: Pogledaj post
Bok-kak da ja dobim dozvolu za rad na strojevima na medicine rada zadar, tj.dozvolu T1? Zadnji put kad Sam bio dobio Sam neku ogranicenu dozvolu t106 il tak nekak a to je Sam za pomocnog radnika(fizikalija) dok mi zabranjuje rad na strojevima I to sve je zato jer Sam jedamput prije bio lijecen na psihijatriji.moze pomoc?
Moraš ići ponovo na pregled u ambulantu medicine rada. Dalje sve ovisi o doktoru tamo, eventualno te može poslati na izvanredan pregled kod psihijatra.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.