Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 21:25   #21
ja san u taliji prosa kroz emc,u stopu za autom jer je bila guzva,naplatne iza zavoja i pratit traku nemoguce,sta na prvo odmoriste,objasnija ljudima situaciju,dali mi papiric i uredno prosa sljedeci izlaz
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:39   #22
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Postoji li vremensko ograničenje korištenja autoceste?
npr. uđem na autocestu konkretno ulaz-izlaz Dugopolje, parkiram svoje vozilo na prvoj benzinskoj pumpi i s frendom odnosno njegovim autom odem za Zagreb. Nakon dva ili tri dana vratim se po svoje vozilo i izađem s autoceste na prvom slijedećem izlazu i platim cestarinu par kuna.

Može li se tako igrati?

u zadnjem broju auto kluba ima o tome.. da je cak 130.000 !!! vozaca kaznjeno prosle godine zato sto su usli i izasli na istoj naplatnoj!! ... i onda kazu da na kraju ima fora kao sto si ti naveo.. udes na autocestu i vozis se, i onda npr okrenem se kod zagreba i nazad za more i izadem na iducem izlazu od onog na kojem sam usao i platis samo toliko kn! nisu nista naveli o nekom vremenskom ogranicenju... i tako funkcionira, kazu...
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:47   #23
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
u zadnjem broju auto kluba ima o tome.. da je cak 130.000 !!! vozaca kaznjeno prosle godine zato sto su usli i izasli na istoj naplatnoj!! ... i onda kazu da na kraju ima fora kao sto si ti naveo.. udes na autocestu i vozis se, i onda npr okrenem se kod zagreba i nazad za more i izadem na iducem izlazu od onog na kojem sam usao i platis samo toliko kn! nisu nista naveli o nekom vremenskom ogranicenju... i tako funkcionira, kazu...
ući i izaći na istoj postaji je krajnje glupo jer ti oderu dvostruku najdulju dionicu. zato se izađe na prvom izlazu i vrati se isto tako. ionako je okretanje između izlaza i naplatne kućice zabranjeno.

glede vremenskog ograničenja nekad je postojalo pravilo 24h. jedino ne znam kako se rješavaju vikend pauze ili noćenja.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:08   #24
24 sata je rok koliko ja znam. Unutar toga ne provjeravaju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:42   #25
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ući i izaći na istoj postaji je krajnje glupo jer ti oderu dvostruku najdulju dionicu. zato se izađe na prvom izlazu i vrati se isto tako. ionako je okretanje između izlaza i naplatne kućice zabranjeno.
Kako ovo misliš?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:17   #26
Odvezeš od Lučkog do Zadra, okreneš se prije kućica i kad dođeš nazad ne ideš na Lučko nego na Jamnicu ili Jastrebarsko. Jer ako izađeš opet na Lučko oderat će ti kao da si vozio Lučko-Ploče-Lučko i to automatski.

Komprende?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:18   #27
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
Kako ovo misliš?
uđeš na Lučkom. ostaviš auto na Croduxu. pokupiš auto. voziš do Zdenčine. izađeš platiš 7kn.* okreneš se, uzmeš karticu na Zdenčini i vratiš se natrag opet za 7kn.

ako umjesto ovog označenog sa * ne platiš 7kn, nego se okreneš prije kućice i vratiš na Lučko, tamo će te oderati za 480kn (najdulja dvostruka dionica u tom zatvorenom sustavu, a to je Grobnik - Metković, ili kako se ono dolje kod Metkovića već zove)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:41   #28
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ionako je okretanje između izlaza i naplatne kućice zabranjeno.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Odvezeš od Lučkog do Zadra, okreneš se prije kućica i kad dođeš nazad ne ideš na Lučko nego na Jamnicu ili Jastrebarsko. Jer ako izađeš opet na Lučko oderat će ti kao da si vozio Lučko-Ploče-Lučko i to automatski.

Komprende?
A šta sa ovim? Ja sam i mislio na ovo što si ti napisao @CDRW ali @a
x-type je mislio na ostavljanje auta i dolaženje po njega.
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:22   #29
Quote:
quo vadis kaže: Pogledaj post
A šta sa ovim? Ja sam i mislio na ovo što si ti napisao @CDRW ali @a
x-type je mislio na ostavljanje auta i dolaženje po njega.
pa i cd ti je opisao sličan slučaj kao i ja, samo je on uzeo u obzir ostavljanje auta na, recimo, Tifonu na Jasenicama.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:30   #30
A ko će te vidjet da si se okrenuo. Okrenuo sam se i ja jednom, pobrkao izlaze 23 i 23a (famozni "nepostojeći" za druga Kim Jong Sanadera odnosno ćaću mu i njegove Dugobabe), izašao, skužio da to nije taj nego idući, okrenuo se prije naplatnih i deri na idući.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:57   #31
OK, Hvala.. Ja sam mislio na vožnju samo, ne ostavljanje auta. Recimo uzmem karticu na Ivanja Rijeci odvezem ljude do Slavonije, do Đakova, istovarim ih prije naplatnih, okrenem se i odmah nazad za Zagreb i izađem na Ivanic gradu i platim samo tu dionicu od Ivanja Rijeke do Ivanić Grada, jel to tako fukcionira? I obrnuto. Uđem na Đakovu, odvezem ljude do Ivanja Rijeke okrenem se i onda izađem recimo izlaz Velika Kopanica.. I platim samo dionicu od Đakova do Velike Kopanice. Može tako?
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:14   #32
Može. Koliko ja znam ako nije prošlo više od 24 sata nitko ne kontrolira zašto ti je trebalo 8 sati od IKEA-e do Ivanića. I nelegalno je - to ti je valjda jasno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:31   #33
znači ne smiješ bit umoran i na odmorištu očorit 2i pol sata pa da na izlaz dođeš tih 2,5 sati kasnije od "predviđenog" po našim "stručnjacima"??
moraš vozit u komadu sa min. 130 km/h??
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:32   #34
to funkcionira. isprobao više puta.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:36   #35
Koliko sam upoznat (od onih koji se vole kurčit takvim "egzibicijama" dok im se ne obije o glavu) - do 24 sata nitko ništa ne kontrolira. Mogao ti se auto pokvarit, tebi bit loše, mogao si odspavat na odmorištu (kao da sam jednom.... eh).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 13:34   #36
ISTRAŽIVANJE ZADOVOLJSTVA SA SUSTAVOM PRODAJE VINJETA ZA CESTARINU

U formularu hoćete odgovoriti na 12 pitanja, koje se tiču sustava prodaje elektroničkih vinjeta za cestarinu. Cilj je da utvrdimo zadovoljstvo kupaca sa sistemom prodaje elektroničkih vinjeta za autoceste.
Istraživanje obrađuje prometni institut "Výskumný ústav dopravný, a.s.", kao nezavisna institucija.

link

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...nL5CQ/viewform
peter hronsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 13:42   #37
Khm ... mogli ste malo popravit taj Google Translate ....izgledalo bi profesionalnije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 09:25   #38
problem sa enc-om

jel itko imao situaciju gdje im enc nije ocitan na IZLAZU sa autoputa?
sad sam isla nadoplatiti eacun i vidim da mi nije skinul nofce prije tjedan dana pri izlazu na demerju. uredno sam imala vidljiv uredaj držala razmak i digla se rampa.
eriness13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 11:34   #39
Budu. Iako se meni jednom dogodilo da ipak nisu. Ukratko ak se rampa digla - očitali su ga. Sad je do toga da utvrde da nisu skinuli lovu. No to je problem koji će sami riješit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 15:58   #40
Meni se to desilo prije 8 godina, isto se rampa ne Demerju uredno podigla, nije mi nikad naknadno skinuta lova sa racuna (imam prepaid).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.