Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 19:50   #121
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ako sve napraviš onda majstor više nema posla tko zna koliko dugo, tko zna kada ćete se opet vidjeti, moraš si čuvati posao i stranke.
Da.....................svaki daljnji komentar je suvišan.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:12   #122
Nije suvišan...

Varate se da će propasti pedala i ostati bez kočnica ako cilindar slini. Naglo trenutno propadanje pedale kočnice se isključivo događa prilikom puknuća trulog gumenog ili metalnog voda kojeg je pojela korozija, ali ne i cilindra. Cilindar počne prvo malo sliniti, pa onda s vremenom jače sliniti, a to se provjeri prilikom kontrole debljina obloga i provjerom stanja ispod zaštitne gumice cilindara kada se skine bubanj na servisu. Osim toga u posudi na glavnom kočionom cilindru je kontaktni plovak koji navrijeme upali upozoravajuću lampicu na instrument tabli preniskog nivoa UKA tekućine.

Osim toga i hidraulički prijenos od pedale kvačila do kvačila je najčešće napajan iz iste posude iznad glavnog kočionog cilindra, pa ga isto tako nitko ne mijenja dok ne proslini, a isto tako može isprazniti posudu. I opet da se potpuno isprazni posuda, ostane u oba kočiona kruga ispred klipa dovoljno UKA tekućine da se vozilo može zaustaviti. Ako i oba kruga ostanu bez kočione tekućine što je minimalno moguće, ostane ti ručna kočnica kao zadnja opcija. Znači imaš tri zaštite; dva izolirana kočiona hidraulična kruga (prva osovina jedan krug, druga osovina drugi krug ili dijagonalni spoj u dva kruga) i još k tome ručna kočnica koja je mehanička.

Istina je da kad otkaže jedan kočioni krug na primjer uslijed puknuća trulog kočionog voda da pedala propadne, ali do pola hoda, ne do poda! Da bi propala do poda moraju puknuti oba kruga, a to je minimalno vjerojatno.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 07:15   #123
Čekaj, ti još uvijek toliko energije trošiš na opravdanje ostavljanja starog cilindra?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:53   #124
Pa promijeni ako inzistiraš svom mehaničaru, tvoj novac!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:42   #125
mehanicar kojem bih ovjerio svoj zivot u ruke da mi sredi kocnice i koji bi usrao motku, najvjerojatnije bi me vidio sljedeci put kad dolazim s balticom i svodim ga na pravedno rjesenje problema
i u picku materinu, tako bi stvari vec jednom kod nas i trebale poceti izgledati pa da fuseri bez pojma i mozga jednom odjebu i nauce kaj je odgovornost
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:02   #126
ja donio majstoru nove Textar zadnje pakne i nove cilindre TRW, rekoh promijeni ti to ipak su godine tu. On promijenio pakne, a cilindriće nije, veli to je original to se ne mijenja dok ne procuri, takvi se više ne rade.
Bijaše to prije 2 godine, ručna i nožna i ove godine u 2% razlike cca
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:44   #127
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa promijeni ako inzistiraš svom mehaničaru, tvoj novac!
Ja još nisam našao mehaničara koji to ne mjenja. Pa najveći fušer u og to po defaultu mjenja.
Valjda bogat gradić
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:10   #128
Pa normalno da su originalni najbolji. Ako je cijena cilindra 50KN znači da je proizvodna cijena ispod 10KN, a ostalo je ambalaža, transport i marža. Ako neki misle da su mehaničari fušeri ako ne mijenjaju cilindre s paknama, neka posebno napomenu mehaničarima da tako hoće i gotovo, a ne sad osuđivati i vrijeđati. Ja za tih 50KN radije odem na kesten pire ili kremšnite ako već neznam kud bi sa novcem.

Ja sam imao slučaj da mi je došao 10-11 godina star jedan korejski terenac sa disk kočnicama odozada kojem su blokirale kočnice na jednom kotaču odozada, a bio prethodno na jednom servisu. Sve je smrdilo po gumi i kočnicama od trenja. Kad sam rastavio čeljusti imalo se što za vidjeti, bila je zahrđala stjenka cilindra ispred gumice ispod manžete, a klip je bio sav nabubren od korozije, izgledao je kao kora krastavca. Na drugom kotaču ista situacija. Sad da li je na njemu ikada mijenjana kočiona tekućina i kako je bio održavan, neznam, ali vozilo je bilo staro svega desetak godina. Tako da nema pravila. Vozilo je bilo uvoz iz Austrije.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:30   #129
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ako neki misle da su mehaničari fušeri ako ne mijenjaju cilindre s paknama, neka posebno napomenu mehaničarima da tako hoće i gotovo, a ne sad osuđivati i vrijeđati.
.
Pravom majstoru ja nemam što govoriti kako se radi posao.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:32   #130
kaj nije austrija ekološka zemlja pa ne koriste sol?

navozao sam se dosta po austriji po utabanom snijegu.
a nikad nisam vidio da se snijeg topi, a temperatura ispod nule, kao npr kod nas kad sole.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:57   #131
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa normalno da su originalni najbolji. Ako je cijena cilindra 50KN znači da je proizvodna cijena ispod 10KN, a ostalo je ambalaža, transport i marža. Ako neki misle da su mehaničari fušeri ako ne mijenjaju cilindre s paknama, neka posebno napomenu mehaničarima da tako hoće i gotovo, a ne sad osuđivati i vrijeđati. Ja za tih 50KN radije odem na kesten pire ili kremšnite ako već neznam kud bi sa novcem.

Ja sam imao slučaj da mi je došao 10-11 godina star jedan korejski terenac sa disk kočnicama odozada kojem su blokirale kočnice na jednom kotaču odozada, a bio prethodno na jednom servisu. Sve je smrdilo po gumi i kočnicama od trenja. Kad sam rastavio čeljusti imalo se što za vidjeti, bila je zahrđala stjenka cilindra ispred gumice ispod manžete, a klip je bio sav nabubren od korozije, izgledao je kao kora krastavca. Na drugom kotaču ista situacija. Sad da li je na njemu ikada mijenjana kočiona tekućina i kako je bio održavan, neznam, ali vozilo je bilo staro svega desetak godina. Tako da nema pravila. Vozilo je bilo uvoz iz Austrije.
Pa sta si sad .. vidoviti milan ili mehanicar?

A jebem ti ja isto covjeka koji vozi auto a stedi 50 kn na kocnicama.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:46   #132
Vidovitost nema veze, oči i iskustvo, počne li malo sliniti jedan ispod gumice, mijenjaju se oba dva u paru jer drugi je najvjerojatnije u sličnom stanju i za najkasnije godinu dvije će i on prosliniti.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:58   #133
a ako ima godina i kilometraze, a ne slini, onda ne treba mijenjati?
jer ako nije do sad ni nece?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:55   #134
kod mene tako ispada
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:35   #135
ispričavam se al sad cu ja malo ispast seljak, šta bi onda trebao zamijenit straznje doboše, pakne, federe, ugl cijeli komplet?
ČingLang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.