Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 19:28   #41
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Trebaš izaći van, upoznat novu osobu, pokazat interes za nju, javit se dan kasnije, pozvat je van... Teško se to sve može nazvati slučajno.
Druga je stvar kad si žensko pa očekuješ od muškarca da sve to napravi a ti samo trebaš reći da ili ne.
Svaka slučajnost je slučajna ;-)
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:36   #42
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Pa koji su ti kriteriji?
I koliko si fleksibilan u vezi kriterija?

Mozda cure naslute da ne bi odgovarale tvojim zeljama pa te ostave prije nego sto ti ostavis njih.
Kriteriji su mi da je cura bistra, kreativna, otvorena, da ne puši, da ima stila i ukusa. Zanimljiva sugovornica, emotivna, empatična. Fleksibilan sam u vezi kriterija, bitniji je opći dojam od pojedinog detalja.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:56   #43
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Zvučiš kao udavača... ono kao ja sad imam oke posao, imam di živit i sljedeći logičan korak bi bio da nađem slobodnu curu koja je isto "tu negdje" pa da se oženimo i napravimo 2,5 djeteta, dignemo kredit i kupimo auto. Žene to osjete, zapravo ne samo žene ,općenito ljudi osjete kad ih trebaš zbog njih samih ili ih trebaš zato što su se našli tu u tvojoj blizini i uklapaju se u plan.

Da je ova tema film ti bi bio debeljuškasti polupovučeni lik s naočalama koji zna pričati o vremenu i aktualnim zbivanjima u političko-društvenom životu (ono što ide u dnevniku), možda koja rečenica o kolegama s posla i plan zalijevanja povrtnjaka. U kome bi ti dobro došla pomoć neke nježne ženice. Imam osjećaj da tvoj kriterij što se tiče žene je da je visoka između xy centimetara, ima xy kila, kosu do ramena i da je zaposlena.

Gdje je strast? Za životom, iskustvima, gdje je ona neka iskra koja izbija iz tebe i zbog koje će te netko snimit kroz prozor s drugog kraja ulice?

Evo recimo za početak bi nam mogao ispričati koji ti je zadnji hobi, zanimacija ili općenito nešto što ti je zapelo za oko i o čemu si odlučio saznati malo više, recimo u zadnjih 6 mjeseci? Ono neka nova stvar kojom se baviš sad a nisi se bavio prije?
Hobi, zanimacija... Ove godine u lipnju organizirao sam fotonatječaj u sklopu međunarodnog foto natječaja, koji do sada nije bio u Hrvatskoj. Tema je bila priroda, a prikupljeno je 430 fotografija. U rujnu ove godine organizirao sam drugi sličan fotonatječaj na kojem je prikupljeno 800 fotografija na temu kulturne baštine. Deset najboljih slika s oba natječaja ulazi u međunarodni izbor za najbolje fotografije svih zemalja sudionica, a ima ih oko 55.

Sudjelujem u molitvenoj inicijativi 40 dana za život.

Berem gljive koje poznam i upoznajem nove sa željom da naučim nešto više o tome. Gledao sam utakmicu američkog nogometa i želim saznati više o tome.

S prijateljima igram badmington. Planinarim na Puntijarku. Uzgajam božićna drvca za sebe, prijatelje i rođake. Podižem mali voćnjak jer jako volim jesti voće.

Svako proljeće sudjelujem na projektu suradnje država Srednje i Istočne Europe -svaka zemlja sastavi popis 100 tema vezanih za svoju zemlja i onda mladi iz 30 zemalja pišu o tome na svome jeziku. Ove godine napisali su 430 tekstova o nama na svojim jezicima npr. poljskom, ruskom, grčkom, češkom, estonskom... Dio sam tima koji to organizira.

Sudjelujem u postcrossingu od 2011. Preko toga upoznao sam puno raznih ljudi širom svijeta. S nekima sam često u kontaktu, neke sam upoznao uživo. S jednom Ruskinjom sam prohodao upoznavši se na taj način i bio sam kod nje u Rusiji i ona kod mene. Makar dugo nismo zajedno, preko nje sam zavolio Rusiju.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:05   #44
Quote:
sanosy kaže: Pogledaj post
Uuu,jbte, ovo mi promaklo.
Pa idi na njuškalo, tamo traže "injžinere".
Broj dva: osam, (bloody-fucking), godina si tražio dušu po privatnim firmama,
da bi se uhljebio u državnoj službi,
Tri: nisu to događanja tipa festivali, nego su to kulturna dobra Republike
Hrvatske,
IV: Malo "bolja" žena tu okućnicu preore za 17 minuta(na noge)...
Drago mi je da si drugi puta pozornije iščitala plahtu, koja ti je poslužila za zeku na moj račun :-) Vidiš nisam dugo bio na njuškalu, možda se nađe nešto i za injžinere. Nisam tražio dušu po privatnim firmama nego koricu kruha sa sedam kora. Da je uhljeb biti lako bio bi uljeb svatko. Predivno je biti ukrušak u državnoj firmi. Odem na posao kao rumena zora, a vratim se kao zombi. Doći ću u Požegu na Zlatne žice i žlice Slavonije pa ćeš mi pokazati kulturna dobra i kako se preorava brzopotezno na noge. V. nema.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:52   #45
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Sudjelujem u molitvenoj inicijativi 40 dana za život.
Zna li ona triput neuspješno nagovarana vršnjakinja za ovo sudjelovanje?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:32   #46
Ajme 100 cura. Pa gdje ih nađe? I s ni jednom nije upalilo? Jel ti započneš nešto s njima pa shvatite da si ne pašete ili su to cure koje si pozvao van pa su te odmah odbile? Jesi možda išao na kvantitetu umjesto da se zadržiš oko jedne i pokušaš izgraditi neku kvalitetu?

Ja ne znam, po ovome što pišeš, čini se da sve dobro radiš...

Ali baš da ni na molitvenoj zajednici ne pronalaziš cure koje žele brak i obitelj... hm.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 06:54   #47
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Hobi, zanimacija... Ove godine u lipnju organizirao sam fotonatječaj u sklopu međunarodnog foto natječaja, koji do sada nije bio u Hrvatskoj. Tema je bila priroda, a prikupljeno je 430 fotografija. U rujnu ove godine organizirao sam drugi sličan fotonatječaj na kojem je prikupljeno 800 fotografija na temu kulturne baštine. Deset najboljih slika s oba natječaja ulazi u međunarodni izbor za najbolje fotografije svih zemalja sudionica, a ima ih oko 55.

Sudjelujem u molitvenoj inicijativi 40 dana za život.

Berem gljive koje poznam i upoznajem nove sa željom da naučim nešto više o tome. Gledao sam utakmicu američkog nogometa i želim saznati više o tome.

S prijateljima igram badmington. Planinarim na Puntijarku. Uzgajam božićna drvca za sebe, prijatelje i rođake. Podižem mali voćnjak jer jako volim jesti voće.

Svako proljeće sudjelujem na projektu suradnje država Srednje i Istočne Europe -svaka zemlja sastavi popis 100 tema vezanih za svoju zemlja i onda mladi iz 30 zemalja pišu o tome na svome jeziku. Ove godine napisali su 430 tekstova o nama na svojim jezicima npr. poljskom, ruskom, grčkom, češkom, estonskom... Dio sam tima koji to organizira.

Sudjelujem u postcrossingu od 2011. Preko toga upoznao sam puno raznih ljudi širom svijeta. S nekima sam često u kontaktu, neke sam upoznao uživo. S jednom Ruskinjom sam prohodao upoznavši se na taj način i bio sam kod nje u Rusiji i ona kod mene. Makar dugo nismo zajedno, preko nje sam zavolio Rusiju.
Kivan si na cure iz Bjelovara? Znaju te iz vidjenja, preko nekoga... i nisi im zanimljiv. Sta sad hoces? Na silu ih vuc za kosu u svoju pecinu samo jer odgovarate po godinama i (ne)vjencanoj situaciji?
Pa nisu svi desperadosi (nista osobno ali tako zvucis).

A jebaga, bar Ruskinju i njene sestre iz bivse im SSSR nije tesko nac. Bacas udicu u lokvu sa krivim mamcem, a ovamo imas cijeli ocean i samo blejis u njega.
Lijepo trazi svoju srecu medju 'bivsom bracom' i garant ce ti se neka njihova sekica zakacit. Dobit ces sta si trazio (koliko Bjelovara stane u jednu Moskvu npr? pa sad ti izracunaj % za svoje sanse uparivanja )
Dal' ces kasnije bit zadovoljan, e to je drugi par cipela.
Beggars can't be choosers.

EDIT: nek ti netko fino sroci oglas na ruski i zaljepi ga na njihovu stranicu: trazim zenu a poslije, kad kliknete, mozete da se gledate preko ekrana i smjeskate.
One su brze i poduzetne, garant ce naucit hrvatski u roku odmah ako bude potrebe
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:25   #48
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Kivan si na cure iz Bjelovara? Znaju te iz vidjenja, preko nekoga... i nisi im zanimljiv. Sta sad hoces? Na silu ih vuc za kosu u svoju pecinu samo jer odgovarate po godinama i (ne)vjencanoj situaciji?
Pa nisu svi desperadosi (nista osobno ali tako zvucis).

A jebaga, bar Ruskinju i njene sestre iz bivse im SSSR nije tesko nac. Bacas udicu u lokvu sa krivim mamcem, a ovamo imas cijeli ocean i samo blejis u njega.
Lijepo trazi svoju srecu medju 'bivsom bracom' i garant ce ti se neka njihova sekica zakacit. Dobit ces sta si trazio (koliko Bjelovara stane u jednu Moskvu npr? pa sad ti izracunaj % za svoje sanse uparivanja )
Dal' ces kasnije bit zadovoljan, e to je drugi par cipela.
Beggars can't be choosers.

EDIT: nek ti netko fino sroci oglas na ruski i zaljepi ga na njihovu stranicu: trazim zenu a poslije, kad kliknete, mozete da se gledate preko ekrana i smjeskate.
One su brze i poduzetne, garant ce naucit hrvatski u roku odmah ako bude potrebe
U potpunosti se slazem. Ruskinje su ocajne da nadu muza (koji ne pije). Osim toga su dobre zene (zgodne, odane, dobro kuhaju...) Ima jedan show na ruskoj televiziji, zove se "Davaj pozenimsya" (Hajmo se vjencati). Trazi ga za youtube. Mozes im napisati.
S oglasom ti mogu ja pomoci.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:28   #49
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zna li ona triput neuspješno nagovarana vršnjakinja za ovo sudjelovanje?
Zna. I ona je sudjelovala.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:36   #50
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ajme 100 cura. Pa gdje ih nađe? I s ni jednom nije upalilo? Jel ti započneš nešto s njima pa shvatite da si ne pašete ili su to cure koje si pozvao van pa su te odmah odbile? Jesi možda išao na kvantitetu umjesto da se zadržiš oko jedne i pokušaš izgraditi neku kvalitetu?

Ja ne znam, po ovome što pišeš, čini se da sve dobro radiš...

Ali baš da ni na molitvenoj zajednici ne pronalaziš cure koje žele brak i obitelj... hm.
To je bilo kroz dugo vremensko razdoblje. Bilo je raznih situacija. S nekima sam započeo, s nekima je stalo na početku, s nekima je bilo i uspjeha.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:40   #51
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slazem. Ruskinje su ocajne da nadu muza (koji ne pije). Osim toga su dobre zene (zgodne, odane, dobro kuhaju...) Ima jedan show na ruskoj televiziji, zove se "Davaj pozenimsya" (Hajmo se vjencati). Trazi ga za youtube. Mozes im napisati.
S oglasom ti mogu ja pomoci.
To uglavnom vrijedi za Ruskinje. Udaljenost i drugačija kultura kompliciraju stvari. To mi je zadnja opcija, jednostavnije je naći domaću curu.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:43   #52
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
To uglavnom vrijedi za Ruskinje. Udaljenost i drugačija kultura kompliciraju stvari. To mi je zadnja opcija, jednostavnije je naći domaću curu.
U cemu je drugacija kultura? Ja sam se udala za Hrvata i nisam primjetila nikakve razlike u kulturi. Moja sestra se udala za Dominikanca (iz Dominikanske Republike) i nije imala nikakvih problema zbog kulture. "Drugacija kultura" je uglavnom mit. Najveci problemi u vezi su zbog karaktera. Osim toga ruska kultura nije tako razlicita od vase.

Udaljenost da, moze biti problem. Ali postoje avioni. Osim toga Rusija je tako velika da za neke je blize udati se u Hrvatskoj nego u Vladivostoku.
A mnoge Ruskinje zele pobjeci iz svoje zemlje.

U Ukrajini situacija je jos gora za njih (bolja za tebe). Vidjela sam na Oprah showu mali dokumentarac o tome kako cure moraju traziti muzeve izvan zemlje. To vrijedi i za Moldaviju.

Zadnje uređivanje deonisa : 18.10.2017. at 09:15.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:17   #53
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
To je bilo kroz dugo vremensko razdoblje. Bilo je raznih situacija. S nekima sam započeo, s nekima je stalo na početku, s nekima je bilo i uspjeha.
Svejedno, zvuči kao ogroman broj. Možda si u tom vremenskom razdoblju u kojem si imao puno prilika trebao više se potruditi da veza s jednom od tih s kojima je bilo uspjeha uspije i da bude kvalitetna veza.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:38   #54
Potvrdjujem da su razlike u kulturi glupost. Nije da u Rusiji ljudi zive u spiljama i plemenima. A i te sitnice po kojima se kao razlikujemo mogu biti bas zanimljive. Meni je bas zanimljivo i urnebesno smijesno mog Engleza uciti hrvatski
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:20   #55
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Potvrdjujem da su razlike u kulturi glupost. Nije da u Rusiji ljudi zive u spiljama i plemenima. A i te sitnice po kojima se kao razlikujemo mogu biti bas zanimljive. Meni je bas zanimljivo i urnebesno smijesno mog Engleza uciti hrvatski
Moje je mišljenje, da je sve lako kad si mlad, kad postoji strast, kemija, polet. Normalno je da dođe vrijeme kad se sve slegne i kad prestane početni žar. Tada uz sve uobičajene poteškoće, dođu još na vidjelo i razlike u mentalitetu, pogledu na svijet, načinu života, kulturi pa se zakomplicira. Dok postoji jaka volja, sve je to premostivo. Ovisi koliko netko ima volje i koliko je spreman nositi se s time. Ako bi to bilo to i ako vi ta ženska bila prava za mene, možda bi se i odlučio za to.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:32   #56
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje, da je sve lako kad si mlad, kad postoji strast, kemija, polet. Normalno je da dođe vrijeme kad se sve slegne i kad prestane početni žar. Tada uz sve uobičajene poteškoće, dođu još na vidjelo i razlike u mentalitetu, pogledu na svijet, načinu života, kulturi pa se zakomplicira. Dok postoji jaka volja, sve je to premostivo. Ovisi koliko netko ima volje i koliko je spreman nositi se s time. Ako bi to bilo to i ako vi ta ženska bila prava za mene, možda bi se i odlučio za to.
Cemu toliki oprez? Ne radi se uopce o godinama. Niti strast, niti kemija, niti zar. A posebno volja. Nisam uopce u cvijetu mladosti bila kad sam odlucila sve, ali bas sve poceti iznova. A koliko kuzim, ti si jos mladji od mene. Tako da si dokazano ne mozes traziti opravdanje u godinama

Jel mi mozes reci na koje konkretno razlike u kulturi i mentalitetu mislis?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:38   #57
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje, da je sve lako kad si mlad, kad postoji strast, kemija, polet. Normalno je da dođe vrijeme kad se sve slegne i kad prestane početni žar. Tada uz sve uobičajene poteškoće, dođu još na vidjelo i razlike u mentalitetu, pogledu na svijet, načinu života, kulturi pa se zakomplicira. Dok postoji jaka volja, sve je to premostivo. Ovisi koliko netko ima volje i koliko je spreman nositi se s time. Ako bi to bilo to i ako vi ta ženska bila prava za mene, možda bi se i odlučio za to.
Onda ni sa Hrvaticom ti ne bi bilo lakse. Jer se uvijek moras prilagoditi drugoj osobi (navike, mentalitet, obitelj itk).
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:39   #58
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Meni je bas zanimljivo i urnebesno smijesno mog Engleza uciti hrvatski
Samo mu nemoj reci da je hrvatski tezak, jer ces ga jako obeshrabriti.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:41   #59
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Samo mu nemoj reci da je hrvatski tezak, jer ces ga jako obeshrabriti.
Ma nikako tezak. Sve je lako, pogotovo kad nakon gramaticki ispravne recenice dobijes keksic. Sve je u motivaciji
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:22   #60
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si drugi puta pozornije iščitala plahtu, koja ti je poslužila za zeku na moj račun :-) Vidiš nisam dugo bio na njuškalu, možda se nađe nešto i za injžinere. Nisam tražio dušu po privatnim firmama nego koricu kruha sa sedam kora. Da je uhljeb biti lako bio bi uljeb svatko. Predivno je biti ukrušak u državnoj firmi. Odem na posao kao rumena zora, a vratim se kao zombi. Doći ću u Požegu na Zlatne žice i žlice Slavonije pa ćeš mi pokazati kulturna dobra i kako se preorava brzopotezno na noge. V. nema.
Svaka čast,ovakav odgovor je bio poželjan.Znači Ti zapravo i nemaš neki
određen problem,nego si jednostavno u krivo vrijeme na krivom mjestu...
Događa se često.I češće no što ljudi misle.
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.