Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2006., 11:31   #21
Quote:
mr.green kaže:
Meni je još misterioznije kako je Swift uopće znao da će ti mjeseci,100 godina poslije,dobiti baš ta imena - Phobos i Deimos!
AKO (!) je to istina, možda su oni koji su dali imena tim mjesecima čitali Swifta...
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:57   #22
Quote:
Tragač kaže:
AKO (!) je to istina, možda su oni koji su dali imena tim mjesecima čitali Swifta...
Ako se ne varam, baš tako je i bilo....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 12:02   #23
Nije istina, naravno. Swift uopće ne spominje imena, nego kaže da Mars ima 2 satelita i navodi promjere orbita i vremena obilaska. Falio ih je za više od 50%, dakle, dio o točnim dimenzijama i brzinama rotacije je još jedna pizdarija. Što je ostalo? Pogodio je da Mars ima 2 mjeseca. Ali ni to nije njegova ideja. Galileo je svojedobno napisao anagram u kojem tvrdi da je Saturn trojne prirode, misleći na prstenove. Kepler je taj anagram krivo protumačio kao izjavu da Mars ima 2 mjeseca, jebiga, događa se i najboljima. Ako stavimo stvari u perspektivu tadašnjeg vremena, gdje imaš s jedne strane Keplerovo tumačenje Galilea - dva prejebena autoriteta, a s druge strane činjenicu da se ti sateliti ne mogu vidjeti ni s najboljim tadašnjim teleskopima, uključiš logiku i pretpostaviš da su ti sateliti:
1. mali
2. vrlo blizu Marsu.
Sve u svemu, fora, ali jako daleko od kolektivne svijesti, orgona, pizdamaterina...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 16:37   #24
Quote:
Tragač kaže:
AKO (!) je to istina, možda su oni koji su dali imena tim mjesecima čitali Swifta...
Ma šalim se malo, ali me to podsjetilo na Jules Verna i njegov "Put na mjesec".
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 18:25   #25
Quote:
Tragač kaže:
AKO (!) je to istina, možda su oni koji su dali imena tim mjesecima čitali Swifta...
APROPO da li su planeti dobili imena po bogovima ili su bogovi dobili imena po planetima? (mislim općenito)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 22:02   #26
Quote:
ijon kaže:
APROPO da li su planeti dobili imena po bogovima ili su bogovi dobili imena po planetima? (mislim općenito)
Planeti po bogovima. (i piše se à propos)
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 07:19   #27
Quote:
pasovski kaže:
logika te navodi na to da postoji ta "univerzalna sila " jer sve bez nje gubi svoju konacni smisao. postoji sila ili energija koja je protkana kroz sve sto postoji,ama bas sve!!!
daj malo obrazlozi to,... kako sve gubi smisao bez sila koja ide kroz sve,...?
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 07:22   #28
Quote:
golfska struja kaže:
/Jonathan Swift u Gulliverovim putovanjima spominje Phobos i Deimos, dva mjeseca Marsa i navodi njihovu točnu veličinu i brzinu rotacije. Bilo je to 100 godina prije nego su ti mjeseci bili otkriveni. /

Kako?

Mislite li da postoji univerzalna svijest i znanje? Da li vam se često događa da pomislite na nekoga i onda vas ta osoba nazove? Znaju li ljudi više nego što znaju da znaju?
Sve zvuci misteriozno kada neznamo dovoljno chinjenica..... ili kako je to volim kazati; Fali nam cinjenica koja je ubila chudo....
Sta sam htio reci svaka prica zvuci fantasticno i nevjerojatno ako ispustis neki kljucni podatak..... No sad je pitanje,.. sta je u stvari iza ove price,... moram priznati da kad sam je prvi put cuo; me je zagolicala,..
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:28   #29
Zar nije moguće da je netko već prije vidio Marsove satelite pa se to poslije zaboravilo? Mislim, u znanosti, posebno prije 20. stoljeća, to je dosta često(npr. Avogadrova hipoteza je dosta dugo čamila u mraku).
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.