Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 19:21   #61
Izgubljena putovnica

Eto tražim je već 2 tjedna i nemogu je nikako naći. Mislim da mi nema druge nego pravljenje nove, samo nemam pojma šta trebam učiniti nešto sam čula da trebam prvo prijaviti nestanak ?!? Može bi netko pojasniti šta i kako
I da zanima me u koje države mogu s osobnom,znam da mogu s sve zemlje bivše Yu, Italiju..samo neznam za Austriju?!
Kika_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:28   #62
ne možeš u austriju

prvo odeš na svoju policijsku postaju i tam napišeš izjavu
onda te oni naruče za dana x kad ti daju zapisnik
pa s njim ideš u policiju u petrinjskoj (ako si z zgb), pa ideš dat oglas u narodne novine, pa se vratiš u policiju
tak je bilo prije 2-3 godine

možda piše i na policijskim stranicama, pa pogledaj malo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:50   #63
Da to je otprilike postupak. Prijavit nestanak - oglas u NN - zahtjev za novom. Sve ti kažu kad dodješ u PU, bitno da prijaviš, morala bi odmah, tako da ako kasniš s prijavom nestanka obavezno reci da si tek sad vidjela da ti nedostaje jer ti prije nije trebala. Inače dave.
A baš ne znam može li se u sve ex YU na osobnu. I šta nije sad bila neka frka sa Slovenijom pa ne možeš ni tamo, nisam sigurna, meni je putovnica istekla i lijena sam napravit novu pa sve računam da zapravo nigdje ne mogu dok to ne sredim
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 12:26   #64
hvala na objašnjenju da li postoji neka stranica gdje mogu točno pogledati u koje države smijem a u koje ne samo s osobnom? Jer krajem mjeseca idem za Dubrovnik, pa sam mislila ici do svetog stefana u cg pa neznam da li ću moći?!?
a za Sloveniju sam sigurna da se može s osobnom i za Italiju, pošto svaki mjesec putujem i nisam imala nikakvih problema
Kika_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:24   #65
osobna ti ne treba za države kojima su ukinute granice (tj. one koje su u EU).
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:27   #66
Veličina slike za putovnicu?

hej, da li netko zna koja je velicina slike za putovnicu?
__________________
"SPIDER-PIG, SPIDER-PIG, DOES WHATEVER A SPIDER-PIG DOES. CAN HE SWING FROM A WEB? NO, HE CAN'T, HE'S A PIG. LOOKOUT, HE IS A SPIDER-PIG!"
v_nbls is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:03   #67
3,5 x 4,5 cm
http://www.mup.hr/44.aspx
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:15   #68
thx
__________________
"SPIDER-PIG, SPIDER-PIG, DOES WHATEVER A SPIDER-PIG DOES. CAN HE SWING FROM A WEB? NO, HE CAN'T, HE'S A PIG. LOOKOUT, HE IS A SPIDER-PIG!"
v_nbls is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:10   #69
da ne otvaram novu temu, može li se passaporte dobit za manje od 30 dana? ja bi preda zahtjev u ponediljak 18.6. a tija bi putovat 15.7. sad čuh da ima neki žurni postupak pa vas molim da me uputite
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:20   #70
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, može li se passaporte dobit za manje od 30 dana? ja bi preda zahtjev u ponediljak 18.6. a tija bi putovat 15.7. sad čuh da ima neki žurni postupak pa vas molim da me uputite

ima,i postoji,ali moras osobno doci u Zg i moraju biti opravdani razlozi .Usput,putovnice sada budu gotove za kojih 20 dana. Meni isto trenutno rade novu,gotova za 20 dana. Split naravno
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:25   #71
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
ima,i postoji,ali moras osobno doci u Zg i moraju biti opravdani razlozi .Usput,putovnice sada budu gotove za kojih 20 dana. Meni isto trenutno rade novu,gotova za 20 dana. Split naravno
ok. 20 dana mi je skroz prihvatljivo.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:34   #72
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
ok. 20 dana mi je skroz prihvatljivo.
zar ti nije ova rekla kada ce biti gotovo
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:33   #73
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
zar ti nije ova rekla kada ce biti gotovo
ma roge rekla, nisan još ni otiša iden tek u ponediljak
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:35   #74
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
ma roge rekla, nisan još ni otiša iden tek u ponediljak

20 tak dana racunaj....
najbolje ti otici u nedilju navecer popit piće,i onda u jutarnjim satima svrati do policijske i uzmi broj za putovnice
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 13:57   #75
jedva čekam doć u sabor u vladajućoj garnituri pa da promijenim ovaj deeebilni zakon o izradi putovnice.

normalno za izvadit novu putovnicu treba donijeti staru. moja istekla 2004. i naravno izgubija san je (a možda čak i bacija u škovace ). teta kaže da ne može, već da moran prijavit gubitak/nestanak. meni bi to imalo smisla da je putovnica važeća, al kako je prestala važiti prije 3 godine to me tako frustrira.

ništa, sutra (jer naravno radim kroz jutro pa nemogu cili dan izbivat sa posla) ja opet na policiju predat prijavu za gubitak/nestanak, kad ono nova globa, 70 kn taksenih maraka. e da, u toj prijavi moraš pod materijalnom i kaznenom odgovornošću reć da nisi nikom proda putovnicu. mislin ako i jesan, pa tip kojem sam je proda sigurno neće ako ga uhvate reć da je kupija, već da je naša na ulici, ali dobro. treba također navest i točan datum gubitka/nestanka.

ništa, ja danas dođem po to rješenje, i kaže teta odi u narodne novine, plati oglas i sa tom potvrdom dođi predat zahtjev za izradu nove putovnice. e da, to ti se plaća dodatnih 50kn taksenih maraka jer si izgubio putovnicu. znači ja zbog izgubljene nevažeće putovnice, podebljavam državni proračun za 120kn, a da ju imam sa sobom, ona bi ju precvikala i dala mi da ju bacim u škovace.

pa je li ovo samo meni teška debilana?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:00   #76
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post

pa je li ovo samo meni teška debilana?

samo tebi
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 16:00   #77
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
pa je li ovo samo meni teška debilana?
Ma moraju vidjet putovnicu da ne bi bilo da si je nekome prodao, a onda naravno i precvikat. Nema veze što joj je rok istekao.
Jednostavno, takva procedura.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:12   #78
pomoć, hitna izrada putovnice

Ako moze pomoc oko dokaza za hitnu izradu putovnice..

naime, trebam s curom ici u pariz 15og 16og, medjutim cura nema jos sredjenu putovnicu, i sad u pon ce predati zahtjev , a 2 tjedna bas i nije da se ima vremena za cekati..

pa ako moze neki savjeti tocni sta da se navede na salteru kao dokaz za hitan postupak, kako opce ide procedura, te da li su rigorozni oko trazenja konkretnog dokaza za hitni postupak...
Mylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:58   #79
Najlakše ti je nać nekog tko ima neku firmu i da ti na memorandumu napiše dopis da ti cura (ime i prezime, JMBG, adresa) kao zaposlenica te firme ide na važan sajam u francusku ili tako negdje i da putuje u npr. ovaj petak. Nek se dole potpiše i lupi žig i to je to. U roku 48 sati putovnica je gotova. Nitko ne provjerava da li ona stvarno radi u toj firmi, da li postji taj sajam upoće...
Ja sam svoju tako dobio prošli tjedan.
Pučanstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:55   #80
Da, najlakše ti je da firma napiše da ti cura ide na neki seminar. Nitko ne provjerava to. Ja sam tako vadila putovnicu nedavno.
I bili su klinci neki koji su isprintali najavu za koncert peppersa i na poleđini napisali molbu za putovnicu jer su kupili karte i prošlo im je. Ovisi kod koje babe dođeš meni je prvo jedna nadrkana rekla da moram imat sve moguće potvrde od pape i predsjednika države pa sam otišla drugoj
keana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.