Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 12:45   #61
moje iskustvo - za golfa2 sam prije koju godinu mijenjao pakne i cilindre (jer je propišao jedan), kod gige u šupi, materijal kupio ja, pakne ne znam koliko su bile a 50 kn po cilindru. naplaćeno 200 kn za posao, jel to puno ili malo nemam pojma al nije bilo nimalo pedantnosti u radu i na idućem tehničkom opet problem sa zadnjim kočnicama - ispostavilo se da je majstor nešto (neki klinac) na krivu stranu umetnuo. To je otkrio drugi giga u svojoj šupi, postavio pravilno i potokario za 50kn
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:06   #62
Je, nije svaki giga u šupi dobar, ali nađu se i dobri. Vampir radi dobro i pedantno, ali nepotrebno mijenja ispravne dijelove i radi nepotrebne troškove vlasniku. Jedino nisam siguran za cilindar na slici na desnoj zaštitnoj gumici da li je vlažan od slinjenja kočionog ulja ili od pipanja zauljenim rukavicama, neznam da li stvarno slini cilindar ispod gumice ne vidi se na slici, ali svlačio je gumicu koliko vidim. Čovjek je došao na zamjenu pakni, a on je još promijenio cilindar/re, oprugu pakni, opružne držače pakni, nepotrebno je skidao je glavčinu kotača neznam iz kojeg razloga i stavio je novu maticu glavčine i tako vjerojatno isto na drugoj strani. Ja se mogu kladiti da je čovjeku samo za taj posao izbio najmanje 100-150 eura, a kod nas giga napravi za 200KN.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:21   #63
Mijenja i popratne dijelove jer se to tak radi. to ti je isto ko i polugeneralka moze se napraviti ali to je kurac od posla.

volim pedantne mehanicare jer sam i sam kak bi rekli zdrkan i picajzla tak da je lijepo vidjeti da covjek stoji iza onoga sto radi. tak bi trebali svi pa bi svima bilo bolje....
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:26   #64
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Je, nije svaki giga u šupi dobar, ali nađu se i dobri. Vampir radi dobro i pedantno, ali nepotrebno mijenja ispravne dijelove i radi nepotrebne troškove vlasniku. Jedino nisam siguran za cilindar na slici na desnoj zaštitnoj gumici da li je vlažan od slinjenja kočionog ulja ili od pipanja zauljenim rukavicama, neznam da li stvarno slini cilindar ispod gumice ne vidi se na slici, ali svlačio je gumicu koliko vidim. Čovjek je došao na zamjenu pakni, a on je još promijenio cilindar/re, oprugu pakni, opružne držače pakni, nepotrebno je skidao je glavčinu kotača neznam iz kojeg razloga i stavio je novu maticu glavčine i tako vjerojatno isto na drugoj strani. Ja se mogu kladiti da je čovjeku samo za taj posao izbio najmanje 100-150 eura, a kod nas giga napravi za 200KN.
Kocnice nisu modni dadatak na autu nego najvazniji dio koji uvijek mora funkcionirat besprijekorno, Vampiru je to ocito jasno a tebi nije, ako si ti vec suicidalan onda si bolje kupi pistolj pa si prosviraj mozak, nemoj sa neispravnim kocnicama izlazit na cestu i tuđe živote stavljat u opasnost.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:40   #65
Dim iz straznjeg kotača

Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Lijepo odrađeno, ali zašto si kupovao novi feder i kvazi tanjuriće, jedino ako su došli u kompletu sa paknama?! .
Fakat ti je dosadno pa drkaš ljude ?
Nema veze . subota je a i poslijepodnevni odmor je gotov pa se mogu pozabavit tobom .

Ne pribor kočnica ne dolazi sa pločicama . Da li je 60 kuna vrijednije od razmišljanje o mogućnosti pucanja federa i ponovnom rastavljanju zadnjih brenzi ?

Usput budi rečeno . Prvi preduvjet da bi ovi regulatori na brenzama radili savršeno su novi federi

Quote:
I mijenjao si kočni cilindar, pa što je stari curio ili ti to mijenjaš onako preventivno da nabiješ satnicu?
Cccc. Fakat si ko kakav klinac . Da . stari je curio . A i da nije curio promjenio bi ga jer mu je cijena 80 novaca . I nemam potrebu za natezanjem nikakve satnice . Previše posla imam i ovak . kak god okrenem dan mi je prekratak. .

Quote:
Kad si već više od pola toga promijenio na novo, mogao si mirne duše još otšarafiti tanjurastu noseču ploču i prepraviti u disk kočnice kao na GT modelu!
Naravno . Samo takva izdrkavanja koštaju . Tu nemam milosti

Quote:
I još samo da se osvrnem na tokarenje diskova i bubnjeva koje si spominjao, možeš tokariti toliko puta dok ne prijeđeš minimalnu dopuštenu debljinu mesa koja ti je otisnuta na mesu, ali mnogi ionako imaju viška love pa kupuju nove.

Naravno da možeš tokarit . Već sam ti napisal da nije u ovom slučaju matematički opravdano .


Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Je, nije svaki giga u šupi dobar, ali nađu se i dobri. Vampir radi dobro i pedantno, ali nepotrebno mijenja ispravne dijelove i radi nepotrebne troškove vlasniku. Jedino nisam siguran za cilindar na slici na desnoj zaštitnoj gumici da li je vlažan od slinjenja kočionog ulja ili od pipanja zauljenim rukavicama, neznam da li stvarno slini cilindar ispod gumice ne vidi se na slici, ali svlačio je gumicu koliko vidim.
Naravno da svlačim gumicu . Svaki put pogledam ispod .
Kaj misliš zakaj ?



Pitaš zakaj ide glavčina dolje ?
Čisto da bi ploču mogel počistil ovak




I naravno ako nema plastiku na dosjedu za paknu podmazal ovak




Quote:
Čovjek je došao na zamjenu pakni, a on je još promijenio cilindar/re, oprugu pakni, opružne držače pakni, nepotrebno je skidao je glavčinu kotača neznam iz kojeg razloga i stavio je novu maticu glavčine i tako vjerojatno isto na drugoj
strani.
A ? Ne Ne . Čovjek nije došao na izmjenu pakni . Došao je popravit zadnje kočnice . E onda , ja sam taj koji ih popravlja i ja sam taj koji nakon obavljenog posla na tim kočnicama moram isti tren kad izađe iz radione zaboravi na nega . Nesmije mi se dogodit da u bilo kojem trenutku sam sebe uhvatim u razmišljanju o kvaliteti obavljenog posla na tim brenzama . Zakaj bi si opće dozvolil tak nekaj ? Previše godina imam i puno previše posla da bi se zajebaval i jajaril za kikiriki .Pa kaj mi treba da ja ponoći nemrem spavat jer sam iz neznam kojih jebenih pobuda preskočil nekaj da bi nekome ušparal par kuna ? Boli me uvo ko bu kaj rekel . Do sada se moje razmišljanje pokazalo ispravnim . I umjesto da imam manje posla , baš suprotno . Imam ga preko glave ( vjerovao ti ili ne )
Sve brenze i svima slažem isto . Kao dokument Imam pun hard materijala svih automobila kojema sam radio brenze .
( naravno vjerovao ti ili ne )









Quote:
Ja se mogu kladiti da je čovjeku samo za taj posao izbio najmanje 100-150 eura, a kod nas giga napravi za 200KN.

Jebi ga . Ko voli nek izvoli . Ne sekiraj se . Na tjednoj bazi oteram takve pametnjakoviće . Da bi ja mirno spaval a ti dobil kvalitetan posel i garanciju na isti , radimo po mome ili pak ne radimo nikak .
Zamisli kak se ti sekiraš kolko je kaj koštalo . Cccc
Kaj bi na ovoga rekel ? Ccccc



Znaš kak spavam ? Ko beba .

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma

Zadnje uređivanje vampir001 : 07.10.2017. at 22:51.
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:58   #66
Ove pakne mi izgledaju ko da su sa nekog opla.
Astra ili corsa..
Jako lijepo odrađeno.

A skidanje gumice.. hebiga skidaš je da vidiš jel prohrđao klip i jel pušta gdje gumica. Nema svrhe sve ovako složiti ako blokira klip zbog hrđe
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:43   #67
Pa sunce mu žarko, samo mi nemoj reći da stavljaš još parfem na te kočnice, previše to glancaš prijatelju! Valjda si tako pažljiv i prema ženi kod kuće nadam se!
One opruge ja mijenjam kad su trule i površinski najetkane, onda su tek disfunkcionalne, rastegnute i neispravne, a ona na slici je mogla još mirne duše biti 10 godina. Dobro, ako je cilindar slinio ispod gumice i ja bih ga promijenio, tu se slažem.

A zašto si mijenjao kompletnu čeljust za zadnjoj slici, što je korodirao cilindar ispred gumice cilindra i korozija zaglavila klip?
Gumeni kočioni lajtung vidim da si isto promijenio, mogu se kladiti da je stari bio ispravan bez pukotina i da si ga promijenio čisto onako preventivno, da bi bilo po tvom!

Budeš ti s vremenom došao do profesionalnog zasićenja, pa bu ti dojadilo picajzlati i budeš počeo normalno raditi, doći će to s godinama!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 02:55   #68
Presidente, malo se blamiraš i ne odustaješ?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:09   #69
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa sunce mu žarko, samo mi nemoj reći da stavljaš još parfem na te kočnice, previše to glancaš prijatelju! Valjda si tako pažljiv i prema ženi kod kuće nadam se!
One opruge ja mijenjam kad su trule i površinski najetkane, onda su tek disfunkcionalne, rastegnute i neispravne, a ona na slici je mogla još mirne duše biti 10 godina. Dobro, ako je cilindar slinio ispod gumice i ja bih ga promijenio, tu se slažem.

A zašto si mijenjao kompletnu čeljust za zadnjoj slici, što je korodirao cilindar ispred gumice cilindra i korozija zaglavila klip?
Gumeni kočioni lajtung vidim da si isto promijenio, mogu se kladiti da je stari bio ispravan bez pukotina i da si ga promijenio čisto onako preventivno, da bi bilo po tvom!

Budeš ti s vremenom došao do profesionalnog zasićenja, pa bu ti dojadilo picajzlati i budeš počeo normalno raditi, doći će to s godinama!
Kao neutralni korisnik vaših usluga prije bi potražio @vampira da mi odradi auto nego tebe.
Najvažnija mi je sigurnost a ne šparanje na kikiriki sitnicama.
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:28   #70
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa sunce mu žarko, samo mi nemoj reći da stavljaš još parfem na te kočnice, previše to glancaš prijatelju! Valjda si tako pažljiv i prema ženi kod kuće nadam se!
One opruge ja mijenjam kad su trule i površinski najetkane, onda su tek disfunkcionalne, rastegnute i neispravne, a ona na slici je mogla još mirne duše biti 10 godina. Dobro, ako je cilindar slinio ispod gumice i ja bih ga promijenio, tu se slažem.

A zašto si mijenjao kompletnu čeljust za zadnjoj slici, što je korodirao cilindar ispred gumice cilindra i korozija zaglavila klip?
Gumeni kočioni lajtung vidim da si isto promijenio, mogu se kladiti da je stari bio ispravan bez pukotina i da si ga promijenio čisto onako preventivno, da bi bilo po tvom!

Budeš ti s vremenom došao do profesionalnog zasićenja, pa bu ti dojadilo picajzlati i budeš počeo normalno raditi, doći će to s godinama!
Ti jedan od onih "brzih servisa" zamjena pločica za 15 minuta? Kaj to treba čistit, ne ... pogotovo na starim kramama ... onda se čude kad im se poslije zapale kočnice i dimi iz njih.

Kao što ti je čovjek rekao tko voli nek izvoli ... oš tak ili nikako pa si traži dalje ...

S vremenom nekom postane bitna brza zarada da se odradi što više .... a ne bitno kako se napravi posao ...

Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ove pakne mi izgledaju ko da su sa nekog opla.
Astra ili corsa..
Ja bi rekao corsa ...
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:49   #71
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Pa sunce mu žarko, samo mi nemoj reći da stavljaš još parfem na te kočnice, previše to glancaš prijatelju! Valjda si tako pažljiv i prema ženi kod kuće nadam se!
One opruge ja mijenjam kad su trule i površinski najetkane, onda su tek disfunkcionalne, rastegnute i neispravne, a ona na slici je mogla još mirne duše biti 10 godina. Dobro, ako je cilindar slinio ispod gumice i ja bih ga promijenio, tu se slažem.

A zašto si mijenjao kompletnu čeljust za zadnjoj slici, što je korodirao cilindar ispred gumice cilindra i korozija zaglavila klip?
Gumeni kočioni lajtung vidim da si isto promijenio, mogu se kladiti da je stari bio ispravan bez pukotina i da si ga promijenio čisto onako preventivno, da bi bilo po tvom!

Budeš ti s vremenom došao do profesionalnog zasićenja, pa bu ti dojadilo picajzlati i budeš počeo normalno raditi, doći će to s godinama!
Nemam pojma tko je kolega vampir ali ovo boldano je ključ između Majstora i majstora i ja takav pristup poslu cijenim iznimno.

Auto ima bog zna koliko sitnih i krupnih dijelova pa je brojka vjerovatna negdje oko 5000 komada a naša guzica se vrti na četiri kotača i da bi se zaustavili još nam trebaju četiri ispravne kočnice i sasvim sigurno se u servis ne ide promijenit samo pakne ili samo disk ploćice nego se ide na servis kočnica a servis je upravo ono šta Majstor zaključi da je potrebno.

Tako sam čitajući uvodni post a i mnogo postova na ovom pdf-u došao do zaključka kako hrpetina ljudi nema pojma šta znači održavat auto ispravim jer upit šta se događa kad je felga vruča i to ne prvi put je za zamislit se kome dajemo auto da nam po njemu prčka.

Koliko sam ahvatio taj doboš je 200 kuna a tokarenje je 100 pa je matematički ušteda 100 kuna i to nije malo. Ali se pri tom zaboravlja da je auto na dizalici i da vlasnik ili taj majstor mora sjest u auto ili pješke do tokara i tamo pričekat desetak ili više minuta dok krene radit pa se nakon recimo sat vremena vratit do auta. Sad to sve treba montirat pa se tako izmjena doboša protegne umjesto sat na tri sata i onda o kakvoj to mi ušteti točno pričamo a pri tome imamo stari doboš i dalje. A šta ako se doboš ne može tokarit koliko smo onda vremena izgubili.

Kako ne bi bilo nesporazuma ovaj moj post ne ide tebi nego je ovo moje generalno razmišljanje oko održavanja auta a pogotovo kočnica.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 09:59   #72
Dobos se tokari kad dobije mali zub,sve prek 3mm je vec pri kraju dobosa,a vecina ih je uz to i jajasta.Ja osobno kad mogu rade tokarim dobos,ali ja imam znanje i pristup tokarskom stroju tako da je to meni velika usteda,ali opet i ja kupim novi dobos,ak mi je ovaj sumljiv,a 400kn svakih 3-4 godina nije neki trosak.
Evolution28 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:42   #73
Jedna od prvih stvari koje sam naučio o autima:

- ne šparaj na kočnicama
- ne šparaj na gumama

Kad mogu birati, uvijek ću otići kod majstora tipa vampira.
Ako se ne radi po tom, jedinom ispravnom principu, cijena servisa auta (čitaj: vjerojatno i servisa vlastitog i tuđeg zdravlja) može biti eksponencijalno viša, katkad, nažalost, i nemjerljiva.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:49   #74
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nemam pojma tko je kolega vampir ali ovo boldano je ključ između Majstora i majstora i ja takav pristup poslu cijenim iznimno.

Auto ima bog zna koliko sitnih i krupnih dijelova pa je brojka vjerovatna negdje oko 5000 komada a naša guzica se vrti na četiri kotača i da bi se zaustavili još nam trebaju četiri ispravne kočnice i sasvim sigurno se u servis ne ide promijenit samo pakne ili samo disk ploćice nego se ide na servis kočnica a servis je upravo ono šta Majstor zaključi da je potrebno.

Tako sam čitajući uvodni post a i mnogo postova na ovom pdf-u došao do zaključka kako hrpetina ljudi nema pojma šta znači održavat auto ispravim jer upit šta se događa kad je felga vruča i to ne prvi put je za zamislit se kome dajemo auto da nam po njemu prčka.

Koliko sam ahvatio taj doboš je 200 kuna a tokarenje je 100 pa je matematički ušteda 100 kuna i to nije malo. Ali se pri tom zaboravlja da je auto na dizalici i da vlasnik ili taj majstor mora sjest u auto ili pješke do tokara i tamo pričekat desetak ili više minuta dok krene radit pa se nakon recimo sat vremena vratit do auta. Sad to sve treba montirat pa se tako izmjena doboša protegne umjesto sat na tri sata i onda o kakvoj to mi ušteti točno pričamo a pri tome imamo stari doboš i dalje. A šta ako se doboš ne može tokarit koliko smo onda vremena izgubili.

Kako ne bi bilo nesporazuma ovaj moj post ne ide tebi nego je ovo moje generalno razmišljanje oko održavanja auta a pogotovo kočnica.
skoro da si u pravu, samo kod majstora kad se dođe nema odmah, čeka se red ili te naruči za sutra, preksutra.
Npr, ja obišao u tri dana 5 majstora ako mi netko odmah može promijeniti 2 kugle i svi kažu dođi za dva dana, slijedeći tjedan i slično.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:15   #75
Neki misle da meho za svaki auto posebno trči po dijelove u grad, malo morgen. Započne nekoliko vozila, rastavi, snimi situaciju da vidi što mu sve treba i onda ide u kupovinu, a ima uz to šegrta pomoćnika koji obavlja takve stvari za njega.

Što se tiče prethodnih komentara na moji račun inače prašina sa kočionih elemenata se ispuhuje kopresorom, ako je vlažno od curenja UKA kočione tekućine, ispere se sprejem za pranje kočnica ili karburatora da UKA ne nagrize zaštitnu boju i amen. Nikakve dezinfekcijske maramice za bebinu guzu se tamo ne koriste kao neki misle...

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 09.10.2017. at 00:00.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:47   #76
Da, ako je postojala mogućnost da te se uzme kao ozbiljnog sugovornika, ovim samozakapanjem je bespovratno otišla. Školski primjer Gige iz šupe
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:59   #77
Nemože me se uzeti više kao ozbiljnog sugovornika jer mi pojedinci dižu živac koji u životu nisu držali šarafciger i onda nešto objašnjavaju kako se nešto radi.
Potpis:
Giga u šupi
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:57   #78
Meni kao mušteriji je draže jednom platiti više kompletan posao koji uključuje i preventivnu izmjenu nekih dijelova i izmjenu dijelova koji nisu skupi, mogu otići a treba vremena za to opet raskapati. Draže mi je biti miran nego svakih pol godine-godinu ići kod majstora i opetovano drkati po autu (a to u konačnici košta VIŠE).

Vampir
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 07:56   #79
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Nemože me se uzeti više kao ozbiljnog sugovornika jer mi pojedinci dižu živac koji u životu nisu držali šarafciger i onda nešto objašnjavaju kako se nešto radi.
Potpis:
Giga u šupi
Ne znam lepi, meni se čini da te napljuskao Vampir. Sad, možda on ne koristi šarafciger ( ) al svakako nebi bilo od štete da neke stvari od njega poslušaš.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 08:32   #80
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Nemože me se uzeti više kao ozbiljnog sugovornika jer mi pojedinci dižu živac koji u životu nisu držali šarafciger i onda nešto objašnjavaju kako se nešto radi.
Potpis:
Giga u šupi
Iskreno nije ti trebao ovaj napad na Vampira, neznam što si htio postići ali omašio si metu totalno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.