Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 10:48   #1
Interijeri modernih automobila

U fazi razmišljanja o kupnji novog automobila, koji će očito biti neki ružni monovolumen jer mi ništa drugo ne preostaje, otvaram temu jer me užasno nerviraju moderni trendovi uređenja interijera u današnjim vozilima..
Ukratko sjedi se kao za volanom formule 1, dakle sve je stisnuto, nabijeno, na dohvat prsta, tamno, klaustrofobično i užasno tijesno..
Dok se automobili napuhavaju izvana istovremeno se stješnjavaju iznutra. Protiv trendova se ne može a evo ja se mislim što kupiti da se za volanom osjećam kao čovjek a ne kao srdela u konzervi..



Malo vremeplova:

https://i.wheelsage.org/pictures/b/b...touring_7.jpeg
http://www.x7bmw.com/wp-content/uplo...1748913720.jpg
https://i.pinimg.com/originals/c3/50...7db6a32197.jpg
http://www.vwvortex.com/wp-content/u...interior-8.jpg
https://c3.staticflickr.com/6/5642/3...0998b24b_b.jpg
https://www.ford.com/cmslibs/content...b.768.768.jpeg
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:55   #2
koji će očito biti neki ružni monovolumen jer mi ništa drugo ne preostaje

Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:02   #3
Sve je nadohvat ruke i to je problem?!?!?!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:12   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sve je nadohvat ruke i to je problem?!?!?!
Zašto ne bi bio problem ako tražim komfor u automobilu? Osnovne komande imam na volanu, a za ostalo mi nije problem ispružiti ruku, ruke me još služe nisam invalid.
Ne želim da virim iznad kockpita kao da sam švabo u njemačkom bunkeru, želim komfor za noge a ne da sam bože mi prosti kao u ljesu za sprovode, želim da je kockpit dovoljno nizak i udaljen da osjećam prostranost sprijeda (izvuku pola metra naprijed te ružne plastičetine koja ničem ne služi),
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:14   #5
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
koji će očito biti neki ružni monovolumen jer mi ništa drugo ne preostaje

U monovolumenu bar ima svjetla (posljednjih godina i tu sve manje)...a ostala vozila zaslužuju spricu i kil bijele boje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:17   #6
Kupi onda takav stari drlog i problem riješen.
chelsea_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:35   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sve je nadohvat ruke i to je problem?!?!?!
Da, baš tak.... A onda za par dana/mjeseci/godina post tipa "pas mater i dizajnerima kud su stavili komande klime"!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:21   #8
Quote:
chelsea_fan kaže: Pogledaj post
Kupi onda takav stari drlog i problem riješen.
Vozi ti drloge ja neću..
Ovo već izgleda pristojnije:
http://www.carsuk.net/wp-content/gal...picasso-43.jpg
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:32   #9
Taman mislio predložit... jedino oni idu kontra filozofijom sa što više prostranosti u autu. A ostalo si u pravu, svi gledaju što više stisnut vozača sa svih strana, valjda je to moderno
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:48   #10
http://www.fiat.hr/vozila/doblo/

A ako ide na firmu, osnovni dizelas 105KS je oslobodjena PDV-a ako ima odostraga mrezicu i dodje 102 tisuce kuna. A onda skines te specijalne sarafe i stavis obicne pa skidas po potrebi ako nesto dugacko prenosis. Ili kupis obicni Doblo pa imas vise opreme i sve normalno.

Auto je velik; gepek je velik. Prostora ima; visoka je kabina; prozori su ogromni dakle nije klaustrofobican nego kao da si u akvariju. ISOFIX i te obiteljske fore ima. Tako da za te pare....

Jedino je meni jako ruzan. Praktican je.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:53   #11
Ljudi obično nakon vožnje u mom autu (na zadnjim sjedalima) zaključe da je osjećaj kao u podmornici...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:58   #12
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
U monovolumenu bar ima svjetla (posljednjih godina i tu sve manje)...a ostala vozila zaslužuju spricu i kil bijele boje...
Pa ako ti je do svijetla, uzmi nesto sa staklenim krovom i nemas problema...

Inace kad smo kod vremeplova, evo najjebenijeg interiera svih vremena...

__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:07   #13
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Taman mislio predložit... jedino oni idu kontra filozofijom sa što više prostranosti u autu. A ostalo si u pravu, svi gledaju što više stisnut vozača sa svih strana, valjda je to moderno
Ma da, meni to zaista nije jasno, ako gledamo vozila niže klase tu se svi bore za više vanjskih gabarita, vozila su istina jako narasla u proteklih 20+ godina izvana a iznutra se događa smanjenje enormnih razmjera. Da imaš ti dovoljno mjesta i za glavu i za koljena i za noge ali i srdela ima dovoljno mjesta čim je stala u konzervu. Po meni je to totalna glupost.
Jučer sam vozio Ford Fiestu 1,0, namjeravao sam kupiti takav automobil jer mi se sviđa izgled i vozna svojstva i ostao razočaran koliko je tijesna iznutra, tako da to apsolutno otpada..

Što se Dobla tiče, to smatram dostavnim tipom vozila, da ga uzimam za posao uzeo bih ga, ovako za obitelj teško.. Interijer je ok..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:17   #14
Dečki stvarno pizdite bez razloga - postoji jako dobar razlog zašto su auti iznutra sve manji.

Da bi vam luda glava ostala na ramenu nakon sudara. No koliko vidim iz ove teme - nije 100% sigurno da je to neki uspjeh ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:26   #15
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je do svijetla, uzmi nesto sa staklenim krovom i nemas problema...

Inace kad smo kod vremeplova, evo najjebenijeg interiera svih vremena...

]
Ne sviđa mi se drvo, ali recimo ovakav primjerak, i dana danas staneš i diviš se ljepoti i eleganciji...
http://i.wheelsage.org/pictures/citr...1_pallas_7.jpg
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:27   #16
To što je osjećaj na kočnici TOG modela nešto nevjerojatno (i to ne dobro) to ćemo zanemarit ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:29   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dečki stvarno pizdite bez razloga - postoji jako dobar razlog zašto su auti iznutra sve manji.

Da bi vam luda glava ostala na ramenu nakon sudara. No koliko vidim iz ove teme - nije 100% sigurno da je to neki uspjeh ....

Kako? Pa ne drži te interijer auta u sudaru, niti ta plastikurina ima strukturalnu čvrstoću.
Novi C3 ima malo bolju zaštitu vozača od nove Fieste... a razlika u količini kokpita i plastikurine je dan i noć. Uzmi iz iste grupacije Peugeot, koji isto voli stisnut vozača sa svih strana... pa opet 3008 i prostrani C4 Picasso imaju iste rezultate u crash testu.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:30   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dečki stvarno pizdite bez razloga - postoji jako dobar razlog zašto su auti iznutra sve manji.

Da bi vam luda glava ostala na ramenu nakon sudara. No koliko vidim iz ove teme - nije 100% sigurno da je to neki uspjeh ....
Hebala te luda glava...
Da mislim isključivo kako ću poginuti sa svojih 100 000 km na motoru i 300 000 + km za volanom automobila kupio bih si neki veliki terenac ili tenk..
Glupost je kupovati automobil isključivo sigurnosti radi, ja za volanom provodim godišnje jako mnogo vremena i želim uživati kao u dnevnom boravku, ne želim imati osjećaj kao da se vozim u kutiji. Automobil jako mnogo košta da bi se u njemu vozio kao prase na klanje..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:32   #19
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je do svijetla, uzmi nesto sa staklenim krovom i nemas problema...

Inace kad smo kod vremeplova, evo najjebenijeg interiera svih vremena...

DS? Bogami jest .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:33   #20
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To što je osjećaj na kočnici TOG modela nešto nevjerojatno (i to ne dobro) to ćemo zanemarit ....
A koji je to automobil iz 1955 godine imao urnebesan osjecaj na kocnici?

Malo ne konta te trendove, automobili su sve skuplji i skuplji, realno sve boli i bolji, a taj interijer nekako sve vise ide u smjeru plasticnjarenja. Pa nije bas aluminij tako skup da se to ne bi dalo posloziti malo kvalitetnje. Mislim, 2 dolara po kilogramu, obrada je skuplja i kompliciranija nego plastike, ali opet...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.