Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 16:45   #41
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
misliš ako "tražiš" vezu, onda će posljedica biti da ti uživaš u svojim običajima, a druga strana ti se prilagođava?
Mislim čak da je čovjek koji "traži" vezu spremniji na to da se prisilno prilagođava jer inače postoji (realna ili umišljena, ovisi o partneru i vezi) opasnost da se veza prekine. Slično drugim situacijama u kojima moć nad nečim što je nama u životu važno dajemo drugome u ruke.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:54   #42
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Ja sam započinjao veze kako bi imao s nekim izgraditi topli dom
Da. I ja kao mlad. I mislim da je sasvim logično da mladi ljudi s tom idejom ulaze u ozbiljne veze. Čini mi se da je sasvim drugačije nakon što je taj životni nagon ispunjen.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:59   #43
S dvije penzije je lakše, penzići čuvaju svog partnera ko kap vode na dlanu da ne cikne, ne zbog ljuvavi nego ode jedna penzija u greb, kak ce platit režije i hranu s jednom penzijom , da vidis starčeka ka se vode ispod ruke jedan drugog da nebi opal paze se ko bebe
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:36   #44
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Ako odgovorim "da" pitam se - zašto? Što bi mi veza donijela?
Pa zato jer si se zaljubio. Valjda.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:40   #45
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Da. I ja kao mlad. I mislim da je sasvim logično da mladi ljudi s tom idejom ulaze u ozbiljne veze. Čini mi se da je sasvim drugačije nakon što je taj životni nagon ispunjen.
Ne znam na šta točno misliš.... imam ja i dalje taj nagon, ali sam sad ispunjen životnim pričama, a ne prikazom ljubavi kakva je na filmu ili u glazbi...
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:45   #46
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa zato jer si se zaljubio
Tko ima vremena razmišljati kad se zaljubi?
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:47   #47
Zaboravio si najvazniji razlog - romanticna ljubav
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:07   #48
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si najvazniji razlog - romanticna ljubav
ja bi volio vjerovat u to, a svašta sam prošao i imam dosta godina....
al ono, ne mogu se više ni samozavaravat....
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 02:54   #49
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ništa od toga, ne na taj način.

Nego stari dobri ofucani razlozi, ugodni i udobni kao stare papuče. Poput ... ljubavi. Povjerenja. Ruke u ruci. Zagrljaja. Katkad je u dvoje slađe zaspati; svejedno u čijem stanu. I lijepo je s nekim bliskim podijeliti što se već ima. Radost. Tugu. Pa i tišine. Ručak. Butelju vina. Šetnje.
I štošta drugoga, što se već radi u dvoje a pričinja užitak i ne košta ništa.

__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 03:02   #50
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ništa od toga, ne na taj način.

Nego stari dobri ofucani razlozi, ugodni i udobni kao stare papuče. Poput ... ljubavi. Povjerenja. Ruke u ruci. Zagrljaja. Katkad je u dvoje slađe zaspati; svejedno u čijem stanu. I lijepo je s nekim bliskim podijeliti što se već ima. Radost. Tugu. Pa i tišine. Ručak. Butelju vina. Šetnje.
I štošta drugoga, što se već radi u dvoje a pričinja užitak i ne košta ništa.
ti si jedna od posljednjih romantika ovog zborišta.

like.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:23   #51
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
(Pitanje će možda biti interesantnije starijoj generaciji koja je u životu već odradila onaj dio s obitelji, djecom, ...)

Nerijetko si postavim pitanje - želim li zaista ponovno vezu? Ako odgovorim "da" pitam se - zašto? Što bi mi veza donijela?

Razgovor? Mogu ga povesti s prijateljima, poznatima, nepoznatima, ...
Bliskost? Što je to zapravo? Obostrano izvlačenje tajni iz dubina? Nije li to za Forum?
Seks? Može se uštedjeti za profesionalku.
Toplina doma? Kojeg doma - mog ili njenog? Hoće li se netko morati lišiti svoga doma?
Skrb pod stare dane? Je li to pravi razlog za stupanje u vezu?

?
Zvuci kao da trazis potvrdu svog negativnog stava. Pretpostavljam da mislis na ozbiljnu vezu, sa obostranim obavezama. Meni osobe koje kazu da zele vezu, a nemaju nikoga, zvuce panicno. Ja nisam feministkinja koja moze i zeli da bude bez muskarca, ali ja mogu da pozelim vezu, tek kada upoznam nekog muskarca, kada bar okvirno imam pojma o njegovim osobinama i karakteru. Kako mogu sada reci - hej zelim vezu, pa koji sretnik upadne - super. Zar to ne zvuci nekako jeftino? Tek kada sam sa nekim , onda cu imati razloge zasto zelim da budem sa njim u vezi, jer mi nije vaznija veza samo veze radi, nego mi je vaznija osoba sa kojom bih bila u vezi. Zato je mozda bolje da postavis pitanje onima koji su u vezi - zasto su u vezi. Nemoj toliko da panicis od veze, izgleda mi da ti sebi i ne dajes priliku da nesto pozelis, nego odmah polazis od toga da si u zamci, zato sto si imao par losih iskustava sa posesivnim osobama. Postoje zene koje nisu projektovane samo na uzimanje, zahtevanje i ocekivanje, nego i daju nesto drugoj osobi
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:50   #52
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Zvuci kao da trazis potvrdu svog negativnog stava
Kako to da se na stav "Ne znam želim li više ući u ozbiljnu vezu" gleda kao negativan stav? Još i shvaćam da netko tako procijeni mladu osobu koja nije prošla kroz dugotrajniju vezu, ali za matorog iskusnjaru...

To je kao da vozaču Formule 1 koji nakon dugogodišnje karijere kaže "Ne znam želim li / Ne želim više voziti" kažeš "Zašto imaš tako negativan stav?"

Nemam negativan stav i ne bojim se veze, bio sam i u odličnim i u usranim vezama i u dužim i u kraćim i u ovakvim i u onakvim, ... naravno da ni ja nisam doživio sve što je moguće u Svemiru doživjeti ali sam više manje zadovoljan proživljenim i sad se pitam - želim li aktivno tražiti vezu? Objaviti urbi et orbi da sam od ovoga trenutka na Tržištu Ljubavi? Zanimalo me zašto bih to radio. Naravno, postovi nisu dali ni približnog odgovora

(ustanovio sam kasnije po postovima da je ovdje dosta ljudi znatno mlađe od mene, pa to objašnjava aktivnu potragu; i ja sam prije samo nekoliko+ godina aktivno želio vezu)
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:02   #53
Šta
znači
aktivna
potraga?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:12   #54
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Šta znači aktivna potraga?
Jesi li ikad tražio-la posao?
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:17   #55
Jedva čekam pročitati analogiju.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:18   #56
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Jedva čekam pročitati analogiju.
Eto, upravo si spoznao-la što je neaktivno traženje nečega.

Zadnje uređivanje Le Clerc : 10.11.2017. at 20:19. Reason: typo
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:25   #57
Što odgovara na moje pitanje, skroz.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:30   #58
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Jedva čekam pročitati analogiju.
Ako si muško to je kao da si posloprimac. Šalješ molbe, ideš na razgovore, pokazuješ se u najboljem svjetlu i nadaš se da će te neka primit.
Ali ako si jako kvalitetna osoba, ne trebaš niti slati molbe jer si poznat u struci i dobivaš otvorene ponude i bez aktivnog traženja.

Ako si žensko onda si poslodavac, daš oglas, i čekaš pravog za posao.
I tu vrijedi slično, ako si poznata tvrtka, ne trebaš se niti oglašavati jer ti i sami posloprimci šalju otvorene molbe, ili dolaze preko preporuka i poznanika.

Zapravo analogije ima i više nego što bi čovjek na prvu pomislio.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:33   #59
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Šta
znači
aktivna
potraga?
Kad upalis Zimmer frei znak. Bilo objavom oglasa, bilo aktivacijom nekog Tinder profila, bilo izlaskom u kojem trazis covjeka. Nemoj me pitati kako izgleda taj aktivni izlazak.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:56   #60
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Kako to da se na stav "Ne znam želim li više ući u ozbiljnu vezu" gleda kao negativan stav? Još i shvaćam da netko tako procijeni mladu osobu koja nije prošla kroz dugotrajniju vezu, ali za matorog iskusnjaru...
Zato što to nije stvar koja se inače tako odlučuje. Kako odlučiti što od veze želiš dok još nisi niti naletio na osobu?
Ozbiljne veze se ne planiraju nego se dogode.
Ovo što se ovdje navodi kao "aktivno traženje ozbiljne veze" je obično traženje veze. O ozbiljnosti nećeš odlučiti ti već kvaliteta osobe na koju naletiš.
S time da je možda bitno naglasiti da pod kvalitetom ne smatram vrijednost te osobe in general već koliko je ona ono što ti tražiš od partnera.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.