Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2005., 14:06   #21
Quote:
Tija kaže:
esemesamo se u četvrtak popodne?

Nego.....meni je malo frka jer je Princeza vezana za mene pupčanom, ona je vesela, nasmijana, razigrana, dok sam joj na oku Kad me nema, bradica podrhtava, suzica krene i tužno zove mama svakih 10 minuta

Ma ako misliš da bu frka, a ti lijepo s njom u vritić.
Markec i ja smo prvo išli skupa, jerbo je on bil tak kak i Kori
Pa sam prvo tam sjedila...pa sam išla kao krug po vrtiću...pa kad sam išla peti krug po vrtiću-on je ostao u grupi...
Pa kad je bilo zanimljivi-on je ostao u grupi.
Pa sam išla po bonkase i čokolade kao u dućan...
Pa kao do placa...

I tak sve duže...dok na kraju nije ostao.

Nije da nije plakao, ali on kraće nego ja veli teta. Ali imam opravdanje, njega uzeli u krilo i tješili, mene jok
deatwin is offline  
Old 30.08.2005., 14:25   #22
Quote:
deatwin kaže:
njega uzeli u krilo i tješili, mene jok
Tija is offline  
Old 30.08.2005., 14:30   #23
Quote:
walterov sig kaže:
Noć je bila čudna kao žena sa smislom za humor.
ja sam prvo procitala: "Natch je bila zena s cudnim smislom za humor."

on topic: nadam se da imate sistem privikavanja. prvo po pola sata s mamom u sobi, drugi dan pol sata s mamom negdje okolo, pa onda sve dulje bez mame potpuno
violent_femmes9 is offline  
Old 30.08.2005., 14:46   #24
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ja sam prvo procitala: "Natch je bila zena s cudnim smislom za humor."

on topic: nadam se da imate sistem privikavanja. prvo po pola sata s mamom u sobi, drugi dan pol sata s mamom negdje okolo, pa onda sve dulje bez mame potpuno
bez brige, svi traže da se prvo prođe proces privikavanja...barem sedam dana
kentaur is offline  
Old 30.08.2005., 14:56   #25
Quote:
kentaur kaže:
bez brige, svi traže da se prvo prođe proces privikavanja...barem sedam dana
moj isao mjesec dana, al svejedno urla ako ga ja ostavljam. a bome urlicem i ja
plavva is offline  
Old 30.08.2005., 15:06   #26
Quote:
plavva kaže:
moj isao mjesec dana, al svejedno urla ako ga ja ostavljam. a bome urlicem i ja
pusti, sve znam
moj je prvo plakao dva-tri tjedna, srce me boljelo
onda je sve bilo ok, čak bi veselo odjurio bez osvrtanja
sad ga je uhvatila nova faza, neće me pustit i opet plače

a sljedeći tjedan idemo u novi vrtić...ajme, ajme
no, znam da će ga opet uhvatit vesela faza
kentaur is offline  
Old 30.08.2005., 15:10   #27
Quote:
kentaur kaže:
pusti, sve znam
moj je prvo plakao dva-tri tjedna, srce me boljelo
onda je sve bilo ok, čak bi veselo odjurio bez osvrtanja
sad ga je uhvatila nova faza, neće me pustit i opet plače

a sljedeći tjedan idemo u novi vrtić...ajme, ajme
no, znam da će ga opet uhvatit vesela faza
gle, bejb, meni je sad faza da mi mali prst pokazes, cvilim. jutros sam se sjetila neceg vezanog uz malog i skoro otisla po njega u vrtic. sreca da imam danas tonu posla.

ja sam kreten od roditelja ponekad.
plavva is offline  
Old 30.08.2005., 15:21   #28
nisi. samo si dobra mama.
kentaur is offline  
Old 30.08.2005., 19:52   #29
Quote:
Tija kaže:

Niš, četvrtak i petak imam slobodne dane pa ću sidit u kafiću pored vrtića

isto

napuni bateriju na mobu
Lisa is offline  
Old 30.08.2005., 22:28   #30
Tija, mislim na vas i držim fige!!!
lucija is offline  
Old 30.08.2005., 23:47   #31
MI smo se nakon tih dva sata babysittinga razbolili, sva je nikakva,nismo spavale ni ona ni ja a ni tata. Danas isto cijeli dan kunja i mora biti non stop na cici. Istina i bog nos joj curka a mislim da se i novi zub sprema ali bas je nekak bila nesretna.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 31.08.2005., 09:35   #32
moja princeza kreće ali tek u 10. mjesecu.
nekako sam sigurna da će sve biti u redu, vrtić mi se jako svđa, a ona je sa svojih 3 i pol skroz zrela za društvo, obožava djecu i totalno je otvorena, čak i prema nepoznatim ljudima

navodno mnogi problemi s prilagodbom, čak i sa zdravljem, potječu od negativnih osjećaja roditelja, što dijete itekako registrira. tija, samo hrabro, klincima je mjesto među vršnjacima
bobica is offline  
Old 31.08.2005., 09:43   #33
Quote:
Rita kaže:
MI smo se nakon tih dva sata babysittinga razbolili, sva je nikakva,nismo spavale ni ona ni ja a ni tata. Danas isto cijeli dan kunja i mora biti non stop na cici. Istina i bog nos joj curka a mislim da se i novi zub sprema ali bas je nekak bila nesretna.
mi smo među dječicu krenule isto dok je princeza imala godinu dana. otišle bismo u igraonicu s frendicom i njenom curicom, birale smo vrijeme kad nema gužve i cure bi se zabavljale dok smo mi klafrale sa strane.

moje dite hoće ostati bez mene, čak i s njoj nepoznatim ljudima sjedne u auto i ode na selo gdje je čeka baka. evo je već mjesec dana, što na selu, što na moru. nisam je već toliko vidjela i već me srce boli. a ona, ona nema vremena za razgovor ponekad, toliko je zaposlena i zaigrana
vraća se u četvrtak, neću je ispuštati iz ruku cijeli vikend
bobica is offline  
Old 31.08.2005., 09:58   #34
Nemam ti šta pametno reć.
Ovaj moj kreće u ponedjeljak i šta se taj dan više bliži, ja sam sve živčanija...al on je cool, jedva čeka
Real-BigMamma is offline  
Old 31.08.2005., 14:51   #35
eh....sutra...

ne znam šta da joj obučem
Tija is offline  
Old 31.08.2005., 15:02   #36

bilo bi najbolje nešto staro, jer obično dolaze doma zamazani da te bog sačuva (od vodenih boja i sl.), ali ipak ti njoj obuci najbolje što ima. Nek se ženska sredi, ionako će sve prerasti

Moja je išla prošle godine 2 x tjedno i onda 6 tjedana bila bolesna. Tako da se za ovu godinu još nisam odlučila. Možda ju dam u 3. mjesecu, kad prođu viroze i čuda.

Kaže mi moja pedijatrica i još jedna frendica liječnica da je sad dokazano da je u cijelom ljudskom vijeku imunitet najlošiji između 3. i 4. godine i neka ne forsiram vrtić ako imam drugu alternativu. Ja bih da se ona druži s djecom, ali svi me uvjeravaju da to još nije presudno i da ima vremena. Istina, tek je prošla 2 i pol godine.
bigblue2010 is offline  
Old 31.08.2005., 16:22   #37
Totalni sam autsajder na temi pa necu ama bas nista reci...
...al se svejedno ubacujem za pusu Princezi moze puta teti Zmijiti i svim ostalim princezama...

I Kraljicama Majkama
Zmijica is offline  
Old 31.08.2005., 22:28   #38
Ne znam postoje li kakva istraživanja koja će znanstveno dokazati da se djeca koja nisu išla u vrtić teže socijaliziraju od one koja su išla u vrtić, ali ja sam 100% uvjeren da je tako.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 31.08.2005., 22:39   #39
Quote:
walter kaže:
Ne znam postoje li kakva istraživanja koja će znanstveno dokazati da se djeca koja nisu išla u vrtić teže socijaliziraju od one koja su išla u vrtić, ali ja sam 100% uvjeren da je tako.
Pa to zapravo i nije ništa čudno, jer klinci koji doma odrastaju s bakom/djedom/roditeljima prve veće socijalne kontakte imaju sa šest ili sedam godina, dok klinci koji su išli u vrtić već imaju "prakse" par godina, što im daje prednost u socijalnom obliku. Međutim: da će tako duhovno prosperirati - neće.

Ja vidim dvije opcije: baciti ga u vrtić, gdje će vrlo vjerojatno završiti kao mediokritet i dobro usvojiti naučeno ponašanje ili ga odgajati doma pod svojim nadzorom (ambiciozni roditelji) gdje će duhovno prosperirati, ali socijalno malo zaostati. Isto tako, pitanje je koliko je ta zaostalost velika i kada se ne-vrtić-djeca izjednače s onom koja su išla u vrtić. Ja mislim da je ta razlika u korist samo prvih par godina školovanja, jer djeca brzo uče i lako se adaptiraju.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 31.08.2005., 22:39   #40
moze biti, ja sam svega godinu dana isla u vrtic i nisam bas socijalizirana, mrzim mjesta s hrpom ljudi, ne volim pricati na telefon,mobitel,
mrzila sam vrtic,skolu itd.
najsretnija u nekom svom kutku ,
ajde zadnjih par godina vise razgovaram s ljudima,ali to su obicno mehanicari,majstori razni,informaticari, neki sportasi i sl.
sa zenama slabo komuniciram osim po forumima,nemam pojma zasto
chani is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.