Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 15:11   #2581
Ja bi isto odbila, u Hrvatskoj je srecom dozvoljeno dojiti u svim javnim prostorima i nema on kaj nju tjerat. Bez obzira sto postoji soba za dojenje.
A frajerima koji bulje u sisu treba rec "kaj je frajeru, nisi jos nikad vidio golu sisu?", samo mislim da nemam hrabrosti za to.
Ja u javnosti kad dojim se fokusiram na maloga pa nemam pojma tko me i kak gleda bolje se niti ne obazirati na okolinu, jer dok ne ostvaris kontakt pogledom vecina ljudi nece nista ni reci (koja bi mozda htjela nesto negativno rec).
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:41   #2582
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Meni se, recimo, marama za dojenje isplatila svake lipe jer ju stalno koristim kad sam vani ili kad imamo goste doma i jako mi je praktična baš zbog toga što ne ide djetetu preko lica jer ima onu neku kao žicu
Potpis. Koristim maramu vise zbog drugih nego jer je mene sram. Moja malena se igra na cici, non stop se odmice i ponovo hvata, i ne mora svatko gledati moje bradavice iz kojih curi. Isto tako, volim sobe za dojenje jer mi je predah biti na miru tih 10 minuta, pogotovo u velikim shopping centrima. Ako je soba daleko, dojim u ring slingu dok hodam i nista se ne vidi.

Ako netko hoce dojiti bilo gdje, ne vidim problem. No, imam i frendica koje uzivaju pokazivat sise dok doje, egzibicionisticki, i stavljati fotke po netu. Koliko zena, toliko fetisa
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 02:48   #2583
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
dok druge živcira "promocija" dojenja, tuđe fotke dojenja, mene živcira kuknjava po tome.

"to bi trebao biti intiman čin." - ne određuješ ti koliko je nešto nekome intimno, a koliko ne. pa tako se netko voli sunčati u toplesu, netko ne želi izlagati cice javnosti (preintimno je).
nekome je npr. vjenčanje intiman događaj, ima skromnu ceremoniju u tajnosti ili sa bliskim osobama, drugi pak rade veliku feštu, žele taj dan podijeliti sa svima, bližim i daljima, fotkaju se, snimaju, dilje slike u živo i na društvenim mrežama.
meni osobno je dojenje lijepi i veseli trenutak, i ne osjećam se da bih ga trebala kriti od drugih, već suprotno, rado bih ga podjelila s drugima. imam fotki gdje dojim i jedno i sad ovo drugo dijete.
i poslala sam jednu fotku bliskim prijateljima na face gdje je baba zaspala dojeći, pustila je cicu i spava na cici (kao na jastuku) uz duhovitu poruku "Ono kad zaspiš na šanku".

"dojenje se ne treba promovirati" - pa očito je da treba s obzirom da još puno majki ipak ne pokušava i ne želi se potruditi oko dojenja. mnoge stanu na prvom problemu, a može se dosta toga riješiti.

"žene doje oduvijek, ne treba to prikazivati kao da se tek nedavno otkrilo" -
možda da su žene uvijek živjele u svijetu kakvim ga danas poznajemo (manje muškom i sa pravima), da je bilo interneta, možda bi uvijek poneka podijelila fotke dojenja po internetu.

i sasvim je u redu reći da ne voliš dojiti, da ti je gadljivo i da ne želiš, ali kuknjava što drugi osjećaju suprotno i žele to podijeliti s drugima mi ide na kuki. eto!
E - TO!

Intiman čin - nekima je, neki od toga rade nešto uzvišeno, nekima (kao meni) je hranjenje djeteta. Svakom njegovo, neka pišu i hvalospjeve o dojenju kaj se mene tiće, stvarno mi je svejedno.
Moja mala ima samo 3mj, kad je gladna dam joj cicu i to je to.
Nikakve ekstaze, posebna bondanja ili ugode.
Hranim si bebu, sretna sam što mogu (moja majka mene nije i brata nije mogla i toga me bilo strah) i kraj priče. Beba zdrava, raste ko gljiva i ostalo je nebitno.
Osobno mi je svejedno dal žena doji, ne doji ili koliko dugo doji, kakav joj je stav o tome i kako se osječa za vrijeme donjenja.
Činjenica je da beba mora jest kada je gladna pa ako se nađemo usred šetnje i ja i "publika" imamo dvije opcije - nahranit bebu ili uživat u njenoj "pjesmi".
Kada sam sa bebom vani to jesu doslovce šetnje. Parkovi ili na putu do parka. Ne sjedim po kavicama tak i ovak ali kad tad će me zadesit da ću ju morat nahanit negdje gdje će biti još ljudi.
Pri tome ne mislim izbacit cicu na stol i bit na izvolte ali niti se sakrivat okolo po wc-ima i spešl prostorijama.
Ono što mi je bitno je, ako za to u datom trenutku postoji mogučnost, maknut se sa strane ne zato da se sakrijem i nedo bog netko slučajno krajičkom oka na pola sekunde ugleda moju bradavicu, nego zato da beba (i ja) ima svoj mir dok jede.
A ne da se sjednem pod Jelačića usred bijela dana u svu tu buku, sunce, vjetar, kajgod...


Dojenje treba promovirati - Da i zapravo je tužno što se to mora promovirati. Shvatila sam to i prije bebe. Od jednog tako prirodnog čina se napravio tabu da se jednoj majci maltene mora govorit kako je ok, uredu i poželjno dojiti i da se toga ne treba sramiti ili izbjegavati. I posebno naučit ju kako pravilno dojiti (da, mislim da je veina nas prije bebe mislila da je to samo uvalit joj sisu u usta i voila)
Da se nisam informirala onoliko koliko jesam odustala bi nakon 3 dana.
Ergo onda kada su se prva sranja pojavila.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:32   #2584
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Dobila sam za poklon tu maramu za dojenje i sviđa mi se. Dojila sam već dva puta u kafiću s njom. Kako sam jedna od onih koja iako ne puši, voli sjediti po kafićima - to mi je zgodan gadget. Mom bebaču ništa ne smeta ako je gladan, a ako nije - onda mu sve smeta. Nije meni da se sramim svoje sise i ne smeta mi ako mali ili vjetar odmakne maramu pa sisa poviri... ali nekako mi se lakše opustiti i razgovarati dok imam tu maramu. Bila sam s frendicom i njenim klincima u parkiću i dojila sam bez marame, ali sam onda imala njenu podršku i bilo mi je skroz ok.

Na kraju sam koristila tu maramu možda 3-4 puta za dojenje. Cijelo ljeto smo je koristili kao tendu na kolicima Postalo mi je najnormalnije ga podojiti bilo gdje i nisam do sad nigdje u Zagrebu čula nekakve prigovore. Nakon nekog vremena mi više nije bilo neugodno i uopće se ne obazirem na to da li me netko gleda. Mislim da sam načula ljetos na plaži neke komentare (tipa da šta se nije izdojila doma), ali isto mi nitko ništa u lice nije rekao.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:42   #2585
Moram priznati da sam se i ja "oslobodila" nakon par mjeseci. Na počtku smo se skrivali pod tetrom, a danas skoro 6mj od poroda, prištekam je kad god i gdi god treba. Prvo jer se uopće ništa ne vidi, a drugo jer me postalo baš briga
Sve je u praksi
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:40   #2586
Pozdrav svima, provodim jedan istraživački projekt o Stavovima forumaša o dojenju u javnosti. Pa bi vas molila ako možete izdvojiti par minuta i ispuniti ju, ima deset pitanja, stvarno je kratka, a meni će puno značiti. Hvala unaprijed! https://docs.google.com/forms/d/1wXu...spGplTqOU/edit ( kad kliknete na ovaj link, usmjerit će vas na anketu)
if777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:48   #2587
ja sam samo jednom doživjela neugodnost dok sam vani dojila i to u nekom šoping centru, nemam pojma kojem više.
uglavnom, imaju kao dio za prematanje i dojenje, ali tamo je i wc za djecu i ja ulazim unutra a wc zasran i smrdljiv
i izašla sam van i sjela na neki kauč/klupicu unutar centra i krenula dojit i dođe mi zaštitar i počne pričat da nemrem to ovdje radit, da ima soba..bla bla. pa sam mu rekla u kakvom je stanju ta soba i da ja tam ne ulazim. i onda on opet krenuo drvit i onda sam popizidila i rekla da slobodno uzme svoj gablec i sjedne i jede pored zasranog wc-a a moje dijete neće. samo se pokupio.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:25   #2588
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
ja sam samo jednom doživjela neugodnost dok sam vani dojila i to u nekom šoping centru, nemam pojma kojem više.
uglavnom, imaju kao dio za prematanje i dojenje, ali tamo je i wc za djecu i ja ulazim unutra a wc zasran i smrdljiv
i izašla sam van i sjela na neki kauč/klupicu unutar centra i krenula dojit i dođe mi zaštitar i počne pričat da nemrem to ovdje radit, da ima soba..bla bla. pa sam mu rekla u kakvom je stanju ta soba i da ja tam ne ulazim. i onda on opet krenuo drvit i onda sam popizidila i rekla da slobodno uzme svoj gablec i sjedne i jede pored zasranog wc-a a moje dijete neće. samo se pokupio.


Ne znam u kojem si shopping centru bila, ali više manje svi imaju svoje FB stranice pa ne bi škodilo da ih javno isereš jer je takvo ponašanje apsolutno neprihvatljivo. Soba za dojenje je tamo kao tvoj izbor, a dijete možeš dojiti gdje ti hoćeš. Tog debila od zaštitara si mogla komotno poslat u ....
Što se tiče tih soba za dojenje, ja sam u Zg bila u CC1 i nemam nekih prigovora, ali zato Arena Izgledalo je kao da nitko nije čistio mjesec dana. Znam da su i žene koje koriste pa ostave nered odgovorne, ali mislim da bi čistačice trebale redovito čistiti taj prostor. Meni je ugodnije dojit na klupi usred shopping centra nego u toj posranoj i smrdljivoj prostoriji.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:08   #2589
Ozbiljno ne razumijem imanje stava po pitanju dojenja u javnosti (ili ičega što se vrlo jednostavno riješi okretanjem glave, a ne šalje nikakvu lošu poruku).
Većina ljudi bi sk zbilja trebala pronaći hobi.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:37   #2590
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojem si shopping centru bila, ali više manje svi imaju svoje FB stranice pa ne bi škodilo da ih javno isereš jer je takvo ponašanje apsolutno neprihvatljivo. Soba za dojenje je tamo kao tvoj izbor, a dijete možeš dojiti gdje ti hoćeš. Tog debila od zaštitara si mogla komotno poslat u ....
Što se tiče tih soba za dojenje, ja sam u Zg bila u CC1 i nemam nekih prigovora, ali zato Arena Izgledalo je kao da nitko nije čistio mjesec dana. Znam da su i žene koje koriste pa ostave nered odgovorne, ali mislim da bi čistačice trebale redovito čistiti taj prostor. Meni je ugodnije dojit na klupi usred shopping centra nego u toj posranoj i smrdljivoj prostoriji.
Ja sam pocela Arenu izbjegavati skroz zbog jednog drugog problema. A to su shopping autobusi iz bosne i srbije.
Jednostavno prevelika guzva je tamo postala.. Pogotovo vikendom.
Mislim da je veca neurednost posljedica i veceg broja ljudi.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:45   #2591
Inace... soba za bebe/ dojenje u Grazu u City parku
https://imgur.com/a/2NtAX

Pazi ti .. mikrovalna, grijac za bocice i kuhalo za vodu.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2021., 08:27   #2592
Samo budali može smetati majka koja hrani svoju bebu. Meni je to uvije bilo simpatično vidjeti
Andrea20st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.