Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 20:49   #541
danas nije bilo bolje,samo gore,ubit sam se htjela koliko boli...guza mi je natekla od injekcija,6 sam ih primila do sada...i prebacila se na brufen 600-prasak...ma da on bas i ne pomaze,al bolje i to nego injekcija.... xD uzasnooo boliiiiiiiiiiiiiiii,pijem samo vod i hladno cokoladno mlijeko..... jela sam griz i monte onaj cokoladni jogurt za djecu..... koma,jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... :'(
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 09:08   #542
proslo je 6 dana od operacije....primila 11 voltaren injekcija....i jucer dobim 12 NE DJELUJE!!!! nista,3 sata poslije ja jos uvijek sjedim na krevetu i placem...ljudi moji,kome nije bas hitno da ih ide vaditi - NEJDITE!!!!!!!!!!!
ovo je prestrasno,BM koji radi u bolnici vec 5 godina,nezna kak da mi pomogne,placem ko beba u sobi....ovakve bolove jos NIKADA nisam imala...NIKADA!
Svi su oko mene,starci,dragi kad ne radi...imam cijelu kolekciju doma tableta; voltaren rapid - smanji mi bolove kojih 3 sata,ali smanji samo..brufen 600 granule - pece me za grlo uzasno kad pijem...cak sam probala smrvit brufen 600 tablete i nista,ne pomaze,boli i dalje.... voltaren cepici,koje sam rekla da NIKAD necu koristit,pomognu mi kojih 4 sata smanjit bolove..... jucer navecer sam dobila injekciju voltarena u 21 h,i uzela normabel da se smirim i zaspim...i NISTA!!!! u pola 1 se probudila u bolovima,plakala 1 sat,zaspala na 15 min...probudila se,hodala po kuci ko luda..u 04 sam uzela cepic,i zaspala nekako do pola 8...opet bolovi.....toliko sam ocajna da sam mislila pocet mixat tablete...samo da mi bude bolje,da mogu jesti makar malo....uzas,ovo je strasno....
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 08:33   #543
Ajme koja predstava

Pa jebemu naravno da boli i to si mogla izcitat al ne radi dramu. Bol treba pregrmit i to je to. A kad vec imas med osoblje pored sebe onda su ti mogli preporucit Ketonale a ne Voltaren Rapid

I da, u buducnosti ak mislis imat djecu razmisljaj o epiduralnoj ili uopce preskoci tu radost jer ces ti gledajuci prema ovim reakcijama umrijet na porodu i nakon njega

I ne plasi ljude bezveze, ti si osijetljuva mimoza i ti umires al to nisu svi a i sumlham da netko vado tonzile iz ciste zajebancije vec naprotiv iz potrebe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:31   #544
Operaciju tonzila svatko podnasa drugacije....ne radim dramu,nego samo kazem svoje iskustvo! mozda ce ga drugi podnjet lakse,ko moja fr. npr,kojoj je proslo za 5-6 dana poslije toga je jela normalno i bolovi joj nisu bili uopce strasni! Ketonal je puno,puno slabiji od voltaren injekcije! a dok susjeda je op krajnike smrsavila je 15 kg,mjesec dana nije jela nista osim cokolina,i bolovi su joj kao i meni bili prestrasni! uopce mi tu nije namjera plasit ljude nego sam napisala svoje iskustvo kao sto ste i vi svoje! a sto se tice poroda uopce nebi komentirala. Vi ste ocito od onih koji su to dobro podnjeli,a ja nisam,isto kao i cura par stranica prije..i to je to!
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 17:35   #545
Quote:
strumfetica91 kaže: Pogledaj post
Operaciju tonzila svatko podnasa drugacije....ne radim dramu,nego samo kazem svoje iskustvo! mozda ce ga drugi podnjet lakse,ko moja fr. npr,kojoj je proslo za 5-6 dana poslije toga je jela normalno i bolovi joj nisu bili uopce strasni! Ketonal je puno,puno slabiji od voltaren injekcije! a dok susjeda je op krajnike smrsavila je 15 kg,mjesec dana nije jela nista osim cokolina,i bolovi su joj kao i meni bili prestrasni! uopce mi tu nije namjera plasit ljude nego sam napisala svoje iskustvo kao sto ste i vi svoje! a sto se tice poroda uopce nebi komentirala. Vi ste ocito od onih koji su to dobro podnjeli,a ja nisam,isto kao i cura par stranica prije..i to je to!
Nije poanta samo o jacini nego o nacinu djelovanja ali i o dozi, Voltaren se daje postoperativno u dozama po 25, 50 ili 75 mg i ako ne djeluju intramuskularno tada se daju intravenozno, dok recimo Ketonal forte dolazi u jacini od 100mg i mnogo je djelotvorniji kada se radi o mekom tkivu za razliku od voltarena. A ujedno Ketonala mozes primit 200mg dnevno a Voltarena 150

Nemoj se pjenit bezveze al samo ti zelim pomoci dobrim savjetom jer vidim da se sopaju glupostima od kojih kako i sama kazes nemas koristi. Oba nabrojena lijeka spadaju u istu skupini NSARA al ipak imaju drugaciji sistem djelovanja.

Meni osobno je Voltaren injekcija 75 mg bila dovoljna al tablete ne jer se resorbiraju drugacije. Ketonali su Alfa i Omega kod tonzilektomije kao i kod operacija nosa

Sto se tice bolova, da si citala par stranica prije vidla bi da sam i ja jaukala jer tonzilektomija odraslih uzasno boli i skinula sam ukupno 5 kg u 10 dana jer nisam mogla nista stavit i usta a nakon toga sam se mucila sa vracanjem apetita
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:15   #546
evo da se javim nakon što sam se žalila na onaj trulež u rupama u krajnicima.
sasvim slučajno otkrila rješenje problemu (naravno, ne trajno rješenje); počela sam piti citrofit jer je kao, zdravo i time rješila stvaranje te gadosti!
kako je jako gorak, pijem ga samo 3-4 kapi na 2,5dcl vode i to ne svaki dan. desilo mi se da sam ga na dobra 2 tjedna zaboravila piti skroz. i onda se pojavila loptica. to me natjeralo da malo razmislim otkad sam zadnji put imala i skužim da daaavno.

jedino s tim mogu povezati a i ima logike (prirodni antibiotik, ubija, čisti, dezinficira)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:51   #547
Loše zarastanje od operacije mandula

Trebam hitno savjet kome se obratiti da je pravi stručnjak za komplikacije vezane uz loše zarastanje nakon operacije mandula.

problem ide ovako: u 11. mj. prošle godine sam operirao mandule zbog njihovog čestog začepljavanja tj. pojavljivanja bijelih čepova i smrdljivih grudica u grlu za koje sam sumnjao da mi rade probleme i s nosom koji mi je bio preko 90% vremena skoro ili skoz začepljen... nakon pregleda u Merkuru je ispalo da imam izrazitu devijaciju septuma no doktor je zaključio da problemi itekako mogu biti od mandula te je rekao da može i uklanjanje mandula i operacija spetuma. odlučio sam se da bih probao prvo s mandulama iako nisam sretan s iakkvom oepracijom, no stanje mi bilo toliko neizdrživo s disanjem na nos, pogotovo spavanje zimi gdje mi je bilo normalno cijelu zimu preživljavati uz pomoć kapanaj s operilom kako bih uopće mogao disati na nos...
operacija je prošla bez problema, no zarastanje išlo slabije na desnoj strani tj. imao sam veliko krvarenje i skupljanje hematoma u tom dijelu grla negdje oko 5. dana nakon operacije što kada su mi očistili se smirilo i krenulo zarastati. negdje mjesec i pol nakon operacije su počeli prvi problemi s oticanjem desnog dijela grla. otišao sam na pregled u Merkur no doktor je rekao da je to normalno i prepisao mi antibiotik "augmentin" te da pršćem grlo s antiseptom i grgljam. odlučio sam ne piti antibiotik jer danas za svašta prepisuju odmah antibiotike nego sam smirivao grlo grgljanjem s vodicom za ispiranje usta te šrpicanjem s antisept sprejom. i tako se to vuklo kao blaga upala preko mjesec i pol i eskaliralo s popriličnom upalom da sam teško gutao a onda se otvorila rupa veličine cca 4mm na desnoj strani ždrijela, na mjestu gdje su nekad bile mandule. slijedeće jutro sam otišao na Merkur da me pregledao drugi doktor (sav nervozan) koji je rekao da to nije nikakv problem i da se radi samo o ožiljku koji će nestati te da i dalje samo špricam s antiseptom...
kako sam vidio da to nemože biti "samo" sam odlučio dići antibiotik (doktorica opće mi ga je ipak dala) te sam ga popio u cjelosti. rezultat je bio da se grlo naglo krenulo smirivati. kako sam želi ojoš jedno mišljenje sam se naručio kod doktora iz Unimedicentra da mi pregleda grlo i kaže svoje mišljenje i dobio sam termin negdje oko 3. dana uzimanja antibiotika kada se grlo već smirilo a rupa uistinu smanjila do mjere da se nije vidjela. doktor me je pregledao i to vrlo detaljno i rekao da mu se čini sve ok i da jedino što vidi su začepljene rupice u mandulama koje se nalaze gore iznad ždrijela i koje se kao ne operiraju, da su te rupice pune i da to nije problem jer se one iovako pune s ostatcima tkiva te da to sigurno nije problem, te mi je savjetovao da ne koristim antisept i vodicu za usta jer bi mi to moglo samo pogoršati probleme jer ubija tjelesnu floru u ustima, već da mi je bolje grgljati sa čajem tipa slijez ili kadulja. tako sam i nastavio, bez vodice i antisepta, uz grgljanje kaduljom te završio kuru antibiotika do kraja. desilo se da se na mjestu rupe sada pojavilo izbočenje, kao plik. odlučio sam to ne dirati i nastaviti grgljati svako veče. no par dana nakon kraja kure s antibioticima mi je opet počeo osjećaj kao jakog svrbeža u grlu na tom mjestu gdje je bio taj plik te sam odlučio s steriliziranom iglom izbušiti plik... iz njega je počelo curiti kao kad se iscjedi nadraženi prišt - bjelkasto žuta kaša i limfa te sukrvica, te sam s prstima uspio još malo iscjediti toga a kad je počela izlaziti samo krv sam prestao te izgrgljao s čajem. to je malo smirilo osjećaj svraba no za dva dana se osjećaj pojavio opet. i opet isto: probušio i cjedio i isti sadržaj... doktorica mi je dala da kapljem u nos Garasone kapi i one su pomogle te se plik smirio i nakon dva dana kapanja navečer s garasonom je skoro pa nestao i na mjestu se vidjelo tek kao da postoji potkožno mali prištić koji kada bih ga probušio nije ništa izlazilo

i tako par dana sam kapao s garasonom i grgljao s čajem i kada je izgledalo da se smirilo sam prestao. no dva dana nakon tj. sada mi se od jutra grlo toliko opet upalilo da sam imao osjećaj slabosti općenito, kao da će me smlaviti groznica. odlučio sam pričekati s bušenjem plika do sada do navečer kako mi se slučajno nebi hrana uvukla u taj dio ta sam opet s iglom probušio... to je bio horor koliko je bijelo-žute kaše izašlo iz te rupe/plika/ožiljka... neko vrijeme sam iscjeđivao s prstom taj dio i osjećaj olakšanja na općenito stanje te tu bol-svrbež u grlu je bio skoro pa instantan ali ne i potpun pogotovo jer i dalje izgleda kao da će se opet napuniti

stoga vas molim za preporuku doktora koji bi znao prepoznati da li je operacija uistinu uspjela jer mi se čini da nešto nije zaraslo kako treba pa da se zbog toga skupljaju problemi u tom kanalu .
pomoć!
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:24   #548
Bože sveti, jel se netko sjetio možda uzeti bris pa vidjeti šta se tu zavuklo? Ja bi na tvom mjestu tražila da mi naprave bris grla jer ako ti se smiruje na antibiotike očito je neka bakterija u pitanju. I ne znam koliko ti je pametno to bušiti na svoju ruku, to bi ti doktori trebali očistiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 06:53   #549
ma kakav bris, svugdje su me samo otperjali ko da sam umislio problem. jedini koji me detaljno detaljno pregledao sa svim nekim space shutle aparatima je ovaj iz unimedicentra no kao što rekoh, njemu sam došao ko za vraga točno kad se upala smirila i kad ni on nije vidio problem...

nego, što ako i je bakterija, pa opet će mi dati antibiotik i nek idem kući a ne da će pogledati jel negdje sraslo krivo u nekakvu vrećicu u kojoj se nakuplja ta kaša bakterija/hrane/štoja znam čega... meni se čini kao da je centar problema negdje unutra, niz taj kanal koji se završava kao rupa/plik, pogotovo jer ako ga stišćem odozgora prema dolje - ne izlazi ništa, no ako ga stišćem odozdolje po strani (od strane obraza) prema gore e onda izlazi spomenuto...
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:52   #550
evo čisto kao update, bio sam jutros u Merkuru i poslao me je doktor na CT vrata (na koji se naravno čeka) te propisao Dalacin C, no u obrazloženju je napisao "subjektivno" na slabost koju osjećam (osjećam se od jučer onako kao da će me smlaviti temepratura, oslabljeno, nadraženo i s pritiskom u glavi) te da sam ja "primjetio" iscjedak (koji on kao nije sada prilikom pregleda; neznam kud gleda kad me cijedi jer toga ide iz rupe GRO van + taj dio grla mi je vidno otečen). u svakom slučaju do nalaza CT-a sam za sustav i dalje hipohondar...
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 11:51   #551
daljnji update:
napravio sam CT i ovo je dijagnoza: "vidljva okrugla oštro ograničena izodezna tvorba koja se minimalno utiskuje u faringealnu šupljinu. tvorba je promjera oko 8x6mm te može odgovarati gutoćom tekućem sadržaju"
uz to sam napravio i bris grla i nosa bez da me otorinac na to slao, čisto prevencije radi i tu sam skroz u redu

i išao sam jutros do otorinca i ovaj je bez da je uopće pogledao još nalaze me počeo ispitivati kakvi su mi problemi. na moje odgovaranje da mi se puni taj čep i otiče taj dio grla, me bahato srezao i počeo višim donom ismijavati da to nisu simptomi već reakcije i da mu govorim kakve imam probleme (!?) na što sam mu rekao da me boli u obliku jakog svrbeža na tom mjestu sa refleksijom na uho i da se cijedi gnoj iz tog mjesta. tek je onda pročitao dijagnozu CT-a te mi šturo pogledao grlo i rekao da on tu vidi samo ožiljak što je ok i da se ništa ne cijedi te da nevidi nikakve probleme. bio sam ustrajan da se cijedi kada probušim iglom na što je on rekao da nek ništa ne bušim te da dođem slijedeći tjedan na pregled ako mi bude što. i dalje sam bio ustrajan da sam sad ok zbog antibiotika, te da mi kura ističe sad u subotu i da će se ko i zadnji put to opet upaliti nakon antibiotika pogotovo jer se konstantno puni ta vrećica. on je i dalje ostao po svome da nek ništa ne bušim i ak bude problema da dođem te da nek tada ponesem svoju iglu i nek to probušim pa pokažem to cijeđenje(!?) te me počeo šprdati sa sestom da sam mlad i u snazi da bih trebao "jesti djecu" (točno je to rekao) a ne pohoditi po doktorima.

i više neznam što da radim: dakle vidi se vrećica koja izaziva upale kada nisam na antibiotiku i lik mi to ne želi otvorit i počistit sad dok je mirno... već vidim da će se opet upalit i da će mi opet dati antibiotik i da će tek tada možda netko probati sam probušiti to.

što je najgore, otišao bih na Rebro no od tamo su me bili poslali na Merkur kad sam im bio došao na hitnu prilikom zacijeljivanja grla od operacije jer mi se otvorila rana i obilnije sam krvario, no otperjali su me da se to njih ne tiče i nek me izvole na merkuru pokrpat (iako spadam pod Rebro po mjestu stanovanja, no Merkur sam odabrao za operaciju zbog manje liste čekanja), i to su mi napravili onako iscrpljenom od 5 dana nespavanja i krvarenja te me bio i oprao tlak koliko sam već bio izgubio krvi tu večer no svejedno su me ostavili da čekam hitnu 4h da me preveze u merkur... pa se bojim da me neće htjeti primiti ni za ovo...

pomoć ljudi, dajte mi preporučite nekog normalnog otorinca koji će to počistit.

Zadnje uređivanje augeN : 14.06.2012. at 11:56.
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:48   #552
A probaj otići kod drugog doktora. Ili poslušaj ovoga, ništa ne buši i kad prestaneš piti antibiotike i kad ti se upali fino mu se nacrtaj i ne daj se otepsti i ako krene opet nešto srati reci mu da ćeš ga prijaviti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 22:01   #553
ovo je samo jedan post podrške svima onima koji će ići na operaciju tonzila, a takve su "sreće" da ih to zadesi tek s 39 godina
dva poroda su iza mene, dva peritonzilitisa, ali ovakva bol koja traje toliko dana je nešto strašno , nisam u cijelom životu toliko lijekova protiv bolova popila koliko u 8 dana nakon operacije, uglavnom čestitke "preživjelima" i puno sreće onima koji se tek idu operirati.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 13:30   #554
Pozdrav ljudi,
moja priča s krajnicima ide ovako..
22 su mi godine i prije dva tjedna sam išao na operaciju krajnika. Normalno isto kao i većina ljudi mislio sam rutinski
zahvat, nema panike, nema straha, idem to odradit, bit tri dana u bolnici i kući na oporavak.
Međutim tu priča dobiva drugi zaokret, operiran sam 05.06. u 12.00 sati i onda je krenulo povracanje zbog anestezije, cijelo vrijeme lagano krvarenje i to sve do cca. 19.00 sati istog dana, tada sam počeo krvarit iz desne lože puno jače te sam vracen u operacijsku salu. U sali su mi zašili mjesto iz kojeg sam krvario i vratili me nazad u sobu na ležanje. Poslije toga opet povraćanje, općenita slomljenost itd.
Zadržali su me do petka 08.06 i taj dan su me pustili kući. Kod kuće sam se strogo pridržavao svega, nisam jeo začinjenu hranu, samo kašasto, već mi je čokolina i griza preko glave. Međutim dan poslije sam opet prokrvario iz desne lože i odlazim sam u bolnicu gdje me zadržavaju na odjelu, ali se ne odlučuju na nikakav zahvat već čekaju da krvarenje prestaje.
Bio sam tamo do ponedjeljka 11.06, puštaju me kući i tijekom noći kod kuće mi kod desne lože puca neka žilica (vena) i kreće obilno krvarenje, toliko krvarenje da me krv počima i gušit. Hitno odlazim u bolnicu, ispovracao sam pet bubrežnjaka punih krvi, a i još više. Po hitnom postupku me vode u operacijsku salu i doktor iz desne lože nemože zaustaviti krvarenje već mi ugrađuje nekakvu plasiku koja će se otopiti i ostaviti ožiljak (Usput ako netko zna nešto više o tome neka kaže). Oko 1h je trajala ta operacija i ugradnja plastike. Normalno poslije toga opća slomljenost, velik gubitak krvi, slabost, nisam bio sposoban do WC-a otić u bolnici, ali nije ni to bio problem već je psihička slomljenost ono što dokrajči čovjeka.
Ugl. osjetio sam kroz naredna 2-3 dana da sam progutao veće komade nečega i to sam rekao doktorima i uz pregled su me 15.06 (sad u petak) pustili kući. Eto sad sam kod kuće već dva dana, grlo mi više nije crveno već je ružičasto, desna loža mi je spram lijeve potpuno izrovana, izrezbarena, neravna, a danas sam zamjetio i kod tog bijelog komadića plastike što mi se vidi (ako je to uopće to) da mi se nazire nekakva crvena žilica, tako da me sada opet uhvatio strah ?! Kosu i zube još nisam prao jer mi je strogo zabranjeno tako da se i sa higijenske strane osjećam fuj.
Za cijelo to vrijeme boravka u bolnici primio sam 15 boca infuzije, završio na konjskim antibiotskim inekcijama i primio preko 30 raznih inekcija, tako da mi i guza izgleda kao vojno odjelo. Smršavio sam skoro tri kile, ali to u ovom zadnjem boravku, dakle 3kg sam izgubio u maltene 2 dana i dalje mi je teško gutat, teško jest, a noći su mi katastrofalne, često se po noći budim od bolova i to samo onih koji dolaze s desne strane grla. Ledenog čaja pijem kao luđak, nemogu ni vjerovat da čovjek može piti toliko tekućine, a to samo zato što mi odgovara ledeni čaj jer pravi puno sline.
Ugl. isto više ne znam šta da radim, strah mi je utjeran u kosti, ne želim se više vuci po bolnicama i doktorima, a operacija krajnika ipak i nije tako rutinski zahvat. Čak su mi u bolnici rekli da će ako mi prokrvari opet ta desna loža otvorit vrat i podvezat neku žilicu ?!
Eto tako sam ja prošao i još prolazim, a inače poludit ću ako uskoro ne pojedem nešto što je imalo oči i bilo živo
kljuko kvaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 20:00   #555
Evo, zvala rebro i mogu se tek naručit u 10. mjesecu, pa pitaj Boga kad će me operirat.
Preporučite mi nekog doktora ili nekog u Zagrebu da se više riješim tog jada i očaja s krajnicima.
Nessa9797 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:05   #556
moja preporuka ti je da čekaš dobru bolnicu (neznam kakvo je rebro) jer ak te zaje... ko mene onda te nitko više neće htjeti dirati osim onoga tko te sje... i to samo zato jer mora a u dobroj bolnici je neka veća vjerojatnost da su i stručniji i da neće zaje...

evo ja bio jučer i konačno su prepoznali da će se opet ponavljati upale jer se radi o cisti koja se puni te su me naručili za operaciju za uklanjanje za tjedan dana. sad samo molim boga da se opet ne upali do operacije (a izgleda da hoće) jerbo bi to bila onda 3. kura antibiotika u 2mj...
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 11:20   #557
Laserska operacija krajnika

Googlam i tražim, ali ne uspjevam naći dovoljno informacija. Naime, laserska operacija krajnika je navodno beskrvnija operacija od klasične. Znam da se dosta dijece operira laserom na način da im se krajnici smanje, a ne uklone potpuno.

Mene zanima kako je kod odraaslih? Npr. osoba od 27 godina ima povećane i izrovane krajnike pa ima stalno upale i gnjojne angine. Treba ih skinuti skroz. Pošto je oporavak kod klasične operacije dug (oko 3-4 tjedna), zanima me da li je kod lasera oporavak kraći i koje su prednosti skidanja krajnika laserom u odnosu na klasičnu operaciju.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 09:06   #558
Nessa - KB DUBRAVA - DOKTOR DRAGO BOŠČIĆ sve preporuke.... stavila bi vam slikicu svog jadnog grla poslije operacije,al necu gadit zivot,ruzno je u biti,ako sam ja prezivila,prezivjet ce svi! proslo je 2 mjeseca,a ja papam sve zivo,cokolino,cok mlijeko,griz i pudinge vise nebi pipnula,nemogu ih vidit...i kaj je najgore,mj dana poslije op sam dobila upalu grla i to me jos mucilo i boljelo....katastrofa! SRETNO I JAVI NAM
strumfetica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:37   #559
Mene zanima osim grlobolje koji su sve mogući simptomi kroničnog tonzilitisa?
__________________
Život je vječni kompromis između idealnog i ostvarivog.

Bertrand Rasel
Amimanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 14:44   #560
evo upravo sam došao s kontrolnog pregleda, pa ako ima netko upućeniji molio bih da mi malo pobliže pojasni, dakle kaže ovako:

ANAMNEZA: Kontrolni pregled. Subjektivno dobro.

STATUS: OFS: Desno pri bazi lože vidljiva ligatura.

PREPORUKA: Posavjetovan. Kontrola kod svoga liječnika, kod nas kontrola na indikaciju.
U slučaju ponovne hemoragije učiniti transfuziološku obradu.
kljuko kvaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.