Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 14:24   #1
Beta 1,3 Glukan

Pozdrav svima,

Čuo sam za to nedavno i hvale ga na sva zvona. Navodno da je jako dobar za pojačanje imuniteta.

Jel možda netko ima iskustva s Beta 1,3 Glukanom? Ako ste koristili napišite koju rečenicu o vašim iskustvima.

Hvala
SpongeBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 12:02   #2
Pa zar stvarno nema nikoga na forumu ko bi znao nešto o ovome?
SpongeBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 13:42   #3
Quote:
SpongeBob kaže:
Pa zar stvarno nema nikoga na forumu ko bi znao nešto o ovome?
pila sam Beta Glucan, proizvodjac Solaray.
ok mi je bio, nisam imala nekih tezih tegoba pa ti nemrem rec da radi cuda.
zapravo, ni sama ne znam kaj da mislim, nisam dovoljno istrazila
antioksidanse.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 11:34   #4
a taj imunomax je samo za jacanje imuniteta?
naime, betaglucan je i antioksidans.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:19   #5
hm....pa zar nije jednostavnije koristiti prirodnije izvore antioksidansa i imunostimulirajućih supstancija. ljudski organizam se pobrinuo i za one koji nemaju love za bacanje za te stvari.a se te homeopatske stvari, zbilja bi trebalo izbjegavat jednako kao i generičke lijekove kad im nije potreba u najmanju ruku.
uzimajte vitaminske pripravke ako vam se već pijucka neš iz ljekarne
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 04:08   #6
Quote:
snjoxi kaže:
a taj imunomax je samo za jacanje imuniteta?
naime, betaglucan je i antioksidans.
ImmunoMax AHCC je najjači prirodni antikancerogeni antioksidans.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 21:45   #7
cuo sam svasta dobro o Beta1.3 glucan-u. a znaima me kako se moze kupiti preko neta, zna li neko online pharmacy koji ima dostavu u hr ili ako na forumu postoji neki topic o kunji ljekova preko neta neka me uputi na njega
tnx svima
bicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:34   #8
a koja je razlika izmedju tog vaseg Beta1.3 Glucana i Beta Glucana od Solaray proizvodjaca?? to bi trebao biti isti proizvod. vjerojatno je razlika u proizvodjacu, nista vise.
ovaj od Solaraya uglavnom imaju po ljekarnama.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 12:38   #9
ja ga pijem oko 3 tjedna (natašte 3 kapsule ujutro od 500mg), ne mogu reći da vidim neke značajnije promjene, ali sve u svemu za sada sam zadovoljna. Na promotivnom letku iz ljekarne postoji info broj (na koji se čak netko i javlja) na kojem je moguće dobiti još informacija - meni su rekli da trebam uz glukan jesti prema krvnim grupama /ali to ne prakticiram - vegan sam, a trebala bih jesti meso tako da 0 bodova.Javim kakve su promjene kroz par tjedana, kada ću imati doktorske nalaze pa će se vidjeti koliko vrijedi ili ne.

Zadnje uređivanje trebor : 15.11.2008. at 10:14.
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:32   #10
god,neojte se ljudi opterećivat sa tim stvarima,metaanalize i ne znam koji još tip istraživanja je provedeno i dokazano je da ljudi koji koriste svakojake suplemente ne žive više nego ovi koji ne koriste,štoviše
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 04:01   #11
Ante je vidi se liječnik i evo primjera kak vam liječnici reagiraju na alternativu
No normalno svaki od nas ima svoj stav i nije realno očekivati da Ante preporuči Beta glucan,Noni,Immunomax ili još masu drugih suplemenata prisutnih na tržištu.
Naš dr Ante je još mlad dečko i liječnik pa nije ušao još u "igru" .sigurno kada bi se liječnici bavili svim mogučim alternativnim načinima liječenja nastao bi kao i kolaps našeg bolesnog zdravstva.
No pitanje za Antu kak bi reagirao da neki od tih proizvoda radi neka močna farmaceutska kompanija koja na marketing troši enormne količine novca.
Samo za info od jednog uvaženog liječnika docenta citirati ču riječi.
"Ne postoje sredstva za podizanje imuniteta" E sad dali u tome ima istine ili ne prosudite sami? Po meni je to notorna glupost koja bi mogla iči u rubriku vjerovali ili ne no možda je to samo moje osobno mišljenje.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:14   #12
dosao i meni taj omega letak u ruke.. citah ga dok nisam dosao do poboldanih retkova da mice tumorne, karcinomne i ine stanice iz tijela ! eee onda pop.... i bacih ga u kos..
onaj tko bi to izmislio dobio bi GARANT NOBELOVU NAGRADU !! sto jednu ?? dvije, sedam.. !!!
trebalo bi ih u zatvot, bez saslusanja, strpati...
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:27   #13
Beta-1,3D glukan je prirodni aktivator imuniteta.Ta čudesna supstanca ne ulazi u grupu lijekova,vitamina,minerala ili ljekovotih biljaka,već je to polisaharid koji se nalazi u staničnoj stijenci kvasca..Uglavnom da ne duljim,on može prirodno i sigurno aktivirati ključne komponente našeg imunološkog sustava.,tako da aktiviranje počinje sa stanicama makrofaga i nk-stanicama(natural killer).Makrofagi imaju sposobnost prepoznavanja,proždiranja i uništavanja svih vrsta uzročnika bolesti(bakterja,virusa,gljivica te mrtvih,mutiranih ili tumornih stanica).Beta-1,3D glukan povećava imunološku aktivnost za 50-120%..,a može se nabaviti u svakoj malo bolje opskrbljenoj ljekarni i košta oko 400-500kn
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:48   #14
ok,možeš sad objasnit mehanizam aktivacije makrofaga i posljedicu te aktivacije?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:14   #15
Činjenica je da je Beta Glucan vrlo dobro dapače odlično marketinški pokriven.E sada svi se pitamo(pogotovo oboljeli od nekih neizlječivih bolesti) dali stvarno on(Beta 1,3Glucan riješava te neke zdr.probleme i neizlječive i teško izlječive.I ja sam si kupio Betu,ali tbl.od 100mg i pijem ih natašte ujutro 2 kom.Do sada sam popio cca 3000 mg i ne osjećam za sada neke promjene.Kad sam zvao nutricionistu na onaj tel.broj vezan uz reklamu Bete pitala me je kojoj krvn.grupi pripadam itd. i rekla mi da ovu dozu od 100mg moram piti 3mj.da bi bilo nekih rezultata.
Sad sam čini mi se skužio da su ove od 100mg tkzv."navlakuše" jer u reklami između ostalog piše da već nakon 4,5 dana otklanjaju umor,daju vitalnost itd ALI nisu napisali da se to ostvaruje(ako) sa dozom od 500mg.Znaći da bi za 5 dana popio cca 2500mg i ne znam kao ni nakon
15 dana(100mg) dali je to TO.
Evo vam cijenika za Beta Glucan 1,3d.
60 tabl. od 100mg cca 340 kn
30 tabl. od 500mg cca 500 kn
60 tabl.od 500 mg cca 730 kn
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 10:44   #16
A za one nevjerne tome...i ja sam spadala u njih, bez brige...tumor mi se smanjio za 30% a za sada sam na 3 kutiji b.g. gotovo sam odustala od pijenja jer nisam primječivala neke promijene na sebi ali evo, izgleda da ipak nešto radi.S time da izrazito pazim na prehranu (gotovo makrobiotička) te ne mogu garantirati da je sve to zasluga b.g. ali u svakom slučaju ja ga nastavljam piti, a vi kako želite...

Zadnje uređivanje trebor : 15.11.2008. at 10:12.
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 19:10   #17
ja sam ga nedavno pocela piti!
za sada ne uocavam nikakvih promjena
NAJGORE je to sto ni sami lijecnici ne znaju sto da konkretno kazu o njemu.
dodjem u ljekarnu i pitam- da li smijem piti glucan i vitamine (terapijske doze E, A, B, C, i folna kiselina). NITKO nema pojma kaj da mi kaze
pa si sad ja mogu lijepo razmisljati....
__________________

..there's a hole in my soul.
you can see it in my face-it's a really big place....
Unreckognised is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:45   #18
Pila sam beta glukan i jedino što mogu reći za njega je da sam bacila 400 kn u vjetar...
Lalaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 09:07   #19
u poslednje vreme se na trzistu mogu naci produkti na bazi 1.3 glukana
ali su to zapravo samo ekstraakti prirodnih biljaka i gljiva sa aktivnim principima
supstanci
sve je u prirodi ,a za dobar deo tih supstanci sinteza u farmaceutskim uslovima je zasad ipak jos nemoguca,za njih je komplikovana slozeni su polisaharidi
mogu se samo kultivisati te biljne vrste ali uslovi ne moraju odgovarati onima u u shumi tj prirodi...

metabolizam coveka je proces u kojem pola supstanci smanjuje imunitet a pola ga jaca , a jos kad krenete da trazite okolo neke proizvode shvatite da je ambalaza ta koja i dize cenu i prodaje proizvod...
p.s. na internetu pise svasta ali sve se mora sa rezervom prihvatati, a medicinu treba ipak nauciti detaljno pre nego se nesto prihvati zdravo za gotovo
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:55   #20
ako je taj bg tako dobar poticanju im. sustava... znaci li to da covjek koji ga uzima nemoze ili nece uhvatiti obicnu prehladu (ili u slucaju da uhvati simptomi ce biti mnogo blazi i prehlada ce proci mnogo prije)

ja sam 10 puta godisnje prehladen i niti jedna cijena nije pre visoka za izbjegavanje tog odvratnog stanja

od toga obolijevamo vise manje svi, nekoliko puta godisnje, mozete li vi koji uzimate te tablete, sad vec mjesecima, potvrditi da u tom razdoblju niste imali (ili blagi simptomi) prehladu?
Protagonist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.