Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 01:17   #1
Emisija "Na rubu znanosti" - makrobiotika

Dal je gledo neko, upucenije molim da malo vise progovore o tome ovdje jer sam vidio tek nekih posljednjih 10 minuta...
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:11   #2
Quote:
Yoogi kaže:
Dal je gledo neko, upucenije molim da malo vise progovore o tome ovdje jer sam vidio tek nekih posljednjih 10 minuta...
To ti je već druga repriza emisije.

Više o Michio Kushiju možeš pročitati u nekim izdanjima u Planetopiji, Ilica 72.

Vidi možda nešto ima i na www.makronova.com

Došao je prošle godine u proljeće u posjet. Bio sam na seminaru i bilo je fantastično.
Njegove poruke mira i ljubavi su univerzalne, a njegovo znanje je posljedica dugotrajnog izučavanja istočnjačkih principa. No, on ostaje jednostavan Michio i s njim se uvijek može porazgovarati, kad je u Zagrebu.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:45   #3
Ja sam propustio emisiju... Jel ima repriza?
Zephyrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:28   #4
Quote:
Zephyrus kaže:
Ja sam propustio emisiju... Jel ima repriza?
Sumnjam da će nagovoriti Mišaka na 3. reprizu. No, sve je moguće.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:38   #5
Zanimljiv je taj Kushi, ak je ko pažljivo pratil, mogel je primijetiti solidnu razinu seksizma. Znate, ono na kraju kad ženama preporuči da rađaju, kuhaju i dvore muževe...
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:19   #6
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Zanimljiv je taj Kushi, ak je ko pažljivo pratil, mogel je primijetiti solidnu razinu seksizma. Znate, ono na kraju kad ženama preporuči da rađaju, kuhaju i dvore muževe...
i ti imaš nešto protiv toga?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:07   #7
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Zanimljiv je taj Kushi, ak je ko pažljivo pratil, mogel je primijetiti solidnu razinu seksizma. Znate, ono na kraju kad ženama preporuči da rađaju, kuhaju i dvore muževe...
Tu nema ništa loše. Pa neće valjda i žena, muž i djeca jesti "junk" food?
Na ženama je primarna uloga prehraniti obitelj. A muškarac joj treba pomoći. Tu barem nema filozofije.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:26   #8
Quote:
MoW kaže:
Tu nema ništa loše. Pa neće valjda i žena, muž i djeca jesti "junk" food?
Na ženama je primarna uloga prehraniti obitelj. A muškarac joj treba pomoći. Tu barem nema filozofije.
Eeee ovisi to o puno o toga. Kao prvo o tome da li je žena zaposlena. Mislim da bi se trebala potruditi spremiti topla kuhana jela što više dana u tjednu, ali se ne može očekivat da će jedna zaposlena žena kuhati kao neka koja ne radi. Jer onda ja kažem da je muškarcu primarna uloga da plaća račune i hranu...al nema veze što ja npr. imam 3000 kuna veću plaću od njega...nek on plaća račune, a ja ću kuhat. mislim ono... al to je offtopic, pa neću dalje. pozz
urbanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 17:24   #9
meni je najzanimljivije ono sa NLO-ima.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:58   #10
Quote:
urbanaaa kaže:
Eeee ovisi to o puno o toga. Kao prvo o tome da li je žena zaposlena. Mislim da bi se trebala potruditi spremiti topla kuhana jela što više dana u tjednu, ali se ne može očekivat da će jedna zaposlena žena kuhati kao neka koja ne radi. Jer onda ja kažem da je muškarcu primarna uloga da plaća račune i hranu...al nema veze što ja npr. imam 3000 kuna veću plaću od njega...nek on plaća račune, a ja ću kuhat. mislim ono... al to je offtopic, pa neću dalje. pozz
pozz i tebi. I svakako je on topic. Odi u makronovu i obrazuj se, pa onda pričaj.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 20:00   #11
Quote:
macon kaže:
meni je najzanimljivije ono sa NLO-ima.
Ono što mogu potvrditi iz te priče je to da su oni ljudi s prevoditeljem zaista bili kod Kushijevih i da su ispričali svoju priču.
Ono što ne mogu potvrditi je to da su oni govorili istinu.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:18   #12
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Zanimljiv je taj Kushi, ak je ko pažljivo pratil, mogel je primijetiti solidnu razinu seksizma. Znate, ono na kraju kad ženama preporuči da rađaju, kuhaju i dvore muževe...


Nisam gledala emisiju, no obzirom da se kaže da je makrobiotika način života, a čovjek izjavljuje ovakve stvari, drago mi je što imam sasvim drugačije prehrambene navike.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:50   #13
Jao, pa oni me napadoše zbog antiseksizma.
Valjda uzeh loš primjer za prosudbu vrlog Japanca. Nisam ni ja toliko protiv tih stavova, ali sam nekako procijenio da će se naš puk više uzbuditi zbog onih što bi im prava ograničili, nego zbog papazjanera s orgonima i hladnom fuzijom u frižideru.
Da se malo dopunim, gospon Kushi je pripovijedao i o stvaranju željeza iz molekula kisika i molekula ugljika(a nekako mi se čini da nije aludirao na fulerene) nekakvom fuzijom. Pa još jedan znakovit sklop: in my experiments...
Čovjek je zakon, samo treba imati smisla za humor.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:02   #14
čovjek je samo fino napomenuo da bi se kućansku poslovi koje obično zapadaju ženu da urade,u koje spada kuhanje, čiščenje pa i odgoj djece trebao više cijeniti naročito od strane muškaraca.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 11:52   #15
Quote:
arna kaže:
Nisam gledala emisiju, no obzirom da se kaže da je makrobiotika način života, a čovjek izjavljuje ovakve stvari, drago mi je što imam sasvim drugačije prehrambene navike.
Tako je, makrobiotika je optimalan način života, što god da se o tome kaže.
Ali ne optimalan za sve zajedno, već svaki pojedinac mora naći svoj oblik makrobiotike, svoj put, svoj do (tao).

Univerzalni principi postoje, ali ih brojni makrobiotičari, a ovdje ciljam i na većinu učitelja makrobiotike, ne razumiju.
Zato govore o štetnosti konzumacije mesa i prirodnog kravljeg mlijeka, što uopće nema veze sa stvarnim činjenicama niti sa zdravim razumom.
S druge strane, govore posve ispravno o tome da nas svakodnevno bombardiraju sa smeće-hranom koju kao glupe ovce onda kupujemo po dućanima. Ovdje ciljam na egzotoksine, šećere i industrijski prerađene proizvode.

Nadalje, većina makrobiotičara zagovara kozumaciju soje i mnogo cjelovitih žitarica. Opet nemaju pojma što znači zdrava hrana, jer ne proučavaju objavljene nezavisne članke o tim proizvodima ili, još gore, znaju sve o njima, ali zatvaraju oči.
Kao što pokazuju nezavisna znanstvena istraživanja, soja je nezdrava, dapače, otrovna grahorica koja uzrokuje mnogo problema dugotrajnom, a pogotovo obilnom konzumacijom. Ako niste znali, japanke i kineskinje jedu vrlo malo soje (cca. 5 dag tjedno), i to često samo u fermentiranom obliku koji je manje štetan.
Dobar dio cjelovitih žitarica ima izvanredne prehrambene vrijednosti, ali se u dobrom dijelu one ne mogu iskoristiti. Očito neki nisu proučavali ljudsku fiziologiju.

Mogao bi se još raspisivati, ali neću. Ljude bi samo upozorio neka sami traže i naći će vlastitu makrobiotiku, koja će biti za njih optimalna.
Nemojte se dati zavađati od ljudi koji misle da nešto znaju.
Oni znaju dosta, ali ne znaju sve.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 11:53   #16
Quote:
shakti9 kaže:
čovjek je samo fino napomenuo da bi se kućansku poslovi koje obično zapadaju ženu da urade,u koje spada kuhanje, čiščenje pa i odgoj djece trebao više cijeniti naročito od strane muškaraca.
Pravi muškarci to i cijene.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:30   #17
Quote:
MoW kaže:
Pravi muškarci to i cijene.
slažem se s tobom samo je pitanje koliko je takvih
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.