Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2007., 00:28   #21
Quote:
Etienne kaže:
I ako ste imali biologiju znate da se hranom unosi energija u tijelo, a troši se na sve i svašta. Sad još ispada da jedemo duhove.
hrana oslobađa energiju koju koristimo npr.da dignemo tepsiju
višak energije koju ne potrošimo pretvara se u salo
rađamo se sa energijom koju možemo ili nadopuniti ili isprazniti
ta energija je duša
pozitivnom energijom ili dobrim djelima poboljšavamo našu dušu i idemo u raj
i suprotno
energija kojom smo koristili da dignemo tavu prešla je iz naše ruke na tepsiju i sa tepsije na zelju ili zrak ili tako nešto
__________________
Dog Is Out
dxdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:46   #22
Quote:
dxdog kaže:
hrana oslobađa energiju koju koristimo npr.da dignemo tepsiju
višak energije koju ne potrošimo pretvara se u salo
rađamo se sa energijom koju možemo ili nadopuniti ili isprazniti
ta energija je duša
pozitivnom energijom ili dobrim djelima poboljšavamo našu dušu i idemo u raj
i suprotno
energija kojom smo koristili da dignemo tavu prešla je iz naše ruke na tepsiju i sa tepsije na zelju ili zrak ili tako nešto
erm, ne baš.
energija se ne pretvara u salo. ljudsko tijelo ne može pretvarati energiju u tvar. "energija" koju promoviraju u časopisima gdje se bave debljinom su zapravo tvari s puno kemijske energije koja se može osloboditi oksidacijom.
višak energije se oslobađa u obliku topline, što konvekcijom, što radijacijom, što kondukcijom.

energija duše uopće nije znanstveni pojam. to je zlouporaba riječi energija.
ne možemo znati svojstva toga.
kad čovjek umre, ne mozemo znati sto je s dušom, jer nam izmiče zato što je to nematerijalno, dok možemo znati što s je toplinskom i kemijskom energijom trupla - rasipa se dok se ne raspe. nemoguće ju je skupiti natrag.

zato dragi moji, navalite na bombone.




Quote:
I? Nije valjda da uživaš dok ti polagano izlazi? Ha, gade perverzni?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:48   #23
Quote:
dxdog kaže:
hrana oslobađa energiju koju koristimo npr.da dignemo tepsiju
višak energije koju ne potrošimo pretvara se u salo
rađamo se sa energijom koju možemo ili nadopuniti ili isprazniti
ta energija je duša
pozitivnom energijom ili dobrim djelima poboljšavamo našu dušu i idemo u raj
i suprotno
energija kojom smo koristili da dignemo tavu prešla je iz naše ruke na tepsiju i sa tepsije na zelju ili zrak ili tako nešto
Moje suosjećanje zbog modema.
To je fizika o čem ti pričaš.
Možda se moj duh energetski pretvori u kišu???
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:51   #24
Quote:
outoftheblue kaže:
Možda se moj duh energetski pretvori u kišu???
Ili u tepsiju.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:54   #25
eh da, samo mala digresija.

recimo, imamo identične blizance. tjelesno identične. i hranimo ih skroz isto, u isto vrijeme.
i dovedemo ih u praktično isto fiziološko stanje. ali, jedan je tužan, a drugi je "pun duha", vedar, "pršti od energije".

svakoga stavimo u kalorimetrijsku bombu i spalimo.
količina oslobođene energije je otprilike ista.
zatim nas odvedu u zatvor zbog dva ubojstva.


što nam to govori? to nam govori da naš unutarnji ushit, kad osjećamo da smo radosni, puni "pozitivne energije" - nema veze s energijom u pravom smislu riječ - fizikalnom.

također, to nam govori da su neki pokusi neprimjereni
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:56   #26
ja sam salo spomenuo da neki lakše skontaju
Etienne ti si u nekoj depresiji i samo bi proturiječila i svađala se.
tijelo se ne pretvara u nikakvu tepsiji i nikakvu đezvu ili fanglu
pretvara se u prah kako u bibliji stoji.
__________________
Dog Is Out
dxdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:56   #27
Mene muči sasvim konkretan problem.
Recimo ubijem se i popušim dođem negdja još gore; ili nema ništa ?????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:59   #28
Quote:
Endimion17 kaže:
eh da, samo mala digresija.

svakoga stavimo u kalorimetrijsku bombu i spalimo.
količina oslobođene energije je otprilike ista.
zatim nas odvedu u zatvor zbog dva ubojstva.
i onda ćeš ti meni
mislim, stvarno

ali da, kad se govori o univerzalnoj energiji, ne govori se o fizici. na neki način i jest pojam energija zloupotrebljen jer ne radi se o njemu nego o nečemu drugome, poznatijem kao - PRANA
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 01:45   #29
prana, chi, svjetlost, duh , duša, spirit, atma
all the same shit to me
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 03:01   #30
Quote:
diki kaže:
i onda ćeš ti meni
mislim, stvarno

ali da, kad se govori o univerzalnoj energiji, ne govori se o fizici. na neki način i jest pojam energija zloupotrebljen jer ne radi se o njemu nego o nečemu drugome, poznatijem kao - PRANA
donekle, ali tu imamo ljude koji misle da mogu pogoniti auto na pranu, koji prave reaktore na pranu, koji prave perpetuum mobile na pranu, koji ljudima prodaju lijekove bazirane na prani, koji prave orgonske topove od bakrenih cijevi s kristalima kvarca selotejpiranih na vrhu kojima navodno buše oblake, koji objašnjavaju biokemiju tijela pranom, kuzis?
u tome je kvaka! zloupotreba!
o tome cijelo vrijeme pričam. ne poričem da postoji "punina duha", ali poričem i iznosim dokaze da je ovo gore navedeno (a i još puno toga) pseudoznanost i šarlatanstvo.

aleluja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:53   #31
Quote:
Endimion17 kaže:
donekle, ali tu imamo ljude koji misle da mogu pogoniti auto na pranu, koji prave reaktore na pranu, koji prave perpetuum mobile na pranu, koji ljudima prodaju lijekove bazirane na prani, koji prave orgonske topove od bakrenih cijevi s kristalima kvarca selotejpiranih na vrhu kojima navodno buše oblake, koji objašnjavaju biokemiju tijela pranom, kuzis?
u tome je kvaka! zloupotreba!
o tome cijelo vrijeme pričam. ne poričem da postoji "punina duha", ali poričem i iznosim dokaze da je ovo gore navedeno (a i još puno toga) pseudoznanost i šarlatanstvo.

aleluja.
Izostavio si liječenje pranom za koje ja, btw, mislim da je moguće
Ja ne bih išla tako daleko kad se govori o prani (kao neki) pa govorila o kristalima kvarca selotejpiranim na vrhu koji služe za bušenje oblaka ( ) jer mi je to, onako, više u stilu Alan Forda nego nečeg konstruktivnog što stvarno djeluje, ali zaista vjerujem da postoji princip liječenja pranom.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:25   #32
Quote:
diki kaže:
Izostavio si liječenje pranom za koje ja, btw, mislim da je moguće
Ja ne bih išla tako daleko kad se govori o prani (kao neki) pa govorila o kristalima kvarca selotejpiranim na vrhu koji služe za bušenje oblaka ( ) jer mi je to, onako, više u stilu Alan Forda nego nečeg konstruktivnog što stvarno djeluje, ali zaista vjerujem da postoji princip liječenja pranom.
a gledaj, ako ne djeluje na oblake i ako ne proizvodi besplatnu struju ( ), onda ne djeluje na materiju, a naša tijela su materija - tvar s kemijskom energijom u slabašnom EM polju.
to djeluje li na naš duh (kojeg ne poričem, dapače, prilično jako vjerujem da nešto ima, jer naše Ja ne možemo objasniti isključivo materijalno, iako je veliki dio baziran na tome - to ne smijemo zaboraviti) je nešto sasvim drugo i u to ne bih ulazio. to je posve vjerska i filozofska tema.

no trpati pranu u ljudsku fiziologiju, govoriti da pranom možeš izliječiti bradavice (a mažeš ih keratolitikom, usput, da se nađe ), tumore (a ideš na kemo- i radioterapiju, da se nađe) itd., je šarlatanstvo.
nema dokaza, a zapravo su te metode indijska pučka medicina koja je postala popularna na zapadu koji je umoran od industrijalizacije, a posebno u bivšim komunističkim državama, gdje si imala samo generike upitne kakvoće i dosta loš sustav te općenito, tmurno, sivo ozračje u državi.
I Slaveni su imali nešto slično, ma ne vidim da je ikoga briga za to. Nije popularno.

kad bi netko pravio statistiku "čudesnih ozdravljenja", začudili bi se rezultatima koji bi bili poražavajuće niski.
no, statistika se ne pravi, jer:
1) nije u ekonomskom interesu onih koji tako zarađuju
2) "ljudi bi počeli mahnito dolaziti, bez duhovnog poriva, pa bi se efekt izgubio"
3) bilo što što sam izostavio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:54   #33
Quote:
Endimion17 kaže:
a gledaj, ako ne djeluje na oblake i ako ne proizvodi besplatnu struju ( ), onda ne djeluje na materiju, a naša tijela su materija - tvar s kemijskom energijom u slabašnom EM polju.
to djeluje li na naš duh (kojeg ne poričem, dapače, prilično jako vjerujem da nešto ima, jer naše Ja ne možemo objasniti isključivo materijalno, iako je veliki dio baziran na tome - to ne smijemo zaboraviti) je nešto sasvim drugo i u to ne bih ulazio. to je posve vjerska i filozofska tema.

no trpati pranu u ljudsku fiziologiju, govoriti da pranom možeš izliječiti bradavice (a mažeš ih keratolitikom, usput, da se nađe ), tumore (a ideš na kemo- i radioterapiju, da se nađe) itd., je šarlatanstvo.
nema dokaza, a zapravo su te metode indijska pučka medicina koja je postala popularna na zapadu koji je umoran od industrijalizacije, a posebno u bivšim komunističkim državama, gdje si imala samo generike upitne kakvoće i dosta loš sustav te općenito, tmurno, sivo ozračje u državi.
I Slaveni su imali nešto slično, ma ne vidim da je ikoga briga za to. Nije popularno.

kad bi netko pravio statistiku "čudesnih ozdravljenja", začudili bi se rezultatima koji bi bili poražavajuće niski.
no, statistika se ne pravi, jer:
1) nije u ekonomskom interesu onih koji tako zarađuju
2) "ljudi bi počeli mahnito dolaziti, bez duhovnog poriva, pa bi se efekt izgubio"
3) bilo što što sam izostavio.
pa zapravo, nisam nigdje ni rekla da djeluje na materiju
kao što i sam kažeš, prana se odnosi na naš duh. međutim, poznato je da si neke bolesti sami nakalamimo (ne sve) i mislim da je bitno promijeniti odnos prema svom TIJELU koje nije samo materija! bitno je shvatiti da si sami možemo pomoći BILO KOJOM tehnikom samopomoći, a koja se tiče "korištenja" prane jer medicina nije svemoguća, a ni tehnike samopomoći, da se razumijemo, i baš zato što je medicina takva kakva jest, čovjek treba promijeniti odnos prema sebi. Naime, liječnik nema vremena posvetiti se nama kao kompletnoj osobi, dakle, mi dođemo s problemom, tj. bolešću koja ima svoj simptom i liječnik djeluje samo na toj razini, kako ti kažeš - materijalnoj - jer NEMA vremena posvetiti se bolesniku i TU bolesnik preuzima odgovornost za sebe. Mislim da je s tim korištenjem prane, putem bilo koje tehnike samopomoći, najbitnije upravo mijenjanje odnosa prema svome tijelu, tretiranje sebe kao "višeslojne" osobe, ne tretirati samo simptom nego i neke druge aspekte koji nas dovode do bolesti
I još nešto, prana se odnosi na duh, koji jest filozofska tema, ali taj je duh i dalje dio nas koji nismo samo duh ili samo tijelo
I još nešto, i mene ljute, kako ti kažeš - šarlatani - koji obećavaju čuda jer i ti šarlatani djeluju samo na materijalnoj razini. i sama mislim da takva izlječenja nisu moguća. Mislim da je ispravan pristup liječenja pranom onaj koji preventivno djeluje na razini duha i koji osvješćuje obrasce ponašanja koji mogu dovesti do nekih bolesti
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 13:56   #34
Quote:
Endimion17 kaže:
a evo, ja imam jednu ono, hipotezu.
dokaz za to da smo vječni je to što smo sad svjesni.

aj malo razmislite o tome. ima nekakav paradoks koji sprječava naš nestanak. bar se to meni tako poklopilo kad sam intenzivnije razmišljao o tome.

ajde reci već jednom na šta si mislija, znatiželjna sam.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:01   #35
Da paradoks je jednostavan-zaseremo pa se vratimo.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:08   #36
Quote:
shakti9 kaže:
ajde reci već jednom na šta si mislija, znatiželjna sam.
pa već jesam



diki, upravo tako. mnogi se posvećuju toj magiji, ćiribućiriba, itd.
ja reiki ne bih dirao dokle god je besplatan i dokle god ne obmanjuje bolesnika i ne sprječava ga odlasku liiječniku, bio to psihijatar ili internist.
pa ako može pomoći bolesniku tako da ga "dovede u red", samo naprijed.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:15   #37
Quote:
Endimion17 kaže:
pa već jesam



diki, upravo tako. mnogi se posvećuju toj magiji, ćiribućiriba, itd.
ja reiki ne bih dirao dokle god je besplatan i dokle god ne obmanjuje bolesnika i ne sprječava ga odlasku liiječniku, bio to psihijatar ili internist.
pa ako može pomoći bolesniku tako da ga "dovede u red", samo naprijed.

Stvar je druga recimo imaš rak i umireš i odeš od doktora i zaputiš se kod reikista bioenergičara čiribu

tak to ide
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 01:01   #38
Još jednom isto, drugim riječima:Treba živjeti kao da nas čeka Veliki Sud, a ako ga nema, onda možda još i bolje.Kako god da se ovo sve završava, sigurno ne boli.A i to je nešto.Današnja "liječenja" pranom daju rezultate samo zahvaljujući placebo-efektu.Reiki je najbliži onome što je radio Isus.Razlika je u pročišćenosti onoga koji provodi sam proces.Mi zagađeni, u najvećoj mjeri dubokim materijalističkim idejama ne možemo biti dobar medij jer ta iscjeljujuća energija prolazi u većoj mjeri kroz čiste kanale (kao kroz Isusovo tijelo),dok se prolaskom kroz nas (a ne može niti puno proći jer su naši kanali zaštopani prljavštinom svakodnevnog događanja oko nas, i našim reakcijama na to) usput prlja našim nečistoćama, i tako uz malo iscjeliteljskog našoj žrtvi tj.našem pacijentu, dajemo i našeg smeća.To ne znači da to ne smijemo raditi, već znači da moramo paziti kada to smijemo raditi.Samo onda kada je frka.Isto tako, iako je nevjerojatno, (iako se radi o energiji), da ostanete negdje izvan radnog vremena auto-električara sa autom kojem akumulator nema snage da bi upalio, reikijem ga možete napuniti toliko da se vratite.Sutra treba kupit novi.Važno je isto tako znati da nije za igrati se energijama, i slati ih bilo kome onda kada nam dođe da ih šaljemo.Naš organizam zna prepoznati potrebu za tom vrstom pomoći.Samo onda ako se primatelj slaže s takvom terapijom neće biti štetna.Ponekad je organizmu potrebno iscrpljivanje u cilju samoizlječenja.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 02:34   #39
Pravo je pitanje: a što ako nije?

Scarry...

Kršćanstvo očigledno ne zadovoljava odraslu inteligentnu osobu, mislim, da emotivno... ali nikako ne intelektualno, Izlaam i Judaizam opet ista spika... Hinduizam previše šaren, Budizam traži previše discipline i cijeli je u tim kao nekim Ništavilo spikama...

Ali istovremeno... imamo na milijune izvještaja o duhovima, leteća svjetla u formacijama lete oko aviona, izvještaje o OBE-eima i još sto čuda, da ne spominjem - svatko se može sjetiti po nekoga.

Na kraju, ali ovo je stvarno dobro - može li priča toliko duboka i složena kao što je ona u svjetskih religija zaista u potpunosti biti plod ljudske mašte... ili, drugim riječima:

Tko bi od nas mogo jednog dana fino sjest pa istipkat ekvivalent Knjizi Postanka?

Neka je bajka, al je bajka da se naježiš... i suština onako nekako "zvoni" poznato, previše je to veliko da bi bilo u potpunosti lažno!

Jesu li zaista do sada valjda milijarde budističkih redovnika mogle provest pedeset godina meditirajući svaki dan a da im ne dođe baš do nikakvih promjena u mozgovima, ono da im ne prorade uspavani spiritualni klikeri, i to dobro?

Može li sistem tako složen i čisto izvanski intelektualno izazovan kao što je Yoga - pa otkud takvo što? tko bi to uopće izmislio i zašto?! otkud takvo znanje primitivcima od prije 5, 10.000 godina?! - tek tako jednog dana pop-upati u glavi nekog spaljenog new agera...

Može li zaista služiti isključivo za razgibavanje tijela, kada isti ti *primitivci* od prije deset milenija koji su je izmislili tvrde da zapravo služi za razgibavanje duha?

Ima tih stvari za razmišljati koliko hoćeš...

A istina je tamo negdje, i nećemo je pronaći na Na Rubu Znanosti...
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 08:11   #40
Quote:
Endimion17 kaže:
a gledaj, ako ne djeluje na oblake i ako ne proizvodi besplatnu struju ( ), onda ne djeluje na materiju, a naša tijela su materija - tvar s kemijskom energijom u slabašnom EM polju.
a jok.... naša tijela ti samo prek tvojih očala vidiš kao materiju... ako bi zel bolje očale (mikroskopčinu) onda bi videl da to baš i nije tak kak ti zboriš... naša tijela su energija... kao i sve ovo okolo nas... i onda bi skužil da nema razlike između duha i materije već je sve jednostavno - energija.... i to nije nikakva religija već -kvantna fizika!!
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.