Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 18:34   #41
Znanstvenici imaju predrasude prema vjernicima, a vjernici prema znanstvenicima. Uvijek bilo i uvijek će biti.
Najbolje bi bilo da svatko od njih gleda svoja posla, bez usputnih ispiranja mozgova po mogućnosti

@endi, imam špurijus da si g**
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:15   #42
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Pod vjernike računam sve ljude koji imaju neke dogme iliti nedokazive istine. Daklem, kršćane i njuejdžere sam strpao u istu družbu.
To niti iz bliza nije isto.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Dobar dio tih dogmi zalazi i u područje znanosti. Vjera i znanost mogu ići zajedno samo u jednom slučaju, a to je da se vjera povlači iz svakog pitanja do kojeg je doprla znanost. Inače dolazi do diskrepancije, a obično i raskida. Jedna mora otići. Nekad je to bila znanost, ali u novom vijeku vjera je imala veliko povlačenje. U zadnje vrijeme internetizacija je omogućila širenje novih izmišljotina tako da predstoji ozbiljna borba između znanosti i pseudoznanosti (koja od klasične vjere ima tek tu razliku da su su joj dogme očite gluposti).
Mislio sam da je svakom pametnom danas jasno da vjera i znanost mogu skupa. Nema tu borbe za teritorij. To su odvojene stvari.


Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
S inteligencijom sam možebit pogriješio, zato evo alternative: vjernici su u pravilu neobrazovani i nemaju pojma o nekim fundamentalnim stvarima. Inače ne bi lupali gluposti o šupljoj zemlji, nebesima, raju ili chemtrailovima. Nadam se da si dovde shvatio koga sam sve strpao u vjernike.
Čuj, ja sam vjernik (katolik) i meni je tvoja tvrdnja uvredljiva. Ja imam pojma o nekim fundamentalnim stvarima, čak ću se usuditi reći da sam donekle potkovan po pitanju više prirodnih i društvenih znanosti. I nisam jedini takav vjernik. Ni približno.

Ja bih tvoju tvrdnju ispravio u: ljudi su u pravilu neobrazovani i nemaju pojma o nekim fundamentalnim stvarima.....

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Kako vidim sebe, nije ovdje tema. Reći ću tek da još uvijek živim u strahu da će mi netko isprati mozak (s obzirom na broj gluposti koje svaki dan apsorbiram, strah je itekako realan).
Svaka znanstvena teorija prošla je puno gore muke nego isprci vjernika. Newtona su napadali, Daltonu nisu povjerovali gotovo pedeset godina, Avogadra su čak stigli zaboraviti. Nešto što je istina jednostavno mora preživjeti. Izmišljotine će pak negdje zapeti. Zato sve, ali baš sve što nekom padne na pamet treba dobiti kritiku, i to žestoku.
Tu se uglavnom slažem, osim u dijelu o novim idejama. Nove ideje su napadali stari, ukočeni i neprilagodljivi umovi koji su iz nekih svojih razloga bili zainteresirani za status quo. To što su istovremeno bili religiozni je samo slučajno. Da nisu bili to, napadali bi ih iz nekih drugih pozicija.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:17   #43
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Zanima me otkud su došle tolike predrasude o znanosti,
Otkud sneg u sred zime? Kad neko pogreši onda je to ljudski... al kad neko počne braniti svoje grešenje i naturati ga drugima, kroz obrazovanje, propagandu, način života, to je onda nešto sasvim drugo. Osim toga, ta ustoličena vera savremenog doba je krajnje ograničena, uska, jednostrana u svojim pogledima na svet, metodama kojima se koristi... a sve tonastoji sakriti i zamaskirati tobož "objektivnošću". Vreme varalica i prevarenih, ne samo u oblasti savremene nauke, već u svemu.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:25   #44
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Otkud sneg u sred zime? Kad neko pogreši onda je to ljudski... al kad neko počne braniti svoje grešenje i naturati ga drugima, kroz obrazovanje, propagandu, način života, to je onda nešto sasvim drugo. Osim toga, ta ustoličena vera savremenog doba je krajnje ograničena, uska, jednostrana u svojim pogledima na svet, metodama kojima se koristi... a sve tonastoji sakriti i zamaskirati tobož "objektivnošću". Vreme varalica i prevarenih, ne samo u oblasti savremene nauke, već u svemu.
1) A što se to točno nalazi u današnjem obrazovanju, a da je pogrešno? Ili, da budem konkretniji, otkud ti zaključak da je pogrešno?

2) Ako je današnja "nauka" (vjerojatno misliš na znanost) subjektivna, što bi trebali tek onda reći za sva ta ezoterička nadmudrivanja, kod kojih ima onoliko teorija koliko ima mudraca?....

3) "Vreme varalica i prevarenih, ne samo u oblasti savremene nauke, već u svemu" - dakle, uključuješ i svoje teorije pod prevaru?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:31   #45
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Otkud sneg u sred zime? Kad neko pogreši onda je to ljudski... al kad neko počne braniti svoje grešenje i naturati ga drugima, kroz obrazovanje, propagandu, način života, to je onda nešto sasvim drugo. Osim toga, ta ustoličena vera savremenog doba je krajnje ograničena, uska, jednostrana u svojim pogledima na svet, metodama kojima se koristi... a sve tonastoji sakriti i zamaskirati tobož "objektivnošću". Vreme varalica i prevarenih, ne samo u oblasti savremene nauke, već u svemu.
Tobožnjom objektivnošću? A kaj je ovo tvoje bulažnjenje nego hrpa besmislica? Znaš li uopće išta o znanosti za boga miloga? Jel se možda ne voziš u autu, jel nemaš struju? Jel nemaš lijekove? Jel se ne oblačiš u nove materijale? Jel ne gradiš kuću jeftinije i bolje? Jel nemaš kompjuter? Jel se ne voziš avionom? Jel ne piješ vodu koja ne uzrokuje boleštine? Jel ne ideš na liječničke pretrage? Jel se nije produžio život za u prosjeku 30 godina? Sve je to rezultat "grešenja i savremenih prevarantskih ograničenja te uska vera tzv znanosti. Sve nam je to dala genijalna filozofija tipova poput tebe zar ne. Da je do takvih još bi bili u pečinama. Nevjerojatno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 15:40   #46
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
...
Nove ideje su napadali stari, ukočeni i neprilagodljivi umovi koji su iz nekih svojih razloga bili zainteresirani za status quo. To što su istovremeno bili religiozni je samo slučajno. Da nisu bili to, napadali bi ih iz nekih drugih pozicija.
Ne odnosi se to samo na prošlost. Prisutno je i danas, a neizbježno i sutra. Međutim širenjem obrazovanja i sve bržim protokom informacija utjecaj im je sve slabiji, a doći će vrijeme kad će biti zanemariv.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 17:38   #47
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Tobožnjom objektivnošću? A kaj je ovo tvoje bulažnjenje nego hrpa besmislica? Znaš li uopće išta o znanosti za boga miloga? Jel se možda ne voziš u autu, jel nemaš struju? Jel nemaš lijekove? Jel se ne oblačiš u nove materijale? Jel ne gradiš kuću jeftinije i bolje? Jel nemaš kompjuter? Jel se ne voziš avionom? Jel ne piješ vodu koja ne uzrokuje boleštine? Jel ne ideš na liječničke pretrage? Jel se nije produžio život za u prosjeku 30 godina? Sve je to rezultat "grešenja i savremenih prevarantskih ograničenja te uska vera tzv znanosti. Sve nam je to dala genijalna filozofija tipova poput tebe zar ne. Da je do takvih još bi bili u pečinama. Nevjerojatno.

Sad bolje da si ćutao. Odeli svoje spekulacije od onoga štoja rekoh i ne bi bilo ni potrebe za tvojim postom. Nisam ja dužan odgovarati na tvoje monologe koje vodiš sa samim sobom. Rekoh stvar koja nema blage veze sa tim sa čim je ti poveza. A akoti šta nije jasno ti lepo pitaj, ko pita ne skita.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 17:39   #48
Quote:
slavko kaže: Pogledaj post
Ne odnosi se to samo na prošlost. Prisutno je i danas, a neizbježno i sutra. Međutim širenjem obrazovanja i sve bržim protokom informacija utjecaj im je sve slabiji, a doći će vrijeme kad će biti zanemariv.

Sve ima svoje vreme. Mudrost svoje, ludost svoje. Pa kad mu se vreme navrši...
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:04   #49
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
1) A što se to točno nalazi u današnjem obrazovanju, a da je pogrešno? Ili, da budem konkretniji, otkud ti zaključak da je pogrešno?

2) Ako je današnja "nauka" (vjerojatno misliš na znanost) subjektivna, što bi trebali tek onda reći za sva ta ezoterička nadmudrivanja, kod kojih ima onoliko teorija koliko ima mudraca?....

3) "Vreme varalica i prevarenih, ne samo u oblasti savremene nauke, već u svemu" - dakle, uključuješ i svoje teorije pod prevaru?
Vidiš "kumek", to je inteligentno postupanje. Nastojiš prvo utvrditi tačno i precizno stav oponenta a ne juriš ko ždrebe pred rudu i pljuješ naokolo ko kočijaš...

1) Uuuu, to bi zahtevalo čitavu studiju ... Al ajd, ukratko. Ljudi se obrazuju na osnovama sakatog metoda, jednostranog pogleda na stvari i u suštinskim pitanjima (postanka sveta, života i čoveka, konačnog uzroka svih ostalih uzroka, osnova postojanja, prirode stvarnosti i istinitosti...) na osnovama nagađanja, predpostavki i spekulacija a da ta činjenica nije dovoljno i jasno istaknuta i naglašena. Sve donedavno drugačiji pogled je administrativno bio zabranjen, progonjen zlonamerno iskrivljeno predstavljan!!! i u mnogim zemljama je još uvek tako, manje-više a i u onim u kojiima oficijelno nije još uvek se i tek kako osećaju razorne posledice tog jednoumlja i trebaće dosta vremena da se to koliko toliko sanira...

2) Materijalna nauka je ta koja se busala u prsa sa tzv. "objektivnošću", no kako je postepeno i njeno proučavanje materijalnih elemenata i njihovih interakcija zašlo u suptilnije sfere, pkazalo se da saznanje ne može biti samo "objektivno", već i subjektivno; dakle subjektivno-objektivno - ono što su duhovna nauka i metafizika tvrdile odavno, dok je još materijalna nauka lutala od jednog do drugog "možda" i još uvek luta i neće ni prestati lutati jer joj metod kojim se koristi to ne dopušta. Dakle, prigovor se odnosio na šarenu lažu o "objketivnosti" u materijalnoj nauci, koja je primenjljiva samo donekle, a u nekom filosofskom smisli ni donekle - jer nema saznanja bez subjekta, niti objekat može "znati" nit "saznati", to može samo subjekat.
Verodostojna učenja, duhova nauka, je jedno, a samozvani tipovi i šarlatani su drugo. Ta problematika je nastala iz političkih razloga, i kršenja "copyrighta" u duhovnosti a da savremena vlast trgovaca i radnika(koja je tu vlast preotela od plemstva i sveštenstva) ne mari za takvu vrstu kopirajta već samo za onaj u oblasti ekonomije koji je zakonom zaštićen....

3)Kažem da je takvo "vreme", u takvom smo dobu. Nemam "moju" teoriju. Učenja su il verodostojna il izmišljena. Teorija to ti je ulepšan pojam u materijalnoj nauci za spekulaciju, ali kad se kaže "teorija" onda belosvetske zamlate mogu s tom spekulacijom perfidnije naokolo da zamlaćuju široke narodne mase.

Zadnje uređivanje Kartikeya : 02.02.2007. at 19:08.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:16   #50
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
To niti iz bliza nije isto.



Mislio sam da je svakom pametnom danas jasno da vjera i znanost mogu skupa. Nema tu borbe za teritorij. To su odvojene stvari.




Čuj, ja sam vjernik (katolik) i meni je tvoja tvrdnja uvredljiva. Ja imam pojma o nekim fundamentalnim stvarima, čak ću se usuditi reći da sam donekle potkovan po pitanju više prirodnih i društvenih znanosti. I nisam jedini takav vjernik. Ni približno.

Ja bih tvoju tvrdnju ispravio u: ljudi su u pravilu neobrazovani i nemaju pojma o nekim fundamentalnim stvarima.....



Tu se uglavnom slažem, osim u dijelu o novim idejama. Nove ideje su napadali stari, ukočeni i neprilagodljivi umovi koji su iz nekih svojih razloga bili zainteresirani za status quo. To što su istovremeno bili religiozni je samo slučajno. Da nisu bili to, napadali bi ih iz nekih drugih pozicija.
U teoriji, naravno da mogu skupa. Opisao sam ti i uvjet za to. U praksi vidimo da to nije uvijek tako.
Moraš biti svjestan da si vjerojatnije iznimka nego klasični tip vjernika. Kužiš? Ti si manjina.
S ispravkom se slažem.
Kod ovih napadača sam, nećeš vjerovati, mislio baš na znanstvenike, stare i zadrte bez obzira na religijska uvjerenja.
Kako ne bi sad ispalo totalno povlačenje, vraćam se na problematiku vjernika. Da ti ne bi stalno bio uvrijeđen, nazvat ću svoje vjernike dogmoljupcima. To su svi ljudi koji neke nedokazive (ne nužno i oborive) tvrdnje smatraju istinom. Generalno nemam ništa protiv njih.
A gdje je problem?
1) U objavi. Jedan dio dogmoljubaca smatra da tu svoju istinu mora objaviti čitavom svijetu. To i čini. Nekad su to bili proroci, danas čine spektar od luđaka do medijskih zvijezda (zapravo su oni raspoređeni po koordinatnom sustavu kojem je jedna dimenzija zvjezdani status, a druga umobolnost).
2) U obrazovanosti. Sad se moram malo modificirati. Mislim da je želja za objavom jedine prave istine to jača što je slabija naobrazba. Za tebe sam, naprimjer, smatrao da si neki skeptik dok nisi sam rekao da si vjernik. Hoću reći da nikoga nisi prcao u zdrav mozak s Bogom i ekipom.
Ljudi s koliko-toliko kvalitetnim ustrojem znaju da je vjera osobna stvar i nema potrebe za njezinim iskazivanjem ako ne postoji direktno pitanje.
Sad pak ispada da obrazovanje i nije jedini faktor, ali svakako prevenira masu gluposti.
3) U idiotima. Jamačno sam pogriješio uvodeći aproksimaciju idiota kao vjernika. Isprika svim vjernicima , ali samo onima koji će za sebe reći da ne znaju ništa.
Većinu problema vezanih za vjeru i uvjerenja izazvali su upravo stvorovi zbog kojih se ponekad sramimo što smo ljudi.
Evo par primjera: kreacionisti u SAD, katolički dogmoljupci što bi kondome dokinuli, naši jezičari koji ne će, gospoda teroristi za jednokratnu uporabu, ...

I smatram da je dobro da svaka nova ideja doživi otpor. Na muci se poznaju junaci.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:22   #51
Dok sam ono tipkario, pade mi još nešto napamet: ajde neka netko pobroji sve stvari u koje ima smisla vjerovati tj. dogme koje nikako ne možemo pobiti tj. sve ono što je (barem zasad) izvan domene znanosti.
Npr. - da postoji Bog koji ima određene funkcije
- da postoji duša koja ne treba materiju
- da te duše mogu napustiti i preuzeti tijelo
und zo vajter.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 18:41   #52
dobro kartikeya, zašto koristiš plodove znanosti? zašto ne odeš u neko polje i ne živiš od rose i trave?

kakve sakate metode, o čemu ti pričaš!? logiku determiniraš sakatom?
a*a-b*b = (a-b)(a+b)
tg(a)=sin(a)/cos(s)
F=m*a
F1/S1=F2/S2
pV=nRT
I=U/R
-W=Q2(T2-T1)/T2

to je tebi sve sranje, to je sve jadno i glupo? ajme kartikeya, ajme!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:04   #53
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
dobro kartikeya, zašto koristiš plodove znanosti? zašto ne odeš u neko polje i ne živiš od rose i trave?

kakve sakate metode, o čemu ti pričaš!? logiku determiniraš sakatom?
a*a-b*b = (a-b)(a+b)
tg(a)=sin(a)/cos(s)
F=m*a
F1/S1=F2/S2
pV=nRT
I=U/R
-W=Q2(T2-T1)/T2

to je tebi sve sranje, to je sve jadno i glupo? ajme kartikeya, ajme!
Materijalni svet je deo celokupnog sveta. Materijalne stvari se koriste, a duhovne žele.

Može i obogaljena, ako ti više odgovara Već sam to opisao i jedno najmanje petnaestak puta ponovio u raznim oblicima na
gorespoemenutom (da ne kažem inkriminisanom postu) i niko to nije uspeo da obori, jer prosto jeste tako, suviše je očito da bi se moglo odviše zamlaćivati oko toga, čak i sama materijalna nauka to mora da nevoljno prizna.

Da, metod moderne nauke je induktivan, što će reći u okviru njega ni teoretski ne postoji niti može postojati potpun dokaz, on je samo ideal kome se teži (ćista utopja, ba ), u krajnjim pitanjima se svodi na spekulaciju i polako prelazi iz nauke u oblasti filosofije i pogleda na svet i stvarnost.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:08   #54
Kartikeya mi djeluje kaj da je novi Geza.
__________________
[url=http://www.takeforum.com/wasd]banned for the following reason:
spama forum temama o vlastitom forumu
Date the ban will be lifted: 28-05-2006, 18:00[/url]
wasd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:12   #55
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Sad bolje da si ćutao. .....
Vidiš u nečemu se slažemo...to isto mislim i ja za tebe.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:36   #56
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Materijalni svet je deo celokupnog sveta. Materijalne stvari se koriste, a duhovne žele.

Može i obogaljena, ako ti više odgovara Već sam to opisao i jedno najmanje petnaestak puta ponovio u raznim oblicima na
gorespoemenutom (da ne kažem inkriminisanom postu) i niko to nije uspeo da obori, jer prosto jeste tako, suviše je očito da bi se moglo odviše zamlaćivati oko toga, čak i sama materijalna nauka to mora da nevoljno prizna.

Da, metod moderne nauke je induktivan, što će reći u okviru njega ni teoretski ne postoji niti može postojati potpun dokaz, on je samo ideal kome se teži (ćista utopja, ba ), u krajnjim pitanjima se svodi na spekulaciju i polako prelazi iz nauke u oblasti filosofije i pogleda na svet i stvarnost.
ne seri kvake. neke stvari su definitivne.

polumjer trokutu opisane kružnice je umnožak duljina stranica podijeljen umnoškom polumjera upisane kružnice, poluopsega trokuta i broja četiri.

dao sam ti banalni primjer iz matematike, koja je savršeno točna.
čovjekova okolina se izuzetno dobro može opisati znanošću. ne treba ti nikakva spiritualnost.

problem je u tebi, ti ne znaš o čemu pričam. da znaš, ne bi valjao baline i govorio
Quote:
ni teoretski ne postoji niti može postojati potpun dokaz
znanost je savršeno točna, samo je svijet kompliciran. jedini način pomoću kojega se svijet može shvatiti je znanost. nema drugoga. neće ti pomoći ni sai baba ni kuku lele ni hare krišna ni ovaj ni onaj.
pomoći će ti kritičko mišljenje i logika. a ti to nemaš.


stvarno podsjećaš na gezu. i on se bavi urnebesno besmislenim i blesavim temama. a da nisi klon?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 19:39   #57
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Vidiš u nečemu se slažemo...to isto mislim i ja za tebe.
Ako laže koza, ne laže rog.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 20:08   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne seri kvake. neke stvari su definitivne.


Uvek si bio argumentiran.

Quote:
polumjer trokutu opisane kružnice je umnožak duljina stranica podijeljen umnoškom polumjera upisane kružnice, poluopsega trokuta i broja četiri.
Quote:
dao sam ti banalni primjer iz matematike, koja je savršeno točna.
čovjekova okolina se izuzetno dobro može opisati znanošću. ne treba ti nikakva spiritualnost.

problem je u tebi, ti ne znaš o čemu pričam. da znaš, ne bi valjao baline i govorio
Nemoj da kradeš moje ideje sa drugih tema, Endi

"Kod prostih i jasnih situacija i stvari nije problem. Ako pitaš jel trougao ima tri ugla, onda je jasno da "da", al to je tako reći apsolutni pojam, ne može postojati trougao nego sa tri ugla niti se drugačije može i zamisliti nego sa tri ugla, teško da tu može doći do nesporazuma."

Rekoh i:
"u krajnjim pitanjima se svodi na spekulaciju i polako prelazi iz nauke u oblasti filosofije i pogleda na svet i stvarnost."
U krajnjim pitanjim. Proste stvari o se mogu znati i po sebi, samim čulima. Logika je valja način spoznaje, nije nevaljan, ali je sakat, ima svoje mogućnosti ali i ograničenja, nije kompletan, ne može sam za sebe da odgovori ni na jedno ključno pitanje postojanja i života.

Quote:
znanost je savršeno točna, samo je svijet kompliciran. jedini način pomoću kojega se svijet može shvatiti je znanost. nema drugoga. neće ti pomoći ni sai baba ni kuku lele ni hare krišna ni ovaj ni onaj.
pomoći će ti kritičko mišljenje i logika. a ti to nemaš.
Dabome, Endi, zato i govorim o duhovnoj nauci.

Quote:
stvarno podsjećaš na gezu. i on se bavi urnebesno besmislenim i blesavim temama. a da nisi klon?
Nepoznam čoveka, al tvoj stav bi mogao biti preporuka Biće nije te tetošio i ugađo ti? No ako je spekulator kao ti, onda ste vi ipak od iste branše, možda samo različito marširate al bijete istim oružjem, i to je moguće, mada, rekoh, nepoznam čoveka. Sviđaju ti se samo istomišljenici, poklonik jednoumlja. Tipično za materijalistički autizam. Život u malom, maleckom, ovolišnom svetu materijalne nauke.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 20:23   #59
volio bih vidjeti kako biste se vas dvoje slagali.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 12:12   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
volio bih vidjeti kako biste se vas dvoje slagali.
Sad mi je došlo da stavim ONU sliku ovdje

Ali suzdržati ću se do pojave Geze
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.