Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 09:20   #81
Je li prebivalište uvjet za upis u državni vrtić?

S obzirom da nas bebac ima 2 mj. (danas idemo kod doktorice
na redovnu kontrolu) i da nazalost nemamo mogucnosti koristiti porodiljni dopust
u cijelosti trebali bi bebeka upisati u jaslice. Zanima me jedna stvar, podstanari smo u Dugavama gdje nemamo prijavljeno prebivaliste, da li je za upis u vrtice (jaslice) presudno prebivaliste. S obzirom da sam procesljao malo po netu i vrtic u susjedstvu "Tratincica" trazi uz ostalu dokumentaciju i potvrdu o mjestu prebivalista. Da li je to veliki problem ako nemamo prijavljeno prebivaliste na mjestu upisa djeteta u vrtic. Da li netko zna koji su kriteriji za prolaz na upisnu listu u vrtic. Da li je netko upoznat sa procesom upisivanja djeteta u vrtic "Tratincica"?.

Hvala
ficusbomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:24   #82
jeste li prijavljeni u zagrebu? ako jeste, nema problema. ako niste - ne znam
samo znam da ti je u dugavskom vrtiću velika gužva, tako da svakako predaj još i u travno, utrine i još neki u blizini kojeg se sjetiš. uz sve papire predajte potvrde od poslodavca da ste oboje zaposleni, to stvara prednost pri upisu. ništa drugo mi ne pada na pamet...
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:21   #83
Bojim se da ćete prvo morati pronaći vrtić koji upisuje bebe mlađe od godinu dana............. I onda se nadati da ima mjesta
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:28   #84
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
jeste li prijavljeni u zagrebu? ako jeste, nema problema. ako niste - ne znam
samo znam da ti je u dugavskom vrtiću velika gužva, tako da svakako predaj još i u travno, utrine i još neki u blizini kojeg se sjetiš. uz sve papire predajte potvrde od poslodavca da ste oboje zaposleni, to stvara prednost pri upisu. ništa drugo mi ne pada na pamet...
Prijavljeni smo u Zagrebu normalno, samo u centru. Sto se potvrde o zaposlenju tice to znam da trebam traziti od poslodavca.
Ti znaci mislis da ne bi trebalo biti problema sto nismo prijavljeni na adresi u Dugavama. BTW hvala
ficusbomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:29   #85
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Bojim se da ćete prvo morati pronaći vrtić koji upisuje bebe mlađe od godinu dana............. I onda se nadati da ima mjesta
pa koliko je godina minimum da se djete upise u jaslice?
ficusbomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:38   #86
Većina gradskih vrtića upisuje djecu od navršene 1. godine života.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:43   #87
ako ste prijavljeni na području zagreba, nema problema, jedino što oni sa mjestom prebivališta u blizini vrtića imaju laganu prednost.
i da, morat ćete naći jaslice koje primaju manje klince, jer u većini primaju od navršene godine dana...
nisam 100% sigurna, ali mislim da mi je netko spominjao jaslice medvešćak da primaju klince mlađe od godinu dana.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 11:02   #88
Quote:
ficusbomb kaže: Pogledaj post
Prijavljeni smo u Zagrebu normalno, samo u centru. Sto se potvrde o zaposlenju tice to znam da trebam traziti od poslodavca.
Ti znaci mislis da ne bi trebalo biti problema sto nismo prijavljeni na adresi u Dugavama. BTW hvala
Sistem je takav da ako je u tom vrtiću predano puno više prijava od slobodnih mjesta, onda prednost imaju oni koji imaju prebivalište na području tog vrtića, tj. vrši se eliminacija na temelju te potvrde.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:50   #89
Ja sam isto svoga upisivala u taj vrtic ( ali prije 10 god.). Ja prijavljena u Rudesu, mm u centru. I primili ga bez problema.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:45   #90
ja sam nedavno čitala da jaslice na Ferencici primaju djecu od 6 mjeseci starosti, potrazit cu link, a bio je naveden i jos (samo) jedan vrtic koji prima tako male bebe.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:03   #91
mislim da ti ja imam info iz prve ruke:mi živimo u Dugavama i tamo smo i prijavljeni ,tamo mi je upisano starije dijete.Kod njegovog upisa prve godine u Trantinčici nismo dobili mjesto jer oni imaju jako,jako veliku navalu.Mi imamo ročkas početkom godine pa su do tada već sve popunili.Druge godine smo bili na listi čekanja pa smo ga dobili odmah.A što se tiće druge bebe trebao mi je vrtić koji prima djecu sa 6 mj i takav smo našli u Sopotu.Dobili smo mjesto ,curička mi je imala 7 mj kada je krenula.Malo je problem što oni samo upisuju sedam beba u taj program ( zapravo kod nas su upisali osam...jedno više od pravila ).Inače svaka pohvala organizaciji čuvanja tako malih beba....njih tri,četri...tri tete,pazi ih se i mazi naveliko
datulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:13   #92
i oni koji primaju mlađe od 1 g primaju tek od 6 mj pa nadalje...

morate biti prijavljeni u gradu ukojem tražite jaslice al nije bitno dal spadate pod taj kvart....mi predali 5 zahtjeva u kvartove oko ureda..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:07   #93
nevjerovatno


Jednostavno nevjerovatno da postoji osobe sa toliko poremečenim mentalitetom i samosviješću koja ih ne spriječava da čine ovako nešto.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:07   #94
prestrašno. vrtiće bi po noći obavezno trebali čuvati zaštitari.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 14:21   #95
i ja mislim da oni ne gledaju toliko u kojem si kvartu, nigdje u pravilima oko upisa ne piše da kvartovska djeca imaju prednost. prebivalište je potrebno radi određivanje cijene jaslica.

ne trebaš uopće biti prijavljen u Zagrebu da bi dijete steklo pravo upisa u državnim (gradskim) jaslicama. Ali u tom slučaju plaćaš punu cijenu jaslica, znači ne 200kn nego cca 1800kn (nisam sigurna oko ove cifre). (logično jer ako nemaš prebivališe u ZG, onda ne plačaš prirez ZG, pa onda ni Grad Zagreb nije dužan sufinancirati jaslice)
U tom slučaju se može tražiti od svog grada da ti refundira dio troška. Znam da to nije tvoj slučaj, ali pišem općenito jer je tema prebivalište kao uvjet.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:25   #96
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
i ja mislim da oni ne gledaju toliko u kojem si kvartu, nigdje u pravilima oko upisa ne piše da kvartovska djeca imaju prednost. prebivalište je potrebno radi određivanje cijene jaslica.

ne trebaš uopće biti prijavljen u Zagrebu da bi dijete steklo pravo upisa u državnim (gradskim) jaslicama. Ali u tom slučaju plaćaš punu cijenu jaslica, znači ne 200kn nego cca 1800kn (nisam sigurna oko ove cifre). (logično jer ako nemaš prebivališe u ZG, onda ne plačaš prirez ZG, pa onda ni Grad Zagreb nije dužan sufinancirati jaslice)
U tom slučaju se može tražiti od svog grada da ti refundira dio troška. Znam da to nije tvoj slučaj, ali pišem općenito jer je tema prebivalište kao uvjet.
A jel znaš možda ako je jedan roditelj i dijete prijavljeni u Zg a drugi roditelj npr. u Samoboru kako onda ide plaćanje?
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 10:59   #97
ne znam. znam samo da su tražili kopije osobnih roditelja.

http://www.zagreb.hr/dokument.nsf/VP...penDocument&09

''Sudjelovanje roditelja u ekonomskoj cijeni pojedinih programa utvrđuje se u skladu s aktima Grada Zagreba, ovisno o vrsti i trajanju programa.''

vjerojatno ima na njihovoj stranici negdje i taj podatak. najbolje da nazoveš da ne lutaš.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 12:19   #98
Mi smo malu prošle godine upisali u vrtić.Tada smo živjeli u Gajnicama kao podstanari (prijavljeni na Trešnjevci),a predali smo papire u vrtić Vrapče,podružnica u Gajnicama.Kod predaje dokumenata za upis (suprug je išao) žena u vrtiću mu je rekla da su male šanse za dobijanje mjesta jer nismo prijavljeni u kvartu. Budući da smo u to vrijeme bili u procesu kupnje stana u Gajnicama,suprug je morao potpisati izjavu da ćemo se do kraja te godine prijaviti na adresu u kvartu.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 13:16   #99
Ma mi smo u Samoboru ali ni tu naravno nema mjesta.
P bi malu upisali u vrtić u Zg i tu mi je odmah preko puta firme,a i svekar mi tu živi,pa me zanima da se muž i mala npr. prijave kod svekra na adresu a ja da ostanem u Samoboru,kak bi onda išlo s plaćanjem.Pretpostavljam isto ko i ostali kaj žive u Zg,ali ipak da provjerim jer mi nije isto dati 200 i 1 500 kn
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 15:19   #100
a majko mila di mi živimo

nije bolest sve što boli

Pa di mi živimo????? A mili Bože pomozi i ubij nas sve, riješi nas muka.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.