Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 01:06   #1
Nestajanje i pojavljivanje nekoliko godina kasnije

Evo baš sam malo listao jednu knjigu "paralelni svijet" ili tako nešto i čitao o ljudima koji su jednostavno nestali i pojavili se isti godinu, ili više kasnije.
NPr. tip ode u lokalnu trgovinu i nestane bez traga. Nakon godinu dana ulazi u trgovinu isto obučen kakav je i bio, zbunjen on, zbunjeni ljudi kad su ga vidli itd itd.

Ili lik se pojavi obučen uodijelo iz prošlog stoljeća i onaki zbunjen istrčči na ulicu i pogazi ga auto. Policija skuži da je to tip koji je nestao prije 80 godina i dovedu kćerku da ga identificira i ispada da je to taj tip, obučen isto kao onog dana kad je nestao itd itd

Jeste čitali kad tako šta, koji su najpoznatiji slučajevi, šta mislite o tom itd.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 01:14   #2
što mislim o tome?
znam za te stvari iz filmova. A čisto sumnjam da su se te stvari baš događale. vjerojatno su to urbani mitovi.
ako se osoba i pojavila, onda bi bar znala reći gdje je bila
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 01:47   #3
a šta ako ne zna, radi tog i tog razloga?
Proglasimo ga luđakom, i strpamo u vrapče?
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:13   #4
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ako se osoba i pojavila, onda bi bar znala reći gdje je bila
pa u tom i je stvar što osoba nije bila ni svjesna da "kasni". kužiš, tip ide u trgovinu, dođe tamo a ljudi ga traže već godinu dana. Kao da je prošo kroz neku "rupu u vremenu". Njemu se nije ništa promijenilo, u tom je poanta a ne da je "bio negdi".
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:21   #5
sad će endimonio17 sve objasnit
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:25   #6
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
pa u tom i je stvar što osoba nije bila ni svjesna da "kasni". kužiš, tip ide u trgovinu, dođe tamo a ljudi ga traže već godinu dana. Kao da je prošo kroz neku "rupu u vremenu". Njemu se nije ništa promijenilo, u tom je poanta a ne da je "bio negdi".
zar takvi slučajevi ne bi trebali biti poznatiji? recimo klasificirati se kao čudo?
slušaj, ako jedna mrlja na staklu može postati poznata kao ukazanje presvijetle djevice mučene i probodene i gnječene bagerom, onda može i čovjek koji je prošao kroz rupu u vremenu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:27   #7
ispričaj nam više o toj djevici pregaženoj bagerom...čini mi se ko zanimljiva priča
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:41   #8
Quote:
Germa kaže: Pogledaj post
ispričaj nam više o toj djevici pregaženoj bagerom...čini mi se ko zanimljiva priča
paaa čujte kolega, to vam je jedna stvarno zanimljiva priča. bila jednom jako dobra žena. jedno jutro je išla kupiti kruh. vrag je ušao u lokalnog bagerista i nasrnuo je na nju štapom, tukao je i onda probio. onda je ušao u bager i gnječio ju. onda su ljudi rekli da je to gospa.
kraj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:45   #9
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
pa u tom i je stvar što osoba nije bila ni svjesna da "kasni". kužiš, tip ide u trgovinu, dođe tamo a ljudi ga traže već godinu dana. Kao da je prošo kroz neku "rupu u vremenu". Njemu se nije ništa promijenilo, u tom je poanta a ne da je "bio negdi".
Ovako napamet govoriti nema bas smisla. Trebalo bi znati detalje tog slucaja. Kada, kako, pod kojim okolnostima je nestao itd. Tek kad se sve to uzme u obzir, moze se vidjeti radi li se o namjernom, nenamjernom odlasku, otmici (pa cak i vanzemaljskoj otmici), ozljedama glave i amneziji, itd, itd.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:50   #10
Znam da ovo nije slično, ali meni čarape tak nestaju... I neke se čak pojave ponovno. Gdje su bile? Nitko ne zna...
OT Za takve nestanke kada ljudi ne bi znali gdje su bili nisam još nikad čula. Obično ljudi nestanu ako to žele (zbog nekog razloga) ili nesretnim slučajem ili je u pitanju zločin.
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:55   #11
Znam i za taj fenomen o carapama.

Ali cuo sam i za ovo da su ljudi nestajali, makar na nekoliko dana. Mislim da su nestanci na nekoliko dana zabiljezeni. Nema ih nekoliko dana i onda se bas kao i carape ponovno pojave. Ako nisu svratili u obliznju birtiju i sl. onda je stvarno misteriozno.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 03:43   #12
neko gleda THE OUTER LIMITS
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 03:49   #13
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Znam i za taj fenomen o carapama.

Ali cuo sam i za ovo da su ljudi nestajali, makar na nekoliko dana. Mislim da su nestanci na nekoliko dana zabiljezeni. Nema ih nekoliko dana i onda se bas kao i carape ponovno pojave. Ako nisu svratili u obliznju birtiju i sl. onda je stvarno misteriozno.
meni ne nestaju samo carape vec i donji ves
al se nekad pojavi nekad ne
i znam da nije u masini nit je u kosari za ves
al nema....optuzila sam i decka da mi potajno uzima tange i njuska
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:02   #14
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Ovako napamet govoriti nema bas smisla. Trebalo bi znati detalje tog slucaja. Kada, kako, pod kojim okolnostima je nestao itd. Tek kad se sve to uzme u obzir, moze se vidjeti radi li se o namjernom, nenamjernom odlasku, otmici (pa cak i vanzemaljskoj otmici), ozljedama glave i amneziji, itd, itd.
pa to je ukratko. Ovako malo detaljnije prema knjizi. Tip je išo u lokalnu trgovinu, onak iz kuće ležerno u potkošulji i papučama. Od onda mu se gubi svaki trag. Nakon nekog vremena kad se nije vratio kući, žena ga pošla tražit. Otišla u trgovinu, tamo nije ni bio. Obavijestila policiju, policija navodno sve pretražila, kad su pomislili na ubojstvo sve su opet pretražili, kante za smeće u tom i susjednim kvartovima al od njega ni traga. Obustavili pretragu nakon par mjeseci.
Kad je prošlo godina dana, lik dolazi u trgovinu kao da se nije ništa dogodilo, dok nije skužio da nešto nije u redu, a i prodavač ga inače pozna i zna da je nestao, i on je ostao zbunjen. Kad su ga pitali di je bio godinu dana, on se iznenadio i reko da je prije pet minuta izašao iz kuće. Uzeo je novine da se uvjeri u datum i stvarno, godina dana mu je "isparila".

Eto malo detaljnije, a u knjizi piše da je to jedan od poznatijih slučajeva, i postoje zapisi u policijskim izvješćima, navodno je i FBI istraživao slučaj.. Piše da se zove Joseph Brown, Brooklyn.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:06   #15
znate za ono nestajanje cajnih zlicica (meni uvijek fale ) koje jednostavno propadnu u zemlju ..e pa australci su skuzili zasto
ispalo je da podsvjesno krademo zlicice ... snimali su ekipu i ispalo je da cim otputujemo dalje krademo zlicice ...niti jedan od uhvacenih lopova nije rekao da je svjesno to napravio vec su bili sokirani kao WTF ?? ..mozda lazu a opet ... mozda neki kolektivni
fetish na zlicice
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:07   #16
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
znate za ono nestajanje cajnih zlicica (meni uvijek fale ) koje jednostavno propadnu u zemlju ..e pa australci su skuzili zasto
ispalo je da podsvjesno krademo zlicice ... snimali su ekipu i ispalo je da cim otputujemo dalje krademo zlicice ...niti jedan od uhvacenih lopova nije rekao da je svjesno to napravio vec su bili sokirani kao WTF ?? ..mozda lazu a opet ... mozda neki kolektivni
fetish na zlicice
kak mislis kad otputujemo?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:08   #17
Zanimljivo.

Medicinski su ga pregledali?

... mislim na ovog Browna.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:21   #18
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
kak mislis kad otputujemo?
pa da ne krades svojoj susjedi ili decku ...nego kad odes dalje izvan kvarta /grada valjda podsvijesno znas da ces teze bit uhvacen
nije bas fora da ti dode decko na kavu i vidi svoju najdrazu zlicicu za dop kod tebe na stolu
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:24   #19
Pustimo jebene zlice sad. One nemaju veze s nestancima ljudi.

Mene zanima ovaj Brown. Sta kaze gdje bio. Jesu ga pregledali?
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 04:25   #20
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
meni ne nestaju samo carape vec i donji ves
al se nekad pojavi nekad ne
i znam da nije u masini nit je u kosari za ves
al nema....optuzila sam i decka da mi potajno uzima tange i njuska
hm, pa ako donje rublje sušiš na terasi ili na nekakvom štriku u dvorištu, zna se dogoditi da misteriozno nestane.....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.