Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 13:30   #1
Lijekovi protiv kašlja

Molim vas da ako imate iskustva s nekim od tih lijekova javite iskustva. Klinac mi kašlje kao da treba iskašljati, mučimo se i pijemo Prospan već više od 3 tjedna, nema pomaka, a na netu čitam da su se djeca kašlja riješila s Bisilvonom nakon par dana, pa se pitam zakaj nam je pedica uopće prepisala taj Prospan.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 13:34   #2
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Molim vas da ako imate iskustva s nekim od tih lijekova javite iskustva. Klinac mi kašlje kao da treba iskašljati, mučimo se i pijemo Prospan već više od 3 tjedna, nema pomaka, a na netu čitam da su se djeca kašlja riješila s Bisilvonom nakon par dana, pa se pitam zakaj nam je pedica uopće prepisala taj Prospan.
iskreno, nama ne valja ni prospan ni bisolvon. najbolji nam je fluimukan.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 13:57   #3
Joj ja sam prije par godina bila par mjeseci hroptala koliko mi se skupljalo sekreta i koliko sam kašljala i 2 sirupa sam bila stukla i nije mi bilo ništa bolje da me na kraju fluimikan spasio. Tako da tople preporuke za fluimukan, ja znam da sam to i ko klinka bila pila kod kašlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.12.2011. at 21:40.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 19:47   #4
Maloj za produktivan kašalj dajem Bisolex, a za suhi Trputac. I to mi je za sada ok. S Prospanom smo probali, ali isto nikakvih rezultata.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 09:18   #5
gadno je kad nisi 100 % siguran kakav je kašalj
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 09:57   #6
prospan je i nama bezveze,u principu svi ti biljni nam nikad ne pomažu

bisolex smo imali otopinu koja se može piti i stavljati u inhalator,nisam primjetila poboljšanje,davala sam ga putem inhalatora,možda bi bilo bolje da sam ovako

sad sam uzela fluimukan i odličan je,maloj curi nos i kašlje produktivno što znači da ima šlajma i da ga treba iskašljati,koliko sam pročitala u uputstvima nesmije se davati dulje od 5 dana,nama je treći i bolje nam je,i mora se paziti s njim kod antibiotika,kod nekih mora razmak biti 2 sata između njega i antibiotika(uputstva) i kad se napravi vrijedi samo 12 dana,nije kao neki drugi sirupi da može trajati već se mora baciti

suhi kašalj je nadražajni,kao da ti stoji mrvica prašine u grlu pa se nakapljavaš da ju izbaciš
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 17:24   #7
vezano za fluimukan. ja djetetu ne dajem sirup već dajem granule koje otopim u vodi i malac to popije kao sokić. inače preporuča se 5 dana po 3 puta dnevno doza od 100mg, ali naša pedica kaže može 10 dana po 2 puta dnevno 100mg.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:39   #8
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
vezano za fluimukan. ja djetetu ne dajem sirup već dajem granule koje otopim u vodi i malac to popije kao sokić. inače preporuča se 5 dana po 3 puta dnevno doza od 100mg, ali naša pedica kaže može 10 dana po 2 puta dnevno 100mg.
iskreno ja neznam kaj imam,čini mi se da piše granule,samo znam da mi je apotekarka rekla da u tu bočicu ulijem vodu do oznake ,promućkam i takvu otopinu mogu imati 12 dana u hladnjaku a u uputstvima piše davati najduže 5 dana ,dalje uz savjetovanje liječnika,dajem po 2,5 ml dva puta dnevno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:16   #9
Uzmi prtohvat kadulje (po mogućnosti neke iz naših krajeva, jer ima više sorti) i skuhaj u šalici vode. Karameliziraj šećer i prelij čajem. Daj da to popije. Inače, mogu se maximalno 2 šalice dnevno konzumirati, pa probaj rasporediti dozu u više manjih obroka.
Cijelo moje djetinjstvo sam babi u Dalmaciju na zimske praznike u pravilu išla hropljava i bolesna, a ona bi me sanirala u par dana. I dan danas nema tog Fluimukana, Islandskog lišaja ili bilo čega drugog što bi mi pomoglo kao kadulja.

Druga mrak stvar je vicks vaporub mast.

Nisam sigurna da ga kod nas ima za nabaviti, ali u Sloveniji i Austriji bi ga trebalo biti lako dostupnog. Postoji verzija za djecu, ali se ne preporučuje ako je dijete ispod 2 godine starosti. Namažeš leđa i prsa s masti i patke izlaze ko blesave.

Još jedna stvar koju nisam sama kušala, al frendica mi kaže da je ona svoju malu odlično sanirala je haloterapija tj. boravak u slanoj sobi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 24.12.2011. at 20:22.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 22:56   #10
moje kašlju i iskašljavaju već 3 tjedna, pile su 10 dana mucoplantov sirup od trpuca - niš koristi..
sad ih inhaliram sa bisolvon kapima - stariju već 6 dana i puno je bolje, mlađa je bila čak i na ventolinu 3 dana, sad je 3 dana na bisolvonu, ali njoj je manje pomoglo.
samo usput, smije se max 7 dana inhalirati bisolvonom.

prospan im je kao da vodu piju, sljez i islandski lišaj isto.. ti lagani biljni im još nikad nisu pomogli.

straija je prošlu zimu pila fluimukan i nije bilo puno koristi, bisolvon sirup joj je pomogao.

dr. theiss mast od eukaliptusa je isto li-la, malo lakše dišu

eto, u našem slučaju ispada da samo kemija čisti pluća
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 10:10   #11
Foresst, zašto za kašalj daješ ventolin? On je za otvaranje bronhija, ako dijete ne može disati. Ja sam ga uzimala za napade astme, dok sam je imala...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 11:11   #12
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Foresst, zašto za kašalj daješ ventolin? On je za otvaranje bronhija, ako dijete ne može disati. Ja sam ga uzimala za napade astme, dok sam je imala...
nisam dala ventolin na svoju ruku, manjoj su se pluća toliko napunila da je doslovno stalno krkljala i davila se, pedijatrica rekla da se guši od tolikog šlajma i dala sumamed i ventolin. sve to nakon 2 tjedna kašljanja i potoka šmrklji i nakon što ju je na početku kašlja slušala i pregledala i rekla da je viroza u pitanju i da inhaliram na fiziološkoj i dajem trputac. ali, eto.. mala je još i ne zna iskašljati, a ovdje sva, ali sva djeca imaju taj neki dosadni i dugotrajni produktivni kašalj, samo što se stariji lakše nose s tim
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 11:16   #13
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nisam dala ventolin na svoju ruku, manjoj su se pluća toliko napunila da je doslovno stalno krkljala i davila se, pedijatrica rekla da se guši od tolikog šlajma i dala sumamed i ventolin. sve to nakon 2 tjedna kašljanja i potoka šmrklji i nakon što ju je na početku kašlja slušala i pregledala i rekla da je viroza u pitanju i da inhaliram na fiziološkoj i dajem trputac. ali, eto.. mala je još i ne zna iskašljati, a ovdje sva, ali sva djeca imaju taj neki dosadni i dugotrajni produktivni kašalj, samo što se stariji lakše nose s tim
Nama je Trputac riješio, ali suhi kašalj za 5 dana. Kod tih produktivnih kašlja ti je bitno i aspirirati nosić što češće.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:22   #14
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Nama je Trputac riješio, ali suhi kašalj za 5 dana. Kod tih produktivnih kašlja ti je bitno i aspirirati nosić što češće.
usisavač više ni ne spremam, stalno je u pogonu, ali njoj toliko toga izlazi da je nakon 2 sata spavanja sljepljena od šmrklji od čela do brade. uopće mi nije jasno od kud toliko šmrklji iz tako malog nosića i glave
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 11:47   #15
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nisam dala ventolin na svoju ruku, manjoj su se pluća toliko napunila da je doslovno stalno krkljala i davila se, pedijatrica rekla da se guši od tolikog šlajma i dala sumamed i ventolin. sve to nakon 2 tjedna kašljanja i potoka šmrklji i nakon što ju je na početku kašlja slušala i pregledala i rekla da je viroza u pitanju i da inhaliram na fiziološkoj i dajem trputac. ali, eto.. mala je još i ne zna iskašljati, a ovdje sva, ali sva djeca imaju taj neki dosadni i dugotrajni produktivni kašalj, samo što se stariji lakše nose s tim
I mom starijem je pulmologica prošle sedmice propisala ventolin, ali mu nisam dala, ventolin je za astmu, za slučaj kada se ne može disati, ne od sluzi... I nije tako bezazlen lijek, čak i za moju bronhijalnu astmu je bio za slučaj nužde (kada baš ne mogu disati). Onda mu je druga pulmologica dala još jače injekcije za slučajeve astme kad baš ništa ne pomaže. A dijete samo ima virus sa jačim kašljem, nastranu što imam muža paničara zbog kojeg smo ga morali voditi baš kod pulmologa...
Ove godine je farmaceutska industrija napravila silu virusa s dugotrajnim kašljem, izgleda da im se sirupi nisu prodavali kako treba Mi kašljemo 4 mjeseca sa manjim prekidima.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:17   #16
Nemam pojam više, obično kad prestanam davat nešto kašalj nestane

Inače da je baš pomoglo jedino Flumikan, ali sam ga dala samo jedanput starijem kad je imao užasan produktivan kašalj.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 17:55   #17
Puno hvala svima na savjetima, mi smo se na kraju riješili kašlja pomoću sirupa islandskog lišaja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 19:52   #18
Prospan je niskoristi i nema teorije da ga ikad vise kupim, moj stariji klinac ga je popio ne znam ni sama koliko prosle godine i nikakvog pomaka
za iskasljavanje je najbolji Fluimukan (granule koje se tope u vodi su super jer imaju ok okus, dok Fluimukan junior sirup ima koma okus i moj mladji se par puta ispovraćao tokom davanja)
jedino ga ne treba davati navečer jer potiče iskaljavanje, pa da dijete može mirno spavati po noći
Judy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:53   #19
I moja curica 4 i pol godine se bori sa suhim kašljem već 4 tjedna. Prvo smo koristili sljezov sirup, pa smo dobili temperaturu, pa nam je pedica prepisala Amoksicilin sirup i Prospan, malo se smirilo nakon tjedan dana, ali se opet pogoršalo i vratila se temperatura, pa smo dobili Klavocin i bris grla. Nalaz je uredan a stanje se nije popravilo nakon 3 dana, pa smo danas dobili Sumamed i Panatus za kašalj i napravili krvnu sliku i urin. Za poluditi mi je, pogotovo noću, jer nespavamo zbog kašlja!
Sad čekamo nalaz krvi i urina do sutra, nadam se da ćemo noćas barem malo spavati!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:48   #20
Quote:
daca2 kaže: Pogledaj post
I moja curica 4 i pol godine se bori sa suhim kašljem već 4 tjedna. Prvo smo koristili sljezov sirup, pa smo dobili temperaturu, pa nam je pedica prepisala Amoksicilin sirup i Prospan, malo se smirilo nakon tjedan dana, ali se opet pogoršalo i vratila se temperatura, pa smo dobili Klavocin i bris grla. Nalaz je uredan a stanje se nije popravilo nakon 3 dana, pa smo danas dobili Sumamed i Panatus za kašalj i napravili krvnu sliku i urin. Za poluditi mi je, pogotovo noću, jer nespavamo zbog kašlja!
Sad čekamo nalaz krvi i urina do sutra, nadam se da ćemo noćas barem malo spavati!
Bože koliko antibiotika

Jeste radili ikad testove na alergije?
Isto tako, bris grla je bezvezan test, jer se ne mora nužno pogoditi mjesto gdje se bakterija nalazi. Puno je lakše izolirati problem AST pretragom iz krvi (antistreptolizinski titar, i ne to nije jetrena proba, ima istu kraticu). Naime, ukoliko negdje u tijelu postoji streptokok, onda on luči taj jedan protein koji se tom pretragom može detektirati i tako ipak ciljanije odrediti antibiotik.

Dijete ti je trenutno opterećeno antibioticima i imunitet je dodatno ugrožen. Nek uzima što više probiotika, voća, vitamina i sličnih stvari za dizanje imuniteta. Ovako ćete samo uletjeti u začarani krug upala i antibiotika.
Bilo bi super kad bi mogli na par dana zbrisat negdje na more. Morski zrak čini čuda.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.