Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 23:34   #1
Lightbulb Astrološka simbolika u našim natalnim kartama

gdje bi u karti trazila zasto su mi u zivotu 2 lustera opala direktno u glavu? nisam bila jako povrijedjena ali mi dugo nije bilo ugodno pogledat u plafon
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:13   #2
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
gdje bi u karti trazila zasto su mi u zivotu 2 lustera opala direktno u glavu? nisam bila jako povrijedjena ali mi dugo nije bilo ugodno pogledat u plafon
Plafon je jedna vrsta elementa koji zatvara, omeđuje i formira (Saturn) granicu svoda iznad nas (Neptun). Luster je izvor svjetlosti, luster na plafonu je poput malog Sunašca na našem nebu (Neptun). Luster je Sunce (u ovom slučaju astrološki ide prema "vrhu neba" - MC), a udarac u glavu Mars. Zato i u ovim događajima leži simbolika Sunce-Mars-Neptun.


No ako se malo odmaknemo od simbola samih predmeta koje trebaš pronaći u svojoj karti zbog ovih događaja...meni ova cijela opisana situacija s jedne strane opisuje nevjerojatno smiješnu situaciju, a s druge i jako sretne okolnosti (još si fala Bogu živa ).

Hoću reći koji si ti i srećković - puno neobične Jupiterove energije iz ovih događaja izbija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:29   #3
Inače (samo da nadopunim)...kada netko ima "sklonost" ovakvim događajima, tj. događajima gdje se "pogađa" nešto nevjerojatnom točnošću takva sklonost je općenito u astrologiji opisana egzaktnošću. Egzaktnost aspekata predstavlja važno obilježje karata takvih osobnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:31   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Plafon je jedna vrsta elementa koji zatvara, omeđuje i formira (Saturn) granicu svoda iznad nas (Neptun). Luster je izvor svjetlosti, luster na plafonu je poput malog Sunašca na našem nebu (Neptun). Luster je Sunce (u ovom slučaju astrološki ide prema "vrhu neba" - MC), a udarac u glavu Mars. Zato i u ovim događajima leži simbolika Sunce-Mars-Neptun.


No ako se malo odmaknemo od simbola samih predmeta koje trebaš pronaći u svojoj karti zbog ovih događaja...meni ova cijela opisana situacija s jedne strane opisuje nevjerojatno smiješnu situaciju, a s druge i jako sretne okolnosti (još si fala Bogu živa ).

Hoću reći koji si ti i srećković - puno neobične Jupiterove energije iz ovih događaja izbija.
da, vrlo su zanimljivi dogadjaji bili, zato sam se odma toga sjetila, bilo je tu i nekoliko padova po stepenicama...nasrecu imam elasticne kosti iako sam nespretna
zanimljiv mi je taj Jupiter, neaspektiran u 11. kuci cini se da nis ne pomaze al ipak tu ima nesto
ovaj drugi udarac lustera u glavu prije nekih 2 godine je bio u kupaoni, taman sam nad kadom prala ruke... voda-neptun?? a glava mi je bila u oblacima zbog jedne sto se kasnije pokazalo katastrofalne veze...mozda me neka visa sila pokusavala osvijestiti kak ce to zavrsit?? i pad po stepenicama u kojem sam se dobro natukla je bio u istom razdoblju
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:32   #5
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
zanimljiv mi je taj Jupiter, neaspektiran u 11. kuci cini se da nis ne pomaze al ipak tu ima nesto
ovaj drugi udarac lustera u glavu prije nekih 2 godine je bio u kupaoni, taman sam nad kadom prala ruke... voda-neptun??
Prije Mjesec.

Ako želiš možeš staviti cijelu kartu uz ovo (kada si već navela vrlo osobni primjer).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:07   #6
Luster bi bio i simbolike Mjeseca, jer kao što Mjesečeva svjetlost dolazi do izražaja u mraku, tako i luster palimo u mraku da bi osvjetlili prostoriju. Udarci u glavu, odnosno glava je Ovan....pa možda Asin imaš neku planetu u Ovnu koja radi 90/180 sa Mjesecem....bilo bi zanimljivo da postaviš natalnu kartu....da vidimo gdje je taj luster koji pada
Kupatilo je inače prestavljeno serijom 4, odnosno Rak, Mjesec i 4.kuća.....
Luster koji pada bi bio loše postavljen Mjesec po znaku ili aspektima...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:12   #7
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Luster bi bio i simbolike Mjeseca, jer kao što Mjesečeva svjetlost dolazi do izražaja u mraku, tako i luster palimo u mraku da bi osvjetlili prostoriju.
Jest ...posebno zato jer je naknadno napisala da je ovaj bio u kupatilu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 02:13   #8
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...O9-u1209421579

nazalost ne sjecam se tocnog datuma al znam da je bilo razdoblje kad mi je progresivni mjesec bio u Ribama, skoro da ne pamtim goreg razdoblja u zivotu, narocito mi je bila izrazena naivnost...sad je usao u Ovna i nadam se da ce mi bolje pasat

znam samo da mi je taj pad lustera na glavu i pad po stepenicama bio tako gadan da sam se mogla ubit a luster se razbio u sitne komadice stakla koji su mi mogli rasjeci glavu... bila sam u soku nakon oba dogadjaja, imala osjecaj da nesto znace
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 13:14   #9
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
znam samo da mi je taj pad lustera na glavu i pad po stepenicama bio tako gadan da sam se mogla ubit a luster se razbio u sitne komadice stakla koji su mi mogli rasjeci glavu... bila sam u soku nakon oba dogadjaja, imala osjecaj da nesto znace
Pa da...takvi nemili događaji moraju "drmnuti" i malo iznutra. A kakav je bio prvi pad lustera (gdje se zbio)?


P.S. Ostavila si nevažeći link.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:01   #10
jako volim grmljavinu, tj. munje...može li se i ta prirodna pojava gledati kroz astro simboliku?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:08   #11
prvi put mi je pao u kuhinji kad sam sjedila za stolom, al to je bilo dosta prije, mislim u srednjoj skoli

da opet ne stavljam krive linkove, nisam to jos svladala rodjena sam 2. 10. 1979. u 6.20 ujutro, Zagreb i bojim se lustera
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:23   #12
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
prvi put mi je pao u kuhinji kad sam sjedila za stolom, al to je bilo dosta prije, mislim u srednjoj skoli

da opet ne stavljam krive linkove, nisam to jos svladala rodjena sam 2. 10. 1979. u 6.20 ujutro, Zagreb i bojim se lustera
Evo ga - natalna karta.


P.S. Pa ti si školski primjer bojača lustera ...mislim, fakat imaš i zašto.

Neaspektirani Jupiter u Merkurovskom znaku, aspekt Sunce/Mars u lavu, Uranovski Mjesec egzaktno 90º Uran, taj Mjesec egzaktno 120º vladar/Pluton. I Neptun (svod) ti radi egzaktne aspekte na ovo. Ludo je. Hvala ti na ovom neobičnom primjeru.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:27   #13
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
jako volim grmljavinu, tj. munje...može li se i ta prirodna pojava gledati kroz astro simboliku?
'Munja (Jupiter) je električna iskra (Mars) nastala pri izbijanju električnog naboja u atmosferi između područja s pozitivnim i negativnim elektricitetom. Ako se pojava munje očituje bljeskom svjetlosti i oštrim zvukom, tada je posrijedi grmljavina (Uran)...'

Munje (Jupiter) i gromovi (Uran)...u kombinaciji s Marsom...negdje u natalu...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:28   #14
valjda zato uvijek zelim imat nekakve zidne svjetiljke ili one male sto se ugrade u plafon, mislim da mi je jedan jos luster napuko taman kad sam mijenjala zarulju, vecinom su stari u kuci i di sam mogla sam maknula one staklene kugle i ostavila samo zarulje, njih se ne bojim tolko
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:36   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo ga - natalna karta.


P.S. Pa ti si školski primjer bojača lustera ...mislim, fakat imaš i zašto.

Neaspektirani Jupiter u Merkurovskom znaku, aspekt Sunce/Mars u lavu, Uranovski Mjesec egzaktno 90º Uran, taj Mjesec egzaktno 120º vladar/Pluton. I Neptun (svod) ti radi egzaktne aspekte na ovo. Ludo je. Hvala ti na ovom neobičnom primjeru.
ajme

ps. a cek.. ..jel se tak onda isto vidi i onaj luster na cetiri kotaca kaje naletil na mene i jedan kaj me isto skoro pobro, ha
lucca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:00   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Munja (Jupiter) je električna iskra (Mars) nastala pri izbijanju električnog naboja u atmosferi između područja s pozitivnim i negativnim elektricitetom. Ako se pojava munje očituje bljeskom svjetlosti i oštrim zvukom, tada je posrijedi grmljavina (Uran)...'

Munje (Jupiter) i gromovi (Uran)...u kombinaciji s Marsom...negdje u natalu...
Neobično, Uran i Mars su poprilično stresni, zašto onda munje i grmljavina djeluju tako smirujuće, uspavljujuće? Da li Neptun ima veze s tim, s obzirom da je Neptun kiša? A, naravno ne uvijek i svugdje, munje i grmljavina idu uz kišu...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:05   #17
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Munja (Jupiter) je električna iskra (Mars) nastala pri izbijanju električnog naboja u atmosferi između područja s pozitivnim i negativnim elektricitetom. Ako se pojava munje očituje bljeskom svjetlosti i oštrim zvukom, tada je posrijedi grmljavina (Uran)...'
Sad znam zašto kvarim sva svijetla u koju god prostoriju da uđem
Hvala

Što bi simboliziralo pričanje u snu? Merkur/Mjesec/Neptun odnos?
marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:39   #18
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Neobično, Uran i Mars su poprilično stresni, zašto onda munje i grmljavina djeluju tako smirujuće, uspavljujuće? Da li Neptun ima veze s tim, s obzirom da je Neptun kiša? A, naravno ne uvijek i svugdje, munje i grmljavina idu uz kišu...
kako na koga Dersette, možda na tebe ili mene (imam Ma120Ju-munja), ja ih znam nekoliko koje to uznemiruje...
Uglavnom munja i grom su najbolje prikazani kroz odnos Jupiter/Uran....
Kiša je Neptun, kao i magla....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:40   #19
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Munje (Jupiter) i gromovi (Uran)...u kombinaciji s Marsom...negdje u natalu...
Wow....slucajno ili ne imam Mars trigon Jupiter, te Mars sekstil Uran (i sireorbisni Jupiter sekstil Uran) i obozaaaavam oluje, grmljavine, munje...
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:17   #20
Smile

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
kako na koga Dersette, možda na tebe ili mene (imam Ma120Ju-munja), ja ih znam nekoliko koje to uznemiruje...
Uglavnom munja i grom su najbolje prikazani kroz odnos Jupiter/Uran....
Kiša je Neptun, kao i magla....
Quote:
Wow....slucajno ili ne imam Mars trigon Jupiter, te Mars sekstil Uran (i sireorbisni Jupiter sekstil Uran) i obozaaaavam oluje, grmljavine, munje...
a ja imam samo inkonjukciju marsa i urana
E sad, meni je uran sam u 12. zajedno u konjukciji s neptunom...može tu biti nešto?

Sjećam se kad sam stanovala neko vrijeme u neboderu, bilo je nevrijeme i noć. Munje su doslovne jedna za drugom sijevale...bila sam na najvišem katu.. otvorila sam ogromne prozore i sjedila na njima promatrajući čitav grad odozgora...bila sam očarana prizorom, zvukom i mirisom kiše..osjetila sam navalu adrenalina, strahopoštovanja...bile su tik do mene, pasala mi je nepredvidivost prirode, njena snaga...djelovalo je kao da noćno nebo pušta svoje korjenje...kao da nas dotiče tankim nitima nevjerojatne snage...vidjela sam točno kamo počinju i kamo završavaju...
Vjetar je jako puhao, onaj osjećaj....da DIŠEM....je nevjerojatan...nasuprot adrenalina, stvara osjećaj spokoja, nekog duševnog mira...osjetila sam se stopljeno, zahvalno...
Grmljavina je bila duboka i snažna...znate ono kada osjetite vibracije kada zvuk munje dopre do vas? Osjetila sam u utrobi potrebu da vrištim kao priroda...Da me osjeti svako drvo, svaki mrav i čovjek, kao što ja osjetim nju...a opet...osjećala sam se premaleno naspram nje, da bih se usudila i da mogu...
Kiša je tu djelovala neobično...žestina tih nebeskih iskri je bila razorna, stvarala je pukotine u zemlji, drveću, domovima nepoznatih ljudi...a kiša kao da je ublažavala bol...djelovala je smirujuće, okrjepljujuće...pa čak i utješno....
uspavljivala me....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.