Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 07:55   #1
Autocesta i cestarina

Postoji li vremensko ograničenje korištenja autoceste?
npr. uđem na autocestu konkretno ulaz-izlaz Dugopolje, parkiram svoje vozilo na prvoj benzinskoj pumpi i s frendom odnosno njegovim autom odem za Zagreb. Nakon dva ili tri dana vratim se po svoje vozilo i izađem s autoceste na prvom slijedećem izlazu i platim cestarinu par kuna.
Ili ja za Zagreb, prika iz Zagreba i recimo u lici u Macoli minjamo kartice, ja izlazim Jastrebarsko on Trogir.
Može li se tako igrati?
__________________
edifice
edifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 08:08   #2
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Postoji li vremensko ograničenje korištenja autoceste?
npr. uđem na autocestu konkretno ulaz-izlaz Dugopolje, parkiram svoje vozilo na prvoj benzinskoj pumpi i s frendom odnosno njegovim autom odem za Zagreb. Nakon dva ili tri dana vratim se po svoje vozilo i izađem s autoceste na prvom slijedećem izlazu i platim cestarinu par kuna.
Ili ja za Zagreb, prika iz Zagreba i recimo u lici u Macoli minjamo kartice, ja izlazim Jastrebarsko on Trogir.
Može li se tako igrati?
Prvi dio neznam..
Što se tiče drugog djela, možeš tako .... dok te ne uhvate ..Naime, to se masovno radilo prije čini mi se par godina, pogotovo autoprijevoznici. Pisalo se dosta o tome.. Valjda je ovima postalo sumnjivo kako puno kamiona ulazi u Jastrebarskom a izlaze u Zagrebu, a treba im par sati . Pošto imaju videonadzor na naplatnim kućicama, otkrili su tko gdje ulazi i gdje mjenjaju kartice. Zaboravio sam koje su bile kazne ..
MKAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:29   #3
Quote:
edifice kaže: Pogledaj post
Postoji li vremensko ograničenje korištenja autoceste?
npr. uđem na autocestu konkretno ulaz-izlaz Dugopolje, parkiram svoje vozilo na prvoj benzinskoj pumpi i s frendom odnosno njegovim autom odem za Zagreb. Nakon dva ili tri dana vratim se po svoje vozilo i izađem s autoceste na prvom slijedećem izlazu i platim cestarinu par kuna.
Ili ja za Zagreb, prika iz Zagreba i recimo u lici u Macoli minjamo kartice, ja izlazim Jastrebarsko on Trogir.
Može li se tako igrati?
1. Nekad se moglo, sada više ne... imaš vremenski period u kojem moraš proći određenu udaljenost (prosječna brzina 100 km/h + 20 min. "pauze", ako nema zastoja) što je uvedeno zbog "strvinara" s vučnim službama koji su po cijeli dan kružili autocestama!


2. I ovo ti više nemože proći zbog ovog iz br. 1



Nisam siguran, ali jedno vrijeme je bilo da ti na "računu" ispišu proječnu brzinu kojom si prošao od ulaza do izlaza! E sad, što pomisliti kad nekom ispiše prosjek 4 km/h?




http://www.hac.hr/index.php?task=inf...00002012&page=
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.

Zadnje uređivanje green-sk : 10.07.2009. at 09:39.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:29   #4
Tema je, auto ceste, ali informacija o padu prometa na istim isto spada u tu „grupu“. Čitam izjave glavešina u HAC-u da će „najlogičniji“ potez biti povećanje cijene korištenja. Stvarno ne kužim tko odnosno koji ekonomski stručnjaci sjede u upravi. Po toj logici i daljnjim padom prometa, što će i rezultirati više cijene, treba opet dići iste. Sve dok na par korisnika dotičnih prometnica ne padne iznos održavanja, naravno kroz enormnu cijenu! Nisam stručan u ekonomiji ali mi logika sugerira drugačiji način razmišljanja!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:36   #5
Negdje sam vidio, mislim na onoj tabli sa cjenikom kod naplatnih kućica ili tako nešto, da je kartica starija od 24 sata nevažeća, isto kao da si ju izgubio (pa pri izlazu moraš platiti dvostruku cijenu najdulje rute ili tako nešto, nemoj me držati za riječ).
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:47   #6
Exclamation

Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Negdje sam vidio, mislim na onoj tabli sa cjenikom kod naplatnih kućica ili tako nešto, da je kartica starija od 24 sata nevažeća, isto kao da si ju izgubio (pa pri izlazu moraš platiti dvostruku cijenu najdulje rute ili tako nešto, nemoj me držati za riječ).



Korisniku se naplaćuje UGOVORNA KAZNA u visini dvostrukog iznosa cestarine za najdužu relaciju i odgovarajuću skupinu vozila od mjesta izlaza za korišteni pravac autoceste ako:

1. na izlaz naplatne postaje dođe bez naplatne kartice
2. ošteti naplatnu karticu
3. zamijeni naplatnu karticu, odnosno ako na izlaz s autoceste ne preda istu karticu koju je uzeo na ulazu

Ako korisnik izlazi na naplatnoj postaji na kojoj je i ušao, plaća najdužu relaciju od mjesta izlaza na tom pravcu autoceste za odgovarajuću skupinu vozila.

Ako u vremenu od 15 minuta korisnik izlazi na naplatnoj postaji na kojoj je i ušao, ne plaća cestarinu

http://www.hac.hr/index.php?task=ces&stask=22



I na kartici je zapisana registracija vozila tako da nema više malverzacija!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:10   #7
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
1. Nekad se moglo, sada više ne... imaš vremenski period u kojem moraš proći određenu udaljenost (prosječna brzina 100 km/h + 20 min. "pauze", ako nema zastoja) što je uvedeno zbog "strvinara" s vučnim službama koji su po cijeli dan kružili autocestama!


2. I ovo ti više nemože proći zbog ovog iz br. 1



Nisam siguran, ali jedno vrijeme je bilo da ti na "računu" ispišu proječnu brzinu kojom si prošao od ulaza do izlaza! E sad, što pomisliti kad nekom ispiše prosjek 4 km/h?




http://www.hac.hr/index.php?task=inf...00002012&page=
A kako onda oni Turci kamiondžije koji legnu pa spavaju cijelu noć u kamionu?
Kako onda njima u prosječnu brzinu vožnje uračunati osam sati koje su odspavali?
Pa čini mi se da spavanje na motelima nije zabranjeno....
__________________
This time, next year, I'll be millionare !!!
non plus ultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:14   #8
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
...prosječna brzina 100 km/h + 20 min. "pauze", ako nema zastoja...
Jesi siguran za ovaj podatak? Mislim 100 km/h mi je nevjerojatno recimo ja neznam ko se kod nas vozi sa prosječnih 100 km/h po autocesti, bar ne u osobnom autu, ajde da je neka jako kratka relacija pa ti se gubitak vremena na uključivanje i naplatu poklopi još bi i shvatio da može imat tako ali ja ne vozim ispod 130 praktički nikad po tome bi svaki put morao plaćat kaznu kad sam na iole duljoj relaciji jer bi "probio" termin...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
I na kartici je zapisana registracija vozila tako da nema više malverzacija!
Također - jesi siguran za ovaj podatak? Nisam previše gledao te kartice ali ne sjećam se da sam vidio da tamo igdje piše moja rega ali baš budem pogledao drugi put, a nije mi baš jasno niti kako se to točno očitava?
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:31   #9
Quote:
non plus ultra kaže: Pogledaj post
A kako onda oni Turci kamiondžije koji legnu pa spavaju cijelu noć u kamionu?
Kako onda njima u prosječnu brzinu vožnje uračunati osam sati koje su odspavali?
Pa čini mi se da spavanje na motelima nije zabranjeno....

Da, ali oni uđu Ivanja reki i izlaze u Lipovcu! A ne ovo što otvarač teme želi.... da u 3 dana napravi 15 km!

Mislim da za kamione vrijede malo drugačija pravila koja uvažavaju zakonsku regulativu vezanu za odmor (kamiondžije javite se)!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:42   #10
Iz prve ruke, znam da na pojedinim dionicama bez odmorišta AC Zagreb-Macelj imaš ograničenje, mislim 2 ili 3 sata, sad se ne sjećam, uglavnom mi smo morali platiti punu cestarinu jer smo prekoračili bili. To su uveli jer kako je navedeno, vozači su masovno mijenjali naplatne kartice. Za dionice gdje ima odmorišta to je ograničenje puno duže (12 ili 24 sata) ali opet ne možeš ostati 2 dana, nije autocesta parking.
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:51   #11
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Jesi siguran za ovaj podatak? Mislim 100 km/h mi je nevjerojatno recimo ja neznam ko se kod nas vozi sa prosječnih 100 km/h po autocesti, bar ne u osobnom autu, ajde da je neka jako kratka relacija pa ti se gubitak vremena na uključivanje i naplatu poklopi još bi i shvatio da može imat tako ali ja ne vozim ispod 130 praktički nikad po tome bi svaki put morao plaćat kaznu kad sam na iole duljoj relaciji jer bi "probio" termin...



Također - jesi siguran za ovaj podatak? Nisam previše gledao te kartice ali ne sjećam se da sam vidio da tamo igdje piše moja rega ali baš budem pogledao drugi put, a nije mi baš jasno niti kako se to točno očitava?

1. Pogrešno si shvatio!

brzina: 100 km/h / 130 km
udaljenost: npr 200 km
vrijeme: 2 sata i 20 min(računajući i mogućnost da si imao pauzu 20 min), je normalno vrijeme,(po njima)/ 1 i pol sat

Kolikom brzinom bi morao ići da 200 km prođeš za 5 sati ili za sat?

Znam da su prije 2 godine HAC i MUP pokušali uvesti pravilo da ti policija može naplatiti kaznu za prebrtu vožnju ako ti prosječna brzina na izlazu ispadne preko 140 km/h ( ) ali nije uvedeno! Bio sam sa starim kad nas je policajac u Potoku (izlaz Popovača) upozorio da smo imali prosjek 143 km/h i da kao sad samo upozoravaju... I od tada ni glasa o tome!












2. "Hrvatske autoceste implementirale su u postojeći sustav za naplatu cestarine novi sustav za video prepoznavanje registracijskih oznaka vozila (VPR). Cilj VPR sustava je onemogućiti manipulaciju magnetskim karticama i ostalim tranzitnim medijima (smart kartica i enc uređaj) na autocestama tj. zlouporabu tranzitnog medija (zamjena između dva vozila) od strane korisnika i time dodatno zaštititi prihod od naplate cestarine. To se postiže na način da sustav uspoređuje trenutnu registracijsku oznaku na izlazu s onom zabilježenom na tranzitnom mediju pri ulasku na autocestu.

Na svakoj ulaznoj stazi instalirana je video kamera koja snima sliku vozila i šalje u VPR sustav. Isti prepoznaje simbole na registracijskoj oznaci i kodira ih na tranzitni medij. Sustav također ima mogućnost naknadne provjere svake transakcije uz vizualizaciju slika sa ulaza i izlaza. Tako se uspoređuje registracijska oznaka i potvrđuje da je korisnik predao isti tranzitni medij s kojim je ušao na autocestu. U slučaju zamjene tranzitnog medija sustav alarmira blagajnika koji postupa sukladno Pravilniku o naplati cestarine i naplaćuje ugovornu kaznu u visini dvostrukog iznosa cestarine za najdužu relaciju od mjesta izlaza za korišteni pravac autoceste." (http://www.hac.hr/index.php?task=inf...00002012&page=)
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:08   #12
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
1. Pogrešno si shvatio!
brzina: 100 km/h / 130 km
udaljenost: npr 200 km
vrijeme: 2 sata i 20 min(računajući i mogućnost da si imao pauzu 20 min), je normalno vrijeme,(po njima)/ 1 i pol sat
Nevidim kaj se imalo tu pogrešno shvatit ti si napisao da se računa sa 100km/h prosjeka na autocesti na kojoj je ograničenje 130km/h i da će te oženit na izlazu ako stigneš "prebrzo" jer po njihovom varaš...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Kolikom brzinom bi morao ići da 200 km prođeš za 5 sati ili za sat?
Brziom od 200 na sat očito ali to što si ti kršio ograničenje brzine je stvar policije a ne koncesionara autoceste i nemre on tebi naplaćivat kaznu za prebzu vožnju na svoj privatni račin čovječe...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Znam da su prije 2 godine HAC i MUP pokušali uvesti pravilo da ti policija može naplatiti kaznu za prebrtu vožnju ako ti prosječna brzina na izlazu ispadne preko 140 km/h ( ) ali nije uvedeno!
Naravno da nije uvedeno i to iz više razloga...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Na svakoj ulaznoj stazi instalirana je video kamera koja snima sliku vozila i šalje u VPR sustav. Isti prepoznaje simbole na registracijskoj oznaci i kodira ih na tranzitni medij. Sustav također ima mogućnost naknadne provjere svake transakcije uz vizualizaciju slika sa ulaza i izlaza. Tako se uspoređuje registracijska oznaka i potvrđuje da je korisnik predao isti tranzitni medij s kojim je ušao na autocestu. U slučaju zamjene tranzitnog medija sustav alarmira blagajnika koji postupa sukladno Pravilniku o naplati cestarine i naplaćuje ugovornu kaznu u visini dvostrukog iznosa cestarine za najdužu relaciju od mjesta izlaza za korišteni pravac autoceste." (http://www.hac.hr/index.php?task=inf...00002012&page=)
Sve to jako ljepo zvuči ali ako je to tako kako ti veliš onda mi nije jasno zakaj se radi uopće naplata sa karticama, jer onda (ako je tome tako) sustav može raditi elektronsku naplatu cestarine za svako vozilo bez ikakvih posebnih uređaja, prosljediti ih na neki server i onda se od tamo jednostavno pozove podatke kad se pojaviš na drugoj postaji, nadalje mogao bi se za pojednini auto uplatiti "prepaid" ili dati trajni nalog s kojim bi se naplaćivalo automatski...

Nema troškova kartica, djelatnika u kućicama itd itd...

Nešto se meni čini da tu neko nas masla malo žešće ali nema veze...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:46   #13
Ma mene može kazniti samo policija ako ja nemam tablicu, šta me neće pustiti na autocestu bez tablice??, a ista može otpasti samo tako a da ja "ne znam " da je otpala i šta će onda novi sustav snimiti.
__________________
edifice
edifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:56   #14
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nevidim kaj se imalo tu pogrešno shvatit ti si napisao da se računa sa 100km/h prosjeka na autocesti na kojoj je ograničenje 130km/h i da će te oženit na izlazu ako stigneš "prebrzo" jer po njihovom varaš...



Brziom od 200 na sat očito ali to što si ti kršio ograničenje brzine je stvar policije a ne koncesionara autoceste i nemre on tebi naplaćivat kaznu za prebzu vožnju na svoj privatni račin čovječe...



Naravno da nije uvedeno i to iz više razloga...



Sve to jako ljepo zvuči ali ako je to tako kako ti veliš onda mi nije jasno zakaj se radi uopće naplata sa karticama, jer onda (ako je tome tako) sustav može raditi elektronsku naplatu cestarine za svako vozilo bez ikakvih posebnih uređaja, prosljediti ih na neki server i onda se od tamo jednostavno pozove podatke kad se pojaviš na drugoj postaji, nadalje mogao bi se za pojednini auto uplatiti "prepaid" ili dati trajni nalog s kojim bi se naplaćivalo automatski...

Nema troškova kartica, djelatnika u kućicama itd itd...

Nešto se meni čini da tu neko nas masla malo žešće ali nema veze...


Dečko!

Ti si i***t!

Citiram i stavljam linkove, a ti tupiš nešto svoje!

Prvenstveno nisam govorio o prevelikoj brzini, nego o tome koliko bi MAKSIMALNO trebalo trajati putovanje od točke A (ulaz) do točke B(izlaz)

Jer autor teme je pitao dali može ostaviti 3 dana auto na autocesti!

Moj prvi post na ovu temu je bio da HAC ima vremenska ograničenja sada zbog toga što su prije imali problema s vučnim službama koje su "strvinarile" po cijeli dan po autocestama i onda izađu na "idućem" izlazu 7 sati kasnije!

Na magnetnu karticu (u film) se upisuju podatci kad si ušao, i po NOVOM OČITANA REGISTARSKA OZNAKA! Znači nije tebi vidljiva, nego njima kad je provuku kroz aparat i ta se uspoređuje s očitamo u tom trenutku!

Pošto imam iskustva s tim sustavima zna se dogoditi da umjesto D očita O, ili umjesto B 8 i sl.... Sad zamisli koliko bi kostao sustav koji bi u istm trenutku trebao povući kad je neka registracije negdje ušla i još ako se uzme u obzir ova anomalija pa na ulazu učita npr: ZG 7415 BD, a na izlazu ZG 74I5 8O i traži nešto što ne postoji, pa bi opet morao postojati čovjek koji bi ručno morao upisati registaciju u sustav da bi ztaj isti automatizirani sustav našao! Trenutačno od ovog što sad HAC nudi nemože se ništa bolje naći, a da to HAC može financijski podnijeti!

(slobodno mi roknite ban, nisam se mogao suzdržati)
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:59   #15
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nevidim kaj se imalo tu pogrešno shvatit ti si napisao da se računa sa 100km/h prosjeka na autocesti na kojoj je ograničenje 130km/h i da će te oženit na izlazu ako stigneš "prebrzo" jer po njihovom varaš...
Krivo, kolega je spominjao prosjecnu brzinu u kontekstu da je to "najsporija" brzina kojom smijes proci tu dionicu, a ne da ce gledati da li si prekoracio brzinu. Jer i sam pokretac topica pita da li postoji neka donja granica, koliko najdulje smijes voziti po autocesti


Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Nema troškova kartica, djelatnika u kućicama itd itd...

Nešto se meni čini da tu neko nas masla malo žešće ali nema veze...
Gle, cijela prica oko naplate ti je malo tricky: dakle puno ljudi je tamo zaposleno i nemogu sam tak prek noci ih rijesit. Sto se tice detekcije registracije, vjerujem da imaju taj sustav jer kamere su definitivno postavljene i snimaju svaki auto, ako ne ocitaju bas registraciju onda definitivno te uslikaju pa to covjek "odokativno ocijeni", jer je vec ionak tamo zaposlen Al necu garantirat bas cu se raspitat.

Ako sustav ocitavanja registracije postoji onda prvi razlog zasto nije izbacena cijela muka oko kartica je jednostavno zato sto sustav ocitavanja nije bas foolproof i kad sam kao student radio na naplatnima, nagledao sam se necitljivih tablica (prljavih, ostecenih, stranih), i sta s njima, kako njima naplatit? Tj. obicno se prelaz na takav sustav radi "postupno" i paralelno sa starim sustavom pa je sad u fazi testiranja.


A da odgovorim i na duljinu trajanja kartica, kad sam ja radio bilo je da ti kartica smije biti stara najvise 1 dan, tj. da je datum na njoj jucerasnji najvise (dakle mogo si i 2 dana ako si bas u 1 ujutro uzeo karticu i izaso sljedeci dan navecer), ali to je bilo prije, kad se samo datum stambiljao na kartice. Provjerim, pa javim!
__________________
Svaki dan pomalo!
ToTaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 12:15   #16
Quote:
ToTaL kaže: Pogledaj post
Krivo, kolega je spominjao prosjecnu brzinu u kontekstu da je to "najsporija" brzina kojom smijes proci tu dionicu, a ne da ce gledati da li si prekoracio brzinu. Jer i sam pokretac topica pita da li postoji neka donja granica, koliko najdulje smijes voziti po autocesti




Gle, cijela prica oko naplate ti je malo tricky: dakle puno ljudi je tamo zaposleno i nemogu sam tak prek noci ih rijesit. Sto se tice detekcije registracije, vjerujem da imaju taj sustav jer kamere su definitivno postavljene i snimaju svaki auto, ako ne ocitaju bas registraciju onda definitivno te uslikaju pa to covjek "odokativno ocijeni", jer je vec ionak tamo zaposlen Al necu garantirat bas cu se raspitat.

Ako sustav ocitavanja registracije postoji onda prvi razlog zasto nije izbacena cijela muka oko kartica je jednostavno zato sto sustav ocitavanja nije bas foolproof i kad sam kao student radio na naplatnima, nagledao sam se necitljivih tablica (prljavih, ostecenih, stranih), i sta s njima, kako njima naplatit? Tj. obicno se prelaz na takav sustav radi "postupno" i paralelno sa starim sustavom pa je sad u fazi testiranja.


A da odgovorim i na duljinu trajanja kartica, kad sam ja radio bilo je da ti kartica smije biti stara najvise 1 dan, tj. da je datum na njoj jucerasnji najvise (dakle mogo si i 2 dana ako si bas u 1 ujutro uzeo karticu i izaso sljedeci dan navecer), ali to je bilo prije, kad se samo datum stambiljao na kartice. Provjerim, pa javim!


Upravo ono što sam htjeo reći!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 12:27   #17
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Dečko!
Iskreno sumnjam da si dovoljno star da me zoveš dečko al dobro nećemo o tome...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Ti si i***t!
Onda sam očito idiot...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Citiram i stavljam linkove, a ti tupiš nešto svoje!
Papir kao i web stranice podnose svakakva sranja, lako je nešto nadrobit (da da i firmama) pa kad se malo dublje pogleda obično nije tako kako piše ili ono kaj piše baš nebi išlo po zakonima naže države...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Prvenstveno nisam govorio o prevelikoj brzini, nego o tome koliko bi MAKSIMALNO trebalo trajati putovanje od točke A (ulaz) do točke B(izlaz)
Ne ti si postao po shemi - tolko je njihovo "očekivano" trajanje i ako izlaziš izvan toga gore ili dolje oni to tebi naplate a ja te sad pitam po kojem zakonu to mogu? Ako je min dozvoljena brzina na autocesti 50km/h (ako se dobro sjećam) za onaj gorespomenuti put raspon vremena može bit od 4.5h do 1.5h (da ne izlazimo iz dozvoljene nagore...) i sad kaj? Ako traje 4.35min ja plaćam kaznu?

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Jer autor teme je pitao dali može ostaviti 3 dana auto na autocesti!
Dobro sad ok 3 dana nema smisla to je točno, mislim ajde da je neki raspon tipa 12 ili 24h ili sl da moraš obavit putovanje bilo bi mi jasno ali ovakvi "prosjeci" i pretpostavljeno vrijeme i sl mi baš i nije jasno, s druge strane razumijem potrebu koncesionara da se muljažama sa cestarinama stane na kraj...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Na magnetnu karticu (u film) se upisuju podatci kad si ušao, i po NOVOM OČITANA REGISTARSKA OZNAKA! Znači nije tebi vidljiva, nego njima kad je provuku kroz aparat i ta se uspoređuje s očitamo u tom trenutku!

Pošto imam iskustva s tim sustavima zna se dogoditi da umjesto D očita O, ili umjesto B 8 i sl.... Sad zamisli koliko bi kostao sustav koji bi u istm trenutku trebao povući kad je neka registracije negdje ušla i još ako se uzme u obzir ova anomalija pa na ulazu učita npr: ZG 7415 BD, a na izlazu ZG 74I5 8O i traži nešto što ne postoji, pa bi opet morao postojati čovjek koji bi ručno morao upisati registaciju u sustav da bi ztaj isti automatizirani sustav našao! Trenutačno od ovog što sad HAC nudi nemože se ništa bolje naći, a da to HAC može financijski podnijeti!
Znači to je kontrola koja radi samo djelomično i provizorno, ali dobro pretpostavljam da je i to bolje nego ništa...

Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
(slobodno mi roknite ban, nisam se mogao suzdržati)
Ovakve tvrdnje su mi uvjek dobre, prvo nekog vređaš a onda vičeš da se "nisi mogao susdržati" i to na kraju teksta, al dobro mene to ne vređa tako da što se mene tiče nisam se našao uvređenim i netrebaš nikakav ban dobivat...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:56   #18
Da podijelim svoje iskustvo jer na netu nisam našao adekvatne odgovore, a možda nekom pomogne...

Dakle dogodilo mi se da sam izgubio magnetnu naplatnu karticu. Ušao na autocestu normalno, na izlazu ju nisam mogao pronaći. Da bi izašli sa autoceste, na izlaznim naplatnim kućicama morate potpisati izjavu za ugovornu kaznu(dvostruka najduža relacija)-u linkovima su detaljnije informacije kada i zašto se plaća http://www.hac.hr/hr/cestarina/, http://www.arz.hr/?page=9&sub=7&lng=1#faq_13. Nakon potpisivanja izjave čekate da se obračuna račun koji vam šalju poštom i onda se možete žaliti(tako mi je rečeno na naplatnim kućicama)

Imao sam neke račune od od prijašnjeg izlaska sa autoceste(u roku sat vremena od potpisivanja izjave), pa sam mislio možda preko toga i preko snimki mogu nekako bar smanjiti iznos kazne ili nešto slično...Račun je došao nekih 2 tjedna kasnije na iznos 354kn. Pokušavajući pola dana dobiti nekoga u HAC-u tko bi mi mogao objasniti koje su mi mogućnosti je preraslo u pravu frustraciju jer pola brojeva se ne koristi, na ostalu polovicu se nitko ne javlja, a nema baš pomoći ni preko centrale jer te obično preusmjere na baš neke od tih brojeva ili nekog tko se ne bavi time...

Ipak na kraju došao do osobe odgovorne za te stvari koja mi je vrlo lijepo objasnila-dakle ako izgubite magnetnu karticu za autocestu-morati ćete platiti kaznu, jer zbog ogromnog broja malverzacija politika HAC-a je da svima naplaćuje kazne, nema provjere putem kamera, snimki, ništa...što se tiče vremenskog perioda u kojem ste obavezni podmiriti dugovanje nisam dobio razumljiv odgovor, iako mi na računu piše dospijeće 8.10.2013. pa možda tad stigne uplatnica sa vremenom podmirenja. Jedini način da se ovo izbjegne ili da se traži refundacija je da-pronađete izgubljenu karticu, i tu refundaciju možete tražiti bilo kada, neovisno o tome kad ste dobili kaznu...

Jedino što nisam pretražio u autu je ventilacija, fingers crossed da je tamo...nadam se da će ovo moje iskustvo nekome tko se nađe u sličnoj situaciji biti od pomoći
ivanwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:01   #19
meni se isto jednom dogodilo...ne bi vjerovo al nekak sam ju stavio umjesto u pretinac u pukotinu između dva pretinca i pala je ispod konzole radija i ventilacije...naravno, pol sata sam stajao pred kućicom tražeći, i na kraju tamo vidim s lampicom, pokidam pola plastike...tak da svakako provjeri ventilaciju
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 21:03   #20
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
meni se isto jednom dogodilo...ne bi vjerovo al nekak sam ju stavio umjesto u pretinac u pukotinu između dva pretinca i pala je ispod konzole radija i ventilacije...naravno, pol sata sam stajao pred kućicom tražeći, i na kraju tamo vidim s lampicom, pokidam pola plastike...tak da svakako provjeri ventilaciju

To se dogodilo i meni Samo što sam ju ja našao cca par mjeseci kasnije, pa nisam dobio povrat novca.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.