Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 20:31   #61
i mi smo znali gubit i nalazit cipelice.Jednom sam joj u isti dan kupila i naveče izgubila cipelicu ,ali smo ju na sreću našli jer su koštale dosta s obzirom da su za nehodače
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Old 09.09.2009., 22:28   #62
do kad se nose pidjamice s nogicama?
i da li ih nosite i kad oblacite vrece? nekako mi se cini da tad ne treba...
Leptiric is offline  
Old 09.09.2009., 22:49   #63
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Kaj s cipelama za bebe koje ne hodaju?
Sad u jesen još ne mislim stavljat onu vreču na kolica (a nit ju nisam još kupila-jel postoji uopće za Jane kolica ili neka univerzalna ), a u čarapicama mi se čini da bi joj moglo bit hladno...
Imamo par vrsta cipelica ali baš SVAKE joj ispadaju...
Cijelo vrijeme buljim u te cipelice jer ih izgubimo bar dva tri puta u šetnji (do sad ih uvijek našla..) pa na kraju odustanem...
Dobro sad dok još nije prehladno..A kak poslije...Jel ima kakav trik za učvrščivanje tih cipelica?
(Dekica nula bodova jer se odmah otkrije...)
Mi imamo jako slatke šlapice u obliku medeka koje imaju uši i oči i njušku, a nose se na čarapice. To smo dobili. Zna li netko gdje toga ima za kupiti?
Alicia is offline  
Old 09.09.2009., 23:43   #64
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
do kad se nose pidjamice s nogicama?
i da li ih nosite i kad oblacite vrece? nekako mi se cini da tad ne treba...
Tako i ja mislim, ili jedno ili drugo.
Iako kad zapuše naša bura nije naodmet imat i jedno i drugo
Tina st is offline  
Old 10.09.2009., 00:35   #65
ak je hladno, i pidžamica treba... i mi nosimo pidžame ispod pokrivača
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 10.09.2009., 08:29   #66
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Kaj s cipelama za bebe koje ne hodaju?
ako je bebo još mali i ne diže se na noge, onda možeš one papučice-čarapice, skroz pufaste i mekane, obično su od pliša i imaju facu neke životinjice (uši, nos, usta).. to je super i za motivaciju da diže i hvata nogice. probaj naći neke koje imaju širu gumicu oko noge, tako da se bolje drže na nogici.

ako se beba diže na noge, onda su skroz zgodne one debele vunene čarape s kožnim đonom (ima ih u mülleru) ili neke debele dokoljenke s ABS-om. što su čarapice/nehodačke cipelice dublje, to je manja šansa da ih skine nabrzinu
foresst is offline  
Old 10.09.2009., 08:32   #67
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Tako i ja mislim, ili jedno ili drugo.
Iako kad zapuše naša bura nije naodmet imat i jedno i drugo
isto je i kod nas ,a nosit ćemo ih valjda do 3 god.jer su mi super
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Old 07.10.2009., 22:52   #68
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nikakva kapica za po kući ne treba, posebno ne cijelu noć..
beba je već dovoljno velika, dok dođe prava zima imat će skoro 6 mj, a u kući sigurno nije 12°C i ne puše vjetar, pa da treba kapa. ja sam svojoj isto kad je došla iz rodilišta stavljala pamučnu kapicu (bila je zima, taman oko nove godine) i patronažna me prilično "oprala", jer da se tako uho ne zrači, zadržava se vlaga i ustvari se stvaraju idealni uvjeti za razvoj neke upale/infekcije..

ne brini, dovoljno je da je fino pokriješ i ne dopustiš da temp. u sobi padne baš ispod 15-16°C (a vjerujem da neće )
mojoj se slatkici glavica znoji povremeno po noci. da li bi joj onda ipak trebala staviti kapicu? koju? ona ih skida ili cjelu noc gunđa i navlaci ju :/
meallan is offline  
Old 08.10.2009., 00:09   #69
Quote:
meallan kaže: Pogledaj post
mojoj se slatkici glavica znoji povremeno po noci. da li bi joj onda ipak trebala staviti kapicu? koju? ona ih skida ili cjelu noc gunđa i navlaci ju :/
Mislim da će joj se još više znojiti glavica ako joj staviš kapicu. Možda je pretoplo oblačiš za noć ? Meni mama stalno ponavlja "ravnaj se po temperaturi, a ne po godišnjem dobu" .
seven_ is offline  
Old 08.10.2009., 01:03   #70
Quote:
meallan kaže: Pogledaj post
mojoj se slatkici glavica znoji povremeno po noci. da li bi joj onda ipak trebala staviti kapicu? koju? ona ih skida ili cjelu noc gunđa i navlaci ju :/
ma daj kakva kapica? Ako joj se znoji glava,trebalo bi je tanje obući za krevet,ne valja ni pretopljavanje ni kapica.

Foresst,kako obućeš malu za spavanje? Meni se uvijek čini da sam ga pretoplo obukla,a malo mi blesavo ga leći u kratki rukav.
pink5 is offline  
Old 08.10.2009., 08:16   #71
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Foresst,kako obućeš malu za spavanje? Meni se uvijek čini da sam ga pretoplo obukla,a malo mi blesavo ga leći u kratki rukav.
zadnjih tjedan dana spava u bodiju kratkih rukava, pamučnoj piđamici (dugi rukav, sa stopalima) i ubacim je u vreću, onu deblju, ali sam skinula rukave.
cijelu noć nam je otvoren balkon (grile napola zatvorim), pa bude fino svježe za spavati
jel i F već u debeloj vreći?
foresst is offline  
Old 08.10.2009., 10:42   #72
on spava u bodiju kratih rukava,iznad majčica od pidžame kratkih rukava. Dolje donji dio pidžame s stopalnicama.Staklo otvorim,rolete mrvicu jer je uglavnom vlaga navečer pa nekako od tog ima više štete nego koristi. Ono malo što je puhala bura bi ga stavila u vreću,dugi rukav i otvorila rolete.
Vjerojatno ste vi baš na moru,mi na asfaltu pa zrak nije bogzna kakav,a i kraj mora je friškije nego gore
pink5 is offline  
Old 08.10.2009., 11:02   #73
mom lavu budu ruke led ledene,a več nekoliko noči spava u dva duga rukava,i čarapicama pokriven je plahtom ali složenom u duplu,plahtu zakačimo u madrac sa strane tako da se ne može odkriti,ali opet mu rukice budu led,po noči spava,ali se zna ok 3,4 probuditi i mislimo da se bude jer mu je hladno.

I ja često opipavam leđa i prsa za mjerilo jeli mu vurče ili hladno.

ja imam jednu dekicu,koja ima na sebi patent i složi se u vreču za spavanje,ali mi se čini kao da je ipak ta deka preeetopla a isto mu ručice budu van.

pričale ste o AS,pa ja sjednem u auto u jakni ne vidim zašto ne bi mogao i on,ionako smo u autu max 10ak min,a ako bi išli na duže kad se auto ugrije stali bi skinuli bi sebe i njega,a njega bi pokrila tetra pelenom
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Old 08.10.2009., 11:42   #74
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
pričale ste o AS,pa ja sjednem u auto u jakni ne vidim zašto ne bi mogao i on,ionako smo u autu max 10ak min,a ako bi išli na duže kad se auto ugrije stali bi skinuli bi sebe i njega,a njega bi pokrila tetra pelenom
dijete ne smije u jakni u as iz sigurnosnih razloga, ne možeš ga dovoljno sigurno/čvrsto zavezet u sjedalici preko debele jakne. u slučaju sudara može izletit iz as.
ana:) is offline  
Old 08.10.2009., 11:46   #75
očekujem zimske bebice i zanima me od koje veličine počinju te zimske vreće? jel se stavlja novorođenčad u njih? znam da ste pisale kad bebice porastu i počnu se vrpoljit da te vreće dobro dođu, a šta je sa baš malim bebama? jel da pripremim i vreće za njih? i šta je sa tim kapicama, moja šogorica isto ima zimsku bebu i ona je stavljala te "bijele"kapice i nakon kupanja i po kući, jel to treba ili
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Old 08.10.2009., 11:55   #76
ja sam kapicu stavljala po noći nakon kupanja (isto zimska beba). nakon sat dva kako se vrpoljio,tako mu je pala,ali ju nisam vraćala.preko dana nisam stavljala. vreću mu nisam stavljala,radije sam ga toplije obukla i prekrila dekicom.za šetnje smo imali od mtč-a termo odjelce i to mi je bilo zakon.mekano,udobno,za ovu zimu ću mu isto kupiti.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Old 09.10.2009., 00:24   #77
moja sad spava u bodiju bez rukava i u pidžamici dugih rukava i još je ubacim u vreču, koja nije ni debela ni tanka...ali ruke su joj isto tako jaaaako
ledene a i nekad je opipam iza vrata i isto bude ledena....ja nemam pojma više kako da ju obučem, a uopće nije toliko ledeno u kući, skroz
sam zbunjena
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Old 09.10.2009., 00:29   #78
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
moja sad spava u bodiju bez rukava i u pidžamici dugih rukava i još je ubacim u vreču, koja nije ni debela ni tanka...ali ruke su joj isto tako jaaaako
ledene a i nekad je opipam iza vrata i isto bude ledena....ja nemam pojma više kako da ju obučem, a uopće nije toliko ledeno u kući, skroz
sam zbunjena

Odakle si ti kad već treba toliko robe na sebi dok spava? Šta je već tako hladno?

Moja cura spava u bodiju dugih rukava i čarapicama, pokrivena lancunom i tankim prekrivačem. Preko noći se otkriva pa je par puta pokrivam. Prozor nam je otvoren cijelu noć.
Tina st is offline  
Old 09.10.2009., 08:43   #79
Ja stavim F. hlačice sa stopalima, a gore bodi dugih rukava. Pokrijem ga duplom plahtom, ali nju baci sa sebe u roku par minuta. Prozor nam je malo otvoren, na v. U sobi je temperatura 23-24 stupnja. Kad ga hranim po noći, bude znojan, a ruke hladne. Često je i taj znoj hladan. Što da radim?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Old 09.10.2009., 08:51   #80
ja mojoj obučem bodi kratkih rukava i pidžamu dugih rukava...bez čarapica...pokrijem ju debelom dekom...i mislim da joj je vruće al kad ja nju ne mogu ostaviti samo u vreći...

ja sam inače užasno zimogrozna i već sada spavam pod perinom-debelim zimskin jorganom

a da ju ostavim u kratkim rukavima...nema šanse
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.