Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 11:27   #41
Dojila sam prvo dijete 10,5 mj. a drugo 8,5 mj.

Dojenje je najbolje za bebu. Beba je do godine dana, onda postaje dijete. Ako netko odabere produljeno dojenje - OK.

Ako majka ne može dojiti - bolje je da ne doji. Pod "ne može" uključujem i strah zbog lošeg iskustva.

Oni razlozi koji ni "ne leže" su:
estetski - objesit će mi se cice
neću biti sexy mm-u
ne volim to
tako rade životinje - ipak smo evoluirali

I tako, ti djetinjasti razlozi su mi .

A isto mi je i forsiranje dojenja pod svaku cijenu. Mislim da je i dojenje u nekim krugovima precjenjeno. također smatram da je minimalno potrebno dojiti 4 mjeseca. Idealno između 6-12 mjeseci.
stihaa is offline  
Old 08.03.2010., 11:28   #42
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Moram se dovezati sam na sebe ...

Kada bi davao pluseve i minuse za ovo ili ono, onda bi bilo
Dojenje +
Bocica +*
*alternativa, iznimno opravdano, po želji

Ljuti me sto (opet sam ljut na Rode) se stvara slika da je
Dojenje ++ (to su najbolje mame)
Bocica - - - na kvadrat (to su flundre, to nisu mame...)
Rode promoviraju dojenje,a ne dijele pamflete o najmajci godine i tisućljeća. I Rode ne stvaraju sliku da je dojenje ++, ono to uistinu i jest.
Ovo kaj pišeš o Rodama je samo tvoje shvaćanje njih i njihovog djelovanja. Hrpa žena ne doji zbog neinformiranost i neznanja te nedovoljne podrške, a AD se nalazi na policama običnih dućana, što smatram, da im tamo nije mjesto.
Drugim riječima, AD je predostupan, a mislim da ga treba propisivati pedijatar, ili barem patronažna koja je ujedno viša medicinska sestra, a ne roditelj.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje mandy : 08.03.2010. at 12:23.
Cattleya is offline  
Old 08.03.2010., 11:28   #43
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ako je uistinu istinito što hipp tvrdi, naravno da to nije u redu.
no opet ne možeš općenito dovesti u pitanje rad takvih udruga kao što je roda i nazivati njihov rad licemjernim.... pomogle su mnogima, vjerujem da svoj rad mogu optimirati..da isto griješe. iza svega stoje ljudi s svojim vrlinama i manama.
A mozda bi bilo i vise dojilja da nema Rodi vec npr Čaplje... koje su manje "nasilne" živine
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:29   #44
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
ma po čemu molim te?
što je za tebe uvjerljiv argumen za nedojenje?
po meni jedino zdravstveni razlog ako stvarno žena ne može dojiti
ana:) is offline  
Old 08.03.2010., 11:30   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Edukacija... Informacije...




Jednom se u rodilištu neka stara rospija od sestre nešto bečila na mene što nešto nisam napravila, pa sam rekla da nisam znala, nitko mi nije rekao... A ova se ni pet ni šest nego izderala na mene da i životinja u šumi ima instinkte i zna šta treba napraviti, samo nama treba sve objašnjavati...

Poslije toga još da se i usudim tamo nekoga nešto pitati...
ma meni je to užasno..gle.. i sretna sam da sam se porodila u drugim uvijetima. ovdje su ljubazni prema ženama i moram priznati dosta strpljivi. kad se sjetim da je meni babica iz bolnice organizirala el. pumpu nisam se mogla načuditi...a da ne spominjem koliko mi je puta dolazila da me uputi...cura je slabo vukla jer je rodjena u 35.tjednu.. isto tako mogu reci da sam dobila odličnu babicu koja je dolazila doma...u stvari, sama sam je izabrala.
ovdje zaista čine sve da uspije..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:31   #46
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne kuzim.
manje nasilne propagande o dojenju i manje pljuvanja po nedojiljama je bolji put ka povecanju dojenja/dojilja

Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Dok na hipp kutijama čuče medeki... bla, bla, bla....
Imas "svoj" forum
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:31   #47
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E pa zelim ti da za par mjeseci mozes i ostatak mog posta potpisati.
hvala! nadam se i ja
Jelica Izjelica is offline  
Old 08.03.2010., 11:32   #48
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
A mozda bi bilo i vise dojilja da nema Rodi vec npr Čaplje... koje su manje "nasilne" živine
ma baš si filozof
možda bi bilo više long time dojilja da ne pokleknu na prvo bockanje okoline riječima 'ma slabo ti je mlijeko'
eh to je sad veća filozofija.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:34   #49
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ma baš si filozof
možda bi bilo više long time dojilja da ne pokleknu na prvo bockanje okoline riječima 'ma slabo ti je mlijeko'
eh to je sad veća filozofija.
e, a di je tu i tada snaga Roda?
Ne znaju kako ce pa onda; "Hipp je fuj"
Vidis kako su bahate da Hipp pisu "hipp" (sa malim slovom) a Rode sa velikim.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:36   #50
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
A mozda bi bilo i vise dojilja da nema Rodi vec npr Čaplje... koje su manje "nasilne" živine
Pa postoji udruga za potporu dojenju
http://www.hugpd.hr/
za sve one koji ne vole rode.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 08.03.2010., 11:37   #51
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
po meni jedino zdravstveni razlog ako stvarno žena ne može dojiti
kako ne može dojiti? što to znači? jer po svemu napisanome u topicima o dojenju, nijedan se razlog ne priznaje kao valjan.
em se tvrdi da sve žene mogu dojiti, em sve žene imaju kvalitetno mlijeko, em stres ne zaustavlja mlijeko (što je netočno, jer se u svoj literaturi to naglašava i savjetuje majci opuštanje kako bi došlo do stvaranja mlijeka - bar čitam knjige o tome pa znam iz knjiga ako ne znam iz vlastite sise), te milijun drugih mišljenja majki koje su dojile jedno ili više svoje djece. NE PRIZNAJU SE NIKAKVI ARGUMENTI ZA NEDOJENJE.
jedno ili dva iskustva jedne žene koja o njima piše ne čine znanstveni dokaz. ono što mene bode u oči je da netko tvrdi da majčino loše iskustvo nije dovoljno dobar argument za nedojenje.

ok, možda nekome nije, al ako se autorica te tvrdnje nije napatila i onda ponovila to (uvjetno rečeno) mučno iskustvo radi dobrobiti vlasitog djeteta, onda samo lupa tuđim sisama po koprivi.
Jelica Izjelica is offline  
Old 08.03.2010., 11:37   #52
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
e, a di je tu i tada snaga Roda?
Ne znaju kako ce pa onda; "Hipp je fuj"
Vidis kako su bahate da Hipp pisu "hipp" (sa malim slovom) a Rode sa velikim.
gle ti njega, ja o ženama koje pokleknu pred riječima okoline (svekrva, mama, muz..tko god), a ti o hippu
ako nisi primijetio, ja sve pisem malim slovom..to je dozvoljeno ovdje u forumskom svijetu...i to ne radim zbog nepoštovanja, već zbog vlastite komocije
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:38   #53
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa postoji udruga za potporu dojenju
http://www.hugpd.hr/
za sve one koji ne vole rode.
odmah se bacam u proucavanje

Nego, bas me zanima zasto je na kutijama Hippa medek a ne getriba od kamiona?
I zasto se Hipp prodaje u ducanima a ne u poljoprivrednim apotekama... ipak je to hrana za teliće?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:39   #54
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, AD je predostupan, a mislim da ga treba propisivati pedijatar, ili barem patronažna koja je ujedno viša medicinska sestra, a ne roditelj.
slažem se da je predostupan, ali da sam ja slušala svoju patronažnu sada ne bih dojila. ona mi je prva rekla da dam za večernji obrok ad jer mi se do navečer ne stigne napraviti dosta mlijeka
ana:) is offline  
Old 08.03.2010., 11:40   #55
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
i ja sam ljuta na rode...
ali ne iz razloga koji ti navodis, nego iz razloga sto ne informiraju zene malo bolje o dojenju, izazovima i problemima koje ono nosi... jer nisu napravile nista da se stanje u nasim rodilistima promijeni i da svaka rodilja dobije pomoc kako bi mogla dojiti svoje dijete...

moje je misljenje da postoji puno predrasuda vezanih uz dojenje... puno mitova (tipa da stres uzrokuje gubitak mlijeka)... i jako puno neinformiranih dojilja, koje zato ne doje ili prestanu dojiti...

ja nikog ne osudjujem, ne dira me to sto netko ne doji iz bilo kojeg razloga... svak bira ono sto mu odgovara...
Rode imaju puno divnih tekstova na svom portalu i krasnih fotografija da vidiš kako treba bebu namjestiti itd.... Dakle, ne stoji ti ovo da nisu ništa napravile kad jesu pa isto tako postoje i tekstovi o problemima sa strane majke i sa strane bebe.
U rodilištima one ne mogu ništa promijeniti, to može samo i isključivo zdravstveni sustav. Rode nisu medicinske naobrazbe i nemaju pristup u rodilišta kako bi pomagale rodiljama oko dojenja.
Isto tako trudničke tečajeve organiziraju medicinske sestre i održavaju se u zdravstvenim ustanovama- dakle opet Rode fizički i tehnički ne mogu puno učiniti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Old 08.03.2010., 11:41   #56
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
A mozda bi bilo i vise dojilja da nema Rodi vec npr Čaplje... koje su manje "nasilne" živine
oprostite ali moram

baš si me nasmijao
Jelica Izjelica is offline  
Old 08.03.2010., 11:41   #57
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
gle ti njega, ja o ženama koje pokleknu pred riječima okoline (svekrva, mama, muz..tko god)
pa i ja o zenama koje pokleknu....
i kazem da i tada te Rode trebaju nastupiti...
a one umjesto dobro pripremljenog nastupa prema dojiljama koje pokleknu. pocnu pljuvati po ADu

Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ako nisi primijetio, ja sve pisem malim slovom..to je dozvoljeno ovdje u forumskom svijetu...i to ne radi zbog nepoštovanja, već zbog vlastite komocije
a micek, to nije islo tebi vec ovoj Rodi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=25433712&postcount=44
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:42   #58
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
slažem se da je predostupan, ali da sam ja slušala svoju patronažnu sada ne bih dojila. ona mi je prva rekla da dam za večernji obrok ad jer mi se do navečer ne stigne napraviti dosta mlijeka
Ma upravo sam pobrisala jednu rečenicu iz mog prethodnog posta, ali sad si me ponukala da ju napišem.

Skroz dok postoji tolika heterogenost u stavovima prema dojenju te neznanje patronažnih o dojenju, teško će veći postotak žena u RH dojiti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Old 08.03.2010., 11:43   #59
AD je hrana
treba biti lako dostupan
ili mislite da treba ici lijecniku po recept pa u apoteku svaki put kad je dijete gladno

o bozeee


najbolje da ga se cuva samo u pentagonu da nebi slucajno netko lako mogao nahraniti dijete... i najbolje da na kutijama nista ne pise i nista nije nacrtano.. samo da je barkod i da samo upuceni znaju pod kojom sifrom se nalazi.... da ne bi slucajno netko neinformiran pokusao time nahraniti dijete


malo manje dramljenja i malo vise tolerancije ne bi skodilo
satori is offline  
Old 08.03.2010., 11:44   #60
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Imas "svoj" forum
Svaka čast na argumentu .
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.