Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 14:47   #8341
Ok, hvala. Pogledao sam njegovo predavanja pa da vidim sto misle oni koji su isprobali njegov sustav. Mozda u nekom trenutku kad budem imao jos manje vremena budem probao.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 19:36   #8342
Kad se trenira s metodom drop setovi, može li se cijeli jedan terening odraditi na ovaj način?

Primjer:

prsa - triceps - prednje i srednje rame

Znam da se na ovaj način ne bi smjelo trenirati često, ali može li se po nekada cijeli trening odraditi na ovaj način? Isto pitanje se odnosi i za noge, ali i za sve ostale dijelove tijela.
AlpinacX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 23:38   #8343
Kako nabit par kila,a da ne smanjujen trčanje?
Nije da sad želin dobit 10 kg,nego 2-3
Trenutno radin 160-175km misečno,4 treninga tjedno i iako se osjećan bolje nego ikad tija bi još malo nabit kila a da ostanen u istom trkačkom ritmu,tj da ne smanjujen kilometre
180cm i 72kg,jedenee sve,3-4 obroka dnevno na kojima ne štedin
Definitivno ću ubacit i trening snage pa vidit kako če to ič samo e zanima šta još preporučate?
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 00:59   #8344
Pa jedeš više logično.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 04:43   #8345
nabavila sam DVD mary helen bowers, ballet beautiful, prvenstveno zbog problema s užasnim držanjem i time što sam apsolutno zakržljala. ne bih se bunila skinuti koju kilu, ali to je onako, samo dodatni plus.

e sad, budući da imam 2 programa, ovaj i ovaj, zanima me:
1. jel ovo iz iste serije ok za cardio?
2. kojim redom da ih radim (kombiniram sva 3 ili 2 ili kako?) uz pretpostavku 2-3 sata dnevno slobodnog vremena, 6 ili 7 dana tjedno

fokus je prije svega na tome da se odlijepim od laptopa i pokrenem, a iza tog, skinuti nešto sitno s trbuha i bedara/guzice.

hvala
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 07:30   #8346
Kao što na linku veli:

Quote:
What NOT to Expect
Don’t expect to get strong or powerful with this program. This workout is designed to tone your muscles and build muscular endurance. It will give your muscles great definition—but it will not make them bigger. Think long, lean dancer’s physique.

This is not a cardiovascular workout. Your muscles will be fatigued and burning, but your heart and lungs will barely get a workout. This workout builds muscular endurance, not cardiovascular endurance.

This is not a ballet dance video. These exercises will tone your body so that you look more like a dancer and are in better shape to perform ballet. But, with the exception of a few pliés in the standing routine, you will not actually be doing ballet during this workout.
Dakle, nije cardio pa ne pomaže puno kod skidanja kila, nije težinski trening pa neće pomoći kod "zakržljalosti", vrlo je upitno da li će pomoći kod problema s držanjem.

Nadalje, neke stvari koje govori su bullshit. "designed to tone your muscles... It will give your muscles great definition—but it will not make them bigger".
Kaj se tiče fizičkog izgleda, možeš napraviti dvije stvari: mijenjati količinu masnog tkiva (dakle, prvenstveno kroz prehranu potpomognuto težinskim treniningom i nešto cardia) ili mijenjati veličinu mišića (prvenstveno težinskim treningom, dakle vježbama pod opterećenjem tipa deadlift, čučnjevi, pressovi, veslanja, zgibovi itd.). Ne postoje "definirani" mišići. U fitness terminologiji, veli se da si "definiran" kad izgubiš masno tkivo pa mišići postaju vidljiviji, tj. nisu više sakriveni ispod masti.
Također ne postoje "tonirani" mišići u smislu u kojem se ovdje to spominje.


No može ti pomoći u smislu da kreneš razvijati naviku fizičke aktivnosti i odvikavati se od pretjeranog sjedenja
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:16   #8347
cao ljudi. zanima me neki savjet. idem vec duze u teretanu, kolko tolko sam se vecinom drzao prehrane, a striktnog treninga bas i ne, mislim nisam se drzao tocno određenih vjezbi i ponavljanja svaki put kada sam radio trening za odredeni dio tjela. rezultati su dosta vidljivi u mojoj tezini, gradi, drzanju i kilazama koje dizem. trenutno sam prestao na nekih 2-3 mjeseca pa sam se malo opustio

zelio bih preci na malo intenzivnije treninge jer mi je vec dosadilo doc u teretanu i za vrijeme odmora smisljat kaj cu za sljedeci set. ono da imam nesto odredeno.

dakle imam 22 god, cca 72 kg, 175 cm, broj treninga tjedno mi nije problem, samo da nisu 2 puta dnevno jer radim ujutro od pon-pet. sad nz kaj bi vam jos reko ali ugl to je to zanima me neki intenzivniji trening jer se vec 2-3 godine bakcam s istim glupostima, a nicim konkretnim samo malo povecavam kilaze.

ako vam jos nesto nisam reko tu sam
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:46   #8348
lyle mcdonald's bulking routine

wendler 531
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:57   #8349
Mon: Lower
Squat: 3-4X6-8/3′ (3-4 sets of 6-8 with a 3′ rest)
SLDL or leg curl: 3-4X6-8/3′
Leg press: 2-3X10-12/2′
Another leg curl: 2-3X10-12/2′
Calf raise: 3-4X6-8/3′
Seated calf: 2-3X10-12/2′

Tue: Upper
Flat bench: 3-4X6-8/3′
Row: 3-4X6-8/3′
Incline bench or shoulder press: 2-3X10-12/2′
Pulldown/chin: 2-3X10-12/2′
Triceps: 1-2X12-15/1.5′
Biceps: 1-2X12-15/1.5′

6-8+10-12 ('pure' hypertrophy)
5's + 8-10 (strength/hypertrophy)
3's+6-8 (strength emphasis)


https://www.muscleandstrength.com/wo...ng-system.html

Samo da provjerim jesam dobro naso?
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 18:13   #8350
Vezbe su ok, trening ne previse obiman, bas kako treba, mada je sve to individualno, jedino ne pise koliko puta u nedelji se ovo radi...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 18:21   #8351
Za mene bi to bilo previše volumena za noge. Ovo je stanje kod mene prije nego šta sam uopće krenija u teretanu. Ova debla rastu samo od hodanja, šta bi još da squatam 3 puta tjedno.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 18:24   #8352
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Vezbe su ok, trening ne previse obiman, bas kako treba, mada je sve to individualno, jedino ne pise koliko puta u nedelji se ovo radi...
E da radi se 4 puta tjedno pon uto i cet pet iste vjezbe su
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 18:32   #8353
Quote:
Ferrious kaže: Pogledaj post
E da radi se 4 puta tjedno pon uto i cet pet iste vjezbe su
Onda je mnogo.
Smanji vezbe i radi lakse na drugom treningu u nedelji.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:08   #8354
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Onda je mnogo.
Smanji vezbe i radi lakse na drugom treningu u nedelji.
Okej. Inace on kaze da je ovo kao pon uto, a ove ostale dane si ja mogu napravit neke manje vjezbe jos 2-3 puta u tjednu tek tolko da upotpunim tjedan. Tak sam var naso na jednoj stranici, a kao dobro je radit i ovo tak 2+2 dana. Pa sad neam pojma kaj je bolje haha
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:10   #8355
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Za mene bi to bilo previše volumena za noge. Ovo je stanje kod mene prije nego šta sam uopće krenija u teretanu. Ova debla rastu samo od hodanja, šta bi još da squatam 3 puta tjedno.
Uf kod mene katastrofa haha kolko god da radim svugdje se vide rezultati osim na nogama, mislim nesto malo se vidi ajde ali slabo
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:19   #8356
Quote:
Ferrious kaže: Pogledaj post
Okej. Inace on kaze da je ovo kao pon uto, a ove ostale dane si ja mogu napravit neke manje vjezbe jos 2-3 puta u tjednu tek tolko da upotpunim tjedan. Tak sam var naso na jednoj stranici, a kao dobro je radit i ovo tak 2+2 dana. Pa sad neam pojma kaj je bolje haha
Бilo bi dobro da ti ovo bude recimo ponedeljak i sreda, a onda jos dva dana samo radis izolirajuce vezbe, ne mora ni da se poklopi da bude 4 treninga nedeljno, sto bi bilo zakovano da program bude zasnovan na nedeljnom ciklusu, moze recimo 4 treninga u 8 ili 9 dana.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:33   #8357
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Бilo bi dobro da ti ovo bude recimo ponedeljak i sreda, a onda jos dva dana samo radis izolirajuce vezbe, ne mora ni da se poklopi da bude 4 treninga nedeljno, sto bi bilo zakovano da program bude zasnovan na nedeljnom ciklusu, moze recimo 4 treninga u 8 ili 9 dana.
Okej recimo da idem svaki drugi dan to bi bilo 4 puta u 8 dana. Znaci pon sri pet ned. Ove vjezbe radim pon i sri. Sto bi preporucio za izolacijske vjezbe?
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:11   #8358
Quote:
Ferrious kaže: Pogledaj post
Okej recimo da idem svaki drugi dan to bi bilo 4 puta u 8 dana. Znaci pon sri pet ned. Ove vjezbe radim pon i sri. Sto bi preporucio za izolacijske vjezbe?
Za noge leg ekstenziju i leg kurl. Mozes da ubacis i cucnjeve bez opterecenja gde se ide kolenima sto vise napred, pocetni stav je na celom stopalu, a kako se ide u cucanj podizes se na prste.
Cilj je sto manje pokreta u kuku, sto vise u kolenu, mozes i da se drzis za nesto. iznenadices se kako malo ponavljanja mozes da uradis, pogotovo ako radis posle ekstenzije.

Za grudi razvlacenje bucicama, kros masina i pek dek, iskombinujes jednu ili dve. Za ramena podizanje bucica, napred i sa strane.


Za ledja, zadnje letenje, veoma vazna vezba, ima je u mnogo varijacija, za zadnje rame, za trapove, romboide, za srednje i donje trapeze.
A onda se okacis na vratilo i radis "zgibove" pomerajuci samo lopatice..
Ili legnes potrbuske na onu masinu, ne znam kako se zove i vuces samo lopatice, bez ili sa vrlo pomeranja u laktovima.

Ovo iskombinujes kako ti odgovara, obratis paznju na pumpanje i bez preterivanja u tezinama, minimum 10 ponavljanjai to je to.


Naravno, pratis sve vreme kako ti se telo oseca.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:25   #8359
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Za noge leg ekstenziju i leg kurl. Mozes da ubacis i cucnjeve bez opterecenja gde se ide kolenima sto vise napred, pocetni stav je na celom stopalu, a kako se ide u cucanj podizes se na prste.
Cilj je sto manje pokreta u kuku, sto vise u kolenu, mozes i da se drzis za nesto. iznenadices se kako malo ponavljanja mozes da uradis, pogotovo ako radis posle ekstenzije.

Za grudi razvlacenje bucicama, kros masina i pek dek, iskombinujes jednu ili dve. Za ramena podizanje bucica, napred i sa strane.


Za ledja, zadnje letenje, veoma vazna vezba, ima je u mnogo varijacija, za zadnje rame, za trapove, romboide, za srednje i donje trapeze.
A onda se okacis na vratilo i radis "zgibove" pomerajuci samo lopatice..
Ili legnes potrbuske na onu masinu, ne znam kako se zove i vuces samo lopatice, bez ili sa vrlo pomeranja u laktovima.

Ovo iskombinujes kako ti odgovara, obratis paznju na pumpanje i bez preterivanja u tezinama, minimum 10 ponavljanjai to je to.


Naravno, pratis sve vreme kako ti se telo oseca.
Eee super hvala ti. Napravio bi nes onda da prva 2 dana radim maksimale ali da mogu napravit cijele serije s istom tezinom, znaci bez smanjivanja kilaze. A druga 2 dana bi smanjio kilaze i odradio vjezbe sa 12 ponavljanja, ne do otkaza da ne preopterecujem ponovno mislice. Ili je bolje do otkaza s manjim kilazama?
Ferrious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:38   #8360
Quote:
Ferrious kaže: Pogledaj post
Eee super hvala ti. Napravio bi nes onda da prva 2 dana radim maksimale ali da mogu napravit cijele serije s istom tezinom, znaci bez smanjivanja kilaze. A druga 2 dana bi smanjio kilaze i odradio vjezbe sa 12 ponavljanja, ne do otkaza da ne preopterecujem ponovno mislice. Ili je bolje do otkaza s manjim kilazama?
Na ovo pitanje nema odgovora bez uvida u stanje tela, signale koje ono salje itd.
Generalno dva treninga nedeljno sa osnovnim vezbama i maksimalnim opterecenjem, hocu reci velikim tezinama do otkaza je mnogo, tu bi trebalo isto praviti gradaciju, jedne nedelje laganije, druge srednje tesko, trece najteze.
A izoliracuje vezbe prilagoditi tome i stanu tela, ako si radio laganije bazicni trening odradis jaci sa izolirkama ako se osecas pun energije.
Ako ne, lakse i izolirajuce, nema sablona koji zalazi u detalje, mora da se slusa svoje telo i da se tako stice iskustvo.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.