Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 14:24   #4441
devilgirl i konto12345, tako ću onda napraviti... puno vam hvala na odgovoru!
MARY2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:31   #4442
LP.

Naime,došlo je do sukoba između mene i it guya koji je održavao PCe u firmi,ponude su mu bile nelogične i nezadovoljavajuće kvalitetne te je on čovjek kratkog fitilja i velikog ega,te mu se je plaćalo 1000 kuna mjesečno. Od njega su bili i blagajna i knjigovodstveni program. Pošto smo trenutačno u otkaznom roku(30 dana),još se koristim njegovim softverom.
Također smo u nabavi za 2 nova računala,te naravno upgrade na win 10 i brisanje starih windowsa i datoteka,te bi na jednom trebala biti blagajna dok na drugom knjigovodstveni program i u rezervi blagajna.
Ja bi preuzeo hardverski te dio softverskog posla(windows,office i te sitnice) dok bi mi netko drugi,naravno tko se time bavi,složio blagajne i program. U firmi imamo knjigovođu koja je radila na tom starom programu.

Zanima me koliko je problem prelazak s jednog softvera na drugi,te koji knjigovodstveni program preporučujete i koje funkcije treba imati,te dali se može uzeti samo softver bez hardvera?
Firma se bavi maloprodajom i veleprodajom,treba unos artikala,skladište,plaće,doprinosi...
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 18:45   #4443
Quote:
amormian kaže: Pogledaj post
LP.

Naime,došlo je do sukoba između mene i it guya koji je održavao PCe u firmi,ponude su mu bile nelogične i nezadovoljavajuće kvalitetne te je on čovjek kratkog fitilja i velikog ega,te mu se je plaćalo 1000 kuna mjesečno. Od njega su bili i blagajna i knjigovodstveni program. Pošto smo trenutačno u otkaznom roku(30 dana),još se koristim njegovim softverom.
Također smo u nabavi za 2 nova računala,te naravno upgrade na win 10 i brisanje starih windowsa i datoteka,te bi na jednom trebala biti blagajna dok na drugom knjigovodstveni program i u rezervi blagajna.
Ja bi preuzeo hardverski te dio softverskog posla(windows,office i te sitnice) dok bi mi netko drugi,naravno tko se time bavi,složio blagajne i program. U firmi imamo knjigovođu koja je radila na tom starom programu.

Zanima me koliko je problem prelazak s jednog softvera na drugi,te koji knjigovodstveni program preporučujete i koje funkcije treba imati,te dali se može uzeti samo softver bez hardvera?
Firma se bavi maloprodajom i veleprodajom,treba unos artikala,skladište,plaće,doprinosi...
Nismo dugo u poslu ali eto naše iskustvo.
Probali smo prvo sa t-com-ovim oliveboxom ali ga nismo ni mogli koristiti jer smo taman uletili kad su oni ocito imali najvecu krizu s programom i nije radila fiskalizacija.S druge strane program nam se jako svidao,bio je jednostavan sa 0-24h podrskom ali eto nije islo, mi smo hitno trebali rjšenje kako bi startali s poslovanjem. Sada koristimo minimax i zadovoljni smo, ima sve potrebno za normalno poslovanje, blagajnu,fiskalizaciju,zalihe,skladište ,obracune plaća (mada mi taj dio ne koristimo jer nas knjigovoda koristi drugi program) ,mislim da se može i demo program koristiti besplatno cisto da se vidi koliko vam odgovara. gud lak!
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 13:16   #4444
Synesis je dosta zastupljen u knjigovodstvu, meni osobno se ne sviđa logika njihovog programa, ali mislim da ima komponente koje Vam trebaju, i što je prednost, platite jednom programe, i Vaš je neograničeno. Nema mjesečnog plaćanja, ili godišnja. Eventualno kad su neke izmjene u programu zbog promjena zakona, to naplate nešto sitno. Također postoje edukacije za knjigovođe u synesisu.

To je informacija, a savjet: S obzirom da se bavite maloprodajom i veleprodajom, pokušajte kontaktirati poslovne partnere koji se bave istom djelatnošću, pa ih pitajte koje programsko rješenje oni koriste, mislim da će Vam oni najbolje znati preporučiti.
Sretno
:Rain! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:51   #4445
Poštovani,
imam pitanje. Ima li ovdje netko s rasadnikom. Zanimalo bi me koji bi program bio dobar za rasadnike i vrtne centre?
Kada sam se raspitivao rekli su mi da je to problem kod nekih programa, jer cijena biljaka raste s godinama kako one same rastu....
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:42   #4446
pozdrav

Ako moze pomoć za rad u Synesisu.-.. u OBRAČUNU RESTORANA...Koje konto ste upisali za :
-konto skladišta materijala
-konto troškova materijala
-zaduženje restorana za ostvareni promet
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:51   #4447
Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
Poštovani,
imam pitanje. Ima li ovdje netko s rasadnikom. Zanimalo bi me koji bi program bio dobar za rasadnike i vrtne centre?
Kada sam se raspitivao rekli su mi da je to problem kod nekih programa, jer cijena biljaka raste s godinama kako one same rastu....
U trgovini se napravi zapisnik o povišenju cijene po potrebi. Možda tako može i kod biljaka. Kad malo naraste napraviš zapisnik i podigneš cijenu.
vivre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:46   #4448
Mislim da je ovdje bilo neke pomoći oko synesisa kada se ide na ispis i on ispiše dvije stranice, druga stranica samo s onim potpisom....Kako postaviti sve na jednu stranicu?
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:49   #4449
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Ako moze pomoć za rad u Synesisu.-.. u OBRAČUNU RESTORANA...Koje konto ste upisali za :
-konto skladišta materijala
-konto troškova materijala
-zaduženje restorana za ostvareni promet
Skladište materijala je konto skladišta na 3, konto troškova materijala na 4 i zaduženje restorana na 7 (koliko se sjećam 700 ili oko toga....7103 možda..)
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 10:01   #4450
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovdje bilo neke pomoći oko synesisa kada se ide na ispis i on ispiše dvije stranice, druga stranica samo s onim potpisom....Kako postaviti sve na jednu stranicu?
Probaj smanjiti font.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 12:45   #4451
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Ako moze pomoć za rad u Synesisu.-.. u OBRAČUNU RESTORANA...Koje konto ste upisali za :
-konto skladišta materijala
-konto troškova materijala
-zaduženje restorana za ostvareni promet

-konto troškova 4000
-konto skladišta 3100
-zaduženje restorana 1020 (blagajna)
-konto prihoda je 7-ica
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 23:15   #4452
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
-konto troškova 4000
-konto skladišta 3100
-zaduženje restorana 1020 (blagajna)
-konto prihoda je 7-ica
Ne znam kako imaš podešena knjiženja, ali ovo zaduženje rest. za ostvaren promet ide na 7, 700 ili 7103 trebala bih provjeriti, postoji točno konto za te stvari, prodavaonice ga isto imaju kao zaduženje prodavaonice za ostvaren promet ...
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 23:16   #4453
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Probaj smanjiti font.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 11:02   #4454
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovdje bilo neke pomoći oko synesisa kada se ide na ispis i on ispiše dvije stranice, druga stranica samo s onim potpisom....Kako postaviti sve na jednu stranicu?
ako ne pomogne smanjivanje fonta, onda odeš na pregled dokumenta na ekranu i stisneš ikonu "ova stranica".
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:37   #4455
Ok definitivno od 1.1.2017. idemo na nesto sta nije synesis.

(Nakon izmjena u primkama koje traju po ni manje ni vise 6 minuta, srusio se program i koruptira bazu, iman backup prije toga, sporo radi u RAM disku, sporo radi na SSDu, a za vrime jedne sesije je napravio !!! 300GB read i 150GB write izmjereno s Process Explorerom, sta je apsurdno.) Pitam se sta bi bilo da iman >500 primki i > 1500 racuna...

Molio bi preporuku (obavezno SQL) za veleprodaju i maloprodaju, i da ne izgleda astecki (zazirem od dos sustava i Win95 sucelja).
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:44   #4456
Senssia I Konto1234 hvala najljepša..

A u Synesisu pod PRIMKA M, koje konto bi trebalo za :

-konto skladišta materijala
-obveze za nefakturirani materijal
-konto obračuna zavisnih troškova
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:14   #4457
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
ako ne pomogne smanjivanje fonta, onda odeš na pregled dokumenta na ekranu i stisneš ikonu "ova stranica".
tnx
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:15   #4458
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Ok definitivno od 1.1.2017. idemo na nesto sta nije synesis.

(Nakon izmjena u primkama koje traju po ni manje ni vise 6 minuta, srusio se program i koruptira bazu, iman backup prije toga, sporo radi u RAM disku, sporo radi na SSDu, a za vrime jedne sesije je napravio !!! 300GB read i 150GB write izmjereno s Process Explorerom, sta je apsurdno.) Pitam se sta bi bilo da iman >500 primki i > 1500 racuna...

Molio bi preporuku (obavezno SQL) za veleprodaju i maloprodaju, i da ne izgleda astecki (zazirem od dos sustava i Win95 sucelja).
znam kako ti je
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:16   #4459
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Senssia I Konto1234 hvala najljepša..

A u Synesisu pod PRIMKA M, koje konto bi trebalo za :

-konto skladišta materijala
-obveze za nefakturirani materijal
-konto obračuna zavisnih troškova
Skladište ti je konto skladišta na 3 (npr. 3100), obveze za nefakturirani je 224 i zavisni 2920.
senssia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:56   #4460
Quote:
senssia kaže: Pogledaj post
znam kako ti je
Ali nemoguce je napraviti korekciju bez da ne prepise cilu bazu (sta je u mom slucaju oko 500MB) i da ne traje jedno 6 minuta (stvarno sam stopa).

Od svih programa koje san vidio Synesis je definitivno najvece smece koje tuku free programi po brzini. Jutros sam otvorio kopiju knjige samo da mogu nanovo unit primke i usporedit stanje.

Nema teorije da u 2017. ovo trpin, pogotovo jer je sad vec previse posla da se jeben s kompom (umisto poslon).

Zato pucajte prijedloga, a ja iden zadimit jednu kubanku
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.