Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 19:06   #41
Downlodao sam uputu s neta od ovog punjaca sta cu ga ja kupit (Ultimate Speed T4X SE), ima ovdje http://www.kompernass.com/pages/inde...,2,1,1&lang=hr , uglavnom pise da se mogu stvarat plinovi.... C/P
"Zaštitite se od reakcije praskavog
plina! Plinoviti vodik može
prilikom procesa punjenja strujati iz baterije.
Praskavi plin je eksplozivna mješavina vodika i
kisika u plinovitom stanju. Prilikom kontakta sa
otvorenim izvorima plamena (plamen, žar ili
iskre) dolazi do takozvane reakcije praskavog
plina! Postupak punjenja baterije treba biti
izveden u zaštićenoj prostoriji, koja je dostatno
prozračena. Osigurajte, da prilikom postupka
punjenja baterije u blizini ne bude prisutan
izvor plamena (plamen, iskra ili žar)!"
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:17   #42
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Downlodao sam uputu s neta od ovog punjaca sta cu ga ja kupit (Ultimate Speed T4X SE), ima ovdje http://www.kompernass.com/pages/inde...,2,1,1&lang=hr , uglavnom pise da se mogu stvarat plinovi.... C/P
"Zaštitite se od reakcije praskavog
plina! Plinoviti vodik može
prilikom procesa punjenja strujati iz baterije.
Praskavi plin je eksplozivna mješavina vodika i
kisika u plinovitom stanju. Prilikom kontakta sa
otvorenim izvorima plamena (plamen, žar ili
iskre) dolazi do takozvane reakcije praskavog
plina! Postupak punjenja baterije treba biti
izveden u zaštićenoj prostoriji, koja je dostatno
prozračena. Osigurajte, da prilikom postupka
punjenja baterije u blizini ne bude prisutan
izvor plamena (plamen, iskra ili žar)!"
Eto sad znaš više nego polovica "majstora"! Lipo najprije spoji štipaljke na kleme i onda uključi u mrežu punjač! Kod odspajanja obratno, isključi iz mreže i skini štipaljke!
__________________
Svi el. uređaji rade na bijeli dim! Kad bijeli dim izađe, uređaj više ne radi!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 02:23   #43
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Obavezno nakon punjenja - jer punjenjem razina raste pa da se nebi zaje s količinom ...
članci u akumulatoru ne smiju biti ˝ na suhum ˝ prilikom punjena akumulatora, jer će doči do mrvljena istih, što može izazvati kratki spoj između članaka, a nakon toga možeš bacit akumulator

preporuka; prije punjena, ako je razina elektolita niža od nekog od članka ( članak viri van iz elektrolita ), dolit tek toliko destilirana vode da ga prekrije, ... a nakon punjenja provjeriti količinu, i ako tereba, doliti do oznake
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:01   #44
Punjenje akumulatora

pozz,

ne mogu da upalim auto,jer mi se akumulator ispraznio.Prikljucio sam punjac na njega,i sad trenutno cekam.Ono sto mene interesuje,je to koliko je se sigurno uputiti sa tim autom nakon 1h punjenja akumulatora?I koliko ce se on sam tokom voznje napuniti?Trebam preci oko 15-tak km.
Gunfort_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:26   #45
Na malim udaljenostima se malo puni, inače može se ok napunit na autu - ako alternator i regleri valjaju tj postavlja se pitanje zakaj se ispraznio, posebno usred ljeta...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:28   #46
mozda zato sto sam stalno na malim udaljenostima vozio...A kako da provjerim da li su ok?
Gunfort_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:42   #47
Quote:
Gunfort_ kaže: Pogledaj post
Ono sto mene interesuje,je to koliko je se sigurno uputiti sa tim autom nakon 1h punjenja akumulatora?I koliko ce se on sam tokom voznje napuniti?Trebam preci oko 15-tak km.
da kolko se sigurno uputit s tim autom koda za njemačku ides jebote 15km
ako upali vozi
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 01:17   #48
Quote:
Gunfort_ kaže: Pogledaj post
mozda zato sto sam stalno na malim udaljenostima vozio...A kako da provjerim da li su ok?
Sam teško najbolje otići do autoelektričara da provjeri, moguće je da ti kihne radi jako kratkih relacija, velika amperaža kod verglanja a mala kilometraža iza toga da se nadoknadi izgubljena struja...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 04:41   #49
uspio sam otic i vratiti se,bez ikakvih problema
nego,imam jos jedno pitanje.Na punjacu imaju ispisani brojevi od 1 do 10.Tokom punjenja kazaljka je isla unazad.Od 6 je dosla do 4 kada sam skinuo.Je li tako i treba da se krece?Na 0 treba prestat s punjenjem?
Gunfort_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 09:14   #50
Da to je ampermetar pokazuje kolko struje prolazi kroz njega, kad prestane teć struja aku je pun...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:43   #51
Quote:
Gunfort_ kaže: Pogledaj post
uspio sam otic i vratiti se,bez ikakvih problema
nego,imam jos jedno pitanje.Na punjacu imaju ispisani brojevi od 1 do 10.Tokom punjenja kazaljka je isla unazad.Od 6 je dosla do 4 kada sam skinuo.Je li tako i treba da se krece?Na 0 treba prestat s punjenjem?
To imaš onaj jeftilen punjač za cca 100kn, i on ne može puniti preko 5, no kad je akumulator jako prazan onda se digne i do 6 pa se uključuje zaštita i pada na 4 i tako svakih par minuta.
Nikad neće struja pasti skroz na 0, jer je napon punjača uvijek veći od napona akumulatora, no ako 55Ah puniš sa 5A sa 50% efektive, znači za nekih 20-tak sati će sigurno biti potpuno pun, naravno ako je ispravan.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 13:49   #52
ok...hvala vam
Gunfort_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:29   #53
Quote:
Gunfort_ kaže: Pogledaj post
pozz,

ne mogu da upalim auto,jer mi se akumulator ispraznio.Prikljucio sam punjac na njega,i sad trenutno cekam.Ono sto mene interesuje,je to koliko je se sigurno uputiti sa tim autom nakon 1h punjenja akumulatora?I koliko ce se on sam tokom voznje napuniti?Trebam preci oko 15-tak km.
ako je sve ispravno onda se akumulator mora dovoljno napuniti ma kako male relacije radio, znači kod tebe nešto nije ispravno. Ostavi punjač da ga puni preko noći i ako ti se nakon nekog vremena opet isprazni onda provjeri napon na klemama aukumulatora dok motor radi...napon bi trebao biti od 13,8-14,5V, ako je manji onda ti je neispravan regler, ako je napon u redu onda je akumulator gotov.
Gec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:58   #54
Meni je akomulator suhi i 6v, to je djeciji autic,
za njega bi trebao punjac jer ga nisam dobio uz autic??
Kazu da moze i od aqvu busilice...ako netko zna gdje ima za kupiti
i da cjena nije vau.
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:38   #55
Imaš u Bauhausu i sličnima punjače 6V/12V/24V. Bit će dobri za autić.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:40   #56
imaš i u akomulatoru na ribnjaku za kupiti, cijena je oko 150kn
uzmi taj multi 6/12/24 pa ljepo imaš i za auto ak će slučajno trebati (bu valjda sin posudil )

samo kak imaš pristup bateriji?
i da trajat će da se napuni s njime dugoooo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:03   #57
4 godine mrtva tema, koji likovi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:39   #58
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
4 godine mrtva tema, koji likovi
ma shta ima veze.. tema je slichna...

moja preporuka za punjač je onaj mali, elektronski koji nema trafo u sebi... taj mozhe puniti i 6V i 12V, a puni vrlo lagano, i kontrolira punjenje... nema prepunjavanja i mozhe odrzhavat akumulator uvijek punim ako stoji u garaži bez straha od pregrijavanja.... jedino kaj je spor ( puni malom strujom) i nije za prevelike akumulatore....al svaki do 100Ah bu napunil...

razlikuje se od klasičnih veličinom, jer je veličine pol šteke cigareta ( i manje)... i prvi dojam je neuvjerljiv, ali 2. je već super...
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 01:21   #59
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
ma shta ima veze.. tema je slichna...

moja preporuka za punjač je onaj mali, elektronski koji nema trafo u sebi... taj mozhe puniti i 6V i 12V, a puni vrlo lagano, i kontrolira punjenje... nema prepunjavanja i mozhe odrzhavat akumulator uvijek punim ako stoji u garaži bez straha od pregrijavanja.... jedino kaj je spor ( puni malom strujom) i nije za prevelike akumulatore....al svaki do 100Ah bu napunil...

razlikuje se od klasičnih veličinom, jer je veličine pol šteke cigareta ( i manje)... i prvi dojam je neuvjerljiv, ali 2. je već super...
bilo u Lidla uzeti za 150kn. Odličan za održavanje aku preko zime ( skuter, motor..).
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:26   #60
Hvala svima!
samo mi bahause nije blizu, a za lidl cu provjeriti,
__________________
djovanii
djovan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.