Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2011., 18:24   #81
Quote:
makina123 kaže: Pogledaj post
hitno mi treba punjač...nije bitno zašto,šta je bilo...samo me zanima od koliko ampera mi treba,vidima da se kreću punjači od 6-60 ampera...hvala unaprijed
Quote:
makina123 kaže: Pogledaj post
ne znam,možda nisam dovoljno jasan bio......treba mi punjač AKUMULATORA....za puniti AKUMULATOR...
dakle....

ja sam sa svojim punjacem akumulatora testirao snop lampe s parabolom koju sam sam napravio... dakle, posluzi i jos necemu
Quote:
makina123 kaže: Pogledaj post
mora da sam lud...imam akumulator od 45ah koji je krepao,želim nabavit punjač za TAJ akumulator....koliko je dovoljno ampera da uzmem...ako netko zna odg neka se javi...nemam živaca za ljude kojima je svrha života drugima solit pamet...hvala.
tko ti je solio pamet, lijepo sam ti pokusao pomoci, ali sam morao za pocetak saznat sto ti mogu ponudit kao opciju za pomoc

Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Tvoj prvi post:
„hitno mi treba punjač...nije bitno zašto,šta je bilo...samo me zanima od koliko ampera mi treba,vidima da se kreću punjači od 6-60 ampera...hvala unaprijed“

Cickova ti odgovara:
„pa kad bi se znalo kaj se treba radit s punjaciom, onda bi se cak i mogla odredit amperaza...“

Tvoj drugi post:
ne znam,možda nisam dovoljno jasan bio......treba mi punjač AKUMULATORA....za puniti AKUMULATOR...

Nakon toga bahato odgovaraš:
„mora da sam lud...imam akumulator od 45ah koji je krepao,želim nabavit punjač za TAJ akumulator....koliko je dovoljno ampera da uzmem...ako netko zna odg neka se javi...nemam živaca za ljude kojima je svrha života drugima solit pamet...hvala.“

Dakle TEK u trčem postu pišeš za što ti treba punjač!

Mali (tako se doimaš) ti si totalno dezorijentirana osoba a povrh toga si neodgojen!
hvala
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 19:49   #82
Haha, kakve cirkusarije,

svatko tko hoće punit: http://www.beren.hr/ctek.html

c-tek punjači imam doma jedan i punim stalno.
A ovih kutija iz peveca i dr se manite , to je smeće..

Zadnje uređivanje ivan x : 10.07.2011. at 20:00.
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 20:41   #83
Ajmo temu preimenovati u sletište za padobrance.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:41   #84
5 A je dovoljno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:56   #85
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
dakle....

ja sam sa svojim punjacem akumulatora testirao snop lampe s parabolom koju sam sam napravio... dakle, posluzi i jos necemu

tko ti je solio pamet, lijepo sam ti pokusao pomoci, ali sam morao za pocetak saznat sto ti mogu ponudit kao opciju za pomoc



hvala
I ne samo to, ja ću za koji dan topiti satne osnove za košnicu, a vidjeo sam jednom da je neka ekipa našpanala tanku žicu, i rezala stiropor za fasadu sa punjačem.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:42   #86
A okrenut janjca ili odojka na ražnju preko punjaća?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:04   #87
omg... uzo sam staru plasticnu kutiju od sira, nakeljil aluminij, spigo sam je i uzel H7 lampu. to mi je jedini 12V izvor bil ... lol
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:19   #88
Koji punjač akumulatora kupiti?

Pozdrav,

namjeravam kupiti punjač akumulatora, ali volio bih kad bi sa istim punjačem mogao puniti i akumulator za skuter i auto. Akumulator od skutera je mislim 8 Ah, a od auta 55 Ah.

Pored toga čitao sam na netu da postoje punjači koji samo nadopunjuju akumulatore i služe za održavanje, kao i oni koji pune skroz ispražnjene akumulatore kakav bih ja i želio.

Sobzirom da nisam "iz struke" molio bih upućene da mi kažu koji bi mi punjač bilo najbolje kupiti za navedene potrebe.

Unaprijed zahvaljujem!
cabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:26   #89
Quote:
cabell kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

namjeravam kupiti punjač akumulatora, ali volio bih kad bi sa istim punjačem mogao puniti i akumulator za skuter i auto. Akumulator od skutera je mislim 8 Ah, a od auta 55 Ah.

Pored toga čitao sam na netu da postoje punjači koji samo nadopunjuju akumulatore i služe za održavanje, kao i oni koji pune skroz ispražnjene akumulatore kakav bih ja i želio.

Sobzirom da nisam "iz struke" molio bih upućene da mi kažu koji bi mi punjač bilo najbolje kupiti za navedene potrebe.

Unaprijed zahvaljujem!
http://www.beren.hr/index.html
Gledaj i prolistaj stranicu! Nazovi ih pa pitaj struku. Dati će ti pravi savjet!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:38   #90
Ako ides na nesto jeftino, bude ti u Lidla s vrimena na vrime akcija Digitalni punjac akumulatora, pa s njim mozes i motor i auto aku punit... za naprednije si vec dobia link...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:59   #91
Nije da sam i ja od te struke, ali mislim da je jeftinija opcija kupnja novog akumulatora pa si miran par godina i nemoraš strahovati oćeš li upaliti ujutro ili ne.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:01   #92
kod Berena CTek PUNJAČ MULTI XS 4003 12V

Ima i jeftinijih. Ovaj pokriva do 140Ah.
fumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:11   #93
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nije da sam i ja od te struke, ali mislim da je jeftinija opcija kupnja novog akumulatora pa si miran par godina i nemoraš strahovati oćeš li upaliti ujutro ili ne.
punjac akumulatora ne sluzi tome da "spasava" neispravan akumulator, vec da ga popuni u realnom slucaju da ti auto stoji duze vrimena na mistu, u slucaju da ti alternator otidje pa ne puni aku, u slucaju da ostavis svitla/radio/drugi potrosac ukljucen nakon sto si napustia auto i sl. uglavnom, u tim slucajevima je aku potpuno ispravan i samo mu je potrebno punjenje, koje bi moga obavit i da auto upalis na kablove pa onda odvozis st-zg u komadu... ovako je efektnije i bolje...
zbog toga bacit potpuno ispravan aku i kupit drugog, bas i nema smisla...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:00   #94
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
punjac akumulatora ne sluzi tome da "spasava" neispravan akumulator, vec da ga popuni u realnom slucaju da ti auto stoji duze vrimena na mistu, u slucaju da ti alternator otidje pa ne puni aku, u slucaju da ostavis svitla/radio/drugi potrosac ukljucen nakon sto si napustia auto i sl. uglavnom, u tim slucajevima je aku potpuno ispravan i samo mu je potrebno punjenje, koje bi moga obavit i da auto upalis na kablove pa onda odvozis st-zg u komadu... ovako je efektnije i bolje...
zbog toga bacit potpuno ispravan aku i kupit drugog, bas i nema smisla...
A ok., al moji strojevi rade dan i noć pa se to kod mene nemre desiti, čak da se i potpuno ispprazni alternator će ga napuniti, al ako se netko tolko malo vozi da se aku. ne stigne napuniti onda ok. Ako i ostaviš svjetla (mada se onda javlja alarm ili kod nekih auta se gašenjem auta i svjetla gase) onda auto ostaviš da radi pol sata i pali ko mina. Susjed na opelu zanemario pištanje i ostavio svjetla cijelu noć, ujutro upalio preko mojih kablova, auto radio nekih 10 minuta i nakon tih 10 min već je auto palil sam.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:51   #95
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
A ok., al moji strojevi rade dan i noć pa se to kod mene nemre desiti, čak da se i potpuno ispprazni alternator će ga napuniti, al ako se netko tolko malo vozi da se aku. ne stigne napuniti onda ok. Ako i ostaviš svjetla (mada se onda javlja alarm ili kod nekih auta se gašenjem auta i svjetla gase) onda auto ostaviš da radi pol sata i pali ko mina. Susjed na opelu zanemario pištanje i ostavio svjetla cijelu noć, ujutro upalio preko mojih kablova, auto radio nekih 10 minuta i nakon tih 10 min već je auto palil sam.
meni se npr. desilo u BiH da mi je usrid noci kad sam isa natrag iz OS za ST otisa regler na alternatoru i normalno osta bez punjenja... Od Zenice do Novog Travnika sam dosa sa upaljenim motorom i pod oborenim svitlima, i u svoj toj nesrici, ima sam srice sto sam se zaustavia na benzinskoj Vidak u Novom Travniku, di mi je covik priskocia, ucinia maksimalno i ne znajuci ko je... Malo je napunia akumulator, a onda me odvea svojoj kuci di sam prespava, auto mi stavia u garazu di se akumulator citavu noc punia, ugostia me kao najboljeg prijatelja a ne covika kojeg prvi put vidi u zivotu... to sam prvi put dozivia u zivotu, i nemam rici hvale za tog covika i tu obitelj (kasnije ispalo vlasnik te benzinske)... Ujutro sa punim akumulatorom doslovce jurnjava prema granici, od Novog Travnika do Kamenskog za 1.15h, i nakon sto sam presa granicu aku opet riknia, ali ovaj put su dosli po mene iz splita, opet u ST napunia aku, sutradan sa punim aku opet dosa do Kamenskog, i vozia od tamo do bus stanice na Brdima iza Kauflanda... zadnjih par km su me odslepali, i opet aku na punjac.... sljedeci dan se odveza u elektricara, prominjen regler i vozi dalje... mozda je ova prica malo offtopic, ali coviku svaka cast sto je u stanju ucinit, a neka poanta u svemu tome... bez punjaca akumulatora nista od toga nebi bilo moguce... p.s. sve ovo se desavalo u subotu vece na nedilju i tijekom nedilje, tako da bi bia posteno zapea jer nije bas da ima usput uzet regler za accenta...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:10   #96
Izgleda da je beren najbolja opcija!
cabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:24   #97
CTEK MXS 5.0 punjač akumulatora - iskustva?

U potrazi sam za kvalitetnim punjačem akumulatora sa mogućnošću nadopunjavanja po potrebi. Dakle, akumulator bi konstantno bio na punjaču. Naime, treba mi akumulator koji ću povremeno koristiti za paliti oldtimera dok je u fazi restauracije a kasnije ga ostaviti i koristiti u tom autu.

Naišao sam na CTEK punjače pa me posebno zanima model MXS 5.0.
Ima ga u ponudi na http://www.beren.hr/ctek.html.
Posebno su mi zanimljive i funkcije uklanjanja olovnog sulfata te obnavljanja akumulatora.

Ima li tko iskustva sa tim punjačem?
davx12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:38   #98
Što se strategije punjenja tiče - čini se OK. Za drugo ne znam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:32   #99
Quote:
davx12 kaže: Pogledaj post
U potrazi sam za kvalitetnim punjačem akumulatora sa mogućnošću nadopunjavanja po potrebi. Dakle, akumulator bi konstantno bio na punjaču. Naime, treba mi akumulator koji ću povremeno koristiti za paliti oldtimera dok je u fazi restauracije a kasnije ga ostaviti i koristiti u tom autu.

Naišao sam na CTEK punjače pa me posebno zanima model MXS 5.0.
Ima ga u ponudi na http://www.beren.hr/ctek.html.
Posebno su mi zanimljive i funkcije uklanjanja olovnog sulfata te obnavljanja akumulatora.

Ima li tko iskustva sa tim punjačem?
Imam CTEK M200 par godina i mogu reći da su to stvarno kvalitetni punjači. Nekoliko akumulatora sam uspio spasiti sa ovom funkcijom desulfatizacije, isto je interesantna funkcija mixanja elektrolita kod akumulatora sa tekučim elektrolitom. Odličan je i za održavanje napona ...možeš ga ostaviti trajno spojenog na accu i ne može ga oštetiti za razliku od ovih jeftilena iz Bauhausa i sl., uglavnom vrijedi te novce.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 08:56   #100
Dakle, kupio CTEK MXS 5.0 i za sada prezadovoljan. Akumulator trajno spojen na punjač i bez brige.
davx12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.