Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 20:13   #1381
Angry

Tati, jeste pitali za (ne)spavanje?


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk[/QUOTE]

Dakle, manje konkretan odgovor nisam mogla dobiti. Kao, nespavanje je dozvoljeno predskolarcima, drugima je obvezno skidanje u pidzamu i lijeganje. Mi u grupi predskolaraca nemamo. Moja ce iduce godine, a i dosta drugih, biti. A onda ce im naći mjesta???? Kaze, imati ćemo uskoro roditeljski i na tu temu, spomenula je jos jednog nespavaca koji nije predskolarac. A bit ce ih kroz godinu sigurna sam jos. Ja pitam sta ne može bar nakon nekog vremena ustati i crtati, a kao vidjet ćemo, dogovorit ćemo se. Al ja bi se sada dogovorila halo! Uf.... sutra ju puštam, ona baš želi, pa ćemo vidjeti...
Tati79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:33   #1382
Tati, probaj i dalje inzistirati na finjaka i bit dosadna... ne znam zašto forsaju toliko...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:45   #1383
Nismo vise u vrticu, sad je mali prvasic

Sa spavanjem smo se bezuspjesno pokusavali boriti Isto nije spavao zadnju godinu i isto sam cijelu godinu ko papiga ponavljala svako jutro "ne spava, ne silite ga, dajte mu da radi zadatke...". I nis - morao je lec (iako namjerno nije imao pidjamu) i glumit da spava. Pa kad bi ostali zaspali teta bi ga digla i dala mu da radi nesto u tisini

Uglavnom - jako, jako lose imaju to rijeseno.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:42   #1384
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Pa kad bi ostali zaspali teta bi ga digla i dala mu da radi nesto u tisini
...ajde...bar nešto... možda da i ti probaš tako dogovoriti , Tati...ako ne ide drugačije..



Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:11   #1385
Pa zvuci naoko kao ok rjesenje, ali je dvosjekli mac. Jer bi moj to dozivio kao kaznu, a jos bi mu se desilo i to da ovim malima treba toliko dugo da zaspu da bi na kraju i on pokleknuo i zaspao. Pa bi me teta slavodobitno docekala s onim "eto vidite da je zaspao i da mu treba spavanje". A mislim, da mene stavis dovoljno dugo da lezim u mraku i ja bi isto zaspala, to ne znaci da mi treba. Onda bi se mali jos vise lose osjecao jer je zaspao pa su mu to nabijali na nos i tako... u krug.

Uglavnom - bas se jako veseli skoli, prvenstveno iz razloga jer tu konacno nema spavanja
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:04   #1386
A joj... dobro da ste završili s time sada...
Nadam se da će sa školom imati bolje iskustvo..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:33   #1387
U našem vrtiću (barem u našoj grupi) svi spavaju. I predškolci. Što me neopisivo živcira. Dijete mi navečer do kasno ne može zaspati jer spava do 15 h u vrtiću, a onda se ujutro ne može probuditi. Doma je odavno prestala spavati. Također, zar se predškolce ne bi trebalo navikavati da ne spavaju, nego da u to vrijeme budu u naponu snage? U našem kvartu škola je i popodne i ujutro, znači u vrijeme kada sada spavaju u vrtiću, u školi bi trebali učiti i raditi. Čula sam od jedne tete u vrtiću da nisu one krive, nego da one po zakonu moraju stavit svu djecu spavat jer da bi one imale problema. Jel to istina ili im je samo tako lakše? Zar ne bi one trebale nešto i raditi sa predškolcima? Bavim se mišlju da joj jednostavno prestanem slat pidžamu u vrtić, ali bojim se da će biti kao i kod Lei (bezuspješna borba).
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:42   #1388
Nama je u prvom razredu raspored takav da recimo petak kad je nastava popodne, krecu tek u 14:30! Znaci em si umoran od cijelog tjedna, em ako si u produzenom si vec u skoli vecinu dana. I sad bi dijete naviknuto na popodnevno spavanje trebalo biti suvislo i koncentrirano od pol tri do pet

uglavnom - borite se. sto vas se vise bori veca je vjerojatnost da ce se uvidjeti da nesto i nekako treba organizirati. jos ako vas ima par u grupi tim bolje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:10   #1389
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Nama je u prvom razredu raspored takav da recimo petak kad je nastava popodne, krecu tek u 14:30! Znaci em si umoran od cijelog tjedna, em ako si u produzenom si vec u skoli vecinu dana. I sad bi dijete naviknuto na popodnevno spavanje trebalo biti suvislo i koncentrirano od pol tri do pet

uglavnom - borite se. sto vas se vise bori veca je vjerojatnost da ce se uvidjeti da nesto i nekako treba organizirati. jos ako vas ima par u grupi tim bolje.
Upravo tako! A i meni teta kad mala zaspe, onako pobjedonosno kaže kako je zaspala u minuti.
Mislim da će više mama predškolaca imat isto mišljenje. Znat ću više nakon roditeljskog.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 21:42   #1390
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
U našem vrtiću (barem u našoj grupi) svi spavaju. I predškolci. Što me neopisivo živcira. Dijete mi navečer do kasno ne može zaspati jer spava do 15 h u vrtiću, a onda se ujutro ne može probuditi. Doma je odavno prestala spavati. Također, zar se predškolce ne bi trebalo navikavati da ne spavaju, nego da u to vrijeme budu u naponu snage? U našem kvartu škola je i popodne i ujutro, znači u vrijeme kada sada spavaju u vrtiću, u školi bi trebali učiti i raditi. Čula sam od jedne tete u vrtiću da nisu one krive, nego da one po zakonu moraju stavit svu djecu spavat jer da bi one imale problema. Jel to istina ili im je samo tako lakše? Zar ne bi one trebale nešto i raditi sa predškolcima? Bavim se mišlju da joj jednostavno prestanem slat pidžamu u vrtić, ali bojim se da će biti kao i kod Lei (bezuspješna borba).
gle, ti zaista zbilja možeš i imaš svako pravo njima reći- ne želim da moje dijete tamo spava. ne želim i nemojte ju stavljati spavati, iako znam da bi zaspala brzo.
i nabriješ E na to i nema spavanja.
da moja nije išla na treninge svaki dan, ja sam to mislila napraviti i inzistirala bih na tome i *ebe mi se sto hoće ili neće ostatak grupe. mogu svi spavati, tak je svejedno jel ih ne spava 1 ili 8. ionak to jedno (ili 8) mora biti zbrinuto . dat će joj da nešto radi, da crta, boja, whatever.
al samo nemoj tome pristupiti s pitanjem, nego s izjavom- E. ove godine neće spavati u vrtiću, pa mi samo recite hoću li joj ja od kuće poslati nešto što može raditi dok drugi spavaju ili ćete joj vi dati... takoi ćeš ih natjerati da ti odgovore kako će ju zbrinuti i dati do znanja da oko spavanja nema rasprave. kakav crni zakon?? ili pravilnik? ajd nek ti to pokažu? (pitat ću ja baš našu tetu o tome, jel to postoji).
kažem, da mi M nije išla na treninge svaki dan i ionako bila umorna u 7 navečer, ja bih ovako postupila. i zakrvila ako treba.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:32   #1391
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
gle, ti zaista zbilja možeš i imaš svako pravo njima reći- ne želim da moje dijete tamo spava. ne želim i nemojte ju stavljati spavati, iako znam da bi zaspala brzo.
i nabriješ E na to i nema spavanja.
da moja nije išla na treninge svaki dan, ja sam to mislila napraviti i inzistirala bih na tome i *ebe mi se sto hoće ili neće ostatak grupe. mogu svi spavati, tak je svejedno jel ih ne spava 1 ili 8. ionak to jedno (ili 8) mora biti zbrinuto . dat će joj da nešto radi, da crta, boja, whatever.
al samo nemoj tome pristupiti s pitanjem, nego s izjavom- E. ove godine neće spavati u vrtiću, pa mi samo recite hoću li joj ja od kuće poslati nešto što može raditi dok drugi spavaju ili ćete joj vi dati... takoi ćeš ih natjerati da ti odgovore kako će ju zbrinuti i dati do znanja da oko spavanja nema rasprave. kakav crni zakon?? ili pravilnik? ajd nek ti to pokažu? (pitat ću ja baš našu tetu o tome, jel to postoji).
kažem, da mi M nije išla na treninge svaki dan i ionako bila umorna u 7 navečer, ja bih ovako postupila. i zakrvila ako treba.
Čekam roditeljski sastanak. Jer ima više roditelja koji misle isto što i ja i planiramo nastupit zajedno. Zbilja želim da se nešto radi s predškolcima u vrtiću jer mislim da je to normalno.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:26   #1392
I kod nas ove godine svi spavaci...mala mi je jedva cekala zadnju god.da moze biti nespavac a kad ono drek...
Uglavnom ova godina im je totalno rasulo...samo neke zamjene teta pa kad nema zamjene onda su i oni rastrkani po drugim grupama i postalo joj je bas stufno...jedva ceka skolu...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:41   #1393
E svašta. Nisam u Rijeci nego u riječkoj okolici, ali ovakvu hrpu sranja davno nisam pročitala na jednom mjestu.
Kakav crni zakon?
Kod nas su djeca čim prerastu jaslice, spavači ili nespavači, ovisno o volji roditelja. Iako i tete znaju ubacit pokoju sugestiju, ono vidi se da je umoran, bolje da spava ipak, ili: već danima ne spava popodne, samo se vrti...
95% trogodisnjaka spava, 95% predskolaca ne spava...
Ok iznimka je moja curica koja je uredno nosila pidzamu (i spavala u njoj) do prvog skolskog zvona.
Decko je sad predskolac, spavao je do 5 godina.
I sve nespavace tete odvedu u jednu sobu, tamo gledaju tv ili se igraju tiho ili rade predskolske zadatke.
Nikad nisam cula da se netko zalio.
A ovo sto pisete mi je stvarno grozno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 02:10   #1394
Nama su na prvom sastanku prije nego što je mala krenula u vrtić tete rekle da se poštuje individualnost djece i njihovih različitih potreba te da oni koji nemaju potrebu spavati ne moraju.
Koliko uspijem vidjeti, djeca su sretna, s njima se lijepo radi i prati se njihov razvoj. Tete se stvarno trude i često organiziraju zajednička druženja roditelja i djece na radionicama na kojima izrađujemo razne stvari....tipa božićnih ukrasa, lutki za priredbu, maski za maškare..
Za rođendane se ne donose slatkiši nego voće i orašasti plodovi, a svaki rođendan se dokumentira u vidu slika i kratkih rečenica što je tko od ostale djece lijepo rekao o slavljeniku i sl.
Krevet imaju svatko svoj i ne miješaju se te nosimo svaki tjedan čistu jastučnicu.
Soba im nije velika, ali je lijepo organizirana i imaju one različite kutke (likovni centar, obiteljski, građevni i dr.)
Tete su napravile viber grupu i tamo možemo vidjeti sve obavijesti i javiti ako smo bolesni i sl. (One sve redovno prate)

Ma stvarno smo zadovoljni.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 11:53   #1395
Vrtići u Rijeci

Ima li netko iskustva s vrticem Veseljko za podijeliti?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 15:30   #1396
Quote:
riumanka kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s vrticem Veseljko za podijeliti?
Nemam osobno, ali znam nekoga tko ima. Mogu pitati pa javim što sam saznala.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 15:48   #1397
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Nemam osobno, ali znam nekoga tko ima. Mogu pitati pa javim što sam saznala.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
To bi bilo super ako ti nije problem... Hvala!!!
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 19:11   #1398
Evo, nažalost, nemam informacija o vrtiću općenito, samo da su roditelji bili jako zadovoljni posebnom grupom za djecu s teškoćama u tom vrtiću. Ako su pitanja vezana uz tu grupu, onda bih mogla dobiti još detalja.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:19   #1399
Nisu vezana za tu grupu, svejedno hvala!
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 16:54   #1400
Pozdrav svima, molim vas za pomoć, ima li netko iskustva sa jaslicama Turnic kad se radi o grupi za bebe od 6mj do 1god? Da li ste zadovoljne ?
paty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.