Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 15:21   #1
Dotezanje aluminijskih naplataka

Imam alum. naplatke , pa me zanima na koji se moment oni dotežu, ustvari neku tablicu sa dimenzijama vijaka i njihovim momentima dotezanja za kotače
HVala.
gogo-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:28   #2
Auto, dimenzija felge, broj šrafi
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:45   #3
Mene isto to zanjima Vectra b, 17' 10j et40 4x100..
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:04   #4
paaa, rekel bi da nema veze broj šarafa, et, dimenzija felgi.....
sve felge za isti tip auta se stežu isto.

konkretno, za vectru b 110 Nm.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:08   #5
Koliko je meni poznato, Wonder je u pravu..čini mi se da su svi njemački 110 Nm, talijanci i franćezi 90 Nm..za japance ne znam.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:02   #6
Ima li problema ako rukom stežem i neznam na koliko je stegnuto?
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:10   #7
a kako se prije stezalo?

steži koliko možeš,kad više neide stegnuto je i to je to
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:14   #8
nema

evo čitaj. ovaj tip pametno zbori
http://forums.superstreetonline.com/...hat/index.html
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 21:53   #9
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nema

evo čitaj. ovaj tip pametno zbori
http://forums.superstreetonline.com/...hat/index.html
Pročitao, pametno
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 04:51   #10
Quote:
sale75 kaže: Pogledaj post
a kako se prije stezalo?

steži koliko možeš,kad više neide stegnuto je i to je to
Mozda momentnim kljucem?
Dajte nemojte davat ovakve savjete, jer ovo je najbolji recept da popucaju vijci
kraut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 06:08   #11
Treba imat osjećaj, ja i stari uvjek stežemo rukom i nkad nije pukao šaraf niti se spigao disk i usput rečeno mislim da stegnem manje nego kad mi vulkić sa pištoljem navrta vijak...

Btw nisam u životu vidio nekoga da moment ključem steže gume na autu, a kad bi tome bilo tako onda bi valjda takav ključ dobio u autu kao pribor sa zamjenu kotača...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:51   #12
Ja jesam. Kod svakog boljeg vulkanizera. Evo npr. kod Furlana stežu moment ključem, kod Šurine također ako se dobro sječam, za Bračuna nisam siguran.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:56   #13
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, Wonder je u pravu..čini mi se da su svi njemački 110 Nm, talijanci i franćezi 90 Nm..za japance ne znam.
Mazda isto 110.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:34   #14
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Treba imat osjećaj, ja i stari uvjek stežemo rukom i nkad nije pukao šaraf niti se spigao disk i usput rečeno mislim da stegnem manje nego kad mi vulkić sa pištoljem navrta vijak...
Pištolj stave na najjače i onda zavrću i puste da pištolj da vrti i zateže poslije ti cijev triba da odviješ šarafe s auta
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Btw nisam u životu vidio nekoga da moment ključem steže gume na autu, a kad bi tome bilo tako onda bi valjda takav ključ dobio u autu kao pribor sa zamjenu kotača...
Teško da bi ga dobija uz auto. Ipak je to profesionalni alat.

Dok sam radio kod vulkanizera uvik smo moment ključem stezali šarafe..al uvik tako da...

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja jesam. Kod svakog boljeg vulkanizera. Evo npr. kod Furlana stežu moment ključem, kod Šurine također ako se dobro sječam, za Bračuna nisam siguran.
Po tome pripoznajem dobrog vulkanizera. Ne kažem da je loš onaj koji ga ne koristi, al mislim da bi svaki triba koristit. Pištolj eventualno na malu brzinu za svest šaraf i onda moment ključem.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:10   #15
Ahh, ja uvijek tražim da provjere nakon frrrr, frrrr, frrrr...pištolja još sa moment ključem, a ispadne da je baš onak "taman" ..., pa si sve mislim jel se uopće poslije pištolja ima smisla zahebavat' i sa moment ključem...???

Mislim da je to više ak' si sam kod kuće mjenjaš kompletne kotače, pa sve radiš sa ručnim ključevima, ...eee onda je svakako poželjno još dotegnuti sa moment ključem, za svaki slučaj...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:16   #16
Ispadne "taman" jer kreten zategne pištoljom na 250 Nm pa onda provjera na 110 Nm moment ključem ispadne "taman" ..... moš mislit kako je "taman".
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:26   #17
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ahh, ja uvijek tražim da provjere nakon frrrr, frrrr, frrrr...pištolja još sa moment ključem, a ispadne da je baš onak "taman" ..., pa si sve mislim jel se uopće poslije pištolja ima smisla zahebavat' i sa moment ključem...???
Poslije frrr frrr rrrrrr ne triba više moment
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:26   #18
^^hahaha istina
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:29   #19
koD v.a.g-a je 14kg + - 1kg

na touareg-u il Q7 je 16kg...

jednom pretegnuti saraf nije vise 100% siguran.... a sami znate da su vam barem 1 stegnuli saraf pneum. pištoljem... il vulkanizer il serviser il vi osobno
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 13:48   #20
Sve je super kad ŠARAF strada ... znam bar 3 slučaja kad je stradal navoj na glavčini ... a onda je jebada (jer redovito s glavčinom ide i ležaj kotača ....)
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.