Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2013., 19:49   #2061
recimo da jedna modificirana vrsta prosjeka cijena ne bi smjela na satnom TF ispod 8.40 (sad je na 8.64 a bila je 8.70 kad sam počeo pisati) da i dalje na dnevnoj bazi ostane u rastućem trendu. Kako bi se reklo još je uvijek u pitanju intraday korekcija, ali za sad ne pokazuje znake odbijanca. I još uvijek se vrhovi svih svijeća nalaze ispod trend linije uspostavljene jučer. Taman dođe do nje pa nazad i sve niže i niže tako da pokazuje težnju kretanja prema 7.74 (inače to je 61.8% fiba skoka).

evo dok sam pisao lupilo o 50% fiba i malo se odbilo ali ide lagano dolje moglo bi kao nož kroz putar proć kroz fibo 50%. a tad bi mogli proraditi i stop lossovi većih igrača.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:05   #2062
upravo ide u ponovni test 8.44 ako se odbije i preskoči 8.65 mogao bi to biti odbijanac od fiba 50%, a ni s&p500 mu više nije frend.

mislim da neće izdržat.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:08   #2063
upravo short sell restrikcija
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:17   #2064
Thanx na live prijenosu
Nisam ponovo ušao, malo mi je jučer falilo ali nemam kohones....
Inače prvi put sam za JASO čuo-pročitao ovdje ili od Kucila ili od Vas...
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:37   #2065
od kucila...
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:03   #2066
upravo se pojavile na JASO na 15 minuta i 30 minutnom TF Bull divergencija. Moguć odbijanac ali kad će još nije sigurno.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:26   #2067
ide to možda i do gapa do 6.75, nije mu baš od pomoći ni S&P500 koji ronja sve više i više.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:39   #2068
jel ovo game over za ovaj period rasta? Velik promet a pljus. VIX i TVIX u porastu.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:13   #2069
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
jel ovo game over za ovaj period rasta? Velik promet a pljus. VIX i TVIX u porastu.
Ne još. Mislim da imaju prostora za još jedan leg up. Naravno na smiješno malom volumenu
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:08   #2070
ali nakon ovog u japanu pad od 7,xx% ne bih rekao
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 10:02   #2071
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ali nakon ovog u japanu pad od 7,xx% ne bih rekao
Na srednji rok sam siguran da je sve bearish.

Ali mi izgleda da bi mogli još jedan bear trap napraviti, još sutra da Japan ponovi
pad od toliko posto, pa imaju cijeli mjesec vraćati to. Ne bi im bio prvi put takvo nešto napraviti.
Danas i Kuroda i onaj iz FED-a Bradley pričaju. I naravno Draghi. Svašta oni mogu napričati
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 21:46   #2072
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Thanx na live prijenosu
Nisam ponovo ušao, malo mi je jučer falilo ali nemam kohones....
Inače prvi put sam za JASO čuo-pročitao ovdje ili od Kucila ili od Vas...
za sve vas koji ste zainteresirani za ulaganje u solarce predlažem da pričekati odluku EU o ne/uvođenju dodatne tarife od 45% na kineske panele..........jer ako to EU uvede, ima da se korigiraju hebački.......

a ako EU odustane još uvijek stignete sudjelovati u rallyiju.......sa 15-20%......možda i više ako se posreći........

tajming odluke je 05.06.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 08:11   #2073
Hvala za info gosn. Kucilo
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:43   #2074
a što je to ABX zgrješio u Čileu?
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:19   #2075
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
a što je to ABX zgrješio u Čileu?
Problemi sa zaštitom okoliša i dozvolama za rad rudnika Pasqua Lama ( koji guta velike količine novca a nikako da krene s radom )........vjerovatno neki lokalni Zmajlović traži veću proviziju ( djelomični damage i na SLWeu )

Shares of Barrick Gold Corp. (NYSE: ABX) and Silver Wheaton Corp. (NYSE: SLW) were halted shortly after noon today following a Chilean court ruling that blocks further work at Barrick’s Pascua-Lima mine. The project had been suspended in April to give the court time to consider claims by indigenous communities that environmental damage had fouled water supplies and nearby glaciers and pastures.

In addition to the halt to construction, Barrick has been ordered to pay a fine of $16 million for admitting that it had failed to build systems to contain contaminated water associated with the project. The company said in its press release announcing first quarter results that it is evaluating “all alternatives” for the Pascua-Lima mine, including a shutdown of the project.

Read more: Barrick Gold, Silver Wheaton Shares Halted: Chile Blocks Project, Fines Miner $16 Million - 24/7 Wall St.

http://247wallst.com/2013/05/24/barr...#ixzz2UEPOwxHO

A ovaj dio je najbolji.........budući su po ugovoru dužni Silver Wheatonu isporučiti 200 mil unci srebra, ako ne otvore rudnik, morati će kupovati srebro na marketu i isporučivati ga Silver Wheatonu po 3,90usd.........

Silver Wheaton has a contract with Barrick for delivery of 170 to 200 million ounces of silver from Pascua-Lima’s silver resources, which have been estimated at 676 million ounces. If Barrick cannot meet its contract terms with Silver Wheaton, the mining company may be forced to purchase silver in the futures market in order to meet its contract price of $3.90 an ounce.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 24.05.2013. at 19:26.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 02:14   #2076
zanimljivo projekt suspendiran u 4 mjesecu a zaustavili tek jučer

A zato je ABX padao žešće od samog zlata i srebra.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 17:52   #2077
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
jel ovo game over za ovaj period rasta? Velik promet a pljus. VIX i TVIX u porastu.
izgleda da još neko vrijeme nije.........ali sve se teže održava na ovom nivou.....
da mu nije POMOa već bi se sp500 strmoglavio......
treba pratiti VIX na 13,13 i JJC na 41,73

trenutno situacija izgleda ovako:
weaker yen = higher dollar/yen = higher equities
stronger yen = weaker dollar/yen = weaker equities

Ovo sa solarcima ne sluti na dobro, sad se već i kineski premijer uključio u verbalni rat......
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/7f9f6...#axzz2UPjGcNHR
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 19:51   #2078
Dionice u US više nisu nimalo jeftine ni povoljne.......

http://globaleconomicanalysis.blogsp...-treasury.html


The normalized S&P PE is an an extremely lofty 24
Forward estimates are ridiculously optimistic (they always are except at major bottoms)
Earnings will revert to the mean
The S&P Dividend Yield under 2% is not at all attractive
Stock are certainly not cheap by any realistic measure
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 22:01   #2079
sva sreća da je kraj radnog vremena, ameri otvorili rasprodaju na kraju
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:45   #2080
Kako vi i dalje trgujete, mene moj broker odbio i niti jedan drugi ne prima...
johnny2211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.