Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 10:53   #2061
Quote:
j.d.jackson kaže: Pogledaj post
Cula sam i ja za svakakve slucajeve u kojima se iskoristava siva zona.
Ali mi je neshvatljivo da taj muz de facto kaze: "zivim na drugoj adresi, u braku sam sa svojom zenom, a svojoj djeci i zeni ne dam ni kune, zaboli me" time da se prijavi kao zasebno kucanstvo. I nikom to nije nimalo čudno.
Jer zasebno kucanstvo to i znaci - da su mu prihodi i rashodi apsolutno odvojeni od prihoda i rashoda njegove zene i djece.

Dobili smo subvenciju jer se ona dodjeljuje prema prebivalištu djeteta
Ok. Super.
Ali da razjasnimo još jedno. Meni ne treba, ali za druge koji će možda trebati informaciju.
Dakle, vi ste prijavili sve prihode, tvoje i od muža, ali je broj članova kućanstva 2 umjesto 3? Na taj način se onda smanjuje subvencija, ali je tako onda jedino logično. Ili se (opet) varam?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:56   #2062
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Ok. Super.
Ali da razjasnimo još jedno. Meni ne treba, ali za druge koji će možda trebati informaciju.
Dakle, vi ste prijavili sve prihode, tvoje i od muža, ali je broj članova kućanstva 2 umjesto 3? Na taj način se onda smanjuje subvencija, ali je tako onda jedino logično. Ili se (opet) varam?
Nama se znatno povecava prihod po clanu kucanstva time da je dragi u zajednickom kucanstvu.
I iznos subvencije nam je onih minimalnih 1300, a da sam solo s malom u kucanstvu, bio bi 1600.
Dakle pušimo time da pokušavamo bit legalisti.
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:45   #2063
Po prvom prijedlogu (onom koji nije prošao na skupštini, kad je bilo razreda s 0kn subvencije) se moglo prijaviti samo jednog roditelja a drugog na drugoj adresi ne.

Kasnije su to promijenili, i koliko znam ako nisu roditelji razvedeni inzistiraju da se oba roditelja broje u kućanstvo a ostale članove si obično ljudi "naštimaju" kako im paše - ako baka ima mizernu mirovinu onda je ubroje, ako ima pristojnu onda je ne broje itd.. prilično fleksibilno za mnoge (što uostalom govori o "objektivnosti" kriterija)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:58   #2064
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Po prvom prijedlogu (onom koji nije prošao na skupštini, kad je bilo razreda s 0kn subvencije) se moglo prijaviti samo jednog roditelja a drugog na drugoj adresi ne.

Kasnije su to promijenili, i koliko znam ako nisu roditelji razvedeni inzistiraju da se oba roditelja broje u kućanstvo a ostale članove si obično ljudi "naštimaju" kako im paše - ako baka ima mizernu mirovinu onda je ubroje, ako ima pristojnu onda je ne broje itd.. prilično fleksibilno za mnoge (što uostalom govori o "objektivnosti" kriterija)
Mislim, očito je sve jako varijabilno, jer da stvarno provjeravaju na MUP-u broj članova kućanstva (kako stoji u Izjavi) tamo bi se vidjelo točno stanje, zato me i zbunilo ovo da se osoba koja radi u drugom gradu i živi u drugom kućanstvu broji pod ukupan broj članova kućanstva.
Ne kažem da to nije ispravno, ali po njihovom pravilniku ne drži vodu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:59   #2065
Na stranu rasprave o zajednickom kucanstvu, osvanuo je obrazac za sufinanciranje na webu.

Rok dostave je 28.02.2017.
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:16   #2066
a kad se onda korigiraju te cijene?
naime, nama su prihodi drukčiji bili 2016. od prihoda 2015. pa bi mi cijena vrtića u 2017. trebala biti viša nego u 2016.
kad će me obradovatI?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:54   #2067
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
a kad se onda korigiraju te cijene?
naime, nama su prihodi drukčiji bili 2016. od prihoda 2015. pa bi mi cijena vrtića u 2017. trebala biti viša nego u 2016.
kad će me obradovatI?
Odmah. U veljaci dobijes racun za sijecanj koji je vec s korigiranom cijenom ili istom ako se nista nije mijenjalo. Zato i treba papire donijeti do kraja sijecnja.
Sada vidim da je ove godine rok 28.2,prosle ke bilo do kraja sijecnja.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:05   #2068
ok, hvala. mala je bolesna pa nismo bili u vrtiću, sljedeći ćemo se tjedan raspitivati.
mi smo pvt vrtić, ne dobivamo račune, cijena je definirana ugovorom koji smo potpisali pri upisu.
vidjet ćemo.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:21   #2069
apdejt: vrtić poslao mejl. napravit će se obračun 28. 2. pa će se naknadno korigirati cijena za ta dva mjeseca.

pitanje: ulazi li otpremnina u prihod? a povrat poreza?
naknada za nezaposlena se računa, to znam, no kako dobiti potvrdu da je to isplaćeno, tj. uplaćeno na moj tekući?
isse, koliko papira ove godine .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:09   #2070
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
apdejt: vrtić poslao mejl. napravit će se obračun 28. 2. pa će se naknadno korigirati cijena za ta dva mjeseca.

pitanje: ulazi li otpremnina u prihod? a povrat poreza?
naknada za nezaposlena se računa, to znam, no kako dobiti potvrdu da je to isplaćeno, tj. uplaćeno na moj tekući?
isse, koliko papira ove godine .
Ne ulazi povrat poreza, a što se otpremnine tiče, od poslodavca ćeš dobiti potvrdu i karticu prihoda za 2016. pa ćeš tamo vidjeti na koji način se vodilo.

Potvrdu o isplatama naknade za nezaposlene ideš podići u hzz. Kao što i potvrdu o porodiljnom podižeđ u hzzo-u, dakle, tražiš od onih koji ti "daju" novce. :-)
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:47   #2071
hvala ti!
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:47   #2072
Vezano za olakšice - nama su se sredinom prošle godine povećala primanja i sad od ove godine bi trebali više plaćati vrtić.
Od kad bi taj račun trebao biti veći?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:59   #2073
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Vezano za olakšice - nama su se sredinom prošle godine povećala primanja i sad od ove godine bi trebali više plaćati vrtić.
Od kad bi taj račun trebao biti veći?
Sad od 3. mjeseca, s tim da će vam obračunati tu razliku i na račune od 1. mjeseca, jer se olakšice gledaju od početka godine. Ja sam tak prošle godine tek nakon par mjeseci skužila da mi piše na uplatnici da imam dug, a sve sam račune platila na vrijeme (to je bila ta razlika za koju mi se povećao iznos vrtića).
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:13   #2074
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
apdejt: vrtić poslao mejl. napravit će se obračun 28. 2. pa će se naknadno korigirati cijena za ta dva mjeseca.

pitanje: ulazi li otpremnina u prihod? a povrat poreza?
naknada za nezaposlena se računa, to znam, no kako dobiti potvrdu da je to isplaćeno, tj. uplaćeno na moj tekući?
isse, koliko papira ove godine .

Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Sad od 3. mjeseca, s tim da će vam obračunati tu razliku i na račune od 1. mjeseca, jer se olakšice gledaju od početka godine. Ja sam tak prošle godine tek nakon par mjeseci skužila da mi piše na uplatnici da imam dug, a sve sam račune platila na vrijeme (to je bila ta razlika za koju mi se povećao iznos vrtića).
Znaci racuni za sijecanj i veljacu su jos po cijeni kao u 2016, a onda racuni od ozujka ce biti po novom obracunu ako nam je za 2017 jeftiniji odnosno suplji vrtic?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:10   #2075
Tak je. Mi smo sijecanj i veljacu dobili po starom, za ozujak nam je nova cijena.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:56   #2076
Mi ne dobivamo račune. Ali siječanj i veljaču smo platili normalno po starome.
Krajem veljače nas je ravnateljica pozvala i, kako nam se smanjuje iznos, dogovorili smo se da se ožujak smanji za onoliko koliko smo preplatili prva dva mjeseca.
Onda od travnja normalno dalje po novoj tarifi.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:01   #2077
A kako placate ako nema racun Ti si privatni vrtic?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:37   #2078
po ugovoru, trajnim nalogom ili uplatom mjesecnom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 18:15   #2079
jesan Nykas.

Evo Summer je napisala. Trajnim nalogom. Sam se vrtić plaća kolko je dobar .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 11:51   #2080
Pozdrav!
Veći dio prošle godine sam bila na porodiljnom pa me zanima gdje vadim potvrdu o isplati porodiljne naknade. Pretpostavljam na Hzzo? Samo dođem tamo i odmah je dobijem? Ne moram zvati ili tako nešto? Ima neka opcija preko e-građani?
I prošle godine smo platili 3 rate stambenog kredita. Mogu i njih uračunati? Trebam li u banku otići po potvrdu ili ima neka opcija da isprintam od doma?

Hvala!
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.