Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 14:28   #2821
Quote:
PATROCLUS00 kaže: Pogledaj post
Uf ljudi meni sve kako sam bija govorija bilo dobro ali evo uhvatio me neki napad uznemirenosti, skoro pa panike ne znam šta... Non stop misli da cu poludit ovo ono, iz čista mira...

Ruke mi hladne, ima sam osjecaj blage dezorijentiranosti ili naravno opet iracionalne misli da je dezorijentiranost, Bože...

Bude mi lakše kad vam tu napišem, nije mi se odavno ovako baš desilo... A sam sam u kući, žena mi je ostala malo kod njenih (sutra dolaze), tako da sam ja eto doma sam već više dana jer sam morao učiti za završni diplomski na faksu i koji vrag se sad dogodi...

Previše sam se zabija u kuću zadnjih dana otkad sam ovako sam...A Bože...
Iskreno oko dosta toga se brinem i na glavi mi je puno toga što se kaže, ali ko ne bi, to nije nista čudno nego koji se vrag desi sad... još me drzi malo... ali smirivam se, bar mislim. Nisam imao ni težinu u grudima niti su mi se ruke znojile (nego su hladne, ali uglavnom su mi hladne), nego te misli... non stop te misli tipa: "Bože ludim, nisam isti kao prije", Bože Bože.

Žena je stvarno uz mene kad mi se to desi ali ne kuži ona to baš... a i kad tu nesto napišem kaže mi da ne radim to i ne slušam nikog, ma...
prisilne misli-okp
tema na forumu
ray of light is offline  
Old 06.02.2014., 14:35   #2822
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
prisilne misli-okp
tema na forumu
Hvala ali kog ću vraga tamo, nemam volje majke mi sad ići na tu drugu temu, uhvatio se ove zbog ljudi ovdje, i nemam volje sad opet na neku "drugu dijagnozu"... Ko se tu više može snaći, anksioznost, opsesivni poremecaj, derealizacija, depersonalizacija, više mi je pun k. svega toga i tih termina...

Zahvaljujem ti ali nadam se da razumjes.
PATROCLUS00 is offline  
Old 06.02.2014., 15:07   #2823
Quote:
diluzijailuzija kaže: Pogledaj post
ma može bit samo da od toga startaju, znam isto da su meni mjenjali of f40.1 pa do f45, dok ne prođe one početne intervjue, pa isključe sve mogućnosti, i na kraju su mi stavili f40 i to je to. Bez panike samo
Kuzim ja to, ali zasto f sa pocetnim 2, to mene muci (od f20 do f29 su psihoze)
Lenaaaa is offline  
Old 06.02.2014., 15:40   #2824
Quote:
Hvala ali kog ću vraga tamo, nemam volje majke mi sad ići na tu drugu temu, uhvatio se ove zbog ljudi ovdje, i nemam volje sad opet na neku "drugu dijagnozu"... Ko se tu više može snaći, anksioznost, opsesivni poremecaj, derealizacija, depersonalizacija, više mi je pun k. svega toga i tih termina...

Nije lako kad se rijesis svega neko vrijeme, pa se vrati, znam iz iskustva. Ali i kad se vrati, vrati se u laksem obliku nego sto je bilo i ne zelim to sama pogorsati citajuci. Mislim da jednostavno ne trebas obracati paznju. Malo burnije reagujemo na probleme nego neanksiozni, na taj nacin se valjda praznimo, proci ce.
Lenaaaa is offline  
Old 06.02.2014., 15:55   #2825
Quote:

Kod tebe ima puno elemenata zašto si anksiozan, o tome smo već pričali. Pretpostavljam da stil, ritam svog života nisi promijenio ni za milimetar.
Faks, ispiti, obitelj, naočale i još bi se tu dalo nabrajati.
Izložen si stresu a organizam se pokušava izboriti onako kako zna - kroz nervozu, umor, pa čak i depresijom.
Ne postoji striktna i precizna dijagnoza, npr.depresija.
Sa depresijom ide u paketu još tko zna koliko bliskih i sličnih poremećaja i tu dolazi do zbrke.
Ne znamo odvojiti jedno od drugoga, ali i ne trebamo.Što više zapuštamo osjećaj određenih promjena, na taj način slažemo još ''dodatnih'' problema.
Ljudi koji uopće ne liječe anksioznost često vuku prikolicu strahova ili fobija, slab socijalni kontakt, nerazumijevanje realnosti pa čak i do psihotičnih elemenata.
Temeljna stvar je promijeniti, koliko se može, navike življenja.
Kada to riješimo, izoliramo poremećaje i liječimo ih.

Ako ti spavaš, samo primjer govorim, preko noći 2-3 sata, nema tih lijekova koji će te spasiti od stresa.
Bluzara stari is offline  
Old 06.02.2014., 16:33   #2826
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Kod tebe ima puno elemenata zašto si anksiozan, o tome smo već pričali. Pretpostavljam da stil, ritam svog života nisi promijenio ni za milimetar.
Faks, ispiti, obitelj, naočale i još bi se tu dalo nabrajati.
Izložen si stresu a organizam se pokušava izboriti onako kako zna - kroz nervozu, umor, pa čak i depresijom.
Ne postoji striktna i precizna dijagnoza, npr.depresija.
Sa depresijom ide u paketu još tko zna koliko bliskih i sličnih poremećaja i tu dolazi do zbrke.
Ne znamo odvojiti jedno od drugoga, ali i ne trebamo.Što više zapuštamo osjećaj određenih promjena, na taj način slažemo još ''dodatnih'' problema.
Ljudi koji uopće ne liječe anksioznost često vuku prikolicu strahova ili fobija, slab socijalni kontakt, nerazumijevanje realnosti pa čak i do psihotičnih elemenata.
Temeljna stvar je promijeniti, koliko se može, navike življenja.
Kada to riješimo, izoliramo poremećaje i liječimo ih.

Ako ti spavaš, samo primjer govorim, preko noći 2-3 sata, nema tih lijekova koji će te spasiti od stresa.
Promjenio sam bio navike stvarno evo prije nego cu uciti za ovaj ispit, a ovo glede depre, ne vjerujem stvarno da je riječ o Depresiji, da jest, barem i naznake neke, vjerujte rekao bi vam ovdje, mene toliko toga u životu čini sretnim i imam sto pozitivnih misli na budućnost, jednostavno eto nakon nesto poduzeg vremena mi se ovo evo desilo, ali blaže nego onaj prvi put. A spavam ja dosta, barem 8 do 9 sati...

Meni se ovo danas desilo nicim izazvanim, sasvim sam bio ok, sretan, gledao neki bio film i BUM ODJEDNOM, nicim izazvano...
PATROCLUS00 is offline  
Old 06.02.2014., 16:39   #2827
Quote:
U njegovom slučaju sve navedeno može biti prisutno.
Kod psihoza je to malo kompliciranije, zato i jesu u F klasifikaciji nabacali i generalizirali jer je postaviti točnu dijagnozu Sizifov posao.
Kako se postepeno rješavaju pojedini problemi - anksioznost se smanji koliko može, čupanje iz depresije, socijalizacija, rješavanje problema od jednostavnijih prema težim i tako izolirati osnovni poremećaj.
Moguce je sve ali ja se ne osjecam tako kako je on napisao. Samo sto meni ne smeta sto pise na papiru bitno da se rijesim svega polako. Samo kazem jos jednom, nadam se da ce sve biti kako treba.
anonimac23 is offline  
Old 06.02.2014., 20:05   #2828
Quote:
diluzijailuzija kaže: Pogledaj post
ja sam na kontracepcijskim pa svejedno imam te iste simptome makar bi one kao trebale kontrolirat PMS i spotting
ima dosta vrsti, možda neke druge? sve više sam svjesna povezanosti pms-a i anksioznosti, pa možda ako prvo riješim fizički problem, bit ću i psihički bolje...
Dotty is offline  
Old 06.02.2014., 20:45   #2829
Pozdrav,evo ja sam vec par puta pisala na ovoj temi.Vecinom oko nekih simptoma i bolesti.Zanima me ima li anksioznost i nervoza veze sa crijevima jer primjecujem sluz na stolici.i cijelo vrijeme imam potrebu za wc tako da neznam moze li bit psiha jer se bojim da nemam neku bolest.
flipijana is offline  
Old 06.02.2014., 21:25   #2830
Ja ti isto imam al sad se malo smirilo. Imo sam po 7-8 stolica dnevno, konstantna mucnina itd. Radio sam test ba bakterije, parazite....gastroskopiju, kolonoskopiju i sve ok iako jos cekam rezultate biopsije debelog crijeva. Al svejedno odi kod doktora i napravi sve sto ce trebat.

Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk
Old 06.02.2014., 21:30   #2831
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo ja sam vec par puta pisala na ovoj temi.Vecinom oko nekih simptoma i bolesti.Zanima me ima li anksioznost i nervoza veze sa crijevima jer primjecujem sluz na stolici.i cijelo vrijeme imam potrebu za wc tako da neznam moze li bit psiha jer se bojim da nemam neku bolest.
Ima...svi organi u tijelu su direktno povezani sa anksioznošću, probavne smetnje, srčane, bolovi u glavi, ramenima, upale, infekcije....sve može imati bazu na jakoj anksioznosti.

Mene već mjesec dana bole crijeva, leđa, mjehur, sve....osjećam se grozno...uz suludi bijes koji me tjera da nekog prebijem, do užasnog straha da će se sve oko mene urušiti...

Uz sve to sigurna sam da imam neki rak koji me izjeda, već danima razmtram kako ću uskoro umrijeti...da samo fali trenutak da to spoznam kod nekog doktora...uglavnom, užasno stanje, ne znam što bih više rekla, sa time da idem na psihoterapiju i pijem tablete za smirenje.

No, znam i pozadinu svega, koju ne rješavam, pitam se samo što me to koči da učinim kraj nekim stvarima?

Koji to k...c u meni ne dozvoljava da sebi učinim život podnošljivijim ili se još više bojim moguće promjene u životu...ili se samoj sebi gadim zbog nemogućnosti da učinim bilo što pametno?

Uglavnom, trenutno me lovi panični, jer se u meni sve trese i podrhtava, kao ono kada vam padne šećer u krvi, neka treskavica i nesigurnost i beskrajni strah od svega, fuj...dosta mi je tog svakodnevnog iživljavanja same sebe prema sebi samoj.
Old 07.02.2014., 01:49   #2832
Cao. Ja sam tu nova. Citala sam razne iskustva i hocu da spodelim i moje. Pre deset dana sam bila na psihijatru i prepisao mi je Elicea 10 mg, Dijazemap 2x1 i antistres tablete koji sadrzu samo magnezijum i b6 vitamina. Tacna dijagnoza mi nije dao jer sam otispa bez uputa jel me uhavatio napad tuge i plakala sam dva dana, tek sa dve nedelje treba opet da se vidimo kad mu odnesem uput sa maticnog lekara. Samo mi je rekao da imam ankcioznost i da nisam u deprisiju. Mislim da mi se ankcioznost pojavila pred pola godine kad sam isla na letovanje, nisam htela da napustim zemju ali nakon dva dana mi je sve proslo. Pre cetiri meseci desila se promena u mom zivotu, trebali smo da zakazemo svadbu i to je stresno pao posto sam ostala bez posao i imala sam neki problemi kod kuce. Sve je to uticalo na mene i znala sam da ce doci dan kada treba da pocnem da pijem neke tablete. Uzimala sam sama dijazepam posto mi je pritisak bio visok ali bojala sam se da mi se nesto lose dogodi zbog visok pritiska i zato sam odlucila da posetim psihijatra posto mi je ekg na srca bio u redu. Zada uzimam Eliceu i jos ne znam dal mi deluje ovih dana ali ne spavam bas najbolje a preko dana mi se samo spava. Prekinula sam dijazepam sama i ne osecaj potrebu za njega. Vec 10 dena nisam ni izmerila pritisak, izlazim sa ljudima. Na pocetku me uhvatala panika da kad izadjem da se vratim kuci. I kad mi se ne izlazi ja idem ali samo razmisljam da sam blizu kuci ili bolnice. Ali kad sam vise napolje zaboravljam na sve. Samo se plasim da idem sama ulicom jer jednom me uhvatila panika dok sama isla kuci, ne znam ni sama kako sam stigla i odma posle popla dijazepama od 2 mg.
Zanima me dal moram da AD pijem duze vreme jer sam citala da ne smem da ostanem trudna dok ih pijem? A hteli smo da osnovamo porodicu uskoro Isto me zanima dal da izlazim kad mi se ne ide ili bolje da ostanem kuci? Nadam se da cete me razumeti jer toliko sam naucila Srbski
mermaidforum is offline  
Old 07.02.2014., 03:18   #2833
Quote:
mermaidforum kaže: Pogledaj post
Cao. Ja sam tu nova. Citala sam razne iskustva i hocu da spodelim i moje. Pre deset dana sam bila na psihijatru i prepisao mi je Elicea 10 mg, Dijazemap 2x1 i antistres tablete koji sadrzu samo magnezijum i b6 vitamina. Tacna dijagnoza mi nije dao jer sam otispa bez uputa jel me uhavatio napad tuge i plakala sam dva dana, tek sa dve nedelje treba opet da se vidimo kad mu odnesem uput sa maticnog lekara. Samo mi je rekao da imam ankcioznost i da nisam u deprisiju. Mislim da mi se ankcioznost pojavila pred pola godine kad sam isla na letovanje, nisam htela da napustim zemju ali nakon dva dana mi je sve proslo. Pre cetiri meseci desila se promena u mom zivotu, trebali smo da zakazemo svadbu i to je stresno pao posto sam ostala bez posao i imala sam neki problemi kod kuce. Sve je to uticalo na mene i znala sam da ce doci dan kada treba da pocnem da pijem neke tablete. Uzimala sam sama dijazepam posto mi je pritisak bio visok ali bojala sam se da mi se nesto lose dogodi zbog visok pritiska i zato sam odlucila da posetim psihijatra posto mi je ekg na srca bio u redu. Zada uzimam Eliceu i jos ne znam dal mi deluje ovih dana ali ne spavam bas najbolje a preko dana mi se samo spava. Prekinula sam dijazepam sama i ne osecaj potrebu za njega. Vec 10 dena nisam ni izmerila pritisak, izlazim sa ljudima. Na pocetku me uhvatala panika da kad izadjem da se vratim kuci. I kad mi se ne izlazi ja idem ali samo razmisljam da sam blizu kuci ili bolnice. Ali kad sam vise napolje zaboravljam na sve. Samo se plasim da idem sama ulicom jer jednom me uhvatila panika dok sama isla kuci, ne znam ni sama kako sam stigla i odma posle popla dijazepama od 2 mg.
Zanima me dal moram da AD pijem duze vreme jer sam citala da ne smem da ostanem trudna dok ih pijem? A hteli smo da osnovamo porodicu uskoro Isto me zanima dal da izlazim kad mi se ne ide ili bolje da ostanem kuci? Nadam se da cete me razumeti jer toliko sam naucila Srbski
Bolje je da izlazis i da se suocavas sa strahovima, malo po malo. I sama kazes kad si duze vani, bolje ti je jel.. E tako je i meni, i onda kad bas ucestam sa izlazenjem, super mi je. Mene je zapravo samo strah te nesvijesti i slabosti jer mi se od napetosti (valjda) zna mantati, pa eto, neka nesigurnost. Za AD ne znam, ali znam da ne smijes piti u trudnoci, u trudnoci samo MOZDA apaurin/normabel od 2mg (jer njega inace prepisuju ginekolozi olako zbog rizicne trudnoce, rizika od prijevremenog poroda), najbolje bi bilo bez icega jel, al eto.
Lenaaaa is offline  
Old 07.02.2014., 08:39   #2834
Ljudi moji šta se ovo nama svima događa evo čak i meni nakon sto je bolje zadnjih dva mjeseca jučer me uhvati napad one uznemirenosti, a jos su mi tu ljudi rekli, @Bluzara i ostali, da sam eventualno blago anksiozan ovih zadnjih skoro 10 mjeseci... pa mogu samo zamisliti kako je drugima kojima je teže...

Ja sam promjenio bio navike života sve do evo ucenja za ovaj ispit kad sam se zabio u kuću malo previše (negdje tjedan i pol) i odmah nije dobro... ali nema šanse da nastavim...

Aj da vam svima ovdje postavim hipoteticko pitanje, ako čovjek stvarno čini sve na poboljšanju svog ritma života i svega, nakon koliko ta Anksioznost može pustiti osobu, može li ikada u potpunosti ili uvijek ostanu tragovi?

Ja sam kako znate optimist, pa i na to optimisticno gledam, ali uvijek možda ostanu neki tragovi unutar osobe kad i izađe iz svega, tako uglavnom bude sa svim iskustvima u životu, šta vi kažete? @Lena, @Bluzara i ostali? poz

P.S: Baš se pitam jesu u ova stanja padali naši djedovi ili bake, nekako mi se čini da oni niti su znali za ovo niti su padali u ovo, a možda jesu a nisu znali šta je, ali nekako mi se čini da baš i nisu, kao da je ovaj ritam danasnjeg života uzeo maha kod ljudi itekako, i tehnologija i drustvo i ritam života...
PATROCLUS00 is offline  
Old 07.02.2014., 09:53   #2835
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ima...svi organi u tijelu su direktno povezani sa anksioznošću, probavne smetnje, srčane, bolovi u glavi, ramenima, upale, infekcije....sve može imati bazu na jakoj anksioznosti.

Mene već mjesec dana bole crijeva, leđa, mjehur, sve....osjećam se grozno...uz suludi bijes koji me tjera da nekog prebijem, do užasnog straha da će se sve oko mene urušiti...

Uz sve to sigurna sam da imam neki rak koji me izjeda, već danima razmtram kako ću uskoro umrijeti...da samo fali trenutak da to spoznam kod nekog doktora...uglavnom, užasno stanje, ne znam što bih više rekla, sa time da idem na psihoterapiju i pijem tablete za smirenje.

No, znam i pozadinu svega, koju ne rješavam, pitam se samo što me to koči da učinim kraj nekim stvarima?

Koji to k...c u meni ne dozvoljava da sebi učinim život podnošljivijim ili se još više bojim moguće promjene u životu...ili se samoj sebi gadim zbog nemogućnosti da učinim bilo što pametno?

Uglavnom, trenutno me lovi panični, jer se u meni sve trese i podrhtava, kao ono kada vam padne šećer u krvi, neka treskavica i nesigurnost i beskrajni strah od svega, fuj...dosta mi je tog svakodnevnog iživljavanja same sebe prema sebi samoj.
Ja sam isto grozno opterećena strahovima da imam neku groznu boleščinu, svako malo me uhvati nešto i tad ne mogu normalno funkcionirat, samo o tome mislim. Nemam te napade panike al sam cijelo vrijeme zabrinuta. Ka luda buljim u stolicu, pručavam. Pila sam zooloft pa sam prestala. Sad ću opet počet. Bit je u tome šta se stvarno svašta događa, ružnih bolesti a mene sve to užasno opterećuje. Jučer mi je suprug rekao da mogu li bit kao normalne žene, slušat muziku gledat filmove a ne stalno te crne misli. Bojim se da ću i brak uništit.
flipijana is offline  
Old 07.02.2014., 14:57   #2836
Quote:
Ljudi moji šta se ovo nama svima događa evo čak i meni nakon sto je bolje zadnjih dva mjeseca jučer me uhvati napad one uznemirenosti, a jos su mi tu ljudi rekli, @Bluzara i ostali, da sam eventualno blago anksiozan ovih zadnjih skoro 10 mjeseci... pa mogu samo zamisliti kako je drugima kojima je teže...

Ja sam promjenio bio navike života sve do evo ucenja za ovaj ispit kad sam se zabio u kuću malo previše (negdje tjedan i pol) i odmah nije dobro... ali nema šanse da nastavim...

Aj da vam svima ovdje postavim hipoteticko pitanje, ako čovjek stvarno čini sve na poboljšanju svog ritma života i svega, nakon koliko ta Anksioznost može pustiti osobu, može li ikada u potpunosti ili uvijek ostanu tragovi?

Ja sam kako znate optimist, pa i na to optimisticno gledam, ali uvijek možda ostanu neki tragovi unutar osobe kad i izađe iz svega, tako uglavnom bude sa svim iskustvima u životu, šta vi kažete? @Lena, @Bluzara i ostali? poz

P.S: Baš se pitam jesu u ova stanja padali naši djedovi ili bake, nekako mi se čini da oni niti su znali za ovo niti su padali u ovo, a možda jesu a nisu znali šta je, ali nekako mi se čini da baš i nisu, kao da je ovaj ritam danasnjeg života uzeo maha kod ljudi itekako, i tehnologija i drustvo i ritam života...
Ovako. Vjerujes li ti meni da sam ja skoro 100% sigurna da bi me popustilo sve da nisam znala da postoji anksioznost, panicni napadi i slicno, te da nisam sve detaljno analizirala i jos uvijek analiziram recimo po forumu i sama se prisjecam svega i napominjem na ovaj nacin itd. Vjerovatno se javljalo i prije, ali ljudi se nisu zamarali s tim toliko.
Ja sam bas Bluzaru pitala da li misli da ovo moze sve proci, bez da se ponovo javlja. I jasno mi je zasto se i ti to pitas. Tebi je kao i meni nestalo sve na par mjeseci. Ja sam tada i ucila, ispit za ispitom davala i naravno pod stresom bila kao i svi, ali sve super sto se anksioznosti tice, ma kao da je nestala preko noci. I ne, nisam je ignorisala u smislu da je zatrpavam negdje, cudila sam se kako je nema i zahvaljivala Bogu. I eto vratila se u puno laksem obliku. I zato mislim, ako sam je se rijesila tada, mogu i sada, a nadam se da ce nekad nestati i zauvijek. Imam par slucajeva iz okoline koji su se rijesili brzo svega, ali ti slucajevi se nisu puno zamarali, citali, visili po forumima, analizirali.
I tjesi me to sto nisam (vidim nisi ni ti) depresivna nimalo, stvarno imam volje za sve, nisam tuzna (kao i svi ljudi ponekad zbog nekog razloga jel), volim drustvo, uzivam u njemu, najsretnija sam kad neko treba doci, volim ljude, volim sebe, samo me malo umori ovo sve, umorise me moje misli, kad cu se zaposliti, hocu li moci nesmetano raditi zbog ovog, kad cu se opustiti maksimalno kao prije, hoce li mi biti lose ako izadjem, ako putujem, a sto vise mislim o tome, vise me strah, ali necu niti mislim izbjegavati situacije. Ne dam se, sama sam sebi navukla ovo, sama cu se i rijesiti aBd.
Lenaaaa is offline  
Old 07.02.2014., 17:59   #2837
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Ja sam bas Bluzaru pitala da li misli da ovo moze sve proci, bez da se ponovo javlja.
Naravno da može, to je ujedno i @patroclusu odgovor.
Jedna od bitnih stvari je, promjene navika življenja, jer je činjenica da je ovakav ritam života doveo do toga da se organizam štiti kroz anksioznost.
Tim promjenama oduzimamo bolesti osnovni uvjet da se razvija.
Znači, lijekovi pokušavaju dovesti neke stvari u organizmu u ravnotežu, i uspijevaju ali ako se previše oslonimo na lijekove postajemo, običnim riječnikom - robovi lijekova.
Ili, ako prestanemo nakon jednog vremena piti lijekove što se dogodi ?
Loše stanje se vrati. Pitamo se zašto ?
Jer nismo promijenili ništa ili nedovoljno da se obranimo od poremećaja.
Neki su poremećaji vezani i za genetske predispozicije, ili prevelike rane u prošlosti pa takvi ljudi jedino i samo funkcioniraju uz lijekove, ali žive posve uobičajeno i normalno.
Vidim da ovdje znanje donosi strah, umjesto da znanje smanji strah.
Stara poznata, upoznaj neprijatelja da bi se mogao protiv njega boriti.Tako i poremećaji, kada skužimo kako nas ubijaju, lakše ćemo se nositi sa svime.
Bluzara stari is offline  
Old 07.02.2014., 18:14   #2838
Quote:
Naravno da može, to je ujedno i @patroclusu odgovor.
Jedna od bitnih stvari je, promjene navika življenja, jer je činjenica da je ovakav ritam života doveo do toga da se organizam štiti kroz anksioznost.
Tim promjenama oduzimamo bolesti osnovni uvjet da se razvija.
Znači, lijekovi pokušavaju dovesti neke stvari u organizmu u ravnotežu, i uspijevaju ali ako se previše oslonimo na lijekove postajemo, običnim riječnikom - robovi lijekova.
Ili, ako prestanemo nakon jednog vremena piti lijekove što se dogodi ?
Loše stanje se vrati. Pitamo se zašto ?
Jer nismo promijenili ništa ili nedovoljno da se obranimo od poremećaja.
Neki su poremećaji vezani i za genetske predispozicije, ili prevelike rane u prošlosti pa takvi ljudi jedino i samo funkcioniraju uz lijekove, ali žive posve uobičajeno i normalno.
Vidim da ovdje znanje donosi strah, umjesto da znanje smanji strah.
Stara poznata, upoznaj neprijatelja da bi se mogao protiv njega boriti.Tako i poremećaji, kada skužimo kako nas ubijaju, lakše ćemo se nositi sa svime.
Sto se mene tice, jedino sto bih trebala mijenjati je finansijska situacija, kao i kod mnogih drugih jel, to mi je konstantni stres, radim(o) na tome ali kao sto znamo, nije to tako lako promijeniti. Ipak se nadam i vjerujem da cemo uspjeti. Ostalo je ok. Eto recimo i ispiti su prosli, diplomirala sam, dakle jos jedan stres rijesen, ali valjda je bezuspjesna potraga za poslom novi stres.
I da, olaksanje je kad upoznas jos ljudi sa istim ili slicnim problemima itd., ali mi smo vecina toliko labilni da nas potrese jedna obicna izjava, eto npr. mene ta dijagnoza od anonimca-psihoza, odmah pitanja sta ako je i meni, googlanje itd. A da ne pricam prije, procitam o depersonalizaciji i derealizaciji, pa o sizofreniji, pa o raznim organskim bolestima ciji su simptomi slicni ovim anksioznim i eto sranja. Zato kazem da nije dobro ni previse citati, analizirati itd.
Lenaaaa is offline  
Old 08.02.2014., 00:40   #2839
ovo sam nasao na netu, totalna istina

http://www.mdjunction.com/forums/anx...iety-may-cause

problem je kod te anksioznosti kad se covjek jednostavno nakon odredenog vremena pocne nosit s tim, pa pocne sve vise ignorirat sve te hebene simptome, a mozda fakat u nekom trenutku budes stvarno bolestan i ono sjedis i umires doma i brijes si kak imas anksioznost i crknes

(nosit s tim, ne znaci nuzno da mozes ic van s frendovima na kavu ili na posao, nego lezat u krevetu dok ti srce lupa, znojis se, dolaze ti crne misli, treses se, padas u depru... ali ti samo lezis u krevetu i nosis se sa time

User 003 is offline  
Old 08.02.2014., 01:40   #2840
Danas sam se osecala da mi tablete vise i ne trebaju Cak sam popila i kafu posle podne cime sam se plasila ovih dana.
Juce kada sam mislila da mi pritisak skoci opet, a bila sam kod drugarice javila sam se kod osoba koja zna za bolest i svaki put je tu da me potseti da mi nije nista, da ja samo usmisljam. Pokusajte i vi to, mozda pomozi. Posle toga sam izmerila pritisak i bio mi je OK. Ali jedva sam cekala da se vratim kuci.
Nadam se da ce i sutra biti dan ko i danas. Laku noc.
mermaidforum is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.