Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2014., 01:42   #2941
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
sutra sam možda sama u firmi i cijeli vikend me to brine. dodatno ne volim tamo biti sama je zato što zgrada škripi i ponekad se čini kao da netko hoda, a nema nikog. uglavnom, navečer mi je tamo malo jezivo.
Bude to sve ok, vidjet ces. Nije da nema bas nikoga okolo (van zgrade), ali vjerujem da ti nece ni trebati. Ja vjerujem da ces ti to bez pola frke odraditi. Stvarno je gore kad razmisljamo, nego kad se nadjemo u situaciji. Ja recimo tim razmisljanjem i stvaram sebi fobije.

Quote:
Aestar kaže: Pogledaj post
Inače ekipa?
Ja došao baciti malo oko na vas kronose
Zadnji mjesec je bio odvratan jer skoro da nije bilo dana bez kiše i općeg sivila pa su se i zdravi počeli tužiti da se osjećaju loše tako da bih odradio par km šetnje ujutro i par navečer, tješio se da ni ti "zdravi" ne naprave toliko, a ostatak dana bih preležao brojajući kišne kapi.
Malo me krpe misli da nemam ovu ili onu boleštinu kad me malo zaboli ali onda okrpim ja njih, rečem sam sebi da je u ovo doba preći 60 godina već uspjeh i funkcioniram nekako. Nije baš da sam dobro ali imam apetit, okrenem se za nekim bićem suprotnog spola, uradim sitne kućne poslove samo što nema one zdrave želje i volje nego pola stvari moram sam sebe bildati da je to dobro. Samo sam se jučer u jednom trenutku osjećao fino kad sam vidio oglasnu tablu s osmrtnicama.
Na njoj četiri komada, a troje s njih mlađe od mene. Kako ponekad čovjeku treba malo da bude happy iako je bolestan pa makar to bio stvarni crnjak.
Bome da, po tom vremenu ni vecina zdravih ne naprave toliko, svaka cast. A sto se tice osmrtnica, mene bi to samo spustilo. Ali da, male stvari znaju usreciti.
Lenaaaa is offline  
Old 17.02.2014., 01:52   #2942
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Bude to sve ok, vidjet ces. Nije da nema bas nikoga okolo (van zgrade), ali vjerujem da ti nece ni trebati. Ja vjerujem da ces ti to bez pola frke odraditi. Stvarno je gore kad razmisljamo, nego kad se nadjemo u situaciji. Ja recimo tim razmisljanjem i stvaram sebi fobije.
realno gledajući, nema nikog ni oko zgrade .
preko puta je park koji je sad prazan s obzirom na vrijeme, a i to je rubni dio parka sa samo jednom klupom na kojoj rijetko tko sjedi.

ulica je prometna, ali u smislu da prolaze automobili i busevi, pješaci su stvarno rijetka pojava i ujutro, kamoli popodne, a da ne pričam poslije 18.
da sam u zagrebu bila bi druga priča i vjerujem da bi sve vrvilo od ljudi, ovdje... baš i ne
Old 17.02.2014., 01:56   #2943
Quote:
realno gledajući, nema nikog ni oko zgrade .
preko puta je park koji je sad prazan s obzirom na vrijeme, a i to je rubni dio parka sa samo jednom klupom na kojoj rijetko tko sjedi.

ulica je prometna, ali u smislu da prolaze automobili i busevi, pješaci su stvarno rijetka pojava i ujutro, kamoli popodne, a da ne pričam poslije 18.
da sam u zagrebu bila bi druga priča i vjerujem da bi sve vrvilo od ljudi, ovdje... baš i ne
Ajde, ima automobila. I automobile neko vozi.
Jel mozes wi fi uhvatiti ikako? Ja sam na dodjeli uspjela malo dok smo morali prikovano sjediti (jer dok pricamo, slikamo se itd. sve je super) i meni je ovaj net neko olaksanje uvijek, valjda automatski skrenem misli. Naravno, ne mislim da visis na netu, znam da moras raditi, ali ako kriza uhvati, nakratko.

Btw. sta je sa dedom, jel ok?
Lenaaaa is offline  
Old 17.02.2014., 02:07   #2944
Quote:
Ajde, ima automobila. I automobile neko vozi.
Jel mozes wi fi uhvatiti ikako? Ja sam na dodjeli uspjela malo dok smo morali prikovano sjediti (jer dok pricamo, slikamo se itd. sve je super) i meni je ovaj net neko olaksanje uvijek, valjda automatski skrenem misli. Naravno, ne mislim da visis na netu, znam da moras raditi, ali ako kriza uhvati, nakratko.

Btw. sta je sa dedom, jel ok?
ne mogu uhvatiti wi-fi, al imam mobilni net, pa je i to nešto .
u tom periodu kad budem sama mogu otić na gablec, tako da ustvari mogu bit u firmi i ne radit ništa jer mi se baš i neda ić na kavu (ne volim birceve, ne volim ić sama u birceve), jedino još razmišljam da odem doma na gablec, al onda mi se neće dat vraćat .
vidit ću sutra kak ću se osjećat i šta će mi se dat.
minus je taj što sam off the pills jer je sad sedmodnevna pauza, a baš ovaj tjedan radim dvije druge, ko zakurac jer kad ih ne pijem i kad dobijem onda mi psiha podivlja. tak je bilo i kad nisam imala fobije.

deda je okej, doma je, baš sam bila kod njega u subotu. rez je ogroman . znala sam da će ga morat puno rezat, al ovo je bome više nego što sam očekivala. hvala Bogu dobru mu zarasta, tako da nema nikakvih problema, a na kontrolu ide, ak se ne varam, sljedeću srijedu (ne ovu sad). tad bi nam trebali reći šta i kako dalje, dali se tumor proširio, hoće morat na kemoterapije/zračenje isl...
Old 17.02.2014., 21:35   #2945
Dobrodoslica meni :)

Pa da se pridruzim svima vama anksioznicarima dakle...naavno da nisam mogla sve citati postove ali uvelike mi pomaze citanje (kao i sad) kada me ulovi napadaj panike mogu vam iz svog iskustva reci slijedece... Tocno se sjecam kada i kako je to kod mene pocelo pa je trajalo par mjeseci, manifestiralo se svakako i nestajalo i nakon par godina mira i spojoja evo mene nazad u paklu a najbolje je to kaj mi je ovo trebalo bit najbolje razdoblje h zivotu po mojim nekim mjerilima...zavrsila faks, zaposlila se, vjezbam, pazim na prehranu, imam prepresavrsenog decka, obitelj i moja i njegova za pozeljet i imamo 2 najbolja pesa i svasta divnog a jaaa vec 3 mjeseca iz dana u dan jedva prezivljavam...izlazim ja iz kuce al uuuvijek sa strahom i ako nisam doma na sigurnom, uvijek sam u nekoj frci i imam
Osjecaj kao da sam na rubu i da ce me svaki cas uhvatit panika. I tako obicno bude...izbacila sam kavu, pijem cajeve za smirenje i ostale gluposti i vise mislim da cu isp...jel hehe nego...od sutra pijem xanax 0,25mg... Pila sam ga daaavno i to doslovno 10ak dana i prestalo mi je sve... Najbolje rjesenje je psihoterapija tj odlazak psihijatru, psihoterapeutu a ne psihologu ali iskreno prelijena sam za to a i nemam lovice. Alii isla sam svojedobno kod jednog fantasticnog psihijatra i s kim god sam pricala i preporucila, svi su bili odusevljeno...no, cekam malo da rijesim racune pa cu opet krenut da skratim pricu, trenutno mi srce udara ko ludo, unatoc tome kaj sam popila normabel i dok sam ovo pisala skuzila sam da se malo smirilo...ok ipak necu past u nesvijest...mozda
Sono_Lei is offline  
Old 18.02.2014., 13:30   #2946
Quote:
ne mogu uhvatiti wi-fi, al imam mobilni net, pa je i to nešto ...
I, kako je prosao radni dan, jesi bila sama?
Drago mi je da je deda ok, nadam se da se nije prosirilo.

Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Pa da se pridruzim svima vama anksioznicarima dakle...naavno da nisam mogla sve citati postove ali uvelike mi pomaze citanje (kao i sad) kada me ulovi napadaj panike mogu vam iz svog iskustva reci slijedece... Tocno se sjecam kada i kako je to kod mene pocelo pa je trajalo par mjeseci, manifestiralo se svakako i nestajalo i nakon par godina mira i spojoja evo mene nazad u paklu a najbolje je to kaj mi je ovo trebalo bit najbolje razdoblje h zivotu po mojim nekim mjerilima...zavrsila faks, zaposlila se, vjezbam, pazim na prehranu, imam prepresavrsenog decka, obitelj i moja i njegova za pozeljet i imamo 2 najbolja pesa i svasta divnog a jaaa vec 3 mjeseca iz dana u dan jedva prezivljavam...izlazim ja iz kuce al uuuvijek sa strahom i ako nisam doma na sigurnom, uvijek sam u nekoj frci i imam
Osjecaj kao da sam na rubu i da ce me svaki cas uhvatit panika. I tako obicno bude...izbacila sam kavu, pijem cajeve za smirenje i ostale gluposti i vise mislim da cu isp...jel hehe nego...od sutra pijem xanax 0,25mg... Pila sam ga daaavno i to doslovno 10ak dana i prestalo mi je sve... Najbolje rjesenje je psihoterapija tj odlazak psihijatru, psihoterapeutu a ne psihologu ali iskreno prelijena sam za to a i nemam lovice. Alii isla sam svojedobno kod jednog fantasticnog psihijatra i s kim god sam pricala i preporucila, svi su bili odusevljeno...no, cekam malo da rijesim racune pa cu opet krenut da skratim pricu, trenutno mi srce udara ko ludo, unatoc tome kaj sam popila normabel i dok sam ovo pisala skuzila sam da se malo smirilo...ok ipak necu past u nesvijest...mozda
Bas to kad se rijesis svega, pa se opet vrati, covjeka nekako spusti. Ali hajde, kad si se rijesila jednom, opet ces. Ajd javi koja ti je razlika izmedju normabela i xanaxa, zanima me bas subjektivno misljenje nekoga ko je probao oboje.. I za helex bih voljela znati.
Lenaaaa is offline  
Old 18.02.2014., 13:56   #2947
Razlika između Normabela i Xanaxa? Uff! E ovak, Xanax kad popiješ djeluje odmah, stavlja u stanje pripitosti i drži ti par sati, a Normabel djeluje kasnije i ošamuti te, ali on ti je više za po noći, jer dugo drži i dosta uspavljuje (ali nije nimalo loš). E što se Helexa tiče, moj dečko je pio i Xanax i Helex svojedobno, nekad davno, al kaže mi je da je jači Helex jednak najslabijem Xanaxu. Osobno stvarno ne znam, ja sam probala samo Xanax i Normabel. Vele da je Normabel lakši, dakle, kao, manje agresivan pa ga samim tim mogu pit trudnice i meni su ga propisali zbog tahikardije, a koristi se i u druge svrhe ne samo za anksioznost. Što se tiče paničnih, ja svoj glas dajem Xanaxu i to 0,25 jer mi je dovoljan pošto ga zveknem kad panični tek počne, i dosad me nije iznevjerio.
diluzijailuzija is offline  
Old 18.02.2014., 14:10   #2948
Quote:
Bas to kad se rijesis svega, pa se opet vrati, covjeka nekako spusti. Ali hajde, kad si se rijesila jednom, opet ces. Ajd javi koja ti je razlika izmedju normabela i xanaxa, zanima me bas subjektivno misljenje nekoga ko je probao oboje.. I za helex bih voljela znati.
Ma mislim da je kod mene problem prije bio sta sam imala previse slobodnog vremena izmedju ostalog pa sam uvijek razmisljala puno i primjecivala sam svaku najmanju promjenu u svom tijelu... Inace nisam hipohondar i nikada nisam pila nikakve lijekove pa cak ni andol... Inace ako se uzima normabel onda je dobro popiti andol od 100mg uz to jer navodno bolje djeluje..,
Imam dosta iskustva s tim stvarima jer na srecu okruzena sam i obiteljski i u prijateljskim krugovima s dosta psihijatara, psihologa i slicnih pomagaca u ovakvim situacijama
Posto se ja inace na neki nacin bojim lijekova u islu navikavanja, uvijek sam bila oprezna i pila ih stvarno samo u nuzdi... Apaurin tj normbel sam pila ponpotrebi odnosno kad osjetim da ce me uhvatit ili prevencije radi kad sam isla nekamo (kazaliste, kino, cak i shopping centri, banke) znaci svugdje di je veca kolicina ljudi i di me bilo frka da me ne ulovi i uvijek mi je pomoglo... Fora je u tome sto sam naucila odredjene trikove kako da si pomognem i bez lijekova u tim situacijama pa ako nekog zanima, mogu ih napisati. Ali jos jedna ucinkovita i meni vrlo bitna stvar su autogeni treninzi! Ajme kak je to dobra stvar...ali radi se o tome sto to nije za svakoga...mora se biti doslijedan i raditi ih po propisu i uloziti trud da ti to udje u naviku i postane svakodnevica a kasnije ih radis sve manje...no to je druga prica... Xanax sam pocela danas piti i vec mi je bolje ja sam bila u fazi da sam od jutra do mraka bila na iglama zbog napadaja a bas danas opet svako malo razmisljam
O tome ali na nacin da mi je cudno kak mi jos nis nije bilo ugl svakako bolji osjecaj... Pijem ovaj najslabiji od 0,25 i to samo ujutro i naravno ak me bas jako copi onda cu mrknut komotno jos jedan... Osobno mislim da ako niste u prevelikom pritisku zbog napadaja onda je dovoljno popiti tu i tamo kad vas ulovi malo normabela ali alo ste ko ja svaki dan i cijeli dan na rubu onda je bolje sustavno svaki dan popiti (il kak vam vec propisu) jedan xanax... Od xanaxa mi se recimo ne spava toliko kao od normabela a i za cudo, osjecam se normalnije..helex mi nisu htjeli dati jer je , kolko sam shvatila ipak malo jaci a po njihovoj procjeni meni to nije potrebno sada...
Ak vas jos nes zanima slobodno pitajte
Sono_Lei is offline  
Old 18.02.2014., 14:12   #2949
Talking

Quote:
diluzijailuzija kaže: Pogledaj post
Razlika između Normabela i Xanaxa? Uff! E ovak, Xanax kad popiješ djeluje odmah, stavlja u stanje pripitosti i drži ti par sati, a Normabel djeluje kasnije i ošamuti te, ali on ti je više za po noći, jer dugo drži i dosta uspavljuje (ali nije nimalo loš). E što se Helexa tiče, moj dečko je pio i Xanax i Helex svojedobno, nekad davno, al kaže mi je da je jači Helex jednak najslabijem Xanaxu. Osobno stvarno ne znam, ja sam probala samo Xanax i Normabel. Vele da je Normabel lakši, dakle, kao, manje agresivan pa ga samim tim mogu pit trudnice i meni su ga propisali zbog tahikardije, a koristi se i u druge svrhe ne samo za anksioznost. Što se tiče paničnih, ja svoj glas dajem Xanaxu i to 0,25 jer mi je dovoljan pošto ga zveknem kad panični tek počne, i dosad me nije iznevjerio.
Evo ovo je dovoljno zapravo upravo tako i ja mislim! Makar sam citala da trudnice ne bi bas trebale normabel al ko bi vise znao...
Sono_Lei is offline  
Old 18.02.2014., 15:09   #2950
Quote:
Evo ovo je dovoljno zapravo upravo tako i ja mislim! Makar sam citala da trudnice ne bi bas trebale normabel al ko bi vise znao...
nije da bi baš trebale, ali kad ocijene rizik, doktori odluče. Pričala mi mama, kad je bila trudna i samnom i s bratom imala je preuranjene trudove i riz.trudnoću pa su joj dali Apaurin da bi to spriječili. Naravno da ima štete, ali ima i koristi
Old 18.02.2014., 22:31   #2951
Quote:
I, kako je prosao radni dan, jesi bila sama?
Drago mi je da je deda ok, nadam se da se nije prosirilo.
nisam, trebala sam biti samo 5 minuta, al se potrefilo da je taman naletila čistačica, tak da nisam bila uopće
dan je prošao dobro, odradila sam normu, radila sam lagnini jer mi se nije dalo forsirat i sve 5

Quote:
ja sam pila prvo xanax, a onda mi je postao preslab i počela sam piti helex. meni je u startu trebalo 0,50 mg xanaxa da me smiri, a sad mi je dovoljno 0,25 helexa, tak da se ne slažem da je xanax jači.
helex me također i bolje smiri.
to je previše individualno jer jednom je bolje jedno, a jednom drugo...
Old 19.02.2014., 02:57   #2952
Normabel je isto kao apaurin, a s njim imam iskustva, s ovim od 2mg. On mene uzasno uspava da ja nisam ni za sto i glava me zaboli od njega svaki put. Eh sad, nisam ga pila par mjeseci nikako i neki dan popijem i apsolutno isto, bas mi ne odgovara, najslabiji mene totalno uspava. Dok sam kuci, ne treba mi nista, pa ni vani uglavnom, ali se sve mislim kad krenem raditi, mozda mi zatreba nesto za prvu pomoc. Ma da bih voljela usavrsiti (donekle mi uspijeva) da se na drugi nacin izborim s tom slaboscu ilitiga panicnim napadom kad me krene hvatati negdje gdje ne bi trebao. Nekad uspijem, nekad ne, pa Sono_Lei ja bih voljela da mi objasnis to sve, mozes i na pp, svejedno.

dire, eto vidis da si se bez veze sekirala
Lenaaaa is offline  
Old 19.02.2014., 03:24   #2953
Question

Zanima me dali je imao tko slicno iskustvo..
Dakle, ponekad (navecer, kada legnem u krevet) mi se zna desiti da me ulovi neki tip panike, ni sama ne znam kako bih to opisala. To mi se prvi put desilo sa 17 godina (sada imam 20). Lezala sam u krevetu, i odjednom me ulovila jaka groznica, ili sto vec, bilo mi je muka i osjecala sam neki nemir. To je trajalo dobra tri dana, nisam nists jela ni pila, nists mi se nije dalo raditi ni s ikime razgovarati, doslovno sam lezala u krevetu i to je to. Treci dan subme toditelji odveli u Kukuljevicevu, tamo su mi prepisali Helex i jos nesto, i nakon par dana mi se smirilo. Neko vrijeme je bio mir, ali sada u zadnje vrijeme mi se to ponovo pocelo dogadjati, barem jednom i dva ili tri mj. Nicim izazvano (imam probleme ali ne velike)...
Jednostavno legnem u krevet, i odjednom me preplavi neki osjcaj straha/brige/panike, traje minutu, prestane i opet pocne. Evo i veceras, vec dobra dva sata, ne znam kud bi sa sobom..
Imam osjecaj kao da cu izluditi, i stvarno me strah....
Old 19.02.2014., 09:16   #2954
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je imao tko slicno iskustvo..
Dakle, ponekad (navecer, kada legnem u krevet) mi se zna desiti da me ulovi neki tip panike, ni sama ne znam kako bih to opisala. To mi se prvi put desilo sa 17 godina (sada imam 20). Lezala sam u krevetu, i odjednom me ulovila jaka groznica, ili sto vec, bilo mi je muka i osjecala sam neki nemir. To je trajalo dobra tri dana, nisam nists jela ni pila, nists mi se nije dalo raditi ni s ikime razgovarati, doslovno sam lezala u krevetu i to je to. Treci dan subme toditelji odveli u Kukuljevicevu, tamo su mi prepisali Helex i jos nesto, i nakon par dana mi se smirilo. Neko vrijeme je bio mir, ali sada u zadnje vrijeme mi se to ponovo pocelo dogadjati, barem jednom i dva ili tri mj. Nicim izazvano (imam probleme ali ne velike)...
Jednostavno legnem u krevet, i odjednom me preplavi neki osjcaj straha/brige/panike, traje minutu, prestane i opet pocne. Evo i veceras, vec dobra dva sata, ne znam kud bi sa sobom..
Imam osjecaj kao da cu izluditi, i stvarno me strah....
Trebala bi porazgovarati sa strucnom osobom jer tvoja tjeskoba IMA uzrok iako ti to nije na racionalnoj razini vidljivo.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
ray of light is offline  
Old 19.02.2014., 11:22   #2955
Quote:
Normabel je isto kao apaurin, a s njim imam iskustva, s ovim od 2mg. On mene uzasno uspava da ja nisam ni za sto i glava me zaboli od njega svaki put. Eh sad, nisam ga pila par mjeseci nikako i neki dan popijem i apsolutno isto, bas mi ne odgovara, najslabiji mene totalno uspava. Dok sam kuci, ne treba mi nista, pa ni vani uglavnom, ali se sve mislim kad krenem raditi, mozda mi zatreba nesto za prvu pomoc. Ma da bih voljela usavrsiti (donekle mi uspijeva) da se na drugi nacin izborim s tom slaboscu ilitiga panicnim napadom kad me krene hvatati negdje gdje ne bi trebao. Nekad uspijem, nekad ne, pa Sono_Lei ja bih voljela da mi objasnis to sve, mozes i na pp, svejedno.

a jesi pila nešto osim Apaurina? Jer, oni ti baš i nisu nešto super za panične, Helex i Xanax su ti napravljeni isključivo za to
Old 19.02.2014., 11:54   #2956
Quote:

Bum napisala tu, mozda nekom pomognem... Kao sto znamo sve je to u nasim pametnim glavicama
Osobno kada osjetim da ce me uloviti pokusavam misliti na nesto drugo, nazovem nekog na mob ako sam sama, perem sudje ak sam doma, pjevam, koncentriram se na bilo sta drugo. Ako ne uspijem onda si pomognemtrikovima iz autogenog treninga... To mozete naci i na netu kako se rade ali ne preporucam! To je najbolje da vas nauci strucna osoba... Osim toga uvijek se sjetim (meni je nesvjestica najveci strah u svemu tome) da nemrem past u nesvijest jer za to mi mora past tlak a kod panike tlak skoci! Eh sad... Disat polako i duboko kao sto se preporuca ne mogu jer kako mi se vrti, onda mi bude jos gore... Napipam puls ako sam u mogucnosti i koncentriram se na rad srca i zamisljam kako polako slabi i smiruje se (ajmo rec da je i to dio autogenog treninga) medjutim nekog bas to uznemiri jer misli da ce dobit infarkt... Nadalje, sjetim se da to nije prvi put i znam sta mi je i znam da cu ziva stic na odrediste ali ako vam je fakat lose, zaustavite nekog i zamolite da priceka s vama dok si ne pozivete taksi il nekog ko ce doc po vas...ja sam to jednom napravila rekla sam da mi je lose i reakcija covjeka je bila pozitivna...sumnjam da ce vas netko odbiti!
Nadalje.. Posto se uz PA javlja i agirafobija onda cesto pomogne da se maknem u neki haustor ili manji prostor dok ne dodjem k sebi, malo sjednem ak mogu i to je to... Ono sto nas vecina radi a to je krivo je da pocenmo brze i panicno hodat kako bismo sto prije stigli na odrediste a trebali bismo usporiti korak jer unprotivnom dajemo organizmu signal da smo u opasnosti (jer zurimo) i upali se alarm, adrenalin raste i jos nam je gore... Uvijek imam sa sobom vodu, ljute zvake, bronhi il nesto sto mi procisti disne puteve, imam i neki slatki bomboncic ak zabrijem da ch past u nesvijest! Osum tog ne pijem vise kavu osim bezkofeina jer i kofein potencira PA, alkohol miiinimalno, cigarete isto tako... Sto jos..hm... Stipam se grebuckam samo da odvucem misli i skuzim da sam jos tu ak se nes sjetim jos, napisat cu! I uvijek uzmem mob u ruku i kljuceve u drugu ne znam zas kao prije cu doc doma hehe
Sono_Lei is offline  
Old 19.02.2014., 11:57   #2957
Quote:
a jesi pila nešto osim Apaurina? Jer, oni ti baš i nisu nešto super za panične, Helex i Xanax su ti napravljeni isključivo za to
Meni je do sad super bio apaurin, zapravo normabel... Ali ipak je xanax (il helex) pravi kaj ja znam...joj muka mi je kaj moram na vjezbanje jer moram hodat do tam...
Pasmater
E da! Vjezbala sam svaki dan na orbitreku po 45 min do sat vremena i tak godinu dana i osjecala sam se fantasticno! Nakon prvih mj dana nestali svi simptomi bez ikakvih lihekova i pomagaca drugih.. Zato sad opet krecem...meni je to najbolje do sad bilo... A i logicno je
Sono_Lei is offline  
Old 19.02.2014., 13:21   #2958
Quote:
sutra sam opet popodne i slijedi još malo živciranja
Old 19.02.2014., 13:52   #2959
Quote:
Nisam nikad nista. Tada sam dojila, pa mi je neurolog prepisao apaurin od 2 mg i b kompleks. Pila sam samo po potrebi i prestala i sve 5, ali on mene umrtvi totalno, glavobolja jaka itd., bas mi je bez veze.

Quote:
Bum napisala tu, mozda nekom pomognem... Kao sto znamo sve je to u nasim pametnim glavicama
Osobno kada osjetim da ce me uloviti pokusavam misliti na nesto drugo, nazovem nekog na mob ako sam sama, perem sudje ak sam doma, pjevam, koncentriram se na bilo sta drugo. Ako ne uspijem onda si pomognemtrikovima iz autogenog treninga... To mozete naci i na netu kako se rade ali ne preporucam! To je najbolje da vas nauci strucna osoba... Osim toga uvijek se sjetim (meni je nesvjestica najveci strah u svemu tome) da nemrem past u nesvijest jer za to mi mora past tlak a kod panike tlak skoci! Eh sad... Disat polako i duboko kao sto se preporuca ne mogu jer kako mi se vrti, onda mi bude jos gore... Napipam puls ako sam u mogucnosti i koncentriram se na rad srca i zamisljam kako polako slabi i smiruje se (ajmo rec da je i to dio autogenog treninga) medjutim nekog bas to uznemiri jer misli da ce dobit infarkt... Nadalje, sjetim se da to nije prvi put i znam sta mi je i znam da cu ziva stic na odrediste ali ako vam je fakat lose, zaustavite nekog i zamolite da priceka s vama dok si ne pozivete taksi il nekog ko ce doc po vas...ja sam to jednom napravila rekla sam da mi je lose i reakcija covjeka je bila pozitivna...sumnjam da ce vas netko odbiti!
Nadalje.. Posto se uz PA javlja i agirafobija onda cesto pomogne da se maknem u neki haustor ili manji prostor dok ne dodjem k sebi, malo sjednem ak mogu i to je to... Ono sto nas vecina radi a to je krivo je da pocenmo brze i panicno hodat kako bismo sto prije stigli na odrediste a trebali bismo usporiti korak jer unprotivnom dajemo organizmu signal da smo u opasnosti (jer zurimo) i upali se alarm, adrenalin raste i jos nam je gore... Uvijek imam sa sobom vodu, ljute zvake, bronhi il nesto sto mi procisti disne puteve, imam i neki slatki bomboncic ak zabrijem da ch past u nesvijest! Osum tog ne pijem vise kavu osim bezkofeina jer i kofein potencira PA, alkohol miiinimalno, cigarete isto tako... Sto jos..hm... Stipam se grebuckam samo da odvucem misli i skuzim da sam jos tu ak se nes sjetim jos, napisat cu! I uvijek uzmem mob u ruku i kljuceve u drugu ne znam zas kao prije cu doc doma hehe
A ovo sve uglavnom znam. Mene je isto strah nesvjestice i dzaba sto znam da je tesko da dodje do nje (ali nije nemoguce, ima ljudi, valjda secer padne ili sto vec), mene ta omaglica u glavi i treskavica tijela izbezumi. Nekako me najbolje smiri dijete kad pricam s njim ili internet, pa ako se mogu nakaciti na wi fi kad sam negdje odlicno. Ali sto kad pocnem raditi, to me trenutno najvise muci.

Quote:
sutra sam opet popodne i slijedi još malo živciranja
Joj ja bih tako voljela popodne raditi, jutro je meni nekako najgore.
Lenaaaa is offline  
Old 19.02.2014., 15:16   #2960
Hehe meni pak jutro najbolje... Zavisi, kako kad! Skuzila sam da i ako spavam manje onda imam pojacane napadaje panike ali pak i ako spavam previse lena onda iskreno preporucam psihoterapiju. Ali ne ici sa stavom "meni to nece pomoci"... Treba malo vise vremena ali se tako mozes zuvijek rijesiti panike. Dr ce ti vjerojatno prepisati xanax ili nesto slicno i nemoj bjezati od tog... Zo nije nista strasno, vidi koliko nas pise da nam to pomogne u raznim situacijama... Osim toga ponavljam da je meni fizicka aktivnost uvelike pomogla i na kraju sam na neki nacin postala ovisna o tome jer sam se osjecala najbolje u zivotu nisam neki sportski tip i ne da mi se masu puta ali natjeram se...
Sono_Lei is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.