Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 22:38   #2981
Quote:
PATROCLUS00 kaže: Pogledaj post
Da ti budem iskren, uopce me nije strah da mi se to ponovi...Ne znam koji mi je... Mozda i bolje da me nije strah. Ako se ponovi idem doktorici i znat cu da je kraljeznica, ali majku joj ja mislim da jest... i da je moja anksioznost sve posljedica toga, jer sam i dobio neku vrst anksioznosti zbog opsijednutosti pritiskom u usima, pa onda nemoc u pogledu, slabina neka dok gledas, kao kad ti secer padne, i onda dosa ovdje i cuo za termin derealizacija i umislio se i u to i pomjesao s ovim...Zakljucak: ja mislim da sam ja sjeba svoju kraljeznicu zbog kompjutera... eto... najjednostavnije.
ne znam kak si možeš umislit derealizaciju, možeš si ju samo izazvat i to jedino ako si ju već prije imao.

gle, ako si uvjeren da je od kralježnice odi doktoru. pisanje po forumu može olakšati (na kratko) psihičku bol, ali fizički niti na sekundu.
Old 20.02.2014., 00:56   #2982
Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Kuzim...bas sam citala nedavno da se panika cesto pojavi u trudnoci... Ovo sta se tice svjetla neonskog..uuuf mene to ubija! Jako svjetlo opcenito, pogotovo kad imam napadaj a neonsko posebno smeta jer titra...ima te mikrotitraje koji su i inace nelagodni... Jaka svjezlost cesto smeta anksioznim osobama, to nije nis novo! Gle, ja nisam za tablete nikada! Ali sam u trenutno u fazi da bi pukla na zivce da ih ne pijem..ako smatras da mozes to prebrodit bez, samo naprijed! Podrzavam te skroz! Osobno bi za ovakav problem isla psihijatru a ne psihologu (ne umanjujem vaznost njihove struke, naprotiv ja sam htjela bit psiholog) jer mislim da je ovo sve malo kompleksnije jesi probala autogeni trening?
Ne znam. Sad mi dobro ide, a vec sam se jednom sama rijesila svega. Samo ne znam kako ce biti kad krenem raditi, to mene muci, mozda mi nesto zatreba za prvu pomoc prilikom panicnog ako se ne sredim do tada. Zapravo mene panicnog kao panicnog i nije strah.. Ja svaki put mislim da je nesto drugo. I zaista mi i jeste cudno ovo, krene mi slabost bez ubrzanog lupanja srca i slicno, kao npr. danas, treskam se lagano, malo kao mutno pred ocima i odmah mene strah uhvati da se ne srusim. Uzmem onda vode i secera i malo se umijem i uglavnom je odmah ok. Vise iskreno nisam ni sigurna da je svaki put panicni niti da je uopce, ma da se nadam da jeste.
A inace, o anksioznosti mislim samo kad na forum dodjem, tj. dok pisem. I uopce mi ne skodi. Prije sam opsjednuta bila.
Lenaaaa is offline  
Old 20.02.2014., 02:29   #2983
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ne znam kak si možeš umislit derealizaciju, možeš si ju samo izazvat i to jedino ako si ju već prije imao.

gle, ako si uvjeren da je od kralježnice odi doktoru. pisanje po forumu može olakšati (na kratko) psihičku bol, ali fizički niti na sekundu.
Pa u smislu znaš ono kad iz nekoga razloga doživiš slabost u tijelu? ono ili vezano uz pad šećera ili slično, e pa to se lako može zamjeniti derealizacijom, jer u tom trenu ti doslovno jesu "van sebe", fora je bila u tome da ja dok nisam čuo za derealizaciju nisam se brinuo o tome kad bi mi se ova "slabost" desila tu i tamo kroz život, otkad sam čuo za derealizaciju non stop mislim iz nekog razloga na to kad mi to dođe, tako da... volio bi majke mi da nisam uopće nikad saznao za te neke pojmove, evo iskreno...Jer osobi koja je neiskusna u psihološkim terminima kao što sam bio ja, to može stvoriti kontraefekt, ja do prije prosle godine nisam ni sanjao da bi ja mogao štagod ovdje napisati na ovome pdf... kad evo...

Mislim da mi je puno pametnije se držat onoga što mi je i Bluzara preporucio, promjenit životne navike koliko se može, živit zdravijim životom a ne istrazivat te termine itd... Ja ne znam jel grijesim sad kad ovo izjavim ali meni se nekad čini da te same psihijatrijske dijagnoze tj. termini, mogu osobu "izluditi", posebno osobe koje su sklone iracionalnom strahu, blago ili teže anksiozne...

Ja mislim da bi svi bili zdraviji ovdje da živimo u vremenu naših baka i djedova, kad nije bilo ni interneta ni dijagnoza ni informacija, puno bi zdraviji svi bili tada s psihološke strane.

Zadnje uređivanje PATROCLUS00 : 20.02.2014. at 02:37.
PATROCLUS00 is offline  
Old 20.02.2014., 02:35   #2984
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja imam loš nalaz vratne kralježnice i to mi se znalo bas tako događat, periodično, npr, kad bi prala kosu , jednostavno, ne bi mogla sputit glavu u kadu jer sam imala osjecaj da cu propast ili pak pogled prema stropu, sve mi se vrtilo....ali onda prođe i godinama nista....pa se opet na kratko pojavi,,,,bas uskoro moram ic na terapiju za vratnu....
sad nisam ja sigurna da je to bilo od toga ali pretpostavljam, jer sad sam anksiozna pa mi se to ne dogadja
A ne znam... meni se isto nekad, mada rijetko kad, znalo desit kad idem prat kosu pa spušten glavu da mi se to dogodi, ali to je stvarno rijetkooooooost, niti ne pamtim kad je to bilo... ovo je bilo baš iz vedra neba što mi se desilo neki dan.
PATROCLUS00 is offline  
Old 20.02.2014., 06:57   #2985
Quote:
Ovo sta se tice svjetla neonskog..uuuf mene to ubija! Jako svjetlo opcenito, pogotovo kad imam napadaj a neonsko posebno smeta jer titra...
Proučavao sam prije godinu dana štedne žarulje. Naišao sam na istraživanje koje pokazuje da se ljudi osjećaju depresivnije pod štednim i neonskim žaruljama. Jedino neke led žarulje nemaju takvog utjecaja. Također je puno bolje imati žutu boju svjetlosti, od one bijelo-plave.
Old 20.02.2014., 09:50   #2986
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Proučavao sam prije godinu dana štedne žarulje. Naišao sam na istraživanje koje pokazuje da se ljudi osjećaju depresivnije pod štednim i neonskim žaruljama. Jedino neke led žarulje nemaju takvog utjecaja. Također je puno bolje imati žutu boju svjetlosti, od one bijelo-plave.
Definitivno se slazem!
Sono_Lei is offline  
Old 20.02.2014., 09:53   #2987
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Ne znam. Sad mi dobro ide, a vec sam se jednom sama rijesila svega. Samo ne znam kako ce biti kad krenem raditi, to mene muci, mozda mi nesto zatreba za prvu pomoc prilikom panicnog ako se ne sredim do tada. Zapravo mene panicnog kao panicnog i nije strah.. Ja svaki put mislim da je nesto drugo. I zaista mi i jeste cudno ovo, krene mi slabost bez ubrzanog lupanja srca i slicno, kao npr. danas, treskam se lagano, malo kao mutno pred ocima i odmah mene strah uhvati da se ne srusim. Uzmem onda vode i secera i malo se umijem i uglavnom je odmah ok. Vise iskreno nisam ni sigurna da je svaki put panicni niti da je uopce, ma da se nadam da jeste.
A inace, o anksioznosti mislim samo kad na forum dodjem, tj. dok pisem. I uopce mi ne skodi. Prije sam opsjednuta bila.
Aha da.. Ali cim se vec sad bojis da bi te moglo ulovit, vjerojatno i hoce (Murphy's law ) a mene ti ne uzme lupanje srca uvijek... Uglavnom slabost i dezorijentiranost... Prije sam imala lupanje srca cesce...a i inace imam lagane aritmije (bila ja i na EKGu) hehe panicni napadaj se manifestira na zaista puno razlicitih nacina
Sono_Lei is offline  
Old 20.02.2014., 10:26   #2988
Quote:
Aeonium kaže: Pogledaj post
U početku je. to nije lako samo tako iskorijenit. čak sam ponavljala terapiju antidepresivima par godina. sjećam se kako nastaje anksioznost- evo recimo sjedim sa prijateljicama u restoranu i jedemo i odjednom (jer nisam taj dan bila baš raspoložena ali anksioznost je znatno se smanjila) navrije iznenada grozan osjećaj u glavi, u grudima. i od tog dana na dalje opet iznova- uzmi terpaiju ponovno, opet svaki dan muka- buđenje ujutro jako rano jer me tjeskoba probudi.. ma koma... mučenje.
Onda je jednog dana anksioznost prestala ili se smanjila i epizode su bile sve rjeđe..ili sam ja zanemarivala..ma naznam više.. Počelo je prestajat. A sve je u tome kako si podesiš u glavi- stajalište o životu i razmišljanja. SVE je do toga. osjećaj ne dolazi nikad sam od sebe.
Usuđujem se reć, danas mi je drago zbog svega toga. osjećam se nekako viteški . Jer to je pobjeda nad samim sobom.
Vjerujem da ćete svi vi ovdje to doživit, prije ili kasnije.
Anksioznost/depresija/bilo koji poremećaj u psihi čovjeka je alarm za uzbunu: Nešto se u životu mora mijenjat.
pozdrav ! Anksioznost mi je poznata , gadna stvar evo da nebudem krivo shvacen imam savjet . Neznam dali je kronificirani stupanj tesko je za procjeniti pa vam savjetujem kad vam dodze napad bilo bi dobro da imate ljek LAMAL , ja ga uzimam od 100 mg , nestvara ovisnost , taj je ljek tkz cokolada za mozak i efikasno djeluje nesalim se probajte a nakon par terapija uspjesno djeluje . Pokusajte
aziat is offline  
Old 20.02.2014., 11:34   #2989
Evo konačno otišao na rendgen kralježnice i kod neurologa. Uglavnom rendgen skoro pa odličan jedino piše diskretna dekstroskolioza...bio kod neurologa, nije me puno držao nego me uputio za EMNG ruku i nogu...
Bojim se da mi ne otkriju neku bolest, točnije, bojim se multiple skleroze... Neznam kako ću preživjet do tog EMNG-a, stalno istraživam simptome i sve ostale gluposti po internetu, non-stop razmišljam o tome...
Je li iko bio na tom EMNG-u? Je li odmah daju nalaze? I što mislite ako mi nalazi od EMNG-a budu uredni hoće li me neurolog slati dalje na pretrage?
Pomagajteee!!!!
anteee18 is offline  
Old 20.02.2014., 11:48   #2990
Pozdrav ekipi na temi, da vam se malo pridružim. Pročitala sam većinu teme, ne sve, ali dovoljno da steknem neku sliku o tome što anksioznost jest.

Moji problemi su počeli prije tri godine kad sam izgubila tatu. Razbolio se naglo i nažalost dosta brzo nakon toga i umro. Nekoliko mjeseci kasnije i ja i mama smo završile u bolnici, igrom slučaja ja na operaciji koljena no njena operacija je bila dosta teža. Oporavak je bio dosta dug i kod nje i kod mene. Istovremeno je i brat ostao bez posla, stisli su nas i neki novčani problemi, da sad ne nabrajam. Uglavnom, bila je jako teška godina ali izvukli smo se svi iz toga i stvari su se bitno popravile.

No od tada stalno živim u nekoj napetosti od svega što može ići krivo. Jako se bojim da se mami nešto ne dogodi (i dalje ima kroničnih problema sa zdravljem), da se cijeloj obitelji nešto ne dogodi....stalno imam neki loš predosjećaj u vezi svega. To me dovodi do ludila jer sam prestala normalno funkconirati. Stalno osjećam nervozu, neko isčekivanje nečeg lošeg, jednostavno osjećam da nigdje nemam mira. Imam gadne faze nesanice....nije mi problem zaspati ali budim se usred noći te ne mogu više zaspati sve do jutra, ponekad imam snove da propadam u provaliju ili padam u nesvjest, ili da gubim zube (znam da je smješno, bar je bilo prijateljima kojima sam pričala o tome) nakon kojih se budim sva znojna i u strahu. Najveći problem mi je koncentracija. Ne mogu se koncentrirati na apsolutno ništa. Prije sam mogla čitati satima, sada mi to iziskiva stvarno veliki napor. Vozački ispit sam pala tri puta zbog izrazite nekoncentrcije a ne zbog neznanja ili nedostatka vještine vožnje. Stručni sam pala dvaput, zadnji put me trema i nervoza toliko sastavila da sam skoro dobila prolijev od muke prije ispita. Sve što radim, radim samo da se toga rješim, sve doživljavam kao neku obavezu i kamen oko vrata. Nemirna sam po cijele dane, sve me počelo živcirati, prijatelje jedva istrpim dvaput tjedno na kavi.

Mislim da patim od anksioznosti, što sad dalje, kome da se javim...jer mislim da ovo sama ne mogu rješiti.

Imam, naravno i dobrih dana kada ničega ovoga nema, ali oni su rijetki.
Old 20.02.2014., 11:59   #2991
Quote:
aziat kaže: Pogledaj post
pozdrav ! Anksioznost mi je poznata , gadna stvar evo da nebudem krivo shvacen imam savjet . Neznam dali je kronificirani stupanj tesko je za procjeniti pa vam savjetujem kad vam dodze napad bilo bi dobro da imate ljek LAMAL , ja ga uzimam od 100 mg , nestvara ovisnost , taj je ljek tkz cokolada za mozak i efikasno djeluje nesalim se probajte a nakon par terapija uspjesno djeluje . Pokusajte
Lamal je antiepileptik primarno ali ima i blago depresivno svojstvo.
To nije nikakva čokolada i nije mu cilj tako djelovati.

Daje se u nekim slučajevima kada osnovna djelatna tvar pojedinih AD-ova ne ide s drugim antiepilepticima.
Ja uzimam manje doze (50 mg), osim što služi kao ''zaštita'' nisam primjetio da sam pametniji...
Doduše, još nisu izmislili lijek od kojeg bih bio pametniji, baš obrnuto.
Bluzara stari is offline  
Old 20.02.2014., 12:15   #2992
Quote:
anteee18 kaže: Pogledaj post
Je li iko bio na tom EMNG-u? Je li odmah daju nalaze? I što mislite ako mi nalazi od EMNG-a budu uredni hoće li me neurolog slati dalje na pretrage?
Pomagajteee!!!!
Čemu neopravdani strah ?
EMNG služi za ispitivanje provodljivosti živčanih završetaka kod bolesti mišića i perifernih živaca.
Mišići se stimuliraju sa strujom promjenjive jakosti. Nije ništa strašno niti neugodno. Sam pregled traje oko pola sata, ovisno što se gleda.
Nalazi se čekaju sat vremena u prosjeku, opet ovisno gdje radiš pretrage.

Skolioza je određeno odstupanje od normalne zakrivljenosti kralježnice (kod tebe na desnoj strani).
Uzroci su spekulativni odnosno - ne znaju se.

O multiploj nema govora. Kod tebe je diskretna skolioza tako da nije ništa strašno.
Skolioza se ispravlja pomoću ortoze, gipsanog otiska trupa, koji se nosi ovisno o zakrivljenosti najčešće duže vrijeme.
Nemoj njuškati po internetu, informacije su dvojbene i većim dijelom neprovjerene.
Bluzara stari is offline  
Old 20.02.2014., 12:33   #2993
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi na temi, da vam se malo pridružim. Pročitala sam većinu teme, ne sve, ali dovoljno da steknem neku sliku o tome što anksioznost jest.

Moji problemi su počeli prije tri godine kad sam izgubila tatu. Razbolio se naglo i nažalost dosta brzo nakon toga i umro. Nekoliko mjeseci kasnije i ja i mama smo završile u bolnici, igrom slučaja ja na operaciji koljena no njena operacija je bila dosta teža. Oporavak je bio dosta dug i kod nje i kod mene. Istovremeno je i brat ostao bez posla, stisli su nas i neki novčani problemi, da sad ne nabrajam. Uglavnom, bila je jako teška godina ali izvukli smo se svi iz toga i stvari su se bitno popravile.

No od tada stalno živim u nekoj napetosti od svega što može ići krivo. Jako se bojim da se mami nešto ne dogodi (i dalje ima kroničnih problema sa zdravljem), da se cijeloj obitelji nešto ne dogodi....stalno imam neki loš predosjećaj u vezi svega. To me dovodi do ludila jer sam prestala normalno funkconirati. Stalno osjećam nervozu, neko isčekivanje nečeg lošeg, jednostavno osjećam da nigdje nemam mira. Imam gadne faze nesanice....nije mi problem zaspati ali budim se usred noći te ne mogu više zaspati sve do jutra, ponekad imam snove da propadam u provaliju ili padam u nesvjest, ili da gubim zube (znam da je smješno, bar je bilo prijateljima kojima sam pričala o tome) nakon kojih se budim sva znojna i u strahu. Najveći problem mi je koncentracija. Ne mogu se koncentrirati na apsolutno ništa. Prije sam mogla čitati satima, sada mi to iziskiva stvarno veliki napor. Vozački ispit sam pala tri puta zbog izrazite nekoncentrcije a ne zbog neznanja ili nedostatka vještine vožnje. Stručni sam pala dvaput, zadnji put me trema i nervoza toliko sastavila da sam skoro dobila prolijev od muke prije ispita. Sve što radim, radim samo da se toga rješim, sve doživljavam kao neku obavezu i kamen oko vrata. Nemirna sam po cijele dane, sve me počelo živcirati, prijatelje jedva istrpim dvaput tjedno na kavi.

Mislim da patim od anksioznosti, što sad dalje, kome da se javim...jer mislim da ovo sama ne mogu rješiti.

Ej ja imam sličan proble. Davno mi je umrla mama, pa sam cijlu brigu prebacila na oca. Nedavno je i on umra. Ja sam se isto nešto razboljela. Uglavnom stalno strahujem od nečeg lošeg, bolesti ma svega grozno. Stalno se bojim da od nečeg još bolujem što mi narušava kvalitetu života više nego moja bolest. Nisam anksiozna da imam te panične ali sam luda od brige.
flipijana is offline  
Old 20.02.2014., 12:57   #2994
Quote:
Pa u smislu znaš ono kad iz nekoga razloga doživiš slabost u tijelu? ono ili vezano uz pad šećera ili slično, e pa to se lako može zamjeniti derealizacijom, jer u tom trenu ti doslovno jesu "van sebe", fora je bila u tome da ja dok nisam čuo za derealizaciju nisam se brinuo o tome kad bi mi se ova "slabost" desila tu i tamo kroz život, otkad sam čuo za derealizaciju non stop mislim iz nekog razloga na to kad mi to dođe, tako da... volio bi majke mi da nisam uopće nikad saznao za te neke pojmove, evo iskreno...Jer osobi koja je neiskusna u psihološkim terminima kao što sam bio ja, to može stvoriti kontraefekt, ja do prije prosle godine nisam ni sanjao da bi ja mogao štagod ovdje napisati na ovome pdf... kad evo...

Mislim da mi je puno pametnije se držat onoga što mi je i Bluzara preporucio, promjenit životne navike koliko se može, živit zdravijim životom a ne istrazivat te termine itd... Ja ne znam jel grijesim sad kad ovo izjavim ali meni se nekad čini da te same psihijatrijske dijagnoze tj. termini, mogu osobu "izluditi", posebno osobe koje su sklone iracionalnom strahu, blago ili teže anksiozne...

Ja mislim da bi svi bili zdraviji ovdje da živimo u vremenu naših baka i djedova, kad nije bilo ni interneta ni dijagnoza ni informacija, puno bi zdraviji svi bili tada s psihološke strane.
Ja ju nisam dozivjela, ali po svemu sto sam procitala i sto mi je dire objasnjavala, to ti nije to.

Quote:
Aha da.. Ali cim se vec sad bojis da bi te moglo ulovit, vjerojatno i hoce (Murphy's law ) a mene ti ne uzme lupanje srca uvijek... Uglavnom slabost i dezorijentiranost... Prije sam imala lupanje srca cesce...a i inace imam lagane aritmije (bila ja i na EKGu) hehe panicni napadaj se manifestira na zaista puno razlicitih nacina

Ah da, znam da hoce, samo sto ga nekad uspijem sprijeciti, nekad ne. A jos uvijek sam u potrazi za poslom, tako da ne znam ni kad ce to biti i hocu li se srediti do tada. Pitala si me za autogeni trening. Svasta sam ja procitala, al iskreno niam se bas trudila da primijenim, pa ako ti nije mrsko objasniti...
Lenaaaa is offline  
Old 20.02.2014., 13:02   #2995
Quote:

Ne bih se baš složila da su tada bili zdraviji, ali da je netko u 50-ima rekao da ga je strah a nema ga čega biti, da ne želi sam van kuće i slično, zatvorili bi ga u ludnicu na tako dugo da nikom ne bi padalo na pamet pričat o takvim problemima. Jbg.
diluzijailuzija is offline  
Old 20.02.2014., 13:05   #2996
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post

Ako si u Zg ili blizu, kreni na Rebro ili u Vinogradsku (Centar za alkoholizam ti je zgrada- tamo se ne moraš čak niti naručiti primit će te), porazgovaraj s dokt.da vidiš na čemu si pa dođi ovdje na forum i smatraj se pozvanom pitati sve što te zanima
Old 20.02.2014., 14:40   #2997
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Ja ju nisam dozivjela, ali po svemu sto sam procitala i sto mi je dire objasnjavala, to ti nije to.

Ah da, znam da hoce, samo sto ga nekad uspijem sprijeciti, nekad ne. A jos uvijek sam u potrazi za poslom, tako da ne znam ni kad ce to biti i hocu li se srediti do tada. Pitala si me za autogeni trening. Svasta sam ja procitala, al iskreno niam se bas trudila da primijenim, pa ako ti nije mrsko objasniti...

Autogeni trening (ne znam zasto tako malo ljudi to primjenjuje) je laicki receno neka vrsta meditacije koja se provodi 1 dnevno i prema potrebi (dok se uci se radi i 3 puta dnevno po par min) po 10ak min, manje vise, ovisi na kojem si stupnju... Vrlo je slicno klasicnoj meditaciji i imas mantre koje ponavljas u sebi ali u medicini se to zove autogeni trening jer oni ne priznaju nista drugo sto nije medicinski dokazivo ok ja sam pricam totalno laicki pa zvuci bedasto medjutim nije... Smiri te, dovodi u ravnotezu cijeli organizam i kada te ulovi panika takodjer pomaze! Ne mora bit panika, moze biti obicna stresna situacija. A poanta je kada prodjes vjezbe i naucis kako se provodi, ne moras doslovno zatvorit oci i u miru sjedit(lezat) neg ima finta da si ponavljas i koncentriras se na te "mantre" ali radis i dalje to kaj si radila do tad... Zapravo ti odvuce misli na neki nacin... Uf tesko mi je ovako putem slova objasniti citala sam na netu sve o tome medjutim ipak me je strucna osoba to naucila tj uci me i dalje... No kao sto sam spomenula ranije, mora se ulozit malo vise truda neg popit tabletu iako ja derem i po jednom i po drugom i sad vec 3 dana nema panike... Bumo vidli to je najduze do sada u protekla 2-3 mjeseca...
Sono_Lei is offline  
Old 20.02.2014., 16:11   #2998
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Čemu neopravdani strah ?
EMNG služi za ispitivanje provodljivosti živčanih završetaka kod bolesti mišića i perifernih živaca.
Mišići se stimuliraju sa strujom promjenjive jakosti. Nije ništa strašno niti neugodno. Sam pregled traje oko pola sata, ovisno što se gleda.
Nalazi se čekaju sat vremena u prosjeku, opet ovisno gdje radiš pretrage.

Skolioza je određeno odstupanje od normalne zakrivljenosti kralježnice (kod tebe na desnoj strani).
Uzroci su spekulativni odnosno - ne znaju se.

O multiploj nema govora. Kod tebe je diskretna skolioza tako da nije ništa strašno.
Skolioza se ispravlja pomoću ortoze, gipsanog otiska trupa, koji se nosi ovisno o zakrivljenosti najčešće duže vrijeme.
Nemoj njuškati po internetu, informacije su dvojbene i većim dijelom neprovjerene.
Hvala na pozitivnom komentaru
A neznam, jednostavno se bojim zbog simptoma...onda ih uspoređivam i sve... i sumnjam da se uz rendgen kralježnice mogu isključiti neke bolesti... A misliš li da ako EMNG nalaz bude uredan nema straha od takvih bolesti tj. jel se onda sve prepisiva psihi ili se ide dalje na preglede???
anteee18 is offline  
Old 20.02.2014., 16:37   #2999
Quote:
A neznam, jednostavno se bojim zbog simptoma...onda ih uspoređivam i sve... i sumnjam da se uz rendgen kralježnice mogu isključiti neke bolesti... A misliš li da ako EMNG nalaz bude uredan nema straha od takvih bolesti tj. jel se onda sve prepisiva psihi ili se ide dalje na preglede???
Bez uvrede, znam da ti je teško ali tvoj je jedini i najveći problem anxiety, odnosno, hipohondričan si previše, pobavi se s time, a ne sa bolestima koje se i ne dobiju tako lako (i ja se bojala svake kod koje je pisalo 1%, ali daj brate mili, znaš i sam da to nije realno). Pomogni si i Bog će ti pomoć,... il bar u krajnjoj liniji, psihijatar
Gubiš vrijeme i živce na simptome umjesto da lječiš uzrok-psihu. Suprotstavi se sam sebi i kreni radit na tome. Kad prihvatiš da si zdrav, i da je sve u glavi, rješio si 90% stvari.
Razmisli malo. Ne muči se.
p.s. bjež' od interneta i googla i bolesti, mene je to sje** to ionako nema veze s pameti!
Old 20.02.2014., 16:38   #3000
Quote:
Pa to su uobičajene pretrage koje moraš proći. Ako je uzrok kralješnica, a čini se da je, onda nema potrebe ići dalje.
Kada se ustanovi što je točno, najčešće se ljudi šalju na fizikalnu terapiju.
Bluzara stari is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.