Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 19:28   #3041
Quote:
PATROCLUS00 kaže: Pogledaj post

Uglavnom, on navodi da: analiza = paraliza, točnije - što god više analiziras svoje misli to ćeš naravno biti sve u gorem stanju jer su misli to i stvorile, ključ po njemu je promatranje tih misli kad počnu dolaziti, tog straha, ali bez da ih promatraš kao "ti", da promatraš samog sebe, tj. svoje misli kao neutralni promatrač... Što nije baš lako... isključiti totalno sebe kao faktor, svoje "ja", i promatrati se kao da promatraš nekog drugog.
Za ovaj prvi dio nije baš u potpunosti točno. Onaj koji zna analizirati, zna kako se ne paralizirati, otprilike iako je to - paraliza dosta grub izraz.
Što više procjenjuješ svoje stanje, možeš si dopustiti gledati problem sa više aspekata.
U tom kontekstu imaš izbor ''izabrati'' , biti manje izložen stresu, odnosno anksioznosti. Zato što si svjestan koji su okidači najčešće u pitanju.
A na prošlim iskustvima pokušavamo naučiti nešto.
To je, zapravo pokazatelj određene inteligencije.
Same misli po sebi ne mogu biti uzrokom poremećaja, više posljedica.
Analiziranjem svog stanje možemo prepoznati uzroke, barem tako tvrde psihoterapije iako je to na klimavim nogama, ali, dobro, neka bude tako.

''Izaći'' iz sebe i promatrati se kao neutralni promatrač je teško ali nije nemoguće. Kroz vježbu se to može.
Život je, kada pogledaš ugrubo, jedna velika koncentracija, kad god nisi dovoljno skoncentriran na okolnosti, situacije, ljude, na sebe..stvari počnu gubiti kontrolu.
Ti konkretno, si u odličnoj poziciji da napraviš upravo ovo o čemu pišeš - vidjeti sebe s potpuno drugačijeg aspekta.
I ne samo to, kada se jednom skuži na koji način to napraviti, onda se igraš naučenim pa se stavljaš u različite kontekste, procjenjuješ što bi se moglo dogoditi da si na mnogo različitih pozicija.
To zna biti vrlo uzbudljivo.
Bluzara stari is offline  
Old 22.02.2014., 19:30   #3042
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

imam dojam da, opet, krivo gledaš stvari. prvo si napisao da su bolje živjeli naši bake i djedovi, a nitko ne može sa sigurnošću reći koliko je onda bilo blaže psihički bolesnih ljudi jer si tada bio ili lud ili zdrav, a ako si bio lud onda si završio u ludnici gdje je gore nego u zatvoru.
sad kažeš da su amerikanci "bolesniji" samo zato što su otvoreniji prema psihičkom zdravlju.
što fali imat obiteljskog psihijatra? zašto je loše obratiti se stručnjaku kad se obitelj nađe u nekom teškom emocionalnom stanju tipa smrt u obitelji, teška bolest ili nečem jednostavnijem, a opet ponekad traumatičnom - odlasku djece iz kuće (npr na faks, a kod njih je to najčešće na doslovno drugi kraj zemlje).

ne vidim neku drastičnu razliku između našeg i njihovog tempa života, jedino što su oni u većini financijski sigurniji od nas, pa si samim time i mogu priuštit sate i sate privatnih razgovora sa stručnjacima.
Krivo si me shvatila, nisam ja osuđivao to što oni imaju obiteljske psihijatre nego sam osuđivao društvo koje ih je dovelo do toga...

Ti stvarno mislis da financijska sigurnost garantira bilo kakvi duševni aspekt smirenosti i ravnoteže? Da je tome tako onda u jednoj od najbolje socijalno ustrojenoj državi - Švedskoj (pa i Norveškoj), kao i u Americi svaka druga osoba ne bi išla tražiti psihijatra (što ja ne osuđujem, nisu ljudi krivi).

Ja odgovorno tvrdim da ovo društvo danas, i ritam života MELJE LJUDE, a pod ovo "ritam života" mislim na Kapitalizam, koji se na mala vrata uvukao u svoj svojoj negativnosti i u naše društvo, eksploatacija ne samo čovjeka, nego što bi se reklo i duše, psihe ako baš hoćeš.

Naravno da su ljudi imali problema sa psihom otkad je čovjeka, ali nikad više (nema veze sto se tad prije nije to mjerilo) po mome mišljenju nego je to danas...

Danas su ljudi kao nikad prije povezani, tehnologijom itd... a nikad nisu bili usamljeniji, nikad nisu bili apatičniji, nikad nisu bili ravni hodajucim ZOMBIJIMA koje srećeš dok šetaš gradom.

Prema tome ja ne osuđujem činjenicu da svaki drugi amerikanac ima psihijatra, i da je to tamo kao popit šalicu čaja, ne osuđujem jer nemaju izbora, životnog izbora, jer im je društvo smisljeno kao stoka za klanje, a ništa nije bolje ni u Europi, sto i nas ukljucuje.

Ne pričam ja sad o sebi nego generalno o našem društvu danas, zapadnom društvu, ono je bolesno duševno, u globalu... Financijski aspekt je naravno potreban, i stvara nelagodu ako nisi financijski osiguran, ali da je ovo normalno drustvo bio bi osiguran, ali kako ti rekoh, cak ni u jednoj Švedskoj gdje nećeš imati baš straha za egzistenciju ljudi su redovno kod psihića.

Pa moj Bože šta bi to onda moglo biti? Jesmo mi kao vrsta (sad malo previse filozofiram) psihicki poremećeni ili nam je društvo i mjerila vrijednosti poremećeno? Ja bi rekao ovo drugo, i onda baš oni najnormalniji u tome i takvom BOLESNOM društvu i dobiju neki psihicki poremecaj, neće budaletina dobit psihicki poremecaj koji ima IQ 80 i jedino što ga brine jest kako će pišat, srat, popit 10 pivi u krčmi i da ne kažem šta još... ne boj se za takve, takvi nemaju dovoljno soli u glavi da bi postali psihicki nestabilni jer o ničemu niti ne razmisljaju osim onome sto ti navedoh.

Ja generalno krivim društvo za sve ovo što se događa ponajviše u zapadnom svijetu, mjerilo vrijednosti nam je NULA kao društvu.

I ok, sad će netko reći to je od osobe do osobe, netko je sam kriv sto se dovede do anksioznosti, ok... Ali većina ih nije kriva, jednostavno je tako složen sustav, gdje je anksioznost postala ono... prihvaćena pojava, gdje su psihijatri postali obiteljski "svećenici", to je sve produkt društva i mjerila vrijednosti u kom živimo, ovom bolesnom društvu eto...
PATROCLUS00 is offline  
Old 22.02.2014., 19:42   #3043
Quote:
...
mislim da si malo previše ogorčen. ukratko. neda mi se raspravljat o politici, jel prije 30 godina u jugi bilo bolje i dali je kapitalizam stvorio zombije ().

htjela sam reći da ameri imaju otvoreniji stav prema bolestima i da to što otvoreno pričaju o tome ne znači da su išta bolesniji od bilo koje druga nacije.
Old 22.02.2014., 19:50   #3044
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
''Izaći'' iz sebe i promatrati se kao neutralni promatrač je teško ali nije nemoguće. Kroz vježbu se to može.
Život je, kada pogledaš ugrubo, jedna velika koncentracija, kad god nisi dovoljno skoncentriran na okolnosti, situacije, ljude, na sebe..stvari počnu gubiti kontrolu.
Ti konkretno, si u odličnoj poziciji da napraviš upravo ovo o čemu pišeš - vidjeti sebe s potpuno drugačijeg aspekta.
I ne samo to, kada se jednom skuži na koji način to napraviti, onda se igraš naučenim pa se stavljaš u različite kontekste, procjenjuješ što bi se moglo dogoditi da si na mnogo različitih pozicija.
To zna biti vrlo uzbudljivo.
Možda sam novi Buddha Šalim se...Ma razumjem te i sve je to istina, ima par dana da ponovno idem trčat... igrati košarku, ako nema nikoga onda sam pucam na koš dva sata...uvodim nekog reda u život, kao sto imadoh nekad...Ali ne valja ni previše reda, tj. znas ono... živjet po normama 100% "kako treba"; nekad zna biti i to okidač za nestabilnost, nekome su baš neke budalaštine koje nemaju svrhe uopće baš ta grana za uhvatit se.

Npr. ja kad bi sad evo odlučio živjet 100% zdrav život ja mislim da bi stvarno onda tek psihički nadrapao, naprosto je tako, ne bi htio u nikakve krajnosti, ni one nezdrave ni one zdrave, jer meni osobno kao individui gužva mozak pojam 100% zdravog života, to meni uopće ne bi bio život, ne bi me ispunjavalo, štoviše shvaćao bi to kao neki posao više, nego način opuštanja.

Npr. meni žena zna reći, koja obožava šetnje, obožava sunce (ta da može non stop bi bila na suncu) da bi mi bilo zdravo da i ja to radim, ali ne bi... ja mrzim šetnje (znaš ono... šetnjica rivom, bla bla, pa onda ti žena ode u šoping prvi koji vidi a tebi se kosa diže na glavi i svaka pora na koži kao da će eksplodirat ), barem po mom gradu, mene opuštaju druge stvari...

P.S: Volim putovati, šetati po gradovima gdje nikad nisam bio, ali ono šetnja kao šetnja... diže mi se kosa na glavi.

Quote:
mislim da si malo previše ogorčen. ukratko. neda mi se raspravljat o politici, jel prije 30 godina u jugi bilo bolje i dali je kapitalizam stvorio zombije ().

htjela sam reći da ameri imaju otvoreniji stav prema bolestima i da to što otvoreno pričaju o tome ne znači da su išta bolesniji od bilo koje druga nacije.
Nisam ogorčen nego ne volim Kapitalizam Nisam ja kriv... mrzim ga Imam pravo na to i mrzim svaki aspekt onoga što predstavlja AMERIČKI pojam društva i mjerila vrijednosti, iako je mržnja možda pre gruba riječ, ali eto.

P.S: Šta fali o politici, bar nećeš razmisljat o Anksioznosti

Zadnje uređivanje PATROCLUS00 : 22.02.2014. at 19:56.
PATROCLUS00 is offline  
Old 22.02.2014., 20:04   #3045
Quote:
Nisam ogorčen nego ne volim Kapitalizam Nisam ja kriv... mrzim ga Imam pravo na to i mrzim svaki aspekt onoga što predstavlja AMERIČKI pojam društva i mjerila vrijednosti, iako je mržnja možda pre gruba riječ, ali eto.

P.S: Šta fali o politici, bar nećeš razmisljat o Anksioznosti
da mi se priča o politici otišla bi na PDF Politika. uopće ne razmišljam o anksioznosti, barem ne na način na koji ti imputiraš.

okej, mrzi šta hoćeš, to je tvoje pravo, ali krivit razvoj društva (koji je normalan i društvo se razvija od samog začetka) za psihički bolesti je malo infantilno, imo.
Old 22.02.2014., 20:10   #3046
Quote:
da mi se priča o politici otišla bi na PDF Politika. uopće ne razmišljam o anksioznosti, barem ne na način na koji ti imputiraš.

okej, mrzi šta hoćeš, to je tvoje pravo, ali krivit razvoj društva (koji je normalan i društvo se razvija od samog začetka) za psihički bolesti je malo infantilno, imo.
Necu stvarno o ovome jer nije pdf Politika ni Filozofija, ali evo neki od aspekata ovog "normalnog" društva i vrijednosti:

Big Brother, emisija - Vodič za sponzoruše (emitiralo se oko 20 h na Nova TV, gdje se instruktiralo male djevojčice kako da razruše nekome brak i otmu muškarca zbog love), u Nizozemskoj je postojala emisija u udarnom terminu gdje su se natjecali (kao kviskoteka, ali bolesna verzija) ljudi tko će dobiti organ od umiruće te i te osobe - "SHOW", pa onda teza: "ako radiš kao konj, bez odmora, imat ćeš sve u životu", valjda sve OSIM ŽIVOTA itd itd itd...

Krasno "normalno" društvo Da vjerujem u Bibliju radije bi ga nazvao Sodoma i Gomora, u takvom "normalnom" društvu samo oni uistinu nenormalni ostanu "normalni", a oni uistinu normalni postanu uglavnom Anksiozni, znam da generaliziram, ali to je moj onako površni osvrt.

Odo sad zapalit

Zadnje uređivanje PATROCLUS00 : 22.02.2014. at 20:17.
PATROCLUS00 is offline  
Old 22.02.2014., 20:30   #3047
gdje sam ja rekla da je išta od ovog navedenog normalno? valjda je normalno cijelo društvo u globalu proglasit bolesnim i mrzit napredak civilizacije, slavit godine kad su ljudi živjeli pod represijom i kad je sve imalo drugačije bilo faktički kamenovano, a doslovno odbačeno i marginalizirano.

stvari nisu crno bijele, ali treba imati barem malo otvoren um da bi se vidjela prava boja svijeta.
Old 22.02.2014., 22:31   #3048
Quote:
Sono, jesi se ti kad nalazio u anksioznom stanju? tj. ikakvi oblik? Oprosti nisam čitao sve tvoje postove, pa eto pitanje iz vedra neba
Ja sam cura hehe
Dakle...jesam dakako svaki dan se po nekoliko puta borim s napadajima panike...nekad manje nekad vise! Kad izadjem iz kuce ugl mi je to negdje u glavi stalno a i doma ponekad.. Kao i malo prije pa sam si napunila kadu i stavila malo lavande za opustanje i sad mi je bolje... Znaci, da...jesam
Sono_Lei is offline  
Old 22.02.2014., 22:34   #3049
Quote:
eh, probala sam i sama i uz tuđu pomoć i već tri godine se borim s time...

imam dojam da, opet, krivo gledaš stvari. prvo si napisao da su bolje živjeli naši bake i djedovi, a nitko ne može sa sigurnošću reći koliko je onda bilo blaže psihički bolesnih ljudi jer si tada bio ili lud ili zdrav, a ako si bio lud onda si završio u ludnici gdje je gore nego u zatvoru.
sad kažeš da su amerikanci "bolesniji" samo zato što su otvoreniji prema psihičkom zdravlju.
što fali imat obiteljskog psihijatra? zašto je loše obratiti se stručnjaku kad se obitelj nađe u nekom teškom emocionalnom stanju tipa smrt u obitelji, teška bolest ili nečem jednostavnijem, a opet ponekad traumatičnom - odlasku djece iz kuće (npr na faks, a kod njih je to najčešće na doslovno drugi kraj zemlje).

ne vidim neku drastičnu razliku između našeg i njihovog tempa života, jedino što su oni u većini financijski sigurniji od nas, pa si samim time i mogu priuštit sate i sate privatnih razgovora sa stručnjacima.
Probala i na terapije kod psihijatra? Mozda trebas nac pravog! Nekima cak vise odgovaraju grupne terapije...cak sam i o tome razmisljala al tesko je upast u grupu tak neku...a i to ce se pocet placat uskoro (ak vec nije pocelo)
Sono_Lei is offline  
Old 22.02.2014., 23:31   #3050
Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Probala i na terapije kod psihijatra? Mozda trebas nac pravog! Nekima cak vise odgovaraju grupne terapije...cak sam i o tome razmisljala al tesko je upast u grupu tak neku...a i to ce se pocet placat uskoro (ak vec nije pocelo)
jesam, kod više njih. uglavnom se zajebavam s anks i psihijatrima/olozima od 2009..
trenutno nemam ni novca ni načina kak bi išla do zagreba jednom tjedno, a znam da mi rijeđe nebi imalo dovoljno efekta.
Old 23.02.2014., 01:51   #3051
Jao im rasprave, kontala sam da sam promasila pdf

Quote:
ni ja ne razmišljam osim kad sam ovdje. baš to što ti kažeš, imam dojam da pričam o filmu i ne ostaje mi to u glavi nakon što ugasim forum.

bolje jesam, al brijem da agorafobiju i to što ne mogu bit sama nikad neću izliječit
Kako, nije da ne izlazis, nije da ne ostajes sama, sad i radis i ne pada ti tesko.. ?Na koji nacin mislis na agorafobiju (jer ima toga vise, ono citala sam da to nije samo strah od otvorenog prostora, nego i udaljavanja od kuce i sl.)? Ja isto smatram da dijelom imam agorafobiju, ne bas stalno ali... ako moram negdje, bojim se da mi ne bude slabo, mantanje i to.. ali odem ipak, nije da me bas sprijecava, a ocito ni tebe. Taj strah da ostanem sama sam isto imala, sad je ok, navikla.

E mene vrat uzasno boli i sve vise mi smrdi da je svo ovo mantanje dijelom od njega, ako sagnem glavu isto kao da me struja udari, ako duze drzim u jednom polozaju bas me probada.. I krenem se izmasirati tu gdje najvise boli (ispod lubanje na vratu, jedan prst od uha) i napipam povecu kuglicu. Nije da se bojim, ali bi mi godila masaza. Jel uopce moguce da skoci to nesto od naprezanja? Jer osjetim da je veca kuglica s te strane koju vise naprezem (gledajuci sa strane u monitor).
Lenaaaa is offline  
Old 23.02.2014., 02:17   #3052
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
Jao im rasprave, kontala sam da sam promasila pdf

Kako, nije da ne izlazis, nije da ne ostajes sama, sad i radis i ne pada ti tesko.. ?Na koji nacin mislis na agorafobiju (jer ima toga vise, ono citala sam da to nije samo strah od otvorenog prostora, nego i udaljavanja od kuce i sl.)? Ja isto smatram da dijelom imam agorafobiju, ne bas stalno ali... ako moram negdje, bojim se da mi ne bude slabo, mantanje i to.. ali odem ipak, nije da me bas sprijecava, a ocito ni tebe. Taj strah da ostanem sama sam isto imala, sad je ok, navikla.

E mene vrat uzasno boli i sve vise mi smrdi da je svo ovo mantanje dijelom od njega, ako sagnem glavu isto kao da me struja udari, ako duze drzim u jednom polozaju bas me probada.. I krenem se izmasirati tu gdje najvise boli (ispod lubanje na vratu, jedan prst od uha) i napipam povecu kuglicu. Nije da se bojim, ali bi mi godila masaza. Jel uopce moguce da skoci to nesto od naprezanja? Jer osjetim da je veca kuglica s te strane koju vise naprezem (gledajuci sa strane u monitor).
izlazim da, ali uvijek u pratnji nekog. na posao i sa posla idem s mamom, npr sad u srijedu radim popodne i morat ću sama na posao i već sad me strah toga.
sama ne ostajem nikad, a hvata me panika na samu pomisao da ću ostat sama na poslu u onoj zgradurini, makar na pola sata. bilo ujutro, bilo popodne.

što se agorafobije tiče, meni je sve gore što sam dalje od kuće, a sama ne mogu ići nikuda. ako idem s nekim, što sam dalje to je gore, tako da u određene dijelove grada mogu samo autom, npr kod doktora.

što se tiče te tvoje kuglice, moguće je da ti je to čvor (valjda se tak zove) koji nastaje od naprezanja, tak da ti nebi bilo loše otić na masažu ako imaš prilike. ja planiram do zagreba kad dobijem prvu plaću i onda bi otišla na jednu masažu. nikad u životu nisam bila, ali baš bi probala jer me sve više i više leđa bole. neki dan me pokočilo s lijeve strane, negdje iznad bubrega i bolilo me kad sam pomicala lijevu nogu pa sam morala spavat u nekoj totalno glupoj pozi i sanjala o tome da me netko dobro izmasira .

ako ti ne prođe odi kod doktora čisto da on vidi šta je to, ali mislim da nije ništa strašno jer se u tom dijelu (ak sam dobro shvatila gdje se to nalazi) ne nalaze ni limfni čvorovi ni išta što općenito natiče kad se radi o nekoj bolesti.
Old 23.02.2014., 02:35   #3053
Quote:
izlazim da, ali uvijek u pratnji nekog. na posao i sa posla idem s mamom, npr sad u srijedu radim popodne i morat ću sama na posao i već sad me strah toga.
sama ne ostajem nikad, a hvata me panika na samu pomisao da ću ostat sama na poslu u onoj zgradurini, makar na pola sata. bilo ujutro, bilo popodne.

što se agorafobije tiče, meni je sve gore što sam dalje od kuće, a sama ne mogu ići nikuda. ako idem s nekim, što sam dalje to je gore, tako da u određene dijelove grada mogu samo autom, npr kod doktora.

što se tiče te tvoje kuglice, moguće je da ti je to čvor (valjda se tak zove) koji nastaje od naprezanja, tak da ti nebi bilo loše otić na masažu ako imaš prilike. ja planiram do zagreba kad dobijem prvu plaću i onda bi otišla na jednu masažu. nikad u životu nisam bila, ali baš bi probala jer me sve više i više leđa bole. neki dan me pokočilo s lijeve strane, negdje iznad bubrega i bolilo me kad sam pomicala lijevu nogu pa sam morala spavat u nekoj totalno glupoj pozi i sanjala o tome da me netko dobro izmasira .

ako ti ne prođe odi kod doktora čisto da on vidi šta je to, ali mislim da nije ništa strašno jer se u tom dijelu (ak sam dobro shvatila gdje se to nalazi) ne nalaze ni limfni čvorovi ni išta što općenito natiče kad se radi o nekoj bolesti.
A ovako kad sama kontas, cega je tebe ustvari strah kad si dalje od kuce? Mene eto te slabosti i nesvjestice. Ali stvarno je sick to sto se bolje osjecam kuci nego npr. kod doktora, a ko mi moze bolje pomoci nego oni, ali eto, luda glava, ono kuci sam navikla i super mi je. Zato mislim da se sa suocavanjem moze rijesiti to, ali i to je opasno drk*** zivaca, sto jest jest.
Imam ja i tih limfnih na vratu, nasli su ih kad sam radila uzv stitne, ali eto, navikla na njih. Ovo je novo, a proci ce. Isla bih na masazu ali iskreno ne da mi se vucarati po bolnicama, budem kad nabavim para.
Lenaaaa is offline  
Old 23.02.2014., 03:07   #3054
Quote:
Lenaaaa kaže: Pogledaj post
A ovako kad sama kontas, cega je tebe ustvari strah kad si dalje od kuce? Mene eto te slabosti i nesvjestice. Ali stvarno je sick to sto se bolje osjecam kuci nego npr. kod doktora, a ko mi moze bolje pomoci nego oni, ali eto, luda glava, ono kuci sam navikla i super mi je. Zato mislim da se sa suocavanjem moze rijesiti to, ali i to je opasno drk*** zivaca, sto jest jest.
Imam ja i tih limfnih na vratu, nasli su ih kad sam radila uzv stitne, ali eto, navikla na njih. Ovo je novo, a proci ce. Isla bih na masazu ali iskreno ne da mi se vucarati po bolnicama, budem kad nabavim para.
iskreno, ja nisam ni sama sigurna čega me strah. npr sad kad razmišljam o tome da ću ići sama na posao doslovno me strah toga da ću ići sama na posao. to je to. strah me da ću ići sama.
kad to malo propitam onda me strah da će mi pozlit, da neće biti nekog da mi pomogne, ali najviše od toga da će me strefit panični. zašto? jer sam sama .

vjerujem da je to zato što sam do sad sve panične imala isključivo i samo kad sam bila sama. ako je netko samnom zna krenut panični, ali se i zaustavi taman prije nego što eskalira u opći raspad sistema - npr ubrza mi se puls i krene panika, ali onda razgovorom skrenem pozornost s toga. kad sam sama puno teže mi je napravit distrakciju ako krene panika. za fizičke simptome mi nije problem napravit distrakciju, ali tu mi najbolje pali ležanje jer mi je dok ležim općenito puls sporiji. drugim fizički simptom koji me najviše plaši je to kad mi se "odrežu noge" tj slabost u nogama. skroz mi je čudno kak to kod mene zna doć bezveze, samo od sebe, a tek onda krene panike, jer logično je obrnutim redoslijedom. no, ako ležim ne osjetim noge toliko, pa mi ni to nije problem.
no kad idem nekud ili kad sam negdje nije baš da mogu leć. jedino negdje na pod na poslu ko zadnji idiot
Old 23.02.2014., 08:03   #3055
Quote:
Znači bilo bi ono... sjediš sa prijateljem na kavi u kafiću gdje si bio milijardu puta što bi se reklo, i uporno mislis kako će taj prijatelj primjetit da nesto nije u redu s tobom, da nisi kao prije... i onda naravno bi počelo...
Ovo je odličan primjer misli koja je okidač. Ako primijetiš da te takva misao vodi do onog što ne želiš, da li ćeš je promijeniti iste sekunde kada se ona sljedeći puta pojavi? jer nije njezina pojava izvor problema, već ponavljanje.
Old 23.02.2014., 08:20   #3056
Tjelovježba primjetio sam pomaže. Ono što je nužno jest distrakcija od identifikacije sa anksioznim stanjem. Zamjećivanje stanja kao takvog, no ne poistovjećujući sa sobom, tj egom. Pa onda meditativne tehnike. I to.
La Baba yaga is offline  
Old 23.02.2014., 12:54   #3057
Quote:
iskreno, ja nisam ni sama sigurna čega me strah. npr sad kad razmišljam o tome da ću ići sama na posao doslovno me strah toga da ću ići sama na posao. to je to. strah me da ću ići sama.
kad to malo propitam onda me strah da će mi pozlit, da neće biti nekog da mi pomogne, ali najviše od toga da će me strefit panični. zašto? jer sam sama .

vjerujem da je to zato što sam do sad sve panične imala isključivo i samo kad sam bila sama. ako je netko samnom zna krenut panični, ali se i zaustavi taman prije nego što eskalira u opći raspad sistema - npr ubrza mi se puls i krene panika, ali onda razgovorom skrenem pozornost s toga. kad sam sama puno teže mi je napravit distrakciju ako krene panika. za fizičke simptome mi nije problem napravit distrakciju, ali tu mi najbolje pali ležanje jer mi je dok ležim općenito puls sporiji. drugim fizički simptom koji me najviše plaši je to kad mi se "odrežu noge" tj slabost u nogama. skroz mi je čudno kak to kod mene zna doć bezveze, samo od sebe, a tek onda krene panike, jer logično je obrnutim redoslijedom. no, ako ležim ne osjetim noge toliko, pa mi ni to nije problem.
no kad idem nekud ili kad sam negdje nije baš da mogu leć. jedino negdje na pod na poslu ko zadnji idiot
Meni ti je isto tak! ISTO! Jedinomkaj mene nije frka bit na poslu sama jer sam u zatvorenom i nikog nema pa mogu ludovat ak me ulovi hahaah ali isto mo se prvo noge odcvikare pa onda tek krene... Bas iszo isto sve...mozda samo malo blaze ali svaki dan i skoro cijeli dan sam samo u tim sranjima!
Sono_Lei is offline  
Old 23.02.2014., 12:55   #3058
Al inace nemam
Problema sa samocom..uvijek sam voljela oticni solo u kupovinu, sjest na kavu i tak...
Sono_Lei is offline  
Old 23.02.2014., 12:56   #3059
Volim toni dalje ali si ne mogu to priustit vise
Sono_Lei is offline  
Old 23.02.2014., 13:14   #3060
Quote:
Sono_Lei kaže: Pogledaj post
Al inace nemam
Problema sa samocom..uvijek sam voljela oticni solo u kupovinu, sjest na kavu i tak...
I sve to od 2006?
La Baba yaga is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.