Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 08:04   #1
Nove mame pitaju iskusne mame - P/O vol.5

tema je zamisljena kao brzopotezna pitanja koja traze brzi odgovor.
Ipak, pokusajte prvo pronaci temu, a pitanje postati ovdje tek ako temu ne mozete pronaci ili na nekoj od postojecih ne dobivate odgovor.
Isto tako, pokusajte nezapricat se, kako se vazni odgovori i vazna pitanja ne bi izgubili u moru beskonacnih rasprava.
Hvala




stara tema



Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Sto cinite kada vam djeca zbog slijevanja sinusa imaju zadah.
Bojim se da mu to ne sjedne na grlo....jer cesto nakon dugotrajnog sljevanja (bezuspješnog kapanja fizioloskom i usisavanjem) dobije upalu grla i onda temperaturu.


ovo, ujutro i navecer joj spricnem
fino je i propolis je i pomaze joj. nju zna peci grlo ujutro od slijevanja smrklji
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”

Zadnje uređivanje Monstera : 12.02.2015. at 09:54. Reason: uvodni post
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 11:35   #2
Koliko dugo je "prihvatljivo" da dijete od 2-2,5 godine nema stolicu? Kako smo skinuli pelenu, kakanje je postalo problem, odnosno moramo joj staviti pelenu da bi to obavila. Zadnji put je kod kuće kakila u subotu, a u ponedjeljak je bila u vrtiću, ali ne znam da li je kakila (ni tete se više ne sjećaju). Šta da radim da kaki? Pokušavala je juče i prekjuče i rekla je da ju boli guza. Ne jede hranu koja zatvara, čak suprotno, juhice, palenta... zaslađen čaj. Šta da radim?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 12.02.2015., 13:19   #3
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post



ovo, ujutro i navecer joj spricnem
fino je i propolis je i pomaze joj. nju zna peci grlo ujutro od slijevanja smrklji
jel ima jaki okus?
moj je jako osjetljiv na okuse, povraca na apsolutno sve sirupe i slicne stvari.
mozda bi mu ovo uzela ako nije pregorko, ljuto, whatever.


jos jedno pitanje:
maloj se uz vanjski kut oka napravila neka kao crvena mrljicajer joj je oko stalno iziritirano suzama (ima suzeni kanalic i konstantno muku mucimo). bojim se da se ne napravi ranica jer je tu koza stalno vlazna.
ima netko ideju s cim bi bilo dobro namazati? s obzirom da je bas uz rub oka ne bi htjela da si kremu jos trljanjem prenese u oko.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 14:07   #4
na jagodu ima okus, bas je fino. idealno je spricnuti bas u grlo ali i ako u usta spricnes stigne do grla.
pise da je okus acerola, nema pojma kaj je to ali evidentno ima okusu jagode
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 14:22   #5
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
na jagodu ima okus, bas je fino. idealno je spricnuti bas u grlo ali i ako u usta spricnes stigne do grla.
pise da je okus acerola, nema pojma kaj je to ali evidentno ima okusu jagode
ajd, jagoda bi sigurno prosla.

di to kupis, koliko love?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 14:27   #6
Da li smije curica od 2,5 godine uzimati ovaj Propoli
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Old 12.02.2015., 14:53   #7
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajd, jagoda bi sigurno prosla.

di to kupis, koliko love?
u apoteci, samo treba napomeniti junior jer tete oce dati krivi ako ne pazis, slicna je bocica i obicnog bez okusa tj s okusom propolisa
jednom me po noci probudilo grlo, pece u pm, nemam pastila a i da imam ko ce to cuclati pol sata u 4 ujutro i ne zaspati s bonkasom u ustima?!
sjetim se tog njenog vraga i odem u kuhinju naspricat se, majke mi moje dok sam legla nazad smanjile se pecenje na podnosljivu razinu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 14:54   #8
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Da li smije curica od 2,5 godine uzimati ovaj Propoli
da, nema alkohola mislim da je od godinu dana nadlaje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 15:00   #9
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da, nema alkohola mislim da je od godinu dana nadlaje
a jel ga onda mogu i dojilje?

satrala me neka viroza, u grlu kao da zilete imam., nis ne pomaze
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 15:14   #10
nemam pojma fakat, ali mislim da mogu ako inace mogu propolis davno su mene takve muke mucile
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 15:16   #11
Tnx Summer.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Old 12.02.2015., 15:16   #12
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a jel ga onda mogu i dojilje?

satrala me neka viroza, u grlu kao da zilete imam., nis ne pomaze
Speptogal sprej i pastile smiješ
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 12.02.2015., 15:17   #13
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo je "prihvatljivo" da dijete od 2-2,5 godine nema stolicu? Kako smo skinuli pelenu, kakanje je postalo problem, odnosno moramo joj staviti pelenu da bi to obavila. Zadnji put je kod kuće kakila u subotu, a u ponedjeljak je bila u vrtiću, ali ne znam da li je kakila (ni tete se više ne sjećaju). Šta da radim da kaki? Pokušavala je juče i prekjuče i rekla je da ju boli guza. Ne jede hranu koja zatvara, čak suprotno, juhice, palenta... zaslađen čaj. Šta da radim?
Identicno je i kod nas,samo sto je ona vec prije imala problema sa zatvorom. Ali,kao da joj je to najlakse obavit stojecki u pelenu. Imali smo razdoblje da je normalno isla na wc,sad ceka da joj stavim pelenu za spavanje pa da to obavi. Pelenu za spavanje sam izbacila prije par dana jer joj je od prvog dana nocna pelena suha-otkad smo poceli odvikavanje. Moja ne kaka po tri ,cetiri dana. Pije sirup a ako ni to ne pomogne,ako vidim da se muci i da nejde,stavim cepic. To je bilo 2 puta do sada
nekog pametnog savjeta nemam,jer kazem,i mi se borimo.
__________________
18.05.2012.M♥
02.08.2014.J♥
sunce86 is offline  
Old 12.02.2015., 15:25   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Speptogal sprej i pastile smiješ
joj, kad mi je okus grooozan.

inace, odmah sibnula muzu poruku da donese ovaj sprej, bio u 2 apoteke i kazu mu da je zadnjih mjesec dana nestasica.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 15:29   #15
ma daj?! ja bas danas mislila kupiti kad ste me podsjetile, pred kraj smo a volim to doma imati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.02.2015., 15:33   #16
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma daj?! ja bas danas mislila kupiti kad ste me podsjetile, pred kraj smo a volim to doma imati
eto vidis.

a taman sam se ponadala da cu si prikratit muke.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 15:53   #17
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
eto vidis.

a taman sam se ponadala da cu si prikratit muke.
Smiješ Isla pastile....ak ti nisu preslabe
micek-jerry is offline  
Old 12.02.2015., 16:07   #18
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Smiješ Isla pastile....ak ti nisu preslabe
e te nisam ni probala, vis mogla bi onda njih.
tnx
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 12.02.2015., 16:47   #19
Smiješ i Granobil pastile dok dojiš.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Old 12.02.2015., 16:50   #20
hvala.
za te nisam ni cula.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.