Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2016., 09:10   #121
Quote:
La Rochelle kaže: Pogledaj post
Ne znam do koje si točno seanse došla (ja sam na 5-oj) mogu ti jedino dat savjet iz vlastitog iskustva. Vježbaj s nepoznatim ljudima i počni od malih stvari. Ja isto nemam baš nekih socijalnih kontakata s ljudima, pa recimo za vježbu si uzmem otić u neki dućan bilo s odjećom ili nečim drugim što trebam i raspitujem se o proizvodu, probavam odjeću i sl., i unaprijed prije toga pripremim govor i kad dođem u dućan pitam za to što trebam, nekad tak znam samouvjereno odglumit da se sama sebi divim. Uglavnom vježbam se na takvim nekim malim obvezama, imaš dosta tih malih stvari na kojima se možeš vježbat. Možeš i sa susjedima ak živiš u zgradi, pogotovo sa starcima koji se raspričaju (ja onda nešto iskomentiram pošto se ne usudim sama počet razgovor, a ak sama započnem obično neš pitam, npr. zašto lift ne radi i sl.) i tak. Ili upiši neku aktivnost koja te zanima.
Dosla sam do 17.lekcije i sad uglavnom samo treba radit te bihevioralne vjezbe. Malo sam se zalijenila po pitanju toga sad. Joj to mi je bas tlaka pricat sasusjedima o glupostima ali trebala bih da Al dobro, zadnje vrijeme sam i dosta među ljudima i skoro po nesvjesno vec koristim te neke naputke iz lekcija.
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 10:53   #122
Treba se prisiliti da razgovaraš s nekim ljudima, neke nemam potrebu ni pozdraviti, a tek ulaziti u razgovore s njima.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 20:54   #123
a da medusobno vjezbamo?
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 21:01   #124
Vjezba cini majstora, vjezbama se moze puno postici {rece moja profesorica, Nitko nije naučio klavir svirati gledajuci u klavir}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 06:46   #125
Socijalna fobija

Pozdrav, imam 20 godina,student ekonomije i imam "blazu" socijalnu fobiju. U dugackim redovima, blaga nelagoda na semaforu, za vrijeme ispita(pocnem se znojiti i razmisljati sto ce drugi reci kada me vide takvog), javni nastup, dogadjaji sa puno ljudi npr svadba (di sam razmisljao pola godine unaprijed kako ce izgledati sjediti sa 10 ljudi koje ne poznajes za okruglim stolom...na kraju bilo do jaja ).Nazvao sam ju blazom zato sto sam se zgrozio kada sam citao do cega sve moze doci, te sam odlucio da ne citam vise nista o anksioznosti opcenito jer smatram da ju tako samo "hranim". Inace kada sam sa prijateljima, rijedje se pojavljuje. Simptomi su posebni za svaki prigodu, vecinom se na ispitu preznojim, javni nastup samo glas podrhtava, kad neko gleda u mene (zacrvenim se).. Inace sam normalan lik, uvijek spreman za zaje*anciju i vecinom onaj koji nasmijava drustvo, dok se ne pojavi neko novi, u toj situaciji sam najtisi . Mene zanima da li bi trebao posjetiti psihijatra ili otici na KBTerapiju i ako moze preporuka istog(ZG). Novci mi nisi bitni, samo da je kvalitetan i pomogucnosti privatnik.
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 06:52   #126
Ak je blaža, onda prvo radi na sebi i ak ne vidis napredak , onda posjeti radje psihologa.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:03   #127
Kako da radim na sebi, kada je podsvijest u pitanju ? Imam osjecaj da ce samo na gore ici, na bolje sigurno nece ignoriranjem.
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:06   #128
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Kako da radim na sebi, kada je podsvijest u pitanju ? Imam osjecaj da ce samo na gore ici, na bolje sigurno nece ignoriranjem.
Manje razmisljanja, vise djelovanja, sto vise aktivnosti i to ce i podsvijest imat manje vremena za lose misli.

Nemoj zaboravit na svoje znanje i kreativnost, to ti uzeti ne moze nitko
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:08   #129
Nemam ja problema sa konstantnim losim mislima, na svoju buducnost gledam kroz ruzicaste naocale...ali poceo sam izbjegavati dogadjanja di ima puno ljudi kao sto su rodjendani, izlasci itd.
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:16   #130
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Nemam ja problema sa konstantnim losim mislima, na svoju buducnost gledam kroz ruzicaste naocale...ali poceo sam izbjegavati dogadjanja di ima puno ljudi kao sto su rodjendani, izlasci itd.
Nemoj izbjegavati, izbjegnu one gdje osjetiš da ima negativnijih ljudi, tam gdje je pozitiva, tamo idi .

Meni najbolje pasu okruzenja s pet do deset ljudi, ali i kad je vise, onda obicno bude par grupica i opet se covjek moze snac, samo je bitno se opustiti i biti tamo bas zato jer se od svakog ko je tamo moze nešto nauciti
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:22   #131
Stvar je u tome sto ja imam strah od toga sto bi se moglo desiti, mada se u vecini situacija ne desi.
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 07:25   #132
Znaci da su takvi strahovi nepotrebni. Ponekad treba jednostavnije zivjeti, ono sto nije potrebno, s razlogom nije potrebno.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:00   #133
Eh kad bi to bilo samo tako...
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:17   #134
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome sto ja imam strah od toga sto bi se moglo desiti, mada se u vecini situacija ne desi.
Idi u te situacije kojih se bojiš, ali ne s mišlju da je u redu da ideš zato što ti se neće dogoditi ono čega se bojiš, već s mišlju da nema veze ako ti se i dogodi to čega se bojiš jer ionako neće svijet propasti i to ti u srednje dalekoj budućnosti ni neće biti važno. Idi s mišlju da se ne moraš svima svidjeti i da je to ok. Mislim da bi ti to tako trebalo proći budući da nisi neki ekstrem.

Napominjem samo da nisam neki stručnjak
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:46   #135
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Eh kad bi to bilo samo tako...
Na tebi su odluke, na tebi je izbor {zvučnim malo politički, ali oko takvih stvari ne treba puno filozofije}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:06   #136
The maystor, jel imas s-fobiju ?
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 04:04   #137
Mislim da sam je pobijedio, ali imao je u nekom obliku vjerojatno i jesam, sjećam se dobro srednje, tada o tome nisam čitao, bio sam kod psihologa par puta u to doba i neke stvari su upućivale na to da bi moglo biti blaža socijalna fobija.

Na nekim poslovima gdje bih došao potpuno nov, a u ekipu koja se dugo zna otprije, sam imao isto situacije gdje bi mi dugo trebalo da se snadjem.

Međutim, ovaj posao koji sad radim, prilagodba je trajala tjedan do dva, radim vec mjesec dana na tom poslu i prezadovoljan sam, konačno idem s osmijehom na posao
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 04:09   #138
Sorry al ne znaš sta je socijalna fobija, možeš citat o njoj koliko oces, ali da si ju osjetio sigurno nebi razmišljao o tome dali si ju imao ili ne. Ima neko sa iskustvom da može preporučiti privatnog psihologa ili psihijatra, i di mi je pametnije otići za početak ?
Martingari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 04:37   #139
Okej, možda i ne trebam tocno znat sto je to, ali vezano tolko za fobije polufobije i slicno, ono sto su meni savjetovali je zaista pocelo djelovati, jest da kasnije palilo nego sta bih očekivao, ali ipak je pocelo se dogadjat, i jedan covjek da vjeruje u tebe, moze biti motivacija za uspjeh.

Ocito je i to da se ljudi mogu godinama vratiti u krug, jer i ja sam takav, djelomično su i još neke misli na tome ostajale, ali to je znatno rjedje, kada osjetiš u par tjedana toliki napredak, onda uocis da su vecina fobija i polifonija izgovori kojima se traze neke alternativnije metode.

Na jednoj fejs grupi gdje sam clan i ja sam povremeno dosta kukao, slušao sam price da su kukanja nepotrebni izgovori, vagao sam, bio u dilemi oko toga kako i sta dalje, mogu kukati al vidim da se ljudi trude da iz kukanja izadju..i sta, poceo sam manje misliti, a vise djelovati...cim si fer prema ljudima kod kojih vidis da je stalo, vec napraviš veliki pomak.

Vidim od svoje obitelji, sestra mi je izraziti ekstrovert i s njom praktički ne uspijevamo ozbiljnije razgovarati, buraz je vrlo izraženi introvert, dakle ono, situacija neobična, ja sam prije bio srednje introvertan, sad to dosta mijenjam, ali ne samo to, vec nastojimo pojednostaviti ono sto memoze činiti sretnijim. Ako jedan covjek vjeruje u mene, a deset ne vjeruje u mene, naravno da moram dati barem 90 posto od sebe da pobijedim ovih deset sta ne vjeruju i da dodatno usrecim covjeka koji vjeruje u mene.

Sto zapravo u zivotu treba? Voljeti i biti voljen - okej, zvuci kao što put cujna izjava, ali kad se vratiš i opet u onaj lošiji krug izgovora, onda na one dobre stvari gledaš na kao nešto daleko, a stvar je u tome da nema razloga sve previse primati srcu, a narocito ne treba samome sebi suditi za neke postupke koji su možda bili lošiji.

Eto, nadam se da ljudi ce opcenito nastojat naci bolje strane, cak i fobije i polifonije shvatiti kao nešto gdje se ipak moze pronaći barem malo pozitivnosti, i kad svane novi dan, ući u taj dan s misijom da je taj dan dobra prilika, a ne na kraju dana reci u stilu. ,,Ah, još jedan dosadan dan.''

Ne postoji covjek koji zna sve {cak ni Chuck Norris}, ne postoji covjek koji ne zna nista.

Moze se učiti od svakoga, od dobrih s dobrim navikama da se potakne ta motivacija, kreativnost i iskreni život, a od lošijih ili polulosijih, trenutno lošijih koji su ipak možda i dobri, od njih se moze uočavati primjeri kako ne treba zivjeti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 08:15   #140
Quote:
Martingari kaže: Pogledaj post
Sorry al ne znaš sta je socijalna fobija, možeš citat o njoj koliko oces, ali da si ju osjetio sigurno nebi razmišljao o tome dali si ju imao ili ne. Ima neko sa iskustvom da može preporučiti privatnog psihologa ili psihijatra, i di mi je pametnije otići za početak ?
Ja sam je imala (kao i agorafobiju-nemogućnost izlaska iz kuće) i uspješno sam ih nadvladala obje...koji si grad? (vezano uz psihologa)....

Zadnje uređivanje tina789 : 06.08.2016. at 08:31.
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.