Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 12:38   #41
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Burek ionako nije jelo za dame.
Srećom jest za drolje.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 12:44   #42
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Srećom jest za drolje.
Možda je tebi sreća.
Ne moraš ti imat posla s masnim droljama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 12:48   #43
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Možda je tebi sreća.
Ne moraš ti imat posla s masnim droljama.
Ne moram, ali ne bih se bunila.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:56   #44
Muška intuicija bi bile tipa "sigurne dojave" za kladionice. Jednome special skills za cv, drugome intuicija.

Makar..ipak pristajem na žensko svojatanje intuicije, oni si svojataju "teže" fizičke poslove. Onako nekako, jednaki u različitostima.
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:28   #45
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To je onaj prvi istinski osjećaj i neizrečeno mišljenje za neku situaciju, čovjeka i slično... ono prvo. Feeling !
Do nedavno sam to ignorirala. Više ne.
upravo ovo. hrpu puta mi se dogodilo da mi neka osoba"nije sjela na prvu". ono,imam osjecaj ovo nije iskrena,srdačna i dobronamjerna osoba koliko god se prezentirala kao takva. i hrpu puta sam taj unutarnji alarm ušutkala,kao pa daj se saberi,pa o njemu/njoj ništa neznaš,daj vremena prilike za upoznat je. i nakon nekog vremena dogodi se nešto gdje vidim da sam bila potpuno u pravu u pogledu te osobe od samog početka. interesantno je i to da mi te osobe ni nakon dužeg poznavanja nisu bile ništa simpatičnije nego u samom početku.
tako da sad kad mi moj alarmić počne urlat pazi!pazi! ja samo kažem u sebi;hvala,primljeno na znanje i ostanem na oprezu jer uvijek nešto ispliva na površinu.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 18:07   #46
Quote:
marijaklc kaže: Pogledaj post
upravo ovo. hrpu puta mi se dogodilo da mi neka osoba"nije sjela na prvu". ono,imam osjecaj ovo nije iskrena,srdačna i dobronamjerna osoba koliko god se prezentirala kao takva. i hrpu puta sam taj unutarnji alarm ušutkala,kao pa daj se saberi,pa o njemu/njoj ništa neznaš,daj vremena prilike za upoznat je. i nakon nekog vremena dogodi se nešto gdje vidim da sam bila potpuno u pravu u pogledu te osobe od samog početka. interesantno je i to da mi te osobe ni nakon dužeg poznavanja nisu bile ništa simpatičnije nego u samom početku.
tako da sad kad mi moj alarmić počne urlat pazi!pazi! ja samo kažem u sebi;hvala,primljeno na znanje i ostanem na oprezu jer uvijek nešto ispliva na površinu.
Meni je ovako u vezi jedne osobe koju nekako želim maknuti iz svog života ali ona je stalno tu. Nešto mi uvijek govori da pokušam imati što manje doticaja s njom,da nije prava osoba za mene i da joj ništa osobno ne govorim.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:28   #47
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
To se zove halo efekt: sklonost da ljude procjenjujemo isključivo pozitivno ili isključivo negativno. Prvi dojmovi su najjači, a naknadne informacije primjećuješ/ prilagođavaš ovisno o prvom dojmu. Zato ti se čini da ne griješiš, a zapravo nisi objektivna u procjeni ljudi.
To je tipična iluzija, svi smo joj u nekoj mjeri skloni.
Hvala na pojašnjenju.
Promišljat ću o tome,baš sam imala nekoliko susreta sa novim ljudima.Vidjet ću da li sam previše subjektivna i obratiti pažnju na svoje zaključke.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:38   #48
Quote:
marijaklc kaže: Pogledaj post
upravo ovo. hrpu puta mi se dogodilo da mi neka osoba"nije sjela na prvu". ono,imam osjecaj ovo nije iskrena,srdačna i dobronamjerna osoba koliko god se prezentirala kao takva. i hrpu puta sam taj unutarnji alarm ušutkala,kao pa daj se saberi,pa o njemu/njoj ništa neznaš,daj vremena prilike za upoznat je. i nakon nekog vremena dogodi se nešto gdje vidim da sam bila potpuno u pravu u pogledu te osobe od samog početka. interesantno je i to da mi te osobe ni nakon dužeg poznavanja nisu bile ništa simpatičnije nego u samom početku.
tako da sad kad mi moj alarmić počne urlat pazi!pazi! ja samo kažem u sebi;hvala,primljeno na znanje i ostanem na oprezu jer uvijek nešto ispliva na površinu.
Upravo tako i ja.
Najgore je što se ja još trudim potisnuti taj osjećaj i želim da mi se svide. koja greška
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 16:03   #49
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Meni je ovako u vezi jedne osobe koju nekako želim maknuti iz svog života ali ona je stalno tu. Nešto mi uvijek govori da pokušam imati što manje doticaja s njom,da nije prava osoba za mene i da joj ništa osobno ne govorim.
meni su takve osobe i svojevrsni sisači energije.po prirodi sam pozitivac i nisam zlopamtilo. nakon društva nekih osoba se osjećam izžmikano ko krpa,sama njihova blizina me tjera na oprez i iscrpljuje. pokušavam biti čim manje u društvu takvih ljudi. a posao me baš često dovodi s takvima u kontakt.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:06   #50
Ja se isto tako znam osjećati. Neke ljude sam odavno maknula jer mi se uvijek raspoloženje znalo mjenjati zbog njih. Sad hvala Bogu nisu u mom životu,ne znam gdje su,šta su,ne viđam ih i to je super za mene.
Sad imam još par ljudi u svom životu koji su baš tu i nemam baš povjerenja u njih a i nekako sam počela sve više živjeti u samoći i ignorirati pozive za druženja. Osjećam se iscrpljeno uvijek i nakon tipkanja poruka s nekim osobama.. Ne znam na koji način sve to izbjeći do kraja?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:44   #51
promjeniti društvo?
ja uopće ne izbjegavam ljude,druženja,štoviše jako sam društvena.i otvorena sam prema svima,srdačna i ljubazna. imam nekoliko dudgogodišnjih prijateljica.hrpu kolega i poznanika. ali to ne znači da mi svi mogu i trebaju postati prijatelji,već su to ljudi koji mi povremeno ulaze i izlaze iz života i koji mi nikada ne postanu bliski.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 02:35   #52
Razmišljam sad o nečemu i onda sam htjela napraviti nešto u vezi toga no obuzelo me nekakvo stezanje u trbuhu,i želucu kao da mi nešto govori da je to tako a najgore je što ne znam svaki put prepoznati intuiciju i taj unutarnji glas. I sad ne znam da li da svoje namjere za poduzeti nešto ostavim sa strane,točnije prespavam ili ipak učinim nešto jer mi "vrag neda mira". ?!
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 08:22   #53
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Razmišljam sad o nečemu i onda sam htjela napraviti nešto u vezi toga no obuzelo me nekakvo stezanje u trbuhu,i želucu kao da mi nešto govori da je to tako a najgore je što ne znam svaki put prepoznati intuiciju i taj unutarnji glas. I sad ne znam da li da svoje namjere za poduzeti nešto ostavim sa strane,točnije prespavam ili ipak učinim nešto jer mi "vrag neda mira". ?!
ja sve češće prespavam odluku.ako mi vrag neda mira i sutra onda je to to. i sve manje idem u neke duboke analize nekog ili nečeg. sve više vjerujem sebi. znaš ono, ako hoda ko patka,glasa se ko patka,izgleda ko patka,onda i je patka. neke tvari stvarno jesu jednostavne,samo im mi damo previše na važnosti.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 23:39   #54
the awkward moment kad se sjetiš ove teme jer nisam poslušala intuiciju...
a pogledala sam u mobitlo i rekla -ma neee, oni će to.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 12:26   #55
Imam dobru intuiciju, još da sam je koji put i poslušala... Gledajući unazad jednostavno shvatiš koliko je taj tvoj neki unutarnji, prvi osjećaj bio u pravu vezano za neke ljude, situacije, događaje. Samo što bih ga ja redovito izignorirala i odmahivala rukom, da bi se na kraju ispostavilo da sam se u startu mogla poštedjeti puno živciranja i brige koje određeni ljudi i situacije donose.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:11   #56
Upravo se nalazim u situaciji gdje mi intuicija vrišti na najjače i ovaj put ću je poslušati

Svaki put kad sam je zanemarivala ili se tješila da je to strah, nesigurnost, nešto treće... pokazalo bi se da sam je trebala slušati, jer ona nije tu bez razloga!

Može nam uštedjeti puno vremena i razočaranja.

I mogu slobodno reći da bih joj povjerovala čak i kad bi me upozorila da se sutra bliži smak svijeta, a drugi okolo bezbrižno šeću u japankicama. Ok, ovo već graniči s parnojom i ludošću, ali samo želim dočarati koliko me dobro usmjerava
bijelakaosnijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 13:28   #57
Intuicija se često i miješa s anksioznošću i nervozom i strahom.
Da sam poslušala intuiciju o tome kak ću poginut na autocesti, ne bih nikad izašla na nju. To su bili strah i nervoza, a ne intuicija.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 12:13   #58
ja imam u određenim, važnim (meni važnim) situacijama svojevrsni filing. u prošlosti je on uvijek najavljivao pozitivan ishod za mene.

zadnjih mjeseci, uslijed "vihora života" koji me malo bacakao, opet se javljao, čak povremeno i ovih dana dok intenzivno mislim na ta događanja.
ali u tom konteksu, tih sadašnjih strahova, ne kužim šta mi taj moj filing govori: s tim mislima, jesam li na pravom tragu i imam dobre slutnje (koje mi se definitivno ne sviđaju) ili sam zabrijala, skroz naskroz popizdila pa me kao smiruje- sve će to biti ok, to što te brine nije razlog za brigu.

ono, izluđuje me, svako tolko mi se javi kad mantram o toj temi, a ne znam šta mi govori...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:39   #59
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Po meni to nije intuicija... Meni je intuicija npr kad imaš loš osjećaj za nekog tipa. Nešto ti na njemu viče "pazi, ovo je opasna osoba!" a on na van izgleda simpatično, osmjehuje se i govori sve prave stvari. I ne možeš racionalno objasnit zašto ti nije sjeo jer nema ničega u što možeš pokazati prstom. Ali kad se nađeš slučajno s njim na samo iz nekog razloga umreš od straha i jedva čekaš da pobjegneš. A kasnije se smiješ sama sebi jer nema racionalnog objašnjenja tvoje reakcije.
Po meni, ovo što navodiš nije intuicija.
Otkud znaš da si bila upravu, jer si odmah"pobjega"..Je li te tvoja intuicija spasla?Jesi li sutra pročitala da je on, takav simpatičan, upravo ubio staricu i spremio je u podrum, pa možeš reći hvala intuicio?
Ko zna koliko te puta ta intuicija zajebala.


Više to vezujem sa životnim iskustvom ili vjerovatnoćom.

Inače mislim da ljudi zapamte samo ono što su "pogodili". Promašaji nisu vrijedni pamćenja.
Bezbroj puta mi se dogodilo da mi se ne da ići negdje. Bezbroj puta sam ipak otišla i gle čuda ništa mi se nije desilo. Da me slučajno (vjerovatnoća uvijek postoji) jednom od tih bezbroj puta udarilo auto ili da sam srela nekog nepoželjnog, bilo bi "znala sam da nisam trebala izaći, to je ta intuicija"!

Meni što se tipova tiče, životno iskustvo kaže da ako neko izgleda ko krkan, ponaša se ko krkan, onda vjerovatno to i jeste, te bježim iako sam možda u krivu, ali računica mi kaže da se ne isplati rizikovati.
Ako je simpatičan, dobro izgleda i govori šta treba, vjerovatnoća je velika da poželjan jeste.
Može li takav biti serijski ubica? Naravno da može. To je zajeb. Zato neki stradaju, jer bivaju obmanjeni, a nikakav osjećaj ih nije spasio.

Da se o tome govoriti.
Šta je sa djecom? Oni nemaju velikog životnog iskustva..spašava li njih intuicija?
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:00   #60
Za intuiciju nije bitno jesi li bio u pravu. S obzirom da je intuicija skup detalja naučenih iskustvom koje uočiš i govore ti kako da se prema nečemu odnosiš, to može u određenom slučaju biti i točno i netočno.
I djeca imaju intuiciji. U okviru svojih iskustava.

Zadnje uređivanje Gilda. : 23.04.2015. at 09:42.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.