Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 23:23   #1
Question Gimnazija Lucijana Vranjanina

Eto, zanima me, jel ima iskustva, kakva je ekipa i profesori itd....
I to ona opća gimnazija..
keky99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 12:15   #2
ja sam isla u jezičnu
meni je bilo ok,s 5 sam prolzaila,mora se radit,kakav si prema profesorima takvi su oni prema tebi,standard
i one bauk price da je tesko su sranje
tesko je ak ne radis i ak mislis sve prepisivat
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 18:18   #3
Lucijanka

Ovaj post sam otvorila kako bih vas sve zamolila za neke informacije koje bi mi uvelike pomogle u odabiru škole, a pošto je moj 1.izbor Lucijanka, molila bih vas za što više informacia o njoj kao školi.O profesorima, predmetima, izboru jezika, stupnju obrazovanja, ekipi, zabavi...
Pa, pomagajte, unaprijed hvala!!!
Angel's devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:29   #4
pa sve sam vec odgv u jednom postu
ne znam kaj te konkretno zanima????
skola ko skola,gimnazija ko gimnazija
profesori strogi ,ali fer, kakav si ti prema njima oni su prema tebi
nije nikakav bauk skola
predmeti...ima zanimljivijih i manje zanimljivih,to ovisi o osobi
izbor jezika:engleski,njemacki,talijanski i spanjolski
ekipa: sam odlucujes s kim se druzis tak da je to subjektivno
zabava: ja sam se super zabavljala ,prolazila s 5 i sd sam na zeljenom faxu
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:55   #5
Ja sam završila Lucijanku prije, uh, sada već sedam godina. Išla sam u jezičnu. Moram priznati da mi je ta gimnazija dala jako dobru podlogu za dalje. Tamo sam stekla jako dobre radne navike pa mi nije bio problem kasnije upisati željeni faks. Imala sam dobre ocjene, ali za njih se svakako treba potruditi. Profesori su fakat bili ok. Bilo je predmeta gdje si se stvarno trebao trgati za dobru ocjenu, a bilo je i onih gdje su ti malo progledali kroz prste.
Sve u svemu uz Lucijanku me vežu jako lijepe uspomene!
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 15:09   #6
Ja sam Lucijanku završio prije cca 10-tak godina, i mogu samo reći da je to odlična škola. btw danas sam magistar znanosti, a radim na fakultetu.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:02   #7
ja sam je zavrsila prije godinu dana
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 15:17   #8
Ovaj, samo da vratim topic na 1. stranicu , jer vidim da niko ne piše o njoj a stvarno me zanima, pa, ako ima novih dojmova il savjeta, samo dajte, neću se bunit
Angel's devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:10   #9
Quote:
Angel's devil kaže: Pogledaj post
Ovaj, samo da vratim topic na 1. stranicu , jer vidim da niko ne piše o njoj a stvarno me zanima, pa, ako ima novih dojmova il savjeta, samo dajte, neću se bunit
pa...ja sam cula sve najbolje,pogotovo o matematickom smjeru
kuharica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:17   #10
Quote:
Angel's devil kaže: Pogledaj post
Ovaj, samo da vratim topic na 1. stranicu , jer vidim da niko ne piše o njoj a stvarno me zanima, pa, ako ima novih dojmova il savjeta, samo dajte, neću se bunit
ja sam zavrsila lucijanku prije hmmm 11 years.. mislim .. skola je ok ali ima i boljih ne znam da li bih ju preporucila vise .. ne zato jer je losa nego zato jer su prestrogi, previse ti namecu stres i svoju superiornost.. izasla sam iz te skole s poprilicno istanjenim zivcima. mislim da se profesori samo preseravaju i namecu nepotrebno stres. i da isla sam u jezicnu, katastrofa, profa iz engleskog nam se mijenjala svake godine.. jedne godine smo imali zenu koja uopce nije predava.. zena koju smo imali prve godine bila je mrak!!! zakon!! ali je onda otisa na porodiljni btw, imala sam odlican prosjek sve 4 godine i uspjesno zavrsila fax.. imala odlicne poslove. ali ne zbog lucijanke nego zbog sebe i svojih karakteristika..
ne znam, danas se skolujem u potpuno drugacijem sustavu, koji je puno lezerniji, ali i ozbiljniji i ima vise prednosti nego sav taj stres u lucijanki.. ne znam.. mislim da pretjeruju.. ali to je samo moje skromno misljenje..
pperic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:53   #11
Quote:
pperic kaže: Pogledaj post
ja sam zavrsila lucijanku prije hmmm 11 years.. mislim .. skola je ok ali ima i boljih ne znam da li bih ju preporucila vise .. ne zato jer je losa nego zato jer su prestrogi, previse ti namecu stres i svoju superiornost.. izasla sam iz te skole s poprilicno istanjenim zivcima. mislim da se profesori samo preseravaju i namecu nepotrebno stres. i da isla sam u jezicnu, katastrofa, profa iz engleskog nam se mijenjala svake godine.. jedne godine smo imali zenu koja uopce nije predava.. zena koju smo imali prve godine bila je mrak!!! zakon!! ali je onda otisa na porodiljni btw, imala sam odlican prosjek sve 4 godine i uspjesno zavrsila fax.. imala odlicne poslove. ali ne zbog lucijanke nego zbog sebe i svojih karakteristika..
ne znam, danas se skolujem u potpuno drugacijem sustavu, koji je puno lezerniji, ali i ozbiljniji i ima vise prednosti nego sav taj stres u lucijanki.. ne znam.. mislim da pretjeruju.. ali to je samo moje skromno misljenje..
Ja sam zavrsila lucijanku prije 5 godina i stvarno mi nije bila nesto posebno stresna, to je mozda bila na pocetku kad si ti bila, ali to isto ovisi od osobe do osobe, jel te tlace starci da imas dobre ocjene i slicno...

Istina, ja sam prolazila sa 3, nisam skoro nista ucila i nisam bila pod nikakvim stresom...

Meni je bilo zakon u lucijanki, blizu mi je, bila mi je super ekipa u razredu, a i profesori nisu bili nesto posebno strogi (osim njih par).
Gaga0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:38   #12
Quote:
pperic kaže: Pogledaj post
ja sam zavrsila lucijanku prije hmmm 11 years.. mislim .. skola je ok ali ima i boljih ne znam da li bih ju preporucila vise .. ne zato jer je losa nego zato jer su prestrogi, previse ti namecu stres i svoju superiornost.. izasla sam iz te skole s poprilicno istanjenim zivcima. mislim da se profesori samo preseravaju i namecu nepotrebno stres. i da isla sam u jezicnu, katastrofa, profa iz engleskog nam se mijenjala svake godine.. jedne godine smo imali zenu koja uopce nije predava.. zena koju smo imali prve godine bila je mrak!!! zakon!! ali je onda otisa na porodiljni btw, imala sam odlican prosjek sve 4 godine i uspjesno zavrsila fax.. imala odlicne poslove. ali ne zbog lucijanke nego zbog sebe i svojih karakteristika..
ne znam, danas se skolujem u potpuno drugacijem sustavu, koji je puno lezerniji, ali i ozbiljniji i ima vise prednosti nego sav taj stres u lucijanki.. ne znam.. mislim da pretjeruju.. ali to je samo moje skromno misljenje..
Slažem se s tobom,ja sam ju završila prije sedam godina i apsolutno mislim da ima boljiš škola u gradu, prof.koji se obzirnije ponašaju prema učenicima i školu zaobilazim u velikom luku...možda je dijelm tako i zbog toga što je ekipa u razredu bila loša, odnosno nekolegijalna i sve neke grupice,ali definitivno nikad nebi ponovila to iskustvo
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:16   #13
Evo i ovdje topica o Lucijanki.

no need to thank me, idejek
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 18:24   #14
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Evo i ovdje topica o Lucijanki.

no need to thank me, idejek
Svejedno thanks
Angel's devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:22   #15
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Evo i ovdje topica o Lucijanki.

no need to thank me, idejek
Spojeno

Zahvaliti se necu
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 07:42   #16
Meni, eto, sedma godišnjica mature...

Lucijanka se, nažalost, pod Barunom (a, zbog nekih njegovih malverzacija, i nakon njega) malo srozala, ali sasvim je neloša škola.

U principu, matematičari bi koji bi se kasnije željeli jače baviti fizikom, elektrotehnikom i programiranjem bolje prošli u V ili XV; informatika je velika boljka Lucijanke. Sve ostalo... opće obrazovanje koje dobiješ je fantastično.
Profesori su uglavnom jako dobri, iako mislim da ih je pola od onih koji su meni predavali prešlo u privatne škole.

A ocjene... moj je razred bio pun lijenčina, uključujući mene. Lako do trojke, često se dosta pomučiti za peticu... kako i treba biti...

Profesori... Strasser iz hrvatskog je jedna od najboljih stvari koje ti se mogu dogoditi - ali to većina shvati tek kad prestane pišati krv
Frigan-Ciuha iz povijesti je puna vrlo, vrlo poučnih lekcija (zapamtite, dečki, ne valja vam u svemu u životu biti brz!) i čak i ako ne volite povijest, kao što je ni ja nikad nisam volio, naučit ćete hrpe.
Iz matematike, Granić... žena s najboljom metodom ikad da ljudima pokaže da ocjene nisu bitne...
I još najbolja pedagogica u široj okolici... rijetko prijateljski nastrojena, uvijek voljna pomoći...

Sve u svemu, dobra škola s divnim ljudima... barem što se profesora tiče.
Dobra je strana još i to što nije razvikana, pa je stupanj snobovštine prilično nizak... u moje je vrijeme bila i prilično čista od droge (maricu ne računam), za razliku od npr. XVIII, u koju je išla moja sestra... u Lucijanki nisam vidio nikoga na kokainu...

Ah, da: imaju i ormariće
To je, uz blizinu, bila stvar koja me navela da se uopće upišem u Lucijanku umjesto u XV.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 08:19   #17
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Meni, eto, sedma godišnjica mature...

Lucijanka se, nažalost, pod Barunom (a, zbog nekih njegovih malverzacija, i nakon njega) malo srozala, ali sasvim je neloša škola.

U principu, matematičari bi koji bi se kasnije željeli jače baviti fizikom, elektrotehnikom i programiranjem bolje prošli u V ili XV; informatika je velika boljka Lucijanke. Sve ostalo... opće obrazovanje koje dobiješ je fantastično.
Profesori su uglavnom jako dobri, iako mislim da ih je pola od onih koji su meni predavali prešlo u privatne škole.

A ocjene... moj je razred bio pun lijenčina, uključujući mene. Lako do trojke, često se dosta pomučiti za peticu... kako i treba biti...

Profesori... Strasser iz hrvatskog je jedna od najboljih stvari koje ti se mogu dogoditi - ali to većina shvati tek kad prestane pišati krv
Frigan-Ciuha iz povijesti je puna vrlo, vrlo poučnih lekcija (zapamtite, dečki, ne valja vam u svemu u životu biti brz!) i čak i ako ne volite povijest, kao što je ni ja nikad nisam volio, naučit ćete hrpe.
Iz matematike, Granić... žena s najboljom metodom ikad da ljudima pokaže da ocjene nisu bitne...
I još najbolja pedagogica u široj okolici... rijetko prijateljski nastrojena, uvijek voljna pomoći...

Sve u svemu, dobra škola s divnim ljudima... barem što se profesora tiče.
Dobra je strana još i to što nije razvikana, pa je stupanj snobovštine prilično nizak... u moje je vrijeme bila i prilično čista od droge (maricu ne računam), za razliku od npr. XVIII, u koju je išla moja sestra... u Lucijanki nisam vidio nikoga na kokainu...

Ah, da: imaju i ormariće
To je, uz blizinu, bila stvar koja me navela da se uopće upišem u Lucijanku umjesto u XV.
Baš lijep post

Ja ni u jednom trenutku nisam požalila što sam išla u Lucijanku, dapače. I nije mi bilo stresno. Uvijek sam imala dojam da s 3 prolaze najveće ljenčine, da s 4 može svatko ako se bar malo trudi, a za 5 je potrebno biti dobro organiziran i imati kontinuitet u učenju, ali sigurno nije nemoguće i nije pothvat od kojeg se gube živci.

Ja nisam imala profesore koje je imao cp.tar (računam da smo si bili suprotan turnus) pa ću ja spomenuti neke od meni dražih profesora.

Hrastar iz biologije - ugodna i strpljiva, predaje gradivo tako organizirano da ga je stvarno lako savladati.
Mikolaci iz matematike - 'razlomačka crta se najprije piše' Nekima, vjerujem, noćna mora. Meni zakon. Dobro predaje i prisili vas da usvojite radne navike.
Milić iz povijesti i etike - nažalost, prerano otišao u drugu školu. Kažem nažalost, jer sam na njegovim predavanjima naučila puno, što se ne bi moglo reći za profesoricu Pavlović (shvaćate shvaćate' ) koja ga je zamijenila. A uz to se voli našalit i održati tu ležernu atmosferu.

Legende:
Gvozdić (Točkica) iz fizike. Očajan predavač, ali bože, koliko mi je smijeha priuštila
Crkvenčić iz zemljopisa. Ajme, neću opisivat Legenda
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:34   #18
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Baš lijep post

Ja ni u jednom trenutku nisam požalila što sam išla u Lucijanku, dapače. I nije mi bilo stresno. Uvijek sam imala dojam da s 3 prolaze najveće ljenčine, da s 4 može svatko ako se bar malo trudi, a za 5 je potrebno biti dobro organiziran i imati kontinuitet u učenju, ali sigurno nije nemoguće i nije pothvat od kojeg se gube živci.

Ja nisam imala profesore koje je imao cp.tar (računam da smo si bili suprotan turnus) pa ću ja spomenuti neke od meni dražih profesora.

Hrastar iz biologije - ugodna i strpljiva, predaje gradivo tako organizirano da ga je stvarno lako savladati.
Hrastarica je vrlo OK; ja sam je imao samo u četvrtom, inače mi je Batićka predavala (ona je među onima koji su otperjali)... samo kaj je bila malo zbunjena.

Da, vjerojatno smo bili u suprotnim turnusima...
Quote:
Milić iz povijesti i etike - nažalost, prerano otišao u drugu školu. Kažem nažalost, jer sam na njegovim predavanjima naučila puno, što se ne bi moglo reći za profesoricu Pavlović (shvaćate shvaćate' ) koja ga je zamijenila. A uz to se voli našalit i održati tu ležernu atmosferu.
Ah, Milić... imao sam ga na etici prije nego što je došla Teta Siva... genijalan profesor. Al jebiga, ljudi, prošlo svršeno vrijeme...
Quote:
Legende:
Gvozdić (Točkica) iz fizike. Očajan predavač, ali bože, koliko mi je smijeha priuštila
Čuo sam priče o njoj
Meni je Perković a.k.a. Riđi bio razrednik... isto ne baš neki predavač, ali kako taj skraćuje razlomke...
Quote:
Crkvenčić iz zemljopisa. Ajme, neću opisivat Legenda
Ah, ja sam imao Štercku... išli smo jednom s njom i pegicom na Bjelolasicu na sanjkanje...
Zakon je bilo... naročito nakon što su nam zaplijenile ostatak vodke
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 11:41   #19
Teta Siva? Jel mislimo na istu? Prosjeda neugledna žena s najkonzervativnijim stavovima ikad? Ja sam se s njom konstantno svađala. Ok, prepirala

Edit: pogledah popis profesora. Rubilka. Jadna djeca, još je tamo
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:07   #20
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Teta Siva? Jel mislimo na istu? Prosjeda neugledna žena s najkonzervativnijim stavovima ikad? Ja sam se s njom konstantno svađala. Ok, prepirala

Edit: pogledah popis profesora. Rubilka. Jadna djeca, još je tamo
da da, rubilka iliti siva i dalje hara školom ma ta žena je sveopći smijeh. što je najjače, žena je ful inteligentna i nije idiot kakvim ju smatraju, već se samo takvom pravi. ja sam bila te, hm "sreće" da samo ju imala iz 3 predmeta- etike, sociologije i PIG-a ( hvala bogu da je iz filozofije nisam imala ) i eto, sva 3 predmeta imala 5, a znam kurac od ovce, ako ćemo iskreno!
to je jedan od onih profesora na čijem satu apsolutno ništa ne radiš, dok odgovaraš netko ti šapće ili naprosto čitaš iz bilježnice/knjige, tu i tamo nabaciš svoje mišljenje ( a ako si brbljav i komunikativan, možeš komotno manipulirati ispitivanje i naprosto samo iznositi svoja stajališta bez da te ona išta konkretno pita ) i imaš 5 bez problema.

i vidjela sam da je netko spomenuo mikolaci- jednom razredu matematičara je ona ova godine bila razrednica ( ta žena vam je i bolesna u školu dolazila, no obavezno je nosila onu zaštitnu masku što kirurzi nose dok operiraju, kako slučajno ne bi nekoga zarazila koji lom! ), zapravo je trebala otići iz škole još prije 4 godine no odlučila je da neka joj ti jadni matematičari budu "zadnja generacija"....no u drugom polugodištu je završila u bolnici tako da mislim da se više ne vraća......eto, na dan norijade je došla u školu pozdraviti se sa svojim razredom

A Crkvenčića iz zemljopisa da ni ne spominjem.....ako ste žensko, ako ste zgodno žensko, ma ako ste zgodno žensko u minjaku, imate 5 tj. to je ono u što on želi da vi vjerujete, hehe
ma ja sam se s njim obožavala svađati, to mi je bio takav gušt, on se pravio da se ljuti, a zapravo je i njemu bio gušt. on si zabrijava da je neka faca, a zapravo mu možeš spustiti sam tak

joj ni tjedan dana da sam se maknula iz te škole a već me nostalgija čapa dok sve ovo pišem.

e da, i još jedna super stvar kod škole- priredbe----> božićne, za maškare, za dan škole, sve u svemu- IZVANREDNE!!!! njih mi je uvijek bio gušt gledati ( samo sudjelovanje bi bilo prestresno )
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.