Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 18:52   #381
Možeš pokušat sa tim koje imaš da vidiš razliku a uvjeren sam da nećeš ništa bolje od postojeće veze sa tim D-Link880 dobiti.
Koristiti band od 5GHz vjerovatno nemaš potrebu jer tvoji uređaji rade na 2,4GHz a mod "ac" je predviđen samo na 5GHz...dakle ostaje ti mod "n" koji već imaš na WR-1043ND...iako ćeš samo u sklučaju da i laptop, tablet ili smartfon imaju "n" mod imati tu "n" brzinu ili u protivnom i dalje "g" mod fercera .
Nisam nikad vidio štap antenicu "dual band dipol" jer je to u praksi nemoguće napraviti , pa vjerujem da su antenice za 5GHz unutrašnje na pločici.
Ima dual band antena ali u nikojem slučaju "dipol" .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 09:33   #382
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Možeš pokušat sa tim koje imaš da vidiš razliku a uvjeren sam da nećeš ništa bolje od postojeće veze sa tim D-Link880 dobiti.
Koristiti band od 5GHz vjerovatno nemaš potrebu jer tvoji uređaji rade na 2,4GHz a mod "ac" je predviđen samo na 5GHz...dakle ostaje ti mod "n" koji već imaš na WR-1043ND...iako ćeš samo u sklučaju da i laptop, tablet ili smartfon imaju "n" mod imati tu "n" brzinu ili u protivnom i dalje "g" mod fercera .
Nisam nikad vidio štap antenicu "dual band dipol" jer je to u praksi nemoguće napraviti , pa vjerujem da su antenice za 5GHz unutrašnje na pločici.
Ima dual band antena ali u nikojem slučaju "dipol" .
Hvala Duki na odgovoru.
Mislio sam uzet taj ruter ne samo radi dualbanda 2,4 5 GHz-a ok za seranje multimedije između uređaja taj D link je the best . No taj D link podrzava i optiku i stabilan je u radu. pokriva signalom odlično svaki dio kuće bez potrebe za repeterom. A na moj cim spojim vise od 3 uređaja počne zezat ruter tp link. Pa ga svako toliko izgubi prijeme wirelesa na laptopu. Nemam DLna itd. Od Optime nemozes ni port forwardirat niti staviti vise od 1 dyndns-a . Jednom riječju siromaštvo na kvadrat. Ajd nekako mi se čini da su ovi sad modeli TP link 8961 prilično uredu i imaju podršku za IPv6 ali nemozes otvoriti nikako 2 porta od iptv-a ( LAN)-uzas. A i imaju i ti modeli samo podrsku za dyndns. Mozda je best buy ruter/modem TP link 8980, neznam.
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:04   #383
frendica ima neki lijevi komp bez mrežne kartice koja podržava wifi, i ne da se krstiti da mijenja mrežnu.
jel bi pomoglo da joj uzmem neki ovakvi mini-reciever da se može spajati? na što treba pripaziti pri kupnji?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:22   #384
neznam cemu kvazi kineza kad imas u linksu za 60kn od tplinka, imas i ovih malih za 10 kn vise, i jos i garanciju dobijes...
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:38   #385
a eto, ne da si dokazati, želi ovo i zapela je pa samo probam naći nešto prihvatljivo što će funkcionirati.
nije njen komp nego ga samo koristi, pa ne želi ništa petljati po njemu
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:20   #386
pa stavio sam ti link, klikni na links gore i otvorit ce ti stick od tp linka za 55kn. imas i ovaj mali za 65 od tp linka. nemoras uzet u linksu, ako si iz zg bar tih informatickih trgovina ne fali, ali nema se smisla zafrkavat sa kineskim poluproizvodima od 20-25kn(sa upitnim driverima) kad nes puno kvalitetnije dođe 50. just my 2 cents...
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:38   #387
eto, sad joj to mogu pokazati da ne zajebava više hvala!
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 19:57   #388
Router zxdsl 931vii i pojacivaci signala?

Pozdrav,
Zanima me ima li itko navedeni router iz HTa i da li ga je itko spojio sa extenderom, a da uspjesno radi?
Naime, imam dlink dap1320 extender i jednostavno ga je nemoguce upariti sa zxdsl931vii routerom.
Iz HTa mi ne zele prominit router, a ne bacaju mi se uzalud kune za nesto sto ne funkcionira.
*Vixo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 15:57   #389
Kako poboljšati prijem wifi signali u stanu ?

U prostorijama koje su najudeljanije routeru ( Bnetov Thompson, ne znam napamet model ) wifi signal ostane samo na jednoj "crtici", cak se ponekad i skroz izgubi signal. A stan ima 60 m2, nije baš da je router toliko daleko.

Ovisi li jačina signala o aparatu kojeg koristim ( mobitel, laptop ) i njegovim mogućnostima, ili se mogu igrati sa routerom i njegovim postavkama i tu pokušati učiniti neku razliku ?

Hvala.
spilice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 17:38   #390
Postoji li koja jeftinija opcija od repeatera/extendera?
spilice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 00:38   #391
Quote:
spilice kaže: Pogledaj post
Postoji li koja jeftinija opcija od repeatera/extendera?
Postoji, staviš sve na žicu, nema wlana jer ovi njihovi škart routeri ne mogu dostaviti tako daleko, a preblizu je da bi išao na kantenu. Za laptop je najisplativije ako se može provući ethernet kabel. Nema pada brzine, velikog pinga...a mobitel, jbg spajaj se kad možeš ili koristi 3g.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 16:34   #392
Pojačavanje wifi signala

Pozdrav!

Imam sljedeći problem: u prizemlju u kuhinji mi se nalazi ruter. Moj laptop u sobi na katu hvata malo signala i veza mi često puca, ili se nesnošljivo uspori.

Zanima me na koji način mogu dobiti više signala? Čitala sam po forumima i raspitivala se i dobila dva odgovora, od kojih ne znam što bolje funkcionira.

Rečeno mi je da mogu uzeti antenu koju ću ubosti u laptop i time pojačati signal. To bi bilo ovako nešto: http://www.ebay.com/itm/KASENS-G9000...item2a30aaa3e9

Druga opcija je uzeti wifi repetitor koji se navodno postavlja negdje između rutera i laptopa, recimo ovako nešto: http://www.ebay.com/itm/Mini-Wireles...item2353c6554c
On prima signal rutera i šalje ga laptopu. Meni je objašnjeno da recimo prima 70% signala rutera, i 100% od tih 70 šalje mom laptopu. Zanima me kako da ja znam koliko posto on prima? Kako će se to sve odraziti na brzinu interneta? I najbitnije, povezuje li se on bežično ili kablovima s ruterom?

Koja od ove dvije opcije mi daje bolje rezultate? Ili postoji neka treća? Bitno mi je da ne razvlačim kablove po kući. Jači signal mi treba općenito za sve, najviše jer jako puno koristim skype, a zasad mi je video poziv katastrofa.

Hvala
AvisWave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:04   #393
Najbolja opcija bi bila da router ima odvojivu antenu koju bi se onda zamjenilo za jaču. Druga opcija je kabel. Skype preko višestrukog wirelessa je malo vjerovatan. Ostaje još jedna stvar koju trebaš uzeti u obzir: je li moguće premjestiti router na povoljniju poziciju od trenutne, negdje gdje neće signal prolaziti kroz strop i zidove u tolikoj mjeri.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:27   #394
Ruter uopće nema antenu, tako da mi ta solucija otpada. Ne mogu ga nikako premjestiti negdje drugdje, jer je brat kroz zidove poprovlačio kablove kako bi sebi u dvorišnoj zgradi spojio drugi ruter. Ja sam mislila ići na istu opciju, no onda imam u kuhinji i boravku debeli kabal koji smeta za otvaranje i zatvaranje vrata.

Bi li pomoglo da uzmem ovakvu mrežnu karticu i ukopčam ju u laptop? http://www.links.hr/?naziv=mrezna-ka...kl=053.503.081
AvisWave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 20:23   #395
Bolje ovu onda
http://www.nabava.net/bezicni-adapte...-5dbi__3846751

Baš ovaj model sam imam i povremeno koristim, dosta je jak, trebao bi biti dovoljno jak. Ako ne bude znači da se router mora seliti na drugu lokaciju, kako bi se to izvelo, ne znam, ovisi o rasporedu kuće.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 20:39   #396
A što ako idem na opciju s repetitorom? Kako bi to utjecalo na pojačavanje signala i brzinu interneta?
AvisWave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:02   #397
Pojačavanje signala bi se dogodilo, ali bi brzina interneta pala (latencija raste). To je razlog zašto oni nisu dobri za skype i slične stvati, za lutanje web stranicama su ok.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:37   #398
Okej, hvala puno na savjetima
AvisWave is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:57   #399
Pozdrav.

Na nekih sto metara od stana postoji besplatan wifi na kojega bi se ja volio spojiti sa svojim laptopom, smartphoneom, itd. Sa mojeg balkona do te lokacije ne postoje nikakve prepreke, čista je vidljivost.

Gledao sam neke upute na engleskom na netu, ali uopće se ne kužim u sve te "stručne" termine uz pomoć kojih se objašnjava što to meni treba da bi ja taj signal mogo "dofurat" sebi u stan.

Da li mi netko ovdje može pomoć, da mi objasni ko laiku (jer to i jesam) što trebam napraviti, kupiti, kako instalirati, sve step by step?

Hvala puno.
__________________
Carpe diem
eusebiozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 22:44   #400
Kakve upute? zar nemaš signala niti na jednom uređaju?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.