Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2014., 00:07   #501
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
nije valjda da nisi uopce bio kod veterinara??
Bio sam jucer. Likica mi rekla da je moguce moždani udar, epilepsiju nije spominjala. Danas kad se opet pojavilo sam nazvo jednog drugog veterinara on je reko da je vjerovatno epilepsija pa sutra idem opet.
minimarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 00:21   #502
Quote:
minimarko kaže: Pogledaj post
Bio sam jucer. Likica mi rekla da je moguce moždani udar, epilepsiju nije spominjala. Danas kad se opet pojavilo sam nazvo jednog drugog veterinara on je reko da je vjerovatno epilepsija pa sutra idem opet.
Bogomoj, dva dana uzastopce moždani udar. I za mene laika to zvuči kao koještarija. Imaš pravo, idi drugom vetu. Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 00:40   #503
Quote:
minimarko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nazalost imamo slican problem pa me zanima vase misljenje.

Imam boxera koji ima nepune 3 godine. Vec dva dana uzastopno pas mi se zgvrci te padne na stranu te mu se noge nastave grcini par sekundi. Cijelo vrijeme je pri svjesti te se naglo pomokri nakon toga se ispravi u ležeći položaj i to je to. Da li mislite da bi to moglo biti nesto vezano uz epilepsiju ili pak nesto treće. ?
Klasični simptomi epilepsije - nažalost. Idi k drugom veterinaru.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 01:53   #504
Ha u pm sve... tak sam se i mislio, ali ajde od muke neznam niti sam sta cu. Pa reko ode pitat i tu. (da se izjadam ocito)!

Ma sjeban mi je skroz, sad navecer jedva da je iso vanka samnom. Sav preplašen ionako mi se boji i muhe, a tek nakon ovog kakav je. ma


Ma ova u Rijeci glavna vete. je toliko sjebana. Jednom su igrom slucaja ga pregledala 3 doktora i 3 dijagnoze u pola sata. Jedan je reko upala pluće drugi gastritis, a trećeg se niti ne sjećam. Ali da, drugi veterinar sigurno.
minimarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 08:28   #505
Quote:
minimarko kaže: Pogledaj post
Ma ova u Rijeci glavna vete. je toliko sjebana. Jednom su igrom slucaja ga pregledala 3 doktora i 3 dijagnoze u pola sata. Jedan je reko upala pluće drugi gastritis, a trećeg se niti ne sjećam. Ali da, drugi veterinar sigurno.
Nažalost, ne znam za Rijeku, ali pogledaj malo po temi odnosno pitaj - netko će možda znati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:39   #506
Bok ljudi,
nova sam pa vas molim da mi pomognete.
Moj pas ima epilepsične napadaje i pije 2x dnevno fenobarbital.
Nije problem što pije nego što on redovno uz terapiju ima napadaje koji mu se najčešće događaju dok jede ili neposredno iza jela.
Nisam baš sigurna da ima epi ali eto veterinar misli da ima pa je moj mali pasonja dobio terapiju koja mu ne pomaže.
Ima netko negativna iskustva sa fenobarbitalom?
Pas je mlad 1,5 god. Lani je imao dva napadaja, ove godine od 01.07. do danas ima svakih deset dana napadaje.Na terapiji je mjesec dana .
Šuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 17:37   #507
Quote:
Šuba kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,
nova sam pa vas molim da mi pomognete.
Moj pas ima epilepsične napadaje i pije 2x dnevno fenobarbital.
Nije problem što pije nego što on redovno uz terapiju ima napadaje koji mu se najčešće događaju dok jede ili neposredno iza jela.
Nisam baš sigurna da ima epi ali eto veterinar misli da ima pa je moj mali pasonja dobio terapiju koja mu ne pomaže.
Ima netko negativna iskustva sa fenobarbitalom?
Pas je mlad 1,5 god. Lani je imao dva napadaja, ove godine od 01.07. do danas ima svakih deset dana napadaje.Na terapiji je mjesec dana .
A isključili ste sve drugo što može uzrokovati napadaje?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 19:21   #508
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A isključili ste sve drugo što može uzrokovati napadaje?
ništa mu nisu isključili. pogledali krv koja je u redu, stolica u redu i stavili točku na i. Imam sad dogovor kod drugog vet.za pregled čisto da čujem još jedno mišljenje i ako mi je jako jako dobar vet. stavio epi. kao dijagnozu.
Prije mislim da se dobro lupio u glavu nego da ima epi.
Šuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:48   #509
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
A isključili ste sve drugo što može uzrokovati napadaje?
Quote:
Šuba kaže: Pogledaj post
ništa mu nisu isključili. pogledali krv koja je u redu, stolica u redu i stavili točku na i. Imam sad dogovor kod drugog vet.za pregled čisto da čujem još jedno mišljenje i ako mi je jako jako dobar vet. stavio epi. kao dijagnozu.
Prije mislim da se dobro lupio u glavu nego da ima epi.
Ja bih pak voljela čuti, iako je za mojeg Lakyja sada već dobrano prekasno (), a ako se Corduroyu da pisati, što je to "sve drugo što može uzrokovati napadaje".

Nadam se da me nitko neće osuđivati zbog, nazovimo to tako, "akademske radoznalosti", iako je to u biti to, ali bar ću moći sama sebi reći kako je šteta što to nisam onda znala.

A možda još kome posluži ako ostane ovdje zapisano.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:14   #510
Dok se na javi onaj kojeg si zazvala, budem napisala što sam naučila.

Epi napad mogu izazvati razni čimbenici, od kojih je najbanalniji infestacija psa unutarnjim parazitima. Nadalje, stresne situacije. Razni šokovi koje pas doživi a mi ih nismo tako doživjeli. Razne traume, fizičke i psihičke. Od fizičkih : udarci, ozljede, bolna stanja, Od psihičkih : stras, strahovi, panika.....

Epi napadi si jevljaju i uslijed težih oboljenja srca, uslijed tumoroznih bolesti, bolesti bubrega i ostalih nutarnjih organa.

Uslijed i nakon piroplazmoze pas može doživjeti epi napad. Jer epi napad je jedan od simptoma da nešto ne valja. Također, imamo dvije vrste epilepsije : ona koja je uvjetovana nečime ( gore navedeno ) ili epilepsija kojoj se nikad ne nađe uzor - kao; epilepsija poradi sebe same - i takva nijepojašnjena ni kod ljudi pa ni pasa; a ni kod konja. Za ostale životinje ne znam jer se nisam dovoljno informirala.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:43   #511
Na poslu sam više manje cijelo vrijeme pa slabo odgovaram. Neka od pitanja, upućena meni sam vidio i prekasno da bi imalo smisla odgovarati

Za početak, a to kažem za nekakvog vlasnika koji se prvi put susreće s takvom problematikom isključiti neke stvari koje vlasnika mogu asocirati na epilepsiju odnosno napade, a u biti baš i nisu. Sinkopa, recimo, eventualno problemi sa srednjim uhom, imali smo i psa koji je imao problema s kičmom, a po naglom nastanku vlasnici, hop, epilepsija...srečom snimili su mobitelom

Quote:
ja u kutu kaže:
ona koja je uvjetovana nečime ( gore navedeno )
Onda i nije epilepsija, več ta xy bolest kod koje je napad jedan od mogućih simptoma

Uf, opet moram trčat, kasnije opširnije
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:54   #512
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post

Onda i nije epilepsija, več ta xy bolest kod koje je napad jedan od mogućih simptoma

Uf, opet moram trčat, kasnije opširnije
Da,da, totalno točno, nisam se ja dobro i stručno izrazila.

Jer, epilepsija nije bolest već stanje izazvano nekom patologijom ili izazvano boktepitaj čime, nekad neobjašnjivime - opet sam možda prelaički napisala.

Kad se ti vratiš...onda stručnije.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:46   #513
Molim pomoć ako netko zna malo više o epilepsiji pasa.
Ima Shar pea starog 3,5 god uz kojeg sam stalno i rijetko kada da je sam doma,ljubav mu je pružena maksimalno i ne vuče neke traume niti je ikad dobio po guzi a kamoli da je zlostavljan i jako,jako razmažen.
Medjutim prvi napad se dogodio 03.11 u 6.40 h ujutro nakon što je povracao počeo je bježat po stanu dok nije pao,počeo se trest,ukočen,popiskio se,pjena na usta a suprug i ja teška panika pokušavamo mu pomoć a ne znamo kako jer nismo znali šta se dogadja,ja plačem,zovem vet i kažu nemamo mi dežurne vet niti vam tko može doci vec dodji te vi ovdje...u tom trenutku pas dolazi k sebi,cca 1-2 trajao napad i nakon par sekundi se diže,odmah dolazi k nama da se mazi i sav sretan kao da se ništa nije dogodilo...nismo čekali vec smo odmah u auto i vet imamo cca 50 min vožnje iz Kt-Zg i idemo inače u Bubu.Put je prošao ok i panika kad smo došli tamo jer je plašljivko teški...rekla sam da mu naprave sve potrebne pretrage ma sve što treba da vidimo šta je i jesu cijelu krvnu sliku koja je bila dobra osim što je malo jetra bila povišena ali ništa strašno...rekli su mi da se boje da nije epi napad i da može biti samo taj jedan i da se nikad više ne pojavi i da trebamo sve pisat i pokušat snimit ako dodje opet do njega..i tako ja nisam spavala danima,kronično umorna pratim svaki njegov pokret i kako su dani odmicali postala sam opuštenija do 08.12 znači ista scena,povračanje nakon toga trčanje,pad i opet grči se,ukočen,malo pjena na usta,popiški se i nakon 1-2 min prestaje i par sekundi dolazi k sebi.Nisam stigla po mob jer sam pazila da mi se negdje ne lupi i sve se to prebrzo odvija da bih stigla snimit,ponašamo se normalno,ne diramo ga vec smo samo uz njega...i opet zovem i kažem da se ponovila i kažu ništa pas nije za terapiju do god napadi nisu česti ali se odlučujemo za kastraciju jer želim da učinit sve što može spriječit dodatni napad (mada sam znala da sama kastracija je veliki stres za njega)ali parit ga ne želim jer ne želim da danas sutra njegovi štenci naslijede epi niti da se on dodatno uzbuduje.Nakon 10 dana išli smo na kastraciju ali naravno ovaj puta sam tražila da se napravi ekg,rengen,opet cijela krvna slika,ultrazvuk itd da vidim da li uopće može pod inhalacijsku anast a nakon što sve prodje da ga vozimo u Slo na magnetsku i Ct.Uglavnom sve je dobro prošlo i danas 3 dan nakon kastracije povračao je 2 puta na terasi ali napada nije bilo..tnx god:-) medjutim stalno mljacka a nije žedan,probudi se oko 4 h i hoda a ja naravno spavam s jednim okom otvorenim pa ga pustim na terasu i više nema spavanja do jutra i to mi radi često nakon drugog napada???čim svane spava ko top...brine me to što se budi,mljacka i da li tko zna šta bih to moglo biti...hvala
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:58   #514
lolalita mozete li se sjetiti je li pas bio pri sebi za vrijeme napada? i je li imao trzaje ili samo grc?

imam buldoga sa slicnim simptomima ali bez povracanja i pjene. btw mljackaju kad im je muka
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:48   #515
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
lolalita mozete li se sjetiti je li pas bio pri sebi za vrijeme napada? i je li imao trzaje ili samo grc?

imam buldoga sa slicnim simptomima ali bez povracanja i pjene. btw mljackaju kad im je muka

Nije bio priseban i baš je treso i bio u grču...imaš pravo to što je mljackao jer je i 2 puta povračao hranu...;(

A šta su rekli bili za tvog pesu jer si bila kod vet?kako je sada?

Zadnje uređivanje lolalita : 21.12.2014. at 14:09.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:10   #516
ako nije pri svjesti onda je na zalost 99% epilepsija uz lijekove psi budu dobro. moj je pri svijesti, evo prosla je skoro godina od 1. napada, imala je jos 2 (buldogica 6 g), i njena kcer ima isti napad ali samo jedan, sve pretrage sam napravila pa su na RTG nasli da ima problem s kicmom i ustanovili smo da nije epilepsija nego napad panike jer je svo vrijeme prisebna, ukoci se ali ne trese se, nema pjene, traje mozda minutu. posto intenzivno kopam vec godinu dana oko toga jer su svi nalazi osim RTG-a uredni nasla sam na isti problem kod jos jednog buldoga, isto jaka bol od kicme koja ih uhvati pa se oni uspanice.

za epi nisam sigurna da ce ijedan nalaz pokazati uzrok osim mozda magnetne i eventualnog tumora negdje. obavezno ga snimi, tako je najlakse postaviti dijagnozu, znam da ti ne pada mob na pamet u tom trenu ali tako ces mu najbolje pomoci. i jos nesto, kako dise? moj pok. je imao velikih problema zbog nepca i disanja, ne znam jesu shar pei tome skloni ali ako ce na preglede opet (ako ce ga sedirati) mozda da mu i to pogleda.
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:33   #517
Talking

Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
ako nije pri svjesti onda je na zalost 99% epilepsija uz lijekove psi budu dobro. moj je pri svijesti, evo prosla je skoro godina od 1. napada, imala je jos 2 (buldogica 6 g), i njena kcer ima isti napad ali samo jedan, sve pretrage sam napravila pa su na RTG nasli da ima problem s kicmom i ustanovili smo da nije epilepsija nego napad panike jer je svo vrijeme prisebna, ukoci se ali ne trese se, nema pjene, traje mozda minutu. posto intenzivno kopam vec godinu dana oko toga jer su svi nalazi osim RTG-a uredni nasla sam na isti problem kod jos jednog buldoga, isto jaka bol od kicme koja ih uhvati pa se oni uspanice.

za epi nisam sigurna da ce ijedan nalaz pokazati uzrok osim mozda magnetne i eventualnog tumora negdje. obavezno ga snimi, tako je najlakse postaviti dijagnozu, znam da ti ne pada mob na pamet u tom trenu ali tako ces mu najbolje pomoci. i jos nesto, kako dise? moj pok. je imao velikih problema zbog nepca i disanja, ne znam jesu shar pei tome skloni ali ako ce na preglede opet (ako ce ga sedirati) mozda da mu i to pogleda.

Da znam da se epi ne može potvrdit ali ne zelim ga stavljat na terapije koje su dosta agresivne ako nema česte napade i naravno jake i možda mi sada nakon kastracije ipak budu još rijedji jer se nedavno kuja u zgradi tjerala i bio je skroz izvan sebe,nabrijan do bolai da kažu da obično kod tumora pas ima jake i česte napade ali sve jedno ja cu sve napravit da sam mirna...što se tiče disanja svi koji imaju takve njuške pretežno imaju problema s disanjem ali on ponekad rokče ne znam kako drugačije objasnit i da s godinu dana smo mu operirali entropijum na jednom oku.Baš sam jadna otkako mu se to dogodilo,ne ostavljam ga ni minutu samog a sada me najviše panika kad navečer ima ovratnik da ne dira pišu da mu se ne dogodi napad...a reci mi kako se tvoj onda lječi,sreće male.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:52   #518
jel možda možeš dovest u vezu napade s cijepljenjem ili anestezijom?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 15:32   #519
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

To roktanje kod pasa s kratkim njuskama se inace zove "reverse sneezing" pa proguglaj. Kod mog malog je nesto cesce kada je prehladen ili uzbuden ili kad izademo iz toplog stana u setnju, te lagano masiranje grla pomaze brzem prestanku.
Normalna pojava, nista zabrinjavajuce.

Zadnje uređivanje AndrejX : 21.12.2014. at 15:42.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 16:23   #520
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
jel možda možeš dovest u vezu napade s cijepljenjem ili anestezijom?
Iskreno i o tome sam razmišljala jer je taman poslije cijepljenja dobio prvi napad.Svasta vrtim i razmišljam,pokušavam naći razlog i kod njega je bas zanimljivo on je obadva napada imao kad je povraćao u kutu iz kojeg ne moze izaći osim na rikverc i ta rupa je sada zatvorena i poslije toga je povraćao na parketu,krevetu,terasi i vani i nije došlo do napada tako da sam i tu rupu uzela kao okidač jer je vrlo moguće da se prestraši ako zaglavi pa cu sada vidjet.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.