Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 15:26   #361
Za tigar29
I ja mislim da sam dosta potrošio ali smo dugo rihtali peć,vidjet čemo ove godine.Hvala na savjetu za turbulatore imam frenda bravara pa ću se baš pozabaviti s tim da ih probamo ugraditi,javim ako šta uspijemo
dexterm is offline  
Old 12.09.2010., 20:00   #362
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
1500 kn/t, za one koji troše više mislim da je isplativo

kako se kreću cijene kod drugih proizvođača?

druge nisam ni pitao, htio sam ove po svaku cijenu
Viševica je zadržala staru cijenu, 1200 kn/t.
agt is offline  
Old 12.09.2010., 21:05   #363
[QUOTE=skurinjac;28882384]
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
ups,

Za stmat

Poštovani,

ja imam bojler od 300 lit. Gospoda iz tvornice su rekli da će sa spremnikom od 1000 lit u mome slučaju funkcionirati. Napomenuli su da u Sloveniji sa peći biodom 27 i spremnikom vode griju površinu od 600 m2.
Što se tiče cijene peleta u Rijeci (dsk) su skoro 2kn/kg. U Mrkoplju su 1.30/kg do 30.09. Ako netko ima informaciju gdje još u Rijeci se prodaju peleti i koja je cijena.
poštovani

onda bi kod tebe bilo da ćeš imati akumulacijski spremnik grijanja 1000l i spremnik tople vode od 300l. to ima logike

onda bi tvoja kotlovnica otprilike morala ovako izgledati

http://img412.imageshack.us/f/shemacentralnape.jpg/
stmat is offline  
Old 12.09.2010., 21:12   #364
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Viševica je zadržala staru cijenu, 1200 kn/t.
ja sam se prošle zime grijao na pelete od drvenjače, neko kratko vrijeme na pelete iz spačve, u odnosu na pelete od pašalića nisam njima nikako zadovoljan.

ovo mi je treća zima i mislim poslije ove zime da ću znati sve što trebam znati o peletima, barem se nadam
stmat is offline  
Old 13.09.2010., 08:54   #365
Da li će nakon 30.09. biti skuplji peleti iz Mrkoplja ili ?

Nego, mene više brine taj prijevoz jer je to jos jedna velika stavka u cijeni peleta, a cudi me da nitko to ovdje ne spominje. Meni su iz Viševice rekli da je prijevoz do ZG 2000 kn ! Koje onda pelete uopće kupiti što se kvalitete tiče, a da je neka dobra cijena i vi koji vec imate iskustva sa peletima, kako stoje stvari sa prijevozom.

Još nešto.....da li možda netko znade nekakve glavne razlike tj. prednosti ove spominjane Baxi peći u odnosu na Biodom 27 i Pelling ?

Zadnje uređivanje dxer : 13.09.2010. at 10:01.
dxer is offline  
Old 13.09.2010., 09:59   #366
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Da li će nakon 30.09. biti skuplji peleti iz Mrkoplja ili ?

Nego, mene više brine taj prijevoz jer je to jos jedna velika stavka u cijeni peleta, a cudi me da nitko to ovdje ne spominje. Meni su iz Viševice rekli da je prijevoz do ZG 2000 kn ! Koje onda pelete uopće kupiti što se kvalitete tiče, a da je neka dobra cijena i vi koji vec imate iskustva sa peletima, kako stoje stvari sa prijevozom.
U pravilu pelete iz Mrkoplja uvjek poskupe na početku sezone.
Mislim da možeš naći puno jeftiniji prijevoz od Karlovca do Zagreba. U Karlovcu je Viševica po 1200 kn/t.
agt is offline  
Old 13.09.2010., 10:40   #367
Iz Spačve kažu da pelete više ne proizvode. Zanimljivo, umjesto da proizvođača ima sve više, oni prekidaju proizvodnju.
dxer is offline  
Old 13.09.2010., 12:37   #368
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Iz Spačve kažu da pelete više ne proizvode. Zanimljivo, umjesto da proizvođača ima sve više, oni prekidaju proizvodnju.
ah, spačva

imaju najveći pogon u hrvatskoj, predimenzionirali su ga, radili samo sa 10% kapacitete što ne može pokriti troškove pogona. onda im nije kvalitetan (samo hrast), onda nemaju dovoljno sirovine (otpadaka), onda su mislili sadit čini mi se kanadsku topolu da pojačaju ogrjevnu snagu. Na kraju mi se sve čini kao pranje novaca ili tako nešto.

ako si u zagrebu (i ja sam) mislim da je najbolje da kupiš kod pašalića ni prijevoz nije skup,
samo zavisi koliko tona kupuješ.
stmat is offline  
Old 13.09.2010., 20:18   #369
Spačva je imala prilično loš krajnji proizvod. Ja sam pred kraj sezone uzeo 1t od lokalnog prodavca i bio sam iznenađen što je dosta kesa oštećeno, one koje nisu, imale su kondenzovanu vlagu na pakovanju sa unutrašnje strane, ogromna količina prašine u svakoj kesi. Količina pepela je bila veća nego od peleta koji proizvod BioPoint (Boljevci, Srbija), ali je zato Spačva bila 20% povoljnija.
Loš proizvod, ali u srazmeri sa cenom.

Što se toplotne snage tiče, ona se ne može podići drugom vrstom drveta, jer bez obzira koje se drvo koristi, kada se svede na isti procenat vlažnosti i obavi se odgovarajuća priprema piljevine, razlika u energetskoj vrednosti je u rangu greške merenja.
Mordred is offline  
Old 13.09.2010., 20:24   #370
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Da li će nakon 30.09. biti skuplji peleti iz Mrkoplja ili ?

Nego, mene više brine taj prijevoz jer je to jos jedna velika stavka u cijeni peleta, a cudi me da nitko to ovdje ne spominje. Meni su iz Viševice rekli da je prijevoz do ZG 2000 kn ! Koje onda pelete uopće kupiti što se kvalitete tiče, a da je neka dobra cijena i vi koji vec imate iskustva sa peletima, kako stoje stvari sa prijevozom.

Još nešto.....da li možda netko znade nekakve glavne razlike tj. prednosti ove spominjane Baxi peći u odnosu na Biodom 27 i Pelling ?
Ako netko treba pelete od Viševice,imam viška 10-tak tona,cijena je 1400kn/t sa dostavom...
F@@hrenheit is offline  
Old 14.09.2010., 02:41   #371
[QUOTE=skurinjac;28882384]
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
ups,

Za stmat

Poštovani,

ja imam bojler od 300 lit. Gospoda iz tvornice su rekli da će sa spremnikom od 1000 lit u mome slučaju funkcionirati. Napomenuli su da u Sloveniji sa peći biodom 27 i spremnikom vode griju površinu od 600 m2.
Što se tiče cijene peleta u Rijeci (dsk) su skoro 2kn/kg. U Mrkoplju su 1.30/kg do 30.09. Ako netko ima informaciju gdje još u Rijeci se prodaju peleti i koja je cijena.
600 m2???
Čudo, čudo... Morti biti da slovenski kW nisu isti kao ovi drugi...
gavi is offline  
Old 14.09.2010., 08:54   #372
Obzirom da ovdje ne mogu nikoga pronaći sa iskustvom sa Baxi peći, jučer poslao upit za tu peć na greensystemsuk.com. Lik koji se javio kaže da više to ne instalira . Da ga citiram:
"It's crap.
Bad control system.
Bad safety device design
Bad design of heat exchanger"

E, sad pitanje je kako bi on taj Baxi usporedio sa Biodomom i Pellingom, ali kako sigurno nikad nije cuo za njih, ne mozemo dobiti tu usporedbu.
dxer is offline  
Old 15.09.2010., 09:32   #373
Da li netko mozda zna kakva je servisna mreza za Biodom 27 i Pelling u Zagrebu ?
dxer is offline  
Old 17.09.2010., 12:45   #374
Dajte vi koji ste kupili Biodom ili Pelling, pa sigurno znate podatak kolko ima ovlastenih servisa za te peci u Zagrebu ili okolici.

Jos bih pitao nesto.....kakav spremnik (200 L), kojeg proizvođača preporucate za toplu vodu i koje su cijene. Zanima me opcija sa elektrogrijacem i bez. Bio bi spojen na kotao na pelete.
Na sto treba obratiti pozornost ?
dxer is offline  
Old 18.09.2010., 09:02   #375
Za ovlašćene servise je najbolje da pitaš proizvođača. Pošalji im mail preko thermoflux.ba. Ako ne odgovore u toku dana, sutra sigurno.
Mordred is offline  
Old 18.09.2010., 09:22   #376
Trenutno me vise zanima za Biodom. Poslao upit pa se javila neka zaposlenica valjda i kaze da to šef mora odgovoriti. Nekako mi sve to sumnjivo izgleda pomalo. Zasto je tako tesko doci do informacije o tome koji su ovlasteni servisi kod nas u HR tj. u Zagrebu.
dxer is offline  
Old 18.09.2010., 20:07   #377
Sobni i cijevni termostat

Pozdrav svima,
Molio bih one koji znaju da mi odgovore na slijedeće pitanje.
Imam kotao Viadrus U22 koji namjeravam dograditi setom za pelete,
ali ove godine nisam mogao nego ću druge. Trenutno ga ložim na drva,
pa me zanima kako ukombinirati sobni i cijevni termostat u ovu postavku na
drva, jer sad kao i na proljeće u kući je vruće budući da je sada na polaznom
vodu samo cijevni termostat koji uključuje pumpu na 65stupnjeva. Peć je postavljena na istu temperaturu kako ne bi dolazilo do kondenzacije. Sad mi praktično pumpa dere cijelo vrijeme budući da ne može rashladiti vodu u sustavu a temperature još nisu dovoljno niske. Isto čini mi se da iz istog razloga bacam drva u dimnjak, pa molim odgovor kako spojiti sobni i cijevni termostat, da mi sobni služi za kontrolu temperature u prostorijama, a cijevni kao zaštita peći, a da oba uključuju pumpu za cirkulaciju?
Hvala
viadrus is offline  
Old 19.09.2010., 09:27   #378
Quote:
viadrus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Molio bih one koji znaju da mi odgovore na slijedeće pitanje.
Imam kotao Viadrus U22 koji namjeravam dograditi setom za pelete,
ali ove godine nisam mogao nego ću druge. Trenutno ga ložim na drva,
pa me zanima kako ukombinirati sobni i cijevni termostat u ovu postavku na
drva, jer sad kao i na proljeće u kući je vruće budući da je sada na polaznom
vodu samo cijevni termostat koji uključuje pumpu na 65stupnjeva. Peć je postavljena na istu temperaturu kako ne bi dolazilo do kondenzacije. Sad mi praktično pumpa dere cijelo vrijeme budući da ne može rashladiti vodu u sustavu a temperature još nisu dovoljno niske. Isto čini mi se da iz istog razloga bacam drva u dimnjak, pa molim odgovor kako spojiti sobni i cijevni termostat, da mi sobni služi za kontrolu temperature u prostorijama, a cijevni kao zaštita peći, a da oba uključuju pumpu za cirkulaciju?
Hvala
Cijevni i sobni termostat se mogu spojiti u seriju i nema veze sto je cijevni podesen na 65 ako mu sobni ne da signal on nece ukljuciti pumpu.Moj savjet da ti to majstor uveze.Ali tako neces moci podesiti temp u svim prostorijama nego samo u jednoj gdje se nalazi sobni.Moj savjet je termoventili bez sobnoga termostata i to je najjeftinije i najbolje rjesenje.Za cijenu kvalitetnog sobnoga mozes skoro sve termoventile staviti.
 
Old 19.09.2010., 22:03   #379
Treba imati na umu da viadrus ima viška temperature i da će ugradnjom predloženog imati novi problem, jer će najvjerojatnije doći do otvaranja sigurnosnog ventila na kotlu.
agt is offline  
Old 19.09.2010., 23:34   #380
Pozdrav, društvo....

Vidim da Vas ima ovdje s dosta iskustva, pa imam jedno čito tehnočko pitanje za sve vas. Naime živim u RI i zbog X-Y razloga moram promijeniti sistem grijanja... Prvo i osnovno što mi baš nije jasno je sljedeće...

pa gdje pobogu premite 4-8 tona peleta za sezonu grijanja?!?

Ako sam dobro skužio peleti moraju biti suhi prije upotrebe, što znači da se ne mogu držati vani? ili griješim? i ako može mala pomoć koliko uopće tolika količina peleta zauzima prostora? gabartino? nemam predođbu...

Hvala, puno na svim odgovorima...
blue_one is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.