Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2004., 18:29   #21
Quote:
Aurora Aurea kaže:
[color=darkblue]

Babilon Veliki kao svoje pseudomistično jezgro imaće pre svega New Age pokret, raskošnu bahajsku religiju, i moderne američke esene koji imitiraju nekadašnje Božije posvećenike (svete Životom), nazoreje. Babilonski New Age pokret predvodiće Lažni Prorok, prvosveštenik londonski Majtreja
Tko je taj 'londonski Majtreja'?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 18:32   #22
Babilon je danas isto ono što je bio i prije par tisuća godina. U ovom kontekstu nema veze s religijom. Babilon je mjesto susreta naroda, na stotine jezika i običaja. Melting pot. Plus još Otkrivenje spominje da se tu mucho trguje. Plus se spominje da je Zvijer vezana uz Babilon vojno moćna i da se cijeli svijet zanio za njom. Mislim da Amerika fits like a glove.
 
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 11:31   #23
Quote:
desna ruka kaže:
Babilon je danas isto ono što je bio i prije par tisuća godina. U ovom kontekstu nema veze s religijom. Babilon je mjesto susreta naroda, na stotine jezika i običaja. Melting pot. Plus još Otkrivenje spominje da se tu mucho trguje. Plus se spominje da je Zvijer vezana uz Babilon vojno moćna i da se cijeli svijet zanio za njom. Mislim da Amerika fits like a glove.
Drevni grad Babilon koji se danas nalazi u Iraqu je simbol za sav duhovni otpad onih koji ne vjeruju u spasenje preko Krista.Bal-el znači 'vrata Božja'.Neznabožci su vjerovali da oni imaju put spasenja i otuda nazov Babilon.Međutim, samo je jedan put kojim se može spasiti a to je onaj koji je pripremio sam Bog preko svog Sina.Amerika je svakako dio tog svijeta koji ne želi da prihvati pravi put, mislim na sve religije njezinih stanovnika.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 13:13   #24
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez na salteru u banci kroz koji klonovi uplacuju svoj iznos na ziro racun.
Morpheus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 13:26   #25
Quote:
Morpheus kaže:
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez...
Samo je jedno sigurno....a to je da se radi o prorezu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 13:33   #26
phoenix2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 14:00   #27
Neke biblijske knjige imaju dva značenja. Doslovno, koje je hrpa besmislica, i simbolično koje krije u sebi mnoge nebeske tajne.
Koga zanima o tome preporučujem knjige Emanuela Swedenborga.

"Babilon" ili "Velika bludnica" je katolička Crkva.
"Izađite iz nje moj narode da ne postanete sudionici njenog bludničenja".


Ima i drugih bludnica, nije "Velika bludnica" jedina.
Nijedna Crkva nije Kristova Crkva.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 14:22   #28
Smile

Quote:
J-C kaže:
Drevni grad Babilon koji se danas nalazi u Iraqu je simbol za sav duhovni otpad onih koji ne vjeruju u spasenje preko Krista.Bal-el znači 'vrata Božja'.Neznabožci su vjerovali da oni imaju put spasenja i otuda nazov Babilon.Međutim, samo je jedan put kojim se može spasiti a to je onaj koji je pripremio sam Bog preko svog Sina.Amerika je svakako dio tog svijeta koji ne želi da prihvati pravi put, mislim na sve religije njezinih stanovnika.



Postoje prava i lažna vrata Božja.
magma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 14:47   #29
Quote:
desna ruka kaže:
New York... Amerika...

Stvarni Babilon...
magma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 17:11   #30
Quote:
magma kaže:
Postoje prava i lažna vrata Božja.
Naravno, Babilon predstavlja lažna vrata.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 18:31   #31
DOOBARRR !!!11

lažna... ili stražnja vrata...??!!!111

kojih se viš ebojiš?

Morpheus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:09   #32
Quote:
Hiarcs kaže:
Koga zanima o tome preporučujem knjige Emanuela Swedenborga.

"Babilon" ili "Velika bludnica" je katolička Crkva.
"Izađite iz nje moj narode da ne postanete sudionici njenog bludničenja".
Misliš, Rimokatolička?


Quote:
Ima i drugih bludnica, nije "Velika bludnica" jedina.
Nijedna Crkva nije Kristova Crkva.
Kristova crkva je postojala i postojat će i nijedna vrata paklena je neće nadvladati.Kristova crkva su svi oni iskreni ljudi koji poštuju Božje zapovjedi i imaju vjeru Isusovu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 11:11   #33
Quote:
Morpheus kaže:
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez na salteru u banci kroz koji klonovi uplacuju svoj iznos na ziro racun.
A što je sa onim šeširima u koje kupe lovu face po raznim crkvama, je li i to Babilon?
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 14:21   #34
Da, rimokatolička Crkva je Babilon.

A Kristova crkva su svi dobri ljudi. Ne moraju imati vjeru Isusovu, niti moraju znati za ikakve Božije zapovijedi.

Dobrih ljudi ima i među ateistima i među katolicima i Jehovinim svjedocima i muslimanima. I loših također ima u svim grupama.
Zato kriterij po kojemu je neko Kristov, nije njegova vjera i pripadnost nekoj religijskoj grupi.

"Od dvoje što žive u istoj kući i spavaju na istom krevetu jedan će biti spašen a drugi neće".
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 18:59   #35


Vavilon veliki je carstvo krivih religija a Amerika je "lazni prorok"(Otkrivenje 16:13)

Svako dobro!
__________________
Dragutin
Dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 19:05   #36
Quote:
Hiarcs kaže:
Da, rimokatolička Crkva je Babilon.

A Kristova crkva su svi dobri ljudi. Ne moraju imati vjeru Isusovu, niti moraju znati za ikakve Božije zapovijedi.

Dobrih ljudi ima i među ateistima i među katolicima i Jehovinim svjedocima i muslimanima. I loših također ima u svim grupama.
Zato kriterij po kojemu je neko Kristov, nije njegova vjera i pripadnost nekoj religijskoj grupi.

"Od dvoje što žive u istoj kući i spavaju na istom krevetu jedan će biti spašen a drugi neće".
Sad je pitanje što ti podrazumijevaš pod tim 'dobri'.Tvoja mjerila i Božja se vjerovatno razlikuju, zato tako i pišeš.Nitko od nas nije 'dobar' kako je to Isus jednom rekao.Svi ljudi su padom u grijeh postali po prirodi zli, a 'dobri' ne mogu postati svojom silom i mudrošću, dobrim ih može samo učiniti velika Božja milost, a ona se daje samo onima koji prihvate Božje uvjete i vjeruju u nju.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 11:37   #37
J-C, dobri su svi oni koji imaju ljubavi za druge ljude.

Isus je prihvatio onu Samarićanku nevjernicu, a odbacio je farizeje i pismoznance, velike vjernike. Što misliš zašto?

Nije gledao na to tko od njih koliko vjeruje i koliko slijedi zapovijedi. Jer postoji nešto što je puno vrijednije od toga. Nešto što je Samarićanka imala a farizeji nisu imali.

I sad primijeni tu priču na današnje vrijeme, pa vidi na koga podsjećaju današnji kršćani.
Jesu li to ponizni i jednostavni "samarićani" koji će ti spremno i s ljubavlju donijeti vode, ili su to bahati farizeji koji samo gledaju kako će te iscijediti.
Neka mi radimo i punimo im kasicu, a oni će nas blagoslivljati i pričati nam lijepe pričice. O ljubavi Božijoj, i milosti, i bla, bla..

I kao fol ekumenizam i tolerancija, a prvi su koji se bune i protestiraju kad se pojavi neka konkurentska vjera.

Kršćani trebaju širiti evanđelje. Ali to se ne radi tako što se priča o tome, nego se to radi tako što se to živi.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 18:50   #38
Quote:
Hiarcs kaže:
J-C, dobri su svi oni koji imaju ljubavi za druge ljude.

Isus je prihvatio onu Samarićanku nevjernicu, a odbacio je farizeje i pismoznance, velike vjernike. Što misliš zašto?

Nije gledao na to tko od njih koliko vjeruje i koliko slijedi zapovijedi. Jer postoji nešto što je puno vrijednije od toga. Nešto što je Samarićanka imala a farizeji nisu imali.

I sad primijeni tu priču na današnje vrijeme, pa vidi na koga podsjećaju današnji kršćani.
Jesu li to ponizni i jednostavni "samarićani" koji će ti spremno i s ljubavlju donijeti vode, ili su to bahati farizeji koji samo gledaju kako će te iscijediti.
Neka mi radimo i punimo im kasicu, a oni će nas blagoslivljati i pričati nam lijepe pričice. O ljubavi Božijoj, i milosti, i bla, bla..

I kao fol ekumenizam i tolerancija, a prvi su koji se bune i protestiraju kad se pojavi neka konkurentska vjera.

Kršćani trebaju širiti evanđelje. Ali to se ne radi tako što se priča o tome, nego se to radi tako što se to živi.
Zato što je Samarićanka povjerovala u Isusa, i samo je Njoj Isus direktno rekao da je On Mesija.

Ja se slažem s tobom da su većina današnjih tzv. kršćana licemjeri i farizeji, zbog toga je nisam nigdje član niti jedne od njihovih crkava.Trudim se da poštujem Božju volju i širim Evanđelja.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:01   #39
Quote:
J-C kaže:
Trudim se da poštujem Božju volju i širim Evanđelja.
To je dobro.

Na nama je da se trudimo biti što bolji. Sve zavisi o tome koliko smo iskreni i odlučni u tome.

Mi jedan korak prema Bogu, i On će prema nama deset koraka.
To sam se uvjerio. Ako djelujem nesebično stvari se uvijek nekako poslože kako treba i na kraju ispadne dobro. A ako nešto muljam onda na kraju ne ispadne dobro.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 14:29   #40
Quote:
Hiarcs kaže:
To je dobro.

Na nama je da se trudimo biti što bolji. Sve zavisi o tome koliko smo iskreni i odlučni u tome.

Mi jedan korak prema Bogu, i On će prema nama deset koraka.
To sam se uvjerio. Ako djelujem nesebično stvari se uvijek nekako poslože kako treba i na kraju ispadne dobro. A ako nešto muljam onda na kraju ne ispadne dobro.
Baš tako.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.