Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 15:21   #21
Moja je pesica prije par dana operirana, piometra. Simptomi su bili pijenje nevjerojatno puno vode i malo je slabije jela. Otišli na RTG i odmah mi postavili dijagnozu i nakon sat vremena je već bila na operaciji, zatvoreni tip piometre.

Da sam znala za tu bolest davno bi već svoju pesicu dala sterlizirat. Ovako nakon svakog tjeranja postoji opasnost od piometre. Strašno.

Nadam se da ju tvoja nema, jel ako ima, treba ju što hitnije operirati. Koliko sam imala prilike čuti, bar kod zatvorenog tipa je to i jedini način.
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:41   #22
Quote:
petraa07 kaže: Pogledaj post
evo uspjela sam ju nagovoriti da malo pojede.... tijesta i safta, ali meso nije htjela .... čudnovata ta moja pesica... tak da mi je malo lakše...

inače ja sam joj kupila one konzerve od Royal Canina poslije operacije, one su navodno super, al joj se očito više ne sviđaju.

Probat ću kupit i te paste ako neće ništa htjeti.

Hvala svima

Ako netko ima još isskustva, pišite...
I moja djevojčica (maca) je operirana u utorak. Recovery od Royal Canina ne želi jesti (jako je izbirljiva) pa joj sad dajem sve što voli, bitno mi je da jede neš.
Maca mi je isto malo ok, pa je malo potištena, pa se skriva, pa dolazi k meni i tako stalno u krug.

Mislim da 3 dana nakon operacije ne možemo očekivati da su nam ljubimice odmah dobro, vjerujem da treba ipak proći bar 10ak dana da budu opet one stare.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:47   #23
hvala bogu,nema...radimo pretrage, sve jo dobro,osim bilirubina u krvi koji je povisen.u pon opet vadimo krv za provjeru jetre....ne znam sta je to bilo.sada je ok, ponasa se sasvim normalno,dahce,ali su sparine uzasne pa vise neznam od cega je...najesen cemo sterilizirati radi prevencije.to mi se cini pametno.
dina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:49   #24
Imaš pravo, naravno da ne mogu biti one stare tako kratko nakon operacije...

Evo sad je malo pojela, ali ju moram nagovarat... doslovce sam joj ponudila sve iz frižidera, više ne znam kaj da joj ponudim a ona si je izabrala kaj joj najviše odgovara, a na većinu stvari samo okrene glavu

Ajd bar je nešto pojela, valjda će sutra biti bolje....

Javljaj kako je mica, jel i ona isto operirala piometru?
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:56   #25
Zato ti i kažem za Calopet. To je energetska bomba, vitaminska, hranjiva, astronautska pasta, zamjena za hranu. A otvara apetit. Namjenjena je baš slabim životinjama koje ne mogu ili ne žele jesti, te za životinje za poslje operacije.
Ne reklamiram, ali imala sam štence koji nisu mogli jesti danima i da nije bilo Calopeta, neznam dali bi ih uspjela izvući.
Davala sam ga i svojoj kuji nakon kastracije, isto nije htjela jadnica jesti. Nemože naškoditi, osim ako se pretjeruje. Tada može izazvati proljev.

Imunoboost je isto odličan, međutim njega koristim za jačanje imuniteta, kod bolesnih životnja ili malenih koji su bez mame, a moraju sisati. Isto životinja "živne" nakon davanja, bebači su mi uvijek bolje sišu nakon toga.

Jedno i drugo u kombinaciji nisam davala.

RC Recovery su konzerve baš za poslje operacije, za oporavak. Bilo bi super kad bi ti ih htjela jesti.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:37   #26
Jela je jučer i prekjučer RC Recovery, ali danas ju nije htjela jesti.

Sutra ću ja kupiti Calopet ako neće htjet jesti.

puno ti hvala
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:40   #27
Ja da sam znala za ovu bolešćuru ja bi svoju već davno dala kastrirati.

Super da nema piometru.
Držite se i držim fige da sve bude dobro.
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:56   #28
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post

Imunoboost je isto odličan, međutim njega koristim za jačanje imuniteta, kod bolesnih životnja ili malenih koji su bez mame, a moraju sisati. Isto životinja "živne" nakon davanja, bebači su mi uvijek bolje sišu nakon toga.

Jedno i drugo u kombinaciji nisam davala.

RC Recovery su konzerve baš za poslje operacije, za oporavak. Bilo bi super kad bi ti ih htjela jesti.
Mi smo davali i Calopet i Imunoboost i štencima i kuji poslije carskog reza i kuji poslije operacije . Calopet je hranjiv, Imunoboost diže imunitet kako si i rekla i obje paste se koriste i kod oporavka poslije operacija, bolesti i svakako za štence osobito one koji se hrane umjetno . Mi smo davali i onima umjetno hranjenim i onima normalno ako je koje slabije i sl. te poslije cijepljenja štencima također jer inače budu malaksali cijeli dan nakon cijepiva, a ovako živnu u roku odmah, poslije proljeva, ma za sve radi čega psu padne imunitet, slabije jede obje paste su super i nema nikakvih problema davati obje prema uputstvu, normalno.

Bilo bi odlično da jede prilagođenu hranu, ali ako neće nek jede što god voli i hoće samo da živne . Mi smo svoju kujicu koja je imala piometru ( liječili smo je) hranili čistom svježom junetinom propirjanom na vodi tek da pusti sok i jeidno to je jela i jedino to htjela ( uz paste, vitamine itd.) mjesecima sve dok se nije oporavila. Kilogram dnevno je marinjala pa ti gledaj no nije smršavila ni gram tijekom bolesti niti se ponašala bolesno, očito joj je pasalo meseko više od ičeg
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:26   #29
Znači mogu u kombinaciji? Vidiš, mene uvijek strah da ne izazovem proljev (iam obično posla sa malenima starima tek koji dan), jer proljv kod tako malih zna biti koban. Dobro da to znam, ubuduće budem davala oboje, jer zbilja ima pomoći od toga. Dosada sam onako "što bi bilo bolje u određenom trenutku".
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:02   #30
Pesici padaju leukociti, s preko 50 000 pali na 30 000.

Nisam uzela Calopet pastu jel joj je veterinar ujutro dao recovery pastu od royal canina koju je pojela bez problema.

Kupila sam joj te 'paštete' i od Hillsa a/d (isto kao i od royal canina). Danas mi je pojela 2 od RC i jednu od Hillsa.

Veliki pozdrav svima
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:15   #31
Eto super! Neka klopa, jake su i od Hillsa i od RC-a konzerve, bude joj bilo bolje od toga. Malo je trebala doći sebi, ipak je to operacija i narkoza i šok... Moja je prošla rutinsku kastraciju, pa je opet 3 dana samo ležala.

Bude bilo sve ok, puno je ljubi.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:55   #32
Hvala, idemo ka boljem a to je najvažnije.

Htjela sam još pitati ako netko ima iskustva, jučer su joj prebacili braunilu s jedne nogice na drugu i ujutro joj je ta nogica gdje je sad braunila bila natečena.

Vet. je rekao da je to vjerojatno jel joj je bilo previše stegnuto, pa joj je malo otpustio, međutim ja primijećujem da je njoj nogica još dosta nateknuta, mislim da nije ništa splasnulo od jutra. Siročica moja, sad još ima i debelu šapicu.

Ako je netko imao slično iskustvo, podijelite ga sa mnom.... hvala svima
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 13:11   #33
cujte, cim pas jede sve ce bit u redu. to su nase bake jos govorile.glavno da jede!!!p.s. znam da nije zdravo,ali u takvim situacijama probajte sa hrenovkama ili salamom.
dina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 15:47   #34
Quote:
petraa07 kaže: Pogledaj post
Htjela sam još pitati ako netko ima iskustva, jučer su joj prebacili braunilu s jedne nogice na drugu i ujutro joj je ta nogica gdje je sad braunila bila natečena.

Vet. je rekao da je to vjerojatno jel joj je bilo previše stegnuto, pa joj je malo otpustio, međutim ja primijećujem da je njoj nogica još dosta nateknuta, mislim da nije ništa splasnulo od jutra. Siročica moja, sad još ima i debelu šapicu.

Ako je netko imao slično iskustvo, podijelite ga sa mnom.... hvala svima
Ako je otečena cijela šapa ispod braunile onda je vjerojatno bilo previše stegnuto, a ako je otečeno oko braunile možda se napravio neki mali hematom, ali ni jedno ni drugo nije opasno i smirit će se uskoro, bez brige...
crnamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 16:49   #35
Je, evo hvala Bogu smirilo se. Šapa je manje otečena. Očito je bilo previše stegnuto. Danas jede normalno i živahna je.

Mi smo još n antibioticima, vjerojatno do srijede, a onda i šavove skidamo.

Da li ste svoje ljubimce ostavljali same doma prije skidanja šavova?
Ne znam više kako da iskombiniram s poslom, pa bi od utorka trebala ići raditi. Pasica je operirana u ovaj utorak, znači sutra će biti šesti dan (ako ne računam onaj kad je bila operacija).

I da li ako ju samu ostavim, da joj stavim onak okovratnik? Jel si može nešto napraviti sa šavovima?

Hvala svima
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 11:08   #36
Petra, mica je isto operirala piometru, jajnici i maternica su joj bili puni gnoja .
Stavi joj okovratnik i na miru si, mi ga skidamo u subotu, kad moramo i na kontrolu i vađenje krvi.

Može li se Calopet pasta davati i micama? Od Recoverya bježi ko vrag od tamjana, pa da i to probam ...
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:24   #37
Psi nisu toliko skloni kidanju konaca kao mice ( one koliko znam iz iskustva jesu sklone).
Naši psi/kuje nakon operacija nikad nisu kidali konce ni ništa slično osim lizanja i to onda već pred vađenje, valjda svrbi kao i nas kad prolazi rana, ali to ne smeta no ako navaljuje lizati ranu možeš joj našpricati Engemycin sprejom ( zelene boje) koji služi za dezinfekciju rana i nije baš fin za lizanje sam po sebi.
Sad da'l ju ostaviti samu ili ne, ja nisam jer ne radim naposljetku , ali ne znam baš, radije ne bi iskrneo jer nama se desilo da ikako smo dežurali 24 h kraj kujice nakon carskog da su joj popucali šašvo nakon carskog, a rez je u principu isti, a mirovala je maximalno, i nuždu je obavljala na pelenu, nije dirala šavove pa svejedno. Ne znam, pitaj veterinara na kontroli kakvo je stanje sa zarastanjem rane pa odluči po tome. Za ovrtanik nešto nism jer bi se kujica samo dodatno uznemirila radi njega i možda bi više odmogao nego pomogao jer treba biti mirna dok ne zarate rana

Quote:
Prolaznica
Može li se Calopet pasta davati i micama? Od Recoverya bježi ko vrag od tamjana, pa da i to probam ...
Da, možeš joj davati Calopet.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 17:39   #38
Leukociti su nam na 16 000 ...za 2 dana sa 37 000 pali na 16 000, a normalno je do 17000.

Još danas jedna tura antibiotika na venu, a od sutra smo na tabletama. Eritrociti su nam mrvicu sniženi, ali kaže vetica da će to bit ok, da joj treba još malo da se oporavi.

Našla sam prijatelja koji će mi ju sutra i prekosutra pričuvati (dok ne skinemo šavove).

Hvala svima na podršci

Velika pusa od nas dvije
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 17:53   #39
Quote:
petraa07 kaže: Pogledaj post
Leukociti su nam na 16 000 ...za 2 dana sa 37 000 pali na 16 000, a normalno je do 17000.

Još danas jedna tura antibiotika na venu, a od sutra smo na tabletama. Eritrociti su nam mrvicu sniženi, ali kaže vetica da će to bit ok, da joj treba još malo da se oporavi.

Našla sam prijatelja koji će mi ju sutra i prekosutra pričuvati (dok ne skinemo šavove).

Hvala svima na podršci

Velika pusa od nas dvije
Ajde super, glavno da je ona dobro i da ste se snašli, ma bit će ona ko nova za par dana
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 12:14   #40
Vidim da ste tu naveli tipicne simptome piometre. Moja kujica nije imala nista od navedenog, cak ni temperaturu. Primjetila sam kad se nakon tjeranja nastavio iscjedak. Bili kod veta i rekao da je ok, da pratim pa ako bude gore da dodem. Da nije google-a tko zna sto bi s njom bilo. Otisli kod drugog vererinara koji je odmah postavio dijagnozu. Sad je 4 dana od operacije i dobro se oporavlja.
Vesper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.