Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2009., 14:33   #61
Mene u vrtu čekaju dvije lijehe špinace za branje a lišće da ni ne spominjem (srećom nema ga po vrtu, nego na travnjaku).

Kaki mi je ove godine božanstven. Drvo je još mlado i ovo je tek treća godina da ima plodove. Većinu ih je odbacila preko ljeta, tako da je ostalo samo ono što grane mogu podnesti, nabrojah cca. 30-ak komada, što je uspjeh s obzirom na prvu godinu kada ih je bilo samo 3

@NitkoPoseban - ča se smrzavanja tiče, moj otac je prava meteorološka stanica - sako jutro kad se stanen znan ka je temperatura, kakovo će vreme i ovu šetimanu je već par dan bilo leda, tako da je boje pobrat stvari na sigurno ili pokrit va lehe z onun termo krpun.

@Fermina - ne sekiraj se ako nešto ne razumiješ. Ponekad se ni mi čakavci ne razumijemo, razlika od sela do sela je velika, a da ne govorim o razlikama između udaljenijih mjesta. Kad sam znala doći kod muža u njegovo selo, pol riječi nisam razumjela jer mi koristimo nešto totalno drugačije - npr. posuđe je kod nas pošada, a kod njih okruti.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:50   #62
Ja san neki miks. Pul mane su i okruti i pošada.

Ovaj čas je zasvetilo sunce. Tečen pobirat.
I pul mane su pera na trave ali mi i vrt spodabja na ledinu aš san glupa ja okolo pumidori i još neke verduri stavila pokošeno seno z ledini. Da drži vlagu. Ko prvo su to otkrile mački za posrat se i tići za skupljat ispod bubi i se mi rastresle po vrte a očito i da je to bilo pokošeno va krivo vreme (bilo je nutre semena) pa san lepo dobila to da se je od tuda plevel raširil po celen vrte.

Tečen van.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:10   #63
ajoj meni jjoj...



Brisani preveliki smajlici.
waterlily, molim te prestani s tim smajlicima.

Zadnje uređivanje fonemf : 08.11.2009. at 11:31.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 16:43   #64
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Pozdrav ranojutarnji.
Ja bi u vrt.
Odnosno, morala bi u vrt.
Opalo pola tone lišća.
Al je mokro

Vidi ti ovo!

A ja mislila da se samo Devide bavio haikuom u Hrvata.

(Onaj Haiku, haiku, ..... ti maiku se ne računa )


Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post

@Fermina - ne sekiraj se ako nešto ne razumiješ. Ponekad se ni mi čakavci ne razumijemo...
Uh! Sad mi je lakše...

Posebno me veseli ono biš... biš mi rekla... (istina, jedino nju i razumijem )





Kao poznati i priznati meteoropat revnosno reagiram na svaku vremensku (ne)priliku

Tako bih vjerojatno i danas trulila cijeli dan da nisam zadnjim snagama doplazila do 'našeg' Vrta i podigla si raspoloženje svim onim bojama i mirisima
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.11.2009. at 16:51.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 17:16   #65


__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 17:34   #66
@NitkoPoseban, ovo je fantastično! Fantastično!!!

Koji koloristički overdose!


Samo, je l' možeš postaviti veće slikice? Ova prva se užasno dugo otvara, a prava je šteta ne vidjeti je veću, jer ovako sitna ne pokazuje ni desetinu od svoje ljepote. Ako ne znaš ti, možda da pokušam ja (ne'š' ti znalca )


EDIT: Jesi li ti to možda slikala?
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.11.2009. at 18:36.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 17:42   #67
Jest, slikala sam dok sam danas brala kaki.
Evo da ne ponavljam sa mog matičnog topika:
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Eto branje gotovo taman prije kiše.

Kivija baš i nema previše ove godine:

dok sam sa kakima sasvim zadovoljna:
Meni je lišće kakija najljepše lišće koje postoji i nisam baš zadovoljna s ove dvije slike gore jer je zbog lošeg vremena aparat nekako "pocrvenio" boje a one su u stvari "narančastije" i još ljepše i življe nego što se ovdje vidi.

Ako možeš povećaj ih ti i objasni mi postupak . Ja kad ih povećam onda ispadnu veće od ekrana .

Ovo mi je jedino što se s njima po boji može mjeriti (samo što je jednoličnije):
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Evo na predahu od vrtnih radova slikala drvce ispred garaže:

[IMG][/IMG]
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:15   #68
Uh, ovo je potrajalo... ali se isplatilo






Morala sam ići na TinyPic (na kojem i inače radim sa slikicama), jer na Imageshackeu (na kojem su tvoje slikice) nisam našla opciju odabira veličine.

Budem dala objašnjenje u nekom sljedećem postu.



I kažeš, u tvom vrtu ova ljepota! Inače, jako volim kaki! Baš ima prekrasan ovalni list. I vidi samo u koliko jesenjih nijansi i boja!
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.11.2009. at 18:37.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:29   #69
TinyPic - mala škola postavljanja slikica ;)

Meni se do sada Tinypic.com pokazao kao najpouzdaniji kod postavljanja slikica (slikice ne bježe i nije previše kompliciran). Evo procedure:




1. Uguglaj Tinypic.com

2. U retku gdje piše File: s desne strane pritisni gumb Browse... i otvorit će ti se sadržaj kompa.

3. Gore lijevo, u retku gdje piše Look in: pronađi i izaberi svoju slikicu, klikni na nju i njezina adresa će ti se pojaviti pri dnu okvira u retku File name.

4. Pritisni gumb Open s desne trane File name. Sada se okvir zatvara i vraća te na početnu stranicu.

5. Otiđi na Resize (gdje u nastavku piše Default). Pritisni strelicu i izaberi veličinu slike.
Maksimalno dozvoljena veličina slike na forumu je 640x480. Ja koristim veličinu 320x240 za one manje slikice, dvije u redu.

6. Sada pritisni Upload now! i... čekaj. Treba mu nešto vremena da aplouda slikicu.

7. Kada se pojavi slika, otiđi ispod nje i u drugom redu, iznad kojeg piše IMG Code for Forums & Message Bords, lijevim klikom zatamni tekst, a onda desnim klikom sejvaj 'sliku'.

8. Sada Paste sliku gdje želiš na forumu. Slika će odmah biti vidljiva na postu.



Nadam se da sam ovo jasno napisala. Ako nisam, može Jocker zovi
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:49   #70


Hvala

Evo da probam i ja.



Uspjelo je .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 07:19   #71
NP-krasne su ti sljičke...imaš još???
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 08:36   #72
Proljetnog poljskog cvijeća?
Imam.
Cicibanka mi često ubere.
Iako bi to bio za podforum Livada a ne Vrt .

Evo:
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:02   #73
@ Nitka , baš su ti zgodne slikice! Evo +5 za dobro naučenu lekciju.


Nego, vidim da ćemo trebati još jedan topic - s rezanim cvijećem

Nema smisla da za to nemamo mjesto, pa da nam je rezano cvijeće onda neuredno razbacano po pdf-u.



Odoh smišljat' naslov ... ... ... još ništa ... ... (nastavak sljedi...)
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:10   #74
I topik za cvijeće povrća i još jedan za cvijeće voća .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:11   #75
evo imena-cvijeće cvijeću
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:19   #76
Prva slika nije samo slika cvijeća već je to prikrivena slika za rajcanje "povrćoseksualaca" (usvojeni termin na topiku Večera za 5, kao i "frutoseksualci").
Vidi se krasan primjerak multinamjenske tikvice.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:22   #77
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Prva slika nije samo slika cvijeća već je to prikrivena slika za rajcanje "povrćoseksualaca" (usvojeni termin na topiku Večera za 5, kao i "frutoseksualci").
Vidi se krasan primjerak multinamjenske tikvice.
ali meni ipak još treba samo za salatu...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:41   #78
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Uh, ovo je potrajalo... ali se isplatilo
Ma daj, kod nje i lišće pada po posebnom programu :list broj 423 neka padne u kvadrant C4:
Taj očiti primjer fotošopa ili namjerno namještanog lišća od strane NP neću niti razmatrati kao djelo prirode

možda je moj kraj dosta pod utjecajem bure pa ovako strateški raspoređeno lišće nema šanse da vidim u svom dvorištu - kod mene sve na hrpice

Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Prva slika nije samo slika cvijeća već je to prikrivena slika za rajcanje "povrćoseksualaca" (usvojeni termin na topiku Večera za 5, kao i "frutoseksualci").
Vidi se krasan primjerak multinamjenske tikvice.
zar i to postoji

Kako sam ja ove godine imala pametnijeg posla od dokumentiranja plodova u vrtu (a i nije bilo ove teme), za drugu godinu najavljujem rat slikama
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:58   #79
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ma daj, kod nje i lišće pada po posebnom programu :list broj 423 neka padne u kvadrant C4:




Kak' si samo dobro uočila ovu neprirodnu pravilnost rasporeda padanja lišća na tlo!

Baš si mi otvorila oči. Znaš da počinjem sve više vjerovati da je ona sve to sama nafarbala

Ma, ne bu ona nas više farbala!


__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 12:30   #80
Lako će vas bez vrta preveslati ali mene ne može nasanjkati
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.