Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2005., 11:12   #1
Vojne narudžbe ključ rasta hrvatske industrije

Ovaj me naslov jucer pogodio s naslovnica sakom u oko. Sto nama to treba i zasto me to podsjeca na Njemacku prije 2. svjetskog rata??? Sta ce nama uopce vojska i zasto uvijek moramo biti neciji sluge? Treba li i nama iranska nafta, pa zato moramo nasilu i sto prije u NATO? Uzasno sam razocarana. Dolje vlada!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 12:11   #2
i zanima me, koje bi to oruzje hrvatska proizvodila, i za koga?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 12:18   #3
ono sto je meni poznato, od slavnih hrvatskih brendova, je prirucni hrvatski tenkic 'degen' ili kako se vec zove, strojnica ero (koju koriste najpoznatiji ruksi mafijasi) i djecja podmornica jarunko...jesam li nesto izostavila??
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 14:23   #4
Kaj ja znam, ali mi se čini da je čitav zapadni industrijski razvoj išao preko vojne proizvodnje.
I ovu tehnologiju kojom se online prepucavmo zahvljujemo također vojnim narudžbma! Ili sam ja u krivu?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 14:28   #5
Quote:
Simona kaže:
Kaj ja znam, ali mi se čini da je čitav zapadni industrijski razvoj išao preko vojne proizvodnje.
I ovu tehnologiju kojom se online prepucavmo zahvljujemo također vojnim narudžbma! Ili sam ja u krivu?
istina je, nekome je i proizvodnja i prodaja nagaznih mina biznis.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 14:42   #6
Quote:
Natch kaže:
istina je, nekome je i proizvodnja i prodaja nagaznih mina biznis.
Dok ima onih koji plaćaju, ima i kurvi!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 14:43   #7
Quote:
Simona kaže:
Dok ima onih koji plaćaju, ima i kurvi!
molim te s cime placaju ultrasiromasne blisko i dalekoistocne zemlje rashodovano oruzje i vojnu tehniku? kome u pustinji trebaju mine?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:37   #8
Cekaj, cekaj!
Pa Hrvatska jos nije do Zemuna, a tata domovine je izjavio da ce piti kavu u Zemunu.
Ako ne moze on, zasto to ne bi mogao njegov sin?
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 15:38   #9
Quote:
Velebit kaže:
Cekaj, cekaj!
Pa Hrvatska jos nije do Zemuna, a tata domovine je izjavio da ce piti kavu u Zemunu.
Ako ne moze on, zasto to ne bi mogao njegov sin?
odakle je ovaj zalutao? je li, sinko, jel ti dobro?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:00   #10
Koliko sam ja shvatio najveći dio toga otpalo bi na ratna brodogradilišta koja bi servisirala i pravila brodove za pottebe EU (a i ostalih država, ako plate). što i nije loša ideja.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:03   #11
Natch


Quote:
odakle je ovaj zalutao? je li, sinko, jel ti dobro?

Ovaj nije zalutao, samo ima dobro pamcenje....
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:07   #12
Quote:
Velebit kaže:
Natch





Ovaj nije zalutao, samo ima dobro pamcenje....
salila sam se ali ne kuzim kakve to ima veze s temom? objasni mi
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:08   #13
Quote:
Ken kaže:
Koliko sam ja shvatio najveći dio toga otpalo bi na ratna brodogradilišta koja bi servisirala i pravila brodove za pottebe EU (a i ostalih država, ako plate). što i nije loša ideja.
kakva RATNA brodogradilista? i za KOJE ratove???
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:18   #14
Quote:
Natch kaže:
ono sto je meni poznato, od slavnih hrvatskih brendova, je prirucni hrvatski tenkic 'degen' ili kako se vec zove, strojnica ero (koju koriste najpoznatiji ruksi mafijasi) i djecja podmornica jarunko...jesam li nesto izostavila??
Degman je pobiljšana verzija T-84 (glavni borbeni tenk Rusije) Saudijska Arabija je zainteresirana.. bila ako nas Francuzi i Ameri nisu sjebali.. Iraku smo prodali 300 kom. 1990
HS 2000 - prema stručnim časopisima jedan među prvih 10 pištolja na svijetu već 4 godinu se sjajno prodaje u USA, ameri kažu da je outglocked the glock
Snajpersko oružje 12,7mm i ručni top 20 mm (vani prilično cijenjen i kopiran9
Ero- pristojna kopija UZIja.. s obzirom da je Ruska mafija mahom exSpetznaz vjerovatno je i dobro oružje

Iskustvo u remontu brodova.. ratnih, infrastruktura
ratno iskustvo

vojnoj industriji
treba birati uložiti u vojni program i dovući visoku tehnologiju ili biti ono što su sada malezijici i sl.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:22   #15
Quote:
Simona kaže:
Kaj ja znam, ali mi se čini da je čitav zapadni industrijski razvoj išao preko vojne proizvodnje.
I ovu tehnologiju kojom se online prepucavmo zahvljujemo također vojnim narudžbma! Ili sam ja u krivu?
sva veća znastvena dostignuća zahaljujemo vojnoj industriji... da nije bilo Adolfa ne bi bilo mlaznih aviona, svemirskog programa, računala i sve što dolazi nakon njih.. žalosno ali istinito.. vojna industrija je pokretač
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:03   #16
Quote:
Natch kaže:
kakva RATNA brodogradilista? i za KOJE ratove???

Ratna brodogradilišta za ratne brodove, patrolne čamce, brodove obalne straže i slično. Pa Švedske nije bila u ratu 60 godina pa svejedno ima ratne brodove. Kao i sve zemlje svijeta.

HS2000 je odličan pištolj, a snajper ima jednu od najjačih razornih moći na svijetu. Problem je što se se mora koristiti na otvorenome jer zbog nečega (ne sjećam se čega) ne radi dobro u zatvorenim i uskim prostorima.. možda jednostavno ne stane jer na slici izgleda ogromno
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:05   #17
Ili Natch ti živiš u državi u kojoj nema sukoba, ratova, kriminala i ostalih nedaća. Ako da reci, odmah se doseljavam
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:50   #18
šljem glavu čuva

Ne treba zaboraviti šljemove. Neka firma ih proizvodi i izvozi silne količine. Mislim da su i plavim kacigama, tj UN-u prodali ful. Mislim da su od vučenog čelika i vrhunske kvalitete.
Vojna industrija je OK, ali "mala" industrija. Pištolji, eventualno puške da budu najveći domet.
Mislim da je Hrvatska premala da isfura do kraja proizvodnju tenka, koji je vrhunski uređaj prepun sofisticirane tehnike.
Potrebna su silna istraživanja, testiranja, konzorcij proizvođača i takav marketing i lobiranja da ga se na kraju krajeva proda-to je strašno.
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:57   #19
i kako cemo se onda reklamirati turistima: mala zemlja za veliki tenk? kako mozemo biti sigurni da nam nato nece uvalit proizvodnju mina recimo?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 21:05   #20
Onda ćemo proizvoditi mine. Ako nećemo mi, će netko drugi. I to je posao. Mine će se prestati proizvoditi dok bude tržišta za njih, znači ne treba se promijeniti proizvođač nego kupac.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.