Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 22:41   #1701
Da vidimo rezultate

Ja san ovdi novi, skoro se uclanio,procitao sam skoro sve stranice.Ja san dobar sto se tice psorijaze kakvih sve ima clanova i sa kakvim se problemima muce,koliko je njihovo tjelo zahvaceno.Ja se nemam sto bunit.Gospodin Izlijeceni vidim da nije bolesnik,vec posrednik u rasprodaji.Naravno nemam ja nista protiv toga njegovog dilanja.
Vidim da je nekoliko clanova koristilo taj njegov preparat pa bi bilo uputno nakon vise miseci da iznesu svoje trenutacno stanje na nacin sto bi u narednim danima prikazali svoje fotke pa da se uvirimo u kvalitet tog preparata.Sve dok to ne urade imam pravo sumnjati u virodostojnost i pisanja i kvalitete tog preparata.
Vidim da zamiras sto je clanstvo neaktivno,pa evo pokreni i ti clanove kojima si prodao preparat pa ako vidimo da je rezultat dobar forum bi odmah ozivija.
Mislim da nije problem poslati fotke,naravno radi zastite privatnosti bez prikaza lica.
Do pisanja.
Gaetano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 11:03   #1702
Dobar dan.

Na temu fotografisanja je bilo vec dosta rasprave. Ja ne zelim niti mogu da uticem na bilo cije odluke. Svako treba da postupa po svom ubedjenju i savesti.
Ja sam misljenja da je danas prosecnom 10-o godisnjaku dostupno da skine bilo koje slike sa interneta i da ih obradi tako da moze da predstavi situaciju kako njemu odgovara ( fotomontaza), a da mi nemamo nikakvu sansu da otkrijemo njegovu nameru.
Takodje sam misljenja ( vreme je pokazalo ) da i kada bi se to desilo ( objavljivanje slika ) veliki broj ljudi bi i dalje nastavilo da trazi "dlaku u jajetu " i nastavio da bude sumljicav.

Zakljucak: Do objavljivanja fotografija verovatno nece doci ( bar ne u masovnijem obliku ) tako da Vama ostaje mogucnost da odlucite na osnovu drugih parametara, ili da nadjete nacin da pozovete forumase da Vam ispune zelju i da se slikaju ne bi li ste se vi odlucili.


S verom u Boga

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 15:56   #1703
Dobar dan svima,

Prvo da kazem da je forum odlican i kao support forum i kao info.

Ja nemam psorijazu, ima je moja najbolja drugarica ali posto ona nema internet ja sam malo prosurfovala netom ocajnicki trazeci nesto cime bi joj koliko - toliko pomogla, i tako naisla na vas. Jako su mi pomogle informacije koje sam ovde uspela da nadjem, mada priznajem da nisam sve procitala.
Prvobitna mi je namera bila da nadjemo neki lek ili mast ili bilo sta sto je novina u lecenju psorijaze, ali sam se prilicno izgubila u mnostvu lekova sto klasicnih, sto alternativnih koji se pominju na ovom forumu i drugim sajtovima. Moja drugarica je na kraju odlucila da prvo promeni ishranu i vidi kakve ce to dati rezultate. Zato bih vas zamolila da mi kazete da li gresi.
Ukratko o istoriji bolesti:
prvi put joj se pojavila psorijaza kada je imala nekih 30-tak godina. Ne zna da je neko u njenoj porodici patio od te bolesti, ali ne moze da tvrdi da nije. Mozda bih trebala da napomenem da joj se psorijaza pojavila kada se ugojila. Ne znam da li to ima neke veze.
Posle izvesnog vremena joj je prosla sama od sebe. Ustvari, prvobitno nije ni bila u nekom tezem obliku, uglavnom samo u predelu laktova.
Posle cca 10 godina ( nisam bas sigurna u ovaj podatak) je rodila bebu i bila je prilicno teska trudnoca i porodjaj ( carski rez a posle porodjaja sepsa) i kaze da joj se posle toga postepeno psorijaza pocela da vraca. Nisam bas najbolje upucena u detalje jer tada nismo zivele u istom gradu.
Ali nikada joj nije bilo kao do sada. Mozda bih trebala da napomenem da joj je more pomagalo ali ove godine je kupila stan i nije imala mogucnosti da ode na more. Od letos je stanje pocelo da se pogorsava. Ja sam joj videla noge i ruke tek nedavno i sokirala sam se. Nisu zahvacene samo noge i ruke nego i glava i pomalo i telo. Nju je inace prilicno blam da je neko vidi, ne voli cak ni da prica o tome. Ja sada vrsim presiju na nju da nesto preduzme, ako ne moze da izleci bar da nekako spreci dalje sirenje i pokusavam da pricam sa njom o psorijazi kao da te je to obican ujed komarca ne bi li i ona sama to prihvatila kao normalno. A da, od skoro su pocele i crvene tacke da joj se pojavljuju na licu.
Dakle, od danas ce da promeni ishranu ( bar je tako obecala), izbacice " nelegalnu" hranu : kolace, grickalice, kiselu hranu, coca-colu, kafu ce ograniciti na jutarnju a ubacice: riblje ulje, ribu, sveze povrce, jabuke i vodu. Ja sam citajuci vase postove nekako dosla do zakljucka da se sve vrti oko D vitamina i nesto razmisljam ako bi organizam dobio neki D-vitaminski sok mozda bi to pomoglo.
Molila bih vas najlepse za savet da li je ovo ispravan postupak ili bi trebala odmah da pocne sa nekim lekovima dok se stanje ne pogorsa skroz. Mada je prilicno tesko odluciti se za lekove s obzirom da sam skapirala citajuci razlicita iskustva da neki lekovi jednoj osobi pomognu a drugoj pogorsaju stanje.
Unapred se zahvaljujem.
Lili_Bg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 17:33   #1704
Quote:
Gaetano kaže: Pogledaj post
Ja san ovdi novi, skoro se uclanio,procitao sam skoro sve stranice.Ja san dobar sto se tice psorijaze kakvih sve ima clanova i sa kakvim se problemima muce,koliko je njihovo tjelo zahvaceno.Ja se nemam sto bunit.Gospodin Izlijeceni vidim da nije bolesnik,vec posrednik u rasprodaji.Naravno nemam ja nista protiv toga njegovog dilanja.
Vidim da je nekoliko clanova koristilo taj njegov preparat pa bi bilo uputno nakon vise miseci da iznesu svoje trenutacno stanje na nacin sto bi u narednim danima prikazali svoje fotke pa da se uvirimo u kvalitet tog preparata.Sve dok to ne urade imam pravo sumnjati u virodostojnost i pisanja i kvalitete tog preparata.
Vidim da zamiras sto je clanstvo neaktivno,pa evo pokreni i ti clanove kojima si prodao preparat pa ako vidimo da je rezultat dobar forum bi odmah ozivija.
Mislim da nije problem poslati fotke,naravno radi zastite privatnosti bez prikaza lica.
Do pisanja.
S obzirom da sam za oko dan i po procitala vise od 30 stranica ovog foruma mozda imam malo bolji pregled od ostalih clanova koji su ovde dugo. Napominjem da je ovo moje licno misljenje, ali sam gotovo ubedjena da su svi ovi pacijenti gospodina Izlecenog ustvari njegovi aliasi. To sam zakljucila iz opsteg utiska a sto je jos vaznije po nekim sitnicama. Tako da bih ga odmah na pocetku zamolila da se ne smara kucajuci i da meni ne uvaljuje njegov cudotvorni lek.
I farmaceutske industrije zaradjuju na lekovima, ali to su ipak godine studija i testova pre nego sto se lek pusti u prodaju a i mora da prodje kroz sijaset komisija pre nego sto dobije dozvolu. Mislim na malo ozbiljnje lekove koji ne mogu da se kupe bez recepta. ( osim kod nas, ovde sve moze ako imas kintu a ni kinta nije garancija da ti nece uvaliti neki kineski sh*t). Jedine reference kojekakvih nepismenih travara i baba su: eno tamo neki covek, od striceve ujne surak, ( dakle ziva istina, gde bi rod najrodjeniji izmisljao) izlecio se preko noci a lekari ga skroz otpisali..
jedino gde se slazem sa Izlecenim je ovo oko fotki..to stvarno nije nikakva garancija.
Mozda gresim, ali cisto sumnjam, govori mi moje iskustvo od skoro 11 godina staza po raznim ircevima i forumima.
Lili_Bg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:24   #1705
Quote:
milivoj12 kaže: Pogledaj post
Zadnje što koristim, a što mi stvarno pomaže je krema za ruke "Cien bodicare", Hand & Nail cream Olive, koju sam našao u robnoj kući LIDL , cijena za 125 ml = 8 kn. Sadržava kombinaciju sastojaka od pčelinjeg voska, vitamina E i maslinovog ulja, Alantoin na kožu djeluje smirujuće, ne sadrži PEG dermatološki provjerena. Koristim je na svim dijelovima tijela na kojima imam psorijazu.
Poštovani!

Primite moje izvinjenje što Vam se do sada nijesam javio i odgovorio na postove koje ste posvetili meni i podržali moje stavove.Ali evo razloga,a nadam se da ćete mi ih uvažiti.
Kako kod mene nijesam mogao pronaći kreme koje Vi koristite,a sa namjerom da i ja promijenim terapiju problem mi je bio u nabavci istih.
Preko prijatelja i komšija koji idu često u Hrvatsku danas sam ih dobio i za neki dan počinjem sa Vašom terapijom.Kako će kod mene to djelovati i kakve ću rezultate imati o tome ću Vas redovno i na vrijeme izvijestiti putem PM-a ili preko foruma sve jedno.


Srdačan pozdrav za Vas!
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:32   #1706
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Dobro jutro.

Kada smo vec kod okta nije nam nikad izneo, zvanicne, krajnje rezultate svog ondasnjeg teskog i nerazjasnjenog stanja.
Probacu da ga kontaktiram na mobtel.

S verom u Boga
Rekoste da ćete pokušati kontaktirati Okta na mobitel,šta bi
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 13:24   #1707
Quote:
Lili_Bg kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam za oko dan i po procitala vise od 30 stranica ovog foruma mozda imam malo bolji pregled od ostalih clanova koji su ovde dugo. Napominjem da je ovo moje licno misljenje, ali sam gotovo ubedjena da su svi ovi pacijenti gospodina Izlecenog ustvari njegovi aliasi. To sam zakljucila iz opsteg utiska a sto je jos vaznije po nekim sitnicama. Tako da bih ga odmah na pocetku zamolila da se ne smara kucajuci i da meni ne uvaljuje njegov cudotvorni lek.
I farmaceutske industrije zaradjuju na lekovima, ali to su ipak godine studija i testova pre nego sto se lek pusti u prodaju a i mora da prodje kroz sijaset komisija pre nego sto dobije dozvolu. Mislim na malo ozbiljnje lekove koji ne mogu da se kupe bez recepta. ( osim kod nas, ovde sve moze ako imas kintu a ni kinta nije garancija da ti nece uvaliti neki kineski sh*t). Jedine reference kojekakvih nepismenih travara i baba su: eno tamo neki covek, od striceve ujne surak, ( dakle ziva istina, gde bi rod najrodjeniji izmisljao) izlecio se preko noci a lekari ga skroz otpisali..
jedino gde se slazem sa Izlecenim je ovo oko fotki..to stvarno nije nikakva garancija.
Mozda gresim, ali cisto sumnjam, govori mi moje iskustvo od skoro 11 godina staza po raznim ircevima i forumima.

Jako mi je drago zbog Vas sto imate 11 godina staza po raznim ircevima i forumima. To je jedno sjajno i nenadoknadivo zivotno iskustvo koje Vam verovatno mnogo pomaze u zivotu. Lepo je sto pokusavate da pomognete drugarici u njenoj patnji.

Lepo je i to sto ste mi unapred ustedeli trud oko mog smaranja. Hvala puno.

Ako bi mogli jos malo da nam pojasnite situaciju i odnose na forumu posto kako kazete imate bolji pregled od nas koji smo ovde duze. Lepo bi bilo da Vase iskustvo podelite sa nama pa da i mi steknemo "moc" da prepoznajemo "alijase". Mozda ste upravo i Vi neciji alijas, mozda moj, ili ih ima jos na ovom forumu. I to bi bilo lepo i korisno od Vas.

Mislim da ste malo ( ali samo malo ) preterali kada ste u vasem DRUGOM postu na ovom forumu nekoga optuzili da nesto nekome "UVALJUJE". Ali to nije toliko strasno.

Malo ste uvredili ljude na ovom forumu ( koji su travari , jer se bave spravljanjem preparata od trava i koriscenjem istih ) kada ste rekli da su kojekakvi i da su nepismeni, a oni su stari i uvazeni clanovi ovog foruma.

Lepo je takodje sto poklanjate puno poverenje farmaceutskim proverenim i skupo atestiranim proizvodima. Reci hvale im mozete direktno preneti putem njihovih direktnih sajtova ( u tome imate veliko iskustvo kako sami kazete )

Bojim se samo jedne stvari, ( ovo je takodje samo moje licno misljenje, ali i ja sam gotovo ubedjen, jer i ja imam nekog zivotnog iskustva u odnosu sa ljudima, a narocito sa bolesnim ljudima ) da Vi sa ovakvim svojim iskusnim stavom necete mnogo pomoci vasoj drugarici.

Zato predlazem da joj lepo odstampate svih skromnih 69 stranica ovog foruma i date joj licno na uvid da ona na osnovu svog iskustva i senzibiliteta donese zakljucke



Veliki pozdrav za Sve.

Sa verom u Gospoda

Zadnje uređivanje IZLECENI : 28.11.2007. at 15:16.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:54   #1708
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Rekoste da ćete pokušati kontaktirati Okta na mobitel,šta bi
Okto je dobro kao i njegova porodica. Puno putuje i stalno je u obavezama. Psorijaza mu skoro miruje sem malo na laktovima.


Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:00   #1709
udubljenja na noktima

Pozdrav svima


Vec vise godina ( verujem da ima izmedju 5-8 godina ) imam tackice na noktima, kao da sam ih iglicama bockala, pa me zanima da li to ima nekakve veze sa psorijazom.
Drugih promena na noktima nemam, niti na kozi oko noktiju ili sakama.

Sa druge strane, godinama muku mucim sa seboreicnim dermatitisom koji je zahvatio lice ( nos, oko nosa, manji deo na bradi, obrve ) i usi, ali ovaj problem drzim pod kontrolom sa samponom ( jako mi je pomogao Selsun i Vishy za masnu seboreju ) i svakodnevnim stavljanje maske od lanenog semena na lice.

E sad, jako me zabrinjavaju nokti, iako je situacija godinama ista, sem sto su se mozda tackice prosirile, tj. zahvatile vecu povrsinu nokta.


Svaki savet je dobrodosao
Hvala unapred na odgovoru
EkatarinaVelika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:19   #1710
Quote:
Lili_Bg kaže: Pogledaj post
S Napominjem da je ovo moje licno misljenje, ali sam gotovo ubedjena da su svi ovi pacijenti gospodina Izlecenog ustvari njegovi aliasi.
koliko moderator može provjerit, ne
no moderator ne može provjeriti (Bogu fala, još bi mi samo to falilo) jel taj njegov melem čemu
to ide na njegovu dušu

i sad više ne bumo o melemu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:54   #1711
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
koliko moderator može provjerit, ne
no moderator ne može provjeriti (Bogu fala, još bi mi samo to falilo) jel taj njegov melem čemu
to ide na njegovu dušu

i sad više ne bumo o melemu
Uz svo duznjo postovanje za vas Polly, ne znam kako moderator moze da proveri osim preko ip adrese a to ne znaci nista..npr proxy itd..

No... ja sam ovde dosla da bih se inforimisala o psorijazi. cula neki savet i korisno iskustvo a ne da bih se prepucavala sa nekim. Onaj komentar sam ostavila jer pobesnim kada vidim da neko na tudjoj muci stice korist, a svesna sam toga da kada nas bedak pritisne ne mozemo objektivno da razmisljamo nego se hvatamo za slamku, ma, i za cackalicu..U svakom slucaju ne bih doticnog gospodina vise komentarisala niti odgovarala na njegove postove.

S verom u sve dobronamerne i postene ljude
Lili_Bg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:59   #1712
Quote:
Lili_Bg kaže: Pogledaj post
Onaj komentar sam ostavila jer pobesnim kada vidim da neko na tudjoj muci stice korist,
to razumijem i slažem se sa takvim stavom

no u ovih 1700 i ponešto postova ima i raznih savjeta, ljekova, terapija,....
mislim da vrijedi pročitati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:25   #1713
E bas nam je drago sto ste se Vas dve super ispricale i slozile oko svega.

Mislim da clanovi foruma nesto drugo ocekuju od moderatora kada se prijavi zlocudan post u kome se neko, pa i cela grupa clanova foruma vredja.
Umesto toga dobijamo reci razumevanja za nervozu forumasa koji vredja.

Opet iznosim licno misljenje da ovaj forum nije vlasnistvo "poly" vec da je ona tu samo moderator koja treba da odrzava forum na zadatom nivou.

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:19   #1714
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Opet iznosim licno misljenje da ovaj forum nije vlasnistvo "poly" vec da je ona tu samo moderator koja treba da odrzava forum na zadatom nivou.

Pozdrav
ma daj
kaj fakat nije moj


pa znamo svi jako dobro čiji je
ne moraš nam sad tu "istine" otkrivati

a da sam grešna, tu si u pravu
trebala sam sve "melem" postove izbrisati
no ostavila sam ih iz već nekoliko puta izrečenih razloga, pa nek svatko bira

i tebi

a sad ajmo dalje u revijalnom tonu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:35   #1715
Quote:
polly kaže: Pogledaj post

no u ovih 1700 i ponešto postova ima i raznih savjeta, ljekova, terapija,....
mislim da vrijedi pročitati
Naravno, zato sam se i uclanila na ovaj forum.

Mada kada sam za jedan dan i pola noci iscitala, recimo, polovinu od 1700 postova i nazvala sledece jutro drugaricu mogla sam da joj kazem samo dve stvari - jednu losu i jednu dobru. Posto je htela da cuje prvo losu, rekla sam da joj leka nema, a dobra je da nece umreti.
Ja sam uzela papir i zapisivala ime leka na koje naidjem a da ga ljudi hvale, sva happy, i posle par postova, naidjem da se nekom drugom od istog preparata stanje pogorsalo...i ja precrtam.

Ujutru sam imala poduzi spisak, sav isprecrtan. Ostao je neprecrtan Dovonex, a njega nema gde da kupi u Bg.

Zato smo dosle do zakljucka da pokusa prvo sa promenom ishrane..mada ona maze i Synoderm po nekadasnjoj preporuci lekara, ali nema bas neke vajde od njega.

Sto se stresa tice tu nema pomoci, takve su joj porodicne okolnosti ( stara maltene nepokretna majka i malo hiperaktivno dete, ako kapirate )

Za ribice nema para..ajde da i skupi 1K eura ako bi to bilo trajno resenje, ali stvarno ne moze sebi da priusti toliku sumu na svakih par godina. Retko ko to i moze u ovoj zemlji.

I tako, neka se kljuka ribljim uljem, neka jede ribu i nemasno meso, voce i povrce osim citrusnog i izbaci kolace, beli hleb, grickalice i coca-colu, kafa samo ujutru, alkohol i ovako ne pije, pa cemo da vidimo...
Lili_Bg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:40   #1716
Quote:
Lili_Bg kaže: Pogledaj post
Ja sam uzela papir i zapisivala ime leka na koje naidjem a da ga ljudi hvale, sva happy, i posle par postova, naidjem da se nekom drugom od istog preparata stanje pogorsalo...i ja precrtam. Ujutru sam imala poduzi spisak, sav isprecrtan. ...
a tak ti je i sa nekim drugim bolestima, kod nekih stvari jednostavno nema univerzalnog lijeka
treba ponekad masu stvari isprobati


Quote:
Lili_Bg kaže:
Ostao je neprecrtan Dovonex, a njega nema gde da kupi u Bg.
...
koliko pamtim on ima i neko drugo ime
zar ga ne možete naručiti od nekud, preko nekoga?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:54   #1717
i Vama i bas sam

Poli bas si pravi
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:59   #1718
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
eto, napraviš čovjeku marketinšku uslugu
a on tebi vrati sa :odjebi:
lijepo, lijepo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:14   #1719
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
eto, napraviš čovjeku marketinšku uslugu
a on tebi vrati sa :odjebi:
lijepo, lijepo
Pardon ili nerazumem ili sam opako pogresio. Mali zeleni coveculjak koji mase u znak pozdrava ( posto tvog malog zutog sa nogama koji mase nisam mogao da pronadjem ).
Ne citam kako se zovu smajliji vec ih samo gledam
Unapred se izvinjavam ako sam pogresio i time nekoga uvredio
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:18   #1720
ovaj se zove " dvetacke W " . Stvarno ne razumem

Moze i ovako hteo sam da kazem: pozdrav za sve i bas sam srecan. Poli bas si pravi andjeo.


Obican pozdrav za sve
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.