Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2011., 13:05   #961
Quote:
Anonymo kaže: Pogledaj post
Tvoj stil odgovaranja na post koji si upravo napisao bio bi:

"Znači ipak su čista astronomija! Pa opredijeli se, ili je znanost ili nije, ne može u istom trenutku biti i jedno i drugo. Ili vjeruješ ili ne vjeruješ?"
Znanost je. Zato sudjelujem. Odbijam vjerovati da ljudi koji pišu na ovom topicu znaju inače o astronomiji više od mene...

S druge strane, čitam hipoteze o nebeskim tijelima, pa me čisto astronomski zanima kako ste to izračunali..simulirali...došli do toga...
wand_1 is offline  
Old 14.08.2011., 13:09   #962
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Bojim se da nisi shvatio bit. Nekad sam šokiran kako ljudi ne mogu shvatiti toliko jednostavne stvari.
Nemaš razloga biti šokiran. Vrati se na prošli post i vidjet ćeš kako sam samo citirao tvoje izjave u kontekstu zaključaka koji jednostavno ne stoje.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne potvrđujem niti opovrgavam. Samo prepričavam kontekst i Hawkingov filozofski stav. Postoje i potpuno suprotni filozofski stavovi.
U Hawkingovoj rečenici se ne radi samo o filozofskom stavu. Ja nisam astronom, niti fizičar, ali je više nego jasno kako Hawking govori o tome da je postojećim teorijama nemoguće sa sigurnošću ustvrditi ponašanje svemirskih tijela, odnosno planeta, kada su u proračune uključena više od dva tijela. I Astrobobo je to potvrdio u jednom od prošlih postova.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Međutim, u znanosti je filozofija manje-više nebitna.

Uglavnom, to što Hawking misli da su teorije samo aproksimacija nikako ne znači da su te teorije potpuno beskorisne i glupe kao npr. pseudoteorija o Nibiruu.
Uopšte ne govorim da su postojeće teorije o kretanjima nebeskih tijela nebitne. Čak šta više, držim da su jako bitne jer su jedine sa kojima operira moderna nauka. Ali one ne smiju biti kamen spoticanja kod daljnjeg istraživanja ovozemaljskih i ekstrateritorijalnih zakonitosti. Kako nisam fizičar, astronom ili matematičar, možda se pomalo smatram analitičarom, ne mogu ništa reći o Nibiruu, niti sam igdje pokazao da smatram kako ta planeta uistinu postoji. Kad saberem sve, a to je moj lični stav, mislim da nema još uvijek dovoljno dokaza da planeta te vrste postoji. Imaš druge forumaše s kojima se možeš prepucavati na tu temu.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Teorije ćeš prepoznati po njihovim rezultatima. Bila aproksimacija ili ne, moderni svijet koji vidiš oko sebe je rezultat znanstvene metode. Ekperimentalna potvrda, primjena, korist. Npr. Hawking i Penrose imaju potpuno različite filozofske stavove, a rade iste stvari, iste teorije, čak i zajedno.
Uglavnom, vraćam se na ono što sam već rekao i što više ne kanim ponavljati jer je to sasvim jasno: teorije po kojima moderna znanost objašnjava kretanja i međusobni gravitacioni uticaj nebeskih tijela ne mora stopostotno vrijediti kad je u pitanju proračun koji se odnosi na više od dva tijela. Tačno je da je moderni svijet kojeg vidim i u kojem živim rezultat znanstvene metode i to je divno, ali šta je sa ostatkom svijeta i dimenzija koje ne percipiramo. Da li i tamo vladaju isti zakoni u koje vjerujemo?

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Konačni sud o nekoj teoriji donosi njena potvrda i primjena.

Prvi korak je postaviti PRECIZNA predviđanja. Znači, Nibiru dolazi točno taj i taj datum, napravit će točno takvu i takvu štetu, stoga mi trebamo poduzeti to i to.
Nibiru nije udica na koju se hvatam. To sam već rekao. Mada ne isključujem mogućnost da ćemo se nekad (možda 2060-e god. - kako je opisao Sitchin, suočiti sa nekom opasnošću te vrste). Ponavljam - samo ne isključujem mogućnost. Čovjek je postavio teoriju i hipotezu. U svojim knjigama je bio prilično jasan i koncizan. Ali vrijeme će pokazati da li je zaista bio u pravu kada piše o Planetu X.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ako tako ne bude, hipoteza je pogrešna.
I to je moguće.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Uviđaš li da je filozofija ovdje nebitna? Bitno je samo precizno predviđanje te potvrda ili opovrgavanje.
Bojim se da nisi shvatio bit.

Za mene filozofija nikad nije nebitna. Filozofija je izvidnica nauke. Svi naučni velikani su nekad morali biti predati određenoj filozofiji da bi se uz pomoć nje mogli uhvatiti u koštac sa naučnim eksperimentima, metodama i dokazima kojima bi dokazivali nove i pobijali stare teorije. Zato ne mogu uvidjeti da je filozofija bilio kada i bilo gdje bila nebitna. Tamo gdje završava doseg čula počinje polje filozofije. I upravo to čovjeka uzdiže iznad animalnog svijeta.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Naravno, u Newtonov zakon gravitacije, dakle nekakvu prvu aproksimaciju zakona gravitacije smo sigurni recimo koliko i ti. Ni manje ni više.

Uzmeš kamen i baciš ga sebi iznad glave. Newton kaže da će ti past na glavu. Ti kažeš da možda neće. Dobro kad možda neće. Ti ga onda bacaj..pa ako neće odletjet će u nebo. Ili će te opalit po glavi.

Eto koliko si ti siguran u to da će bačeni kamen iz tvoje ruke pasti na Zemlju, toliko smo mi sigurni u Newtonov zakon gravitacije kojim se inače računaju i procjenjuju gravitacijski utjecaji nebeskih tijela, tzv. nebeska mehanika.
Wand 1. Ti se baš baviš provokacijama, a to potvrđuju i ostali forumaši koliko vidim, ali ja nikad ne padam na provokacije. Recimo da nastojim širiti ljubav i razumijevanje među ljudima. Ti ne znaš ništa više o Newtonim zakonima već bilo koji drugi čovjek sa ovog foruma, tu isključujem Astroboba, Kerefeka ili Nostrađurusa - ako se tako jedan od forumaša prozvao. Kad nešto o nečem ne znam onda se počinjem služiti analizama i tvrdnjama autoriteta na određenu temu. Pratim njen trag. I naišao sam na ni manje ni više već na Hawkinga. A on je rekao što je rekao i nema smisla da o tome više raspravljamo. Jabuka će mi se svakako vratiti sve dok su u igru uključeni samo Zemlja i njena gravitacija i jabuka. Ako ikad i zbog nečeg kosmički Redatelj ubaci i druge čimbenike u igru - onda bi bili na tragu drugih spoznaja i teorija. Naravno, ako smo spremni za to.

Želim ti miran i sretan život.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2011. at 02:02.
edoxy is offline  
Old 14.08.2011., 13:31   #963
O majketi..
Niš, malkice ćete se ohladit
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 16.08.2011., 02:07   #964
And now, something completely different!

Molio bih bez filozofiranja (što ste rekli, rekli ste), offtopica, ad hominema, ispraznih rečenica i debilizama
__________________
How do vaccines cause autism?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2011. at 13:01.
Bat Kol is offline  
Old 16.08.2011., 10:45   #965
Priča ide da smo bili i upoznali Elenin puno bliže nego teleskopom...
"In The US Navy Space Command And I Have Been To Elenin"
"...here's the transcript:

Captain S
User ID: 1488297
United States
7/30/2011 10:58 AM
Due to all the internet hype the Navy actually sent a recon mission to elenin. Let's just say it won't cause the excitement some think. But it may present a few surprises that no one expected.
I'll be here for about 20 minutes to answer questions and then I'm off. Just trying to be nice because I know there is a lot of buzz about it.

How long does it take to get there?
From the moment the crew steps in the craft, preps, clears port, about 60 minutes. Actual travel time, about 20.

Go into detail about a few of these surprises
No doom from elenin. its not a comet, or not totally just a comet.

What type of craft are you using (TR-B)?
no

Ok, what exactly is it
check into the properties of E-type asteroids. very similar. however if you connect the dots you 'll know that E types are codeword for something more interesting

What effect does this elenin have on our earth, and what risks does it pose for us?
it won't have any effects on earth. But it may be of interest to ham radio operators

X-37, NOTE, Tin Can?
sorry, can't go there

is elenin artificial? Is anything riding it so to speak?


Well if you aren't so cryptic, maybe someone would take you seriously. Explain further.
Remember I don't want to lose my clearance buddy. Look at my response to captain (question directly above). Anyway my twenty minutes are up. Gotta go. I'll check back in 45 minutes or so for one more session of questions. Have a nice weekend all. ".........Ima toga još

http://projectavalon.net/forum4/show...Been-To-Elenin

Zadnje uređivanje morski1 : 16.08.2011. at 10:50.
morski1 is offline  
Received Warning
Old 16.08.2011., 15:09   #966
Elenin je komet ko i svaki drugi, Halleyev je komet imao nesto slicno kao i ono sto pripisuju Eleninu, a to su otrovni spojevi, no to ima i masa drugih kometa. Zemlja je 1910 prosla kroz rep Halleyevog kometa i masa je neupucenih i neispravno informiranih pocinila samoubojstvo, a nakraju se nista nije dogodilo! Plinovi u repu kometa su tako male gustoce da ne mogu doci do povrsine Zemlje cija atmosfera odbija kometske plinove. A sto se tice smedjeg patuljka nije nemoguce da bi sunce moglo imati takvog pratioca, ali da on postoji, davno bi bio otkriven jer su otkriveni smedji patuljci oko drugih zvijezda, a ovaj nas bi bio jos blizi i laksi za otkriti. No nema dokaza ni za njega ni za nibiru. To tko hoce vjerovati jer ga to privlaci, to je njegov izbor, no zalosno je da se o tome ovdje i na raznim drugim forumima pise, a vec malo astronomski i opceznanstveno upuceniji laici vjeruju da je to hoax. Nego ljudi vole price i pricice o kstastrofama i to ih privlaci. Ja kao astronom amater u te price ne vjerujem.
bobby is offline  
Old 16.08.2011., 16:23   #967
pa nije baš da se nije dogodilo ništa, to je bila najava za ono što se zbilo četiri godine kasnije
Caligula Caesar is offline  
Old 16.08.2011., 17:19   #968
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
pa nije baš da se nije dogodilo ništa, to je bila najava za ono što se zbilo četiri godine kasnije
Što??
SHOGO is online now  
Old 16.08.2011., 17:22   #969
Da nije ta povezanost (1910.-1914.) ipak malo previše rastegnuta?
drot13 is offline  
Old 16.08.2011., 20:30   #970
nije kao najava, jer već 1911. je počeo Taliansko turski rat, pa 2 Balkanska rata i konačno tzv 1. svjetski rat, a treba uzeti u obzir da je u Europi tada vladao neprekinuti mir od 1970. godine, tako da su oni koji su govorili da komet najavljuje nevolje ipak bili u pravu, barem donekle
Caligula Caesar is offline  
Old 16.08.2011., 20:58   #971
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
nije kao najava, jer već 1911. je počeo Taliansko turski rat, pa 2 Balkanska rata i konačno tzv 1. svjetski rat, a treba uzeti u obzir da je u Europi tada vladao neprekinuti mir od 1970. godine, tako da su oni koji su govorili da komet najavljuje nevolje ipak bili u pravu, barem donekle
Da je izbio rat 50 godina kasnije, isto bi bili u pravu? Ili to uopće nema veze s kometom? Zar itko vjeruje da komet donosi probleme? Kako ih to donosi?
wand_1 is offline  
Old 17.08.2011., 08:03   #972
Kometi, kao ni bilo koja druga nebeska tijela, nemaju nikakvig utjecaja na ratove, ponašanja ljudi i druge događaje na Zemlji. To su utvrdili još antički grčki astronomi, no u "mračnom srednjem vijeku" praznovjerja su uzela maha i kometi postali zloglasnici. Sramota je da u eri astrinautike postoje ljudi koji smatraju da nebeska tijela utječu na ponašanje ljudi. To je izrazito nazadni mentalitet, u potpunoj suprotnosti sa raznim "osvještenjima" koja se najavljuju za famoznu 2012.
Astrobobo is offline  
Old 17.08.2011., 09:40   #973
taj navodni 'Captain S' sa gornjeg linka pise za Elenin da je 'E Class Asteroids'. Postoji li stvarno mogucnost da je to tocno i moze li netko malo vise napisati o toj klasi asteroida.
Wogy is offline  
Old 17.08.2011., 11:54   #974
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kometi, kao ni bilo koja druga nebeska tijela, nemaju nikakvig utjecaja na ratove, ponašanja ljudi i druge događaje na Zemlji. To su utvrdili još antički grčki astronomi, no u "mračnom srednjem vijeku" praznovjerja su uzela maha i kometi postali zloglasnici. Sramota je da u eri astrinautike postoje ljudi koji smatraju da nebeska tijela utječu na ponašanje ljudi. To je izrazito nazadni mentalitet, u potpunoj suprotnosti sa raznim "osvještenjima" koja se najavljuju za famoznu 2012.
Znaci Mjesec nema utjecaja na covjeka?
On je isto nebesko tijelo.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Old 17.08.2011., 13:50   #975
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kometi, kao ni bilo koja druga nebeska tijela, nemaju nikakvig utjecaja na ratove, ponašanja ljudi i druge događaje na Zemlji. To su utvrdili još antički grčki astronomi, no u "mračnom srednjem vijeku" praznovjerja su uzela maha i kometi postali zloglasnici. Sramota je da u eri astrinautike postoje ljudi koji smatraju da nebeska tijela utječu na ponašanje ljudi. To je izrazito nazadni mentalitet, u potpunoj suprotnosti sa raznim "osvještenjima" koja se najavljuju za famoznu 2012.
hehehe, e krivo misliš itekako nebeska tijela imaju utjecaj na svakog čovjeka, tako da je astrologija kao znanost potpuno ispravna za razliku od nekih tam kvazi znastvenika koji pretaču iz šupljeg u prazno. Sve je to povezano i svako tijelo u svemiru vrši utjecaj na drugo, tako i na same ljude i na ostala bića.
bronz is offline  
Old 17.08.2011., 14:30   #976
Quote:
bronz kaže: Pogledaj post
hehehe, e krivo misliš itekako nebeska tijela imaju utjecaj na svakog čovjeka, tako da je astrologija kao znanost potpuno ispravna za razliku od nekih tam kvazi znastvenika koji pretaču iz šupljeg u prazno. Sve je to povezano i svako tijelo u svemiru vrši utjecaj na drugo, tako i na same ljude i na ostala bića.
Onda ti nemaš nikakvih problema. Točno znaš što će ti se dogodit. Da ja mogu znati unaprijed što će se dogoditi, gledao bi samo brojeve na lotu. Ništa me drugo ne bi zanimalo.
wand_1 is offline  
Old 17.08.2011., 18:02   #977
2012 The TRUTH You're NOT being TOLD The clock runs out Sep 25th 2011
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 17.08.2011., 18:44   #978
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Znaci Mjesec nema utjecaja na covjeka?
On je isto nebesko tijelo.

Mjesec nema baš nikakvog utjecaja na čovjeka.
Astrobobo is offline  
Old 17.08.2011., 18:54   #979
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Mjesec nema baš nikakvog utjecaja na čovjeka.
Baš nikada ne mogu spavati kad je pun mjesec. Dok sam bio mal, stalno sam mjesečario i pričao sa svojima za vrijeme punog mjeseca.

Baš, nema utjecaj.

A ima i na zelmlju i to velik. Zadnja velika poplava u londonu bila je zbog kombinacije uragana i plime uzrokovane mjesecom. A čime drugim. Mislim da je tada malo i utjecao na ljude, barem u Londonu.
Mrax is offline  
Old 17.08.2011., 18:59   #980
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Mjesec nema baš nikakvog utjecaja na čovjeka.
Vidi stvarno, istraživanja kažu da nema. Ali istraživanja su uzimala u obzir statistike što se tiče zločina, tako da opet nije obuhvaćena kompletna problematika. (bar kod ovog kaj sam ja našo sad)

Moguće je da je to s mjesecom jedna genetska nota od predaka iz spilja koja je kod nekih još uvijek izražena? A mislim, i sam znam često osjetit pritisak na 'mozak' kad je mjesec, hm, blizu? (nevažno vidim li se). 80% vremena doduše ne osjetim ništa. Naravno treba uzeti u obzir da sam meteoropat teški i jako me pogađaju promjene tlaka i tak to.

Bilo bi zanimljivo da se napravi istraživanje di bi se ljude držalo u striktnim uvjetima, što fizičkim, što psihološkim; i kroz godinu dana promatrati promjene u krvnom tlaku, neurološkim funkcijama itd itd. Moglo bi se još puno stvari tako otkriti. No problem je sve držati u istom psihićkom stanju pošto su svi ljudi različiti što se toga tiče. A ne znam, nisam pre-kompetentan u toj tematici istraživanja takvih stvari.

I bi molim te mogao komentirat ovo nešto da je Elenin asteroid E klase?
Nemam pojma što to znači
Zanima me u smislu, asteroid može biti komet ili se to kompletno drugačije klasificira? (a link would be fine)
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.