Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2008., 18:27   #1
Žene su sebe same učinile nepotrebnima... osim za seks???

Ovo mi se cini kao interesantan topic

Razgovarao sam sa prijateljicom i ona mi je ispricala da od muskarca sa kojim je u vezi ocekuje da obavlja i "zenske poslove" iliti kucanske (da budu ravnopravni i u tom dijelu veze).
To bi znacilo da kuha cisti pegla ....i tako dalje.

Kako ja to i tako radim meni to nije problem (a i volim kuhati) pa nisam previse razmisljao, ali je ona rekla da takvih muskaraca nema (osim jednog, a to nisam ja).

I onda sam krenuo razmisljati (dok sam jeo burek ) i palo mi je na pamet sljedece..

Ako muskarci obavljalju "muske poslove" koji se tradicionalno smatraju muskim (popravljanje pipa, premjestanje ormara, farbanje.....karikiram) i od njih se ocekuje da obavljaju i dio "zenskih poslova" zasto bi onda muskarci bili u vezama ?

Cinjenica je da meni niti jedan moj frend nije rekao da mu fale poljupci , zagrljaji ili da im netko grije noge po noci....te stvari fale mojim frendicama

Moji muski prijatelji su rekli da im fali netko za seks i to je obicno bio jedini razlog za vezu (naravno karikiram, ali tu negdje).

Moje pitanje, dragim forumasima je:

Kada zene ocekuju da muskarci obavljaju i "zenske poslove" da li onda zene same sebe ucine bespotrebnima ?
(osim za seks a seks nije veza)
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:23   #2
Mene od svega što si napisao čudi da nijednom tvom frendu ne fali mazenje, poljubci, ljubav... jer upoznam dosta dečki koji su, makar jebu, usamljeni i htjeli bi voljeti, tko uostalom ne bi..
Quote:
Kada zene ocekuju da muskarci obavljaju i "zenske poslove" da li onda zene same sebe ucine bespotrebnima ?
Da, zene na taj način čine same sebe nepotrebnima, šovinističkim patrijarhalnim guzicama i maminim sinovima. Fala bogu.
Meni prije pada na pamet da je to tranzitno razdoblje u kojem se uloga muškarca i žene mijenja, stoga na stara mjesta nije došlo ništa novo, a to bi bilo nešto pravo i sve manji utjecaj dosadasnjih uloga

Čini mi se da su te uloge i dobre u tu ruku što odrzavaju neku napetost u odnosu, makar mozda u negativnom smislu, ako sad se gube uloge, ima manje napetosti.. što ne znaci da je ne bi trebala zamijeniti manje primitivna napetost..

Drugim rijecima, cini mi se da si htio napisati da sad kad muskarci ne ovise o zenama, ih dozivljavaju više zdravo za gotovo, ali nije se žena sjebala napustanjem starih uloga, nego je krenula u nešto novo i zdravije, samo ce trebat dosta da se stvari promijene. A nepotrebne nikad necemo biti jer svako ljudsko biće treba ljubav, kakva je to uostalom glupa teorija.
Matilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:56   #3
Jel smijem ja popljuvati temu i autora bez straha od kartona? Jel smijem? Ha? Ajde, pliz, moderatori!

Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da meni niti jedan moj frend nije rekao da mu fale poljupci , zagrljaji ili da im netko grije noge po noci....te stvari fale mojim frendicama
Da, muskarci su poznati po tome da priznaju takve stvari ekipi u bircu dok je poluvrijeme utakmice pa moraju nekako ubiti vrijeme
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:20   #4
Ne volim ovakve teme, jeftine provokacije na račun rata spolova...najlakše bi sada tu bilo srati kako su onda i muškarci nepotrebni ako žene nauče mijenjati žarulje...zašto ne priznate jednostavno da je odnos među spolovima, iako ponekad kompliciran i težak, jedan od najljepših odnosa koji imamo u životu.....i ništa mi ne pruža veći užitak nego stalno ga preispitivati i stalno se s njim zabavljati....od vrtića kada smo se prvi put čupali za kosu, preko puberteta kada su nas dečki vukli za naramenice grudnjaka....do prvih ozbiljnih veza u kojima smo više učili o sebi nego o onom drugome.....ništa mi u toj jednadžbi nije suvišno.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 20:34   #5
Ja se apsolutno slažem s Wizom!
Feministice su sve sjebale. Oduzeta su nam sve mogućnosti kojima su prije muškarci bili kontrolirani i iskorištavani.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:02   #6
Femisnistice na Vrbe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:35   #7
ja sam u onom maleckom postotku zena koja razmislja kao musko...valjda zato im se dopadnem,hehe.meni je muskarac opcenito(u vezi ili van veze)za sex i sve oko takvih igrica.ne patim da pegla,sprema,kuha,cisti ili sto drugo pedersko...je,ok je da je tip uredan i da ako zivi za sebe zna popeglat si,da ne zivi u kocu ,dakle da si zna pocistiti,pa cak i da si zna skuhat nesto..ili ako smo skupa da pomogne ako bas ustreba...ali da mu je to neka dnevna rutina,boze nedaj.sta se tice popravaka pipa,struje,saltera i sl..ok je,zato bog stvori musko da uradi ono sto zena nezna ili ne moze...ali prvenstveno sex i ljubav.ako nema toga,onda mi i ne treba-kuhati znam,cistiti isto,peglati,usisavati,a bogme znam i zarulje promjeniti,cavel zabiti i sl..a za ono strucnije uvjek postoji 'prijatelj", sused ili pak neki rodak koji se razme u to....ja sam valjda staromodna...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 21:49   #8
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Jel smijem ja popljuvati temu i autora bez straha od kartona? Jel smijem? Ha? Ajde, pliz, moderatori!
Ja te necu prijaviti i mozes me popljuvati i moju temu koliko god zelis, meni odgovara igrati bez rukavica.

Ali te upozoravam, I carry a pretty big stick.


Preporucujem da budes dama i tako se ponasas a ja cu biti savrsen gentleman



Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Da, muskarci su poznati po tome da priznaju takve stvari ekipi u bircu dok je poluvrijeme utakmice pa moraju nekako ubiti vrijeme
Tocno, a ja kao muskarac to znam. I zato znam da ono sto mi frendovi govore to je "ne zelimo veze, odgovara nam biti u vezi bez obaveza".

Meni se cini da je "veza bez obaveza" puno bolja muskarcima nego zenama, tj. mislim da zene cesce izadu povrijedene jer ukljuce emocije.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:18   #9
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Preporucujem da budes dama i tako se ponasas a ja cu biti savrsen gentleman
Epic fail. I da, puno govori o tebi sto si pretpostavio da netko tko se ne slaze s ovom gluposcu mora biti zena.

Gentleman? Recimo da sam jako skeptican oko toga...

Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Tocno, a ja kao muskarac to znam. I zato znam da ono sto mi frendovi govore to je "ne zelimo veze, odgovara nam biti u vezi bez obaveza".
Govore ti ono od cega ce ispasti vece macho muskarcine A ti i dalje vjeruj u pozersko preseravanje.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:29   #10
Quote:
Matilda_ kaže: Pogledaj post
Mene od svega što si napisao čudi da nijednom tvom frendu ne fali mazenje, poljubci, ljubav... jer upoznam dosta dečki koji su, makar jebu, usamljeni i htjeli bi voljeti, tko uostalom ne bi..
Rocks and gold, honey

Ispricati cu vam pricu o kamenju I zlatu.

To je izrazito poucna prica u onom trenutku kad se pojavi
pitanje “budimo samo prijatelji”. Ona govori puno o tome
na koji nacin muskarci I zene misle, I zasto imaju toliko
problema razumjeti jedni druge. Mozda vam pomogne dati odgovor na koji nacin muskarci razmisljaju.

Muskarci i zene cijene vrijedne stvari. Dijamanti
(kamenje) i zlato su oboje vrlo vrijedni. U vezama
Dijamanti = osobnost (organizacija romanticnih vecera,
Setnje na mjesecini, vecere uz svijece, osjecaj povezivanja).
Dok je zlato = seks.

Ali zene preferiraju dijamante vise nego zlato (obicno),
Dok muskarci preferiraju zlato vise od dijamanata (obicno).
Naravno, oboje je vazno, osobito u dugotrajnim vezama,
Ali kada bi zene mogle birati, zene bi prvo izabrale dijamante,
A muskarci bi izabrali zlato najprije.

Generalno govoreci, muskarac moze prihvatiti zlato bez
Dijamanta i zena moze prihvatiti dijamante bez imalo zlata.

Tako da u vezi, zena trazi dijamante a muskarac trazi zlato.

Ali ako date zeni zlato (seks) iskljucivo, ili muskarcu dijamante
(romanticne setnje i lijepe vecere)….
Niti jedno od njih dvoje nece biti sretno, i veza ce se prije ili kasnije
Raspasti. Ukratko, uvijek postoji neka vrsta razmjene u uspjesnoj vezi.

Tako da, ako muskarac ocekuje samo zlato (seks), ali
Ne zeli njoj dati dijamante (vezu i leptirice) ona ce prekinuti
Vrlo brzo. Zato sto ju on koristi samo za seks.

A ako zena ocekuje samo dijamante (setnje, paznju,
lijepe vecere, kino itd) bez da uzvrati sa zlatom (seks),
onda ce on (ako ima ikakvog pojma kako se ponasati sa
zenama, iako ima puno previse takvih muskaraca) on ce
ju ostaviti zato sto ga ona koristi samo zbog njegove osobnosti.

Mislim da je to dobro objasnjenje kako su stvari postavljene u vezama.


Quote:
Matilda_ kaže: Pogledaj post
Da, zene na taj način čine same sebe nepotrebnima, šovinističkim patrijarhalnim guzicama i maminim sinovima. Fala bogu.
Meni prije pada na pamet da je to tranzitno razdoblje u kojem se uloga muškarca i žene mijenja, stoga na stara mjesta nije došlo ništa novo, a to bi bilo nešto pravo i sve manji utjecaj dosadasnjih uloga
O.K. ajmo ovako, ja mislim da je dobro sto se uloga zene mjenja ali nisam siguran da li se mjenja na dobro...
Ili, ajmo ovako.
Koliki je omjer tvojih frendica koje su u vezama koje su zavrsile brakom, koliko je brakova raskinuto (mislim da je oko 50% statistika) i koliko si se puta nasla u situaciji da ti tip kaze, "mozemo se jebati, ali ne zelim u vezu".
Meni se cini da te stvari bas i nisu dobre.

Quote:
Matilda_ kaže: Pogledaj post
Čini mi se da su te uloge i dobre u tu ruku što odrzavaju neku napetost u odnosu, makar mozda u negativnom smislu, ako sad se gube uloge, ima manje napetosti.. što ne znaci da je ne bi trebala zamijeniti manje primitivna napetost..

Drugim rijecima, cini mi se da si htio napisati da sad kad muskarci ne ovise o zenama, ih dozivljavaju više zdravo za gotovo, ali nije se žena sjebala napustanjem starih uloga, nego je krenula u nešto novo i zdravije, samo ce trebat dosta da se stvari promijene. A nepotrebne nikad necemo biti jer svako ljudsko biće treba ljubav, kakva je to uostalom glupa teorija.
Zene trebaju dijamante a muskarci zlato. Sada je situacija da muskarac zahtjeva zlato a ne nudi dijamante
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:33   #11
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Epic fail. I da, puno govori o tebi sto si pretpostavio da netko tko se ne slaze s ovom gluposcu mora biti zena.
Nisi mi bio dovoljno vazan da provjerim spol
Moje isprike ako sam te povrijedio

Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Gentleman? Recimo da sam jako skeptican oko toga...
Posteno, niti mi ne trebas vjerovati na rijec, uzmi vremena pa procitaj malo mojih postova. Ima koji i dobar
Uglavnom, ja ne volim sukobe jer nedaju nista pozitivno. Ali nikad ne bjezim od njih.

Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Govore ti ono od cega ce ispasti vece macho muskarcine A ti i dalje vjeruj u pozersko preseravanje.
Iskreno, moji prijatelji ne trebaju ispadati vece macho muskarcine jer im to nije potrebno u zivotu. Mozda je tvoje drustvo takvo, ali moje nije.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:35   #12
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Ili, ajmo ovako.
Koliki je omjer tvojih frendica koje su u vezama koje su zavrsile brakom, koliko je brakova raskinuto (mislim da je oko 50% statistika) i koliko si se puta nasla u situaciji da ti tip kaze, "mozemo se jebati, ali ne zelim u vezu".
Meni se cini da te stvari bas i nisu dobre.
Ja imam 21 godinu, tako da ne poznam ni jednu frendicu koja se udala Ista stvar sa raskinutim brakovima.

Bolji su oni koji hoće samo sex, nego oni koji se zakelje i odmah bi te zenili, ovih prvih se sam riješiš i znaš na čemu si, a ovi drugi su varljivi.

Muškarci traze od vecina zena sex, ali istodobno, paralelno, traže i Nju. Tako da ti teorija ne drzi vodu, hoće oni "samo" sex, ali i dalje zele tu jednu posebnu. Dok mi zene u silu zelimo da je svaki slijedeći "taj".
Matilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:38   #13
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ne volim ovakve teme, jeftine provokacije na račun rata spolova...najlakše bi sada tu bilo srati kako su onda i muškarci nepotrebni ako žene nauče mijenjati žarulje...zašto ne priznate jednostavno da je odnos među spolovima, iako ponekad kompliciran i težak, jedan od najljepših odnosa koji imamo u životu.....i ništa mi ne pruža veći užitak nego stalno ga preispitivati i stalno se s njim zabavljati
Sto sam ja upravo napravio i ti me optuzis da "jeftine provokacije na račun rata spolova"
Sam sam uvrijeden i povrijeden

Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
....od vrtića kada smo se prvi put čupali za kosu, preko puberteta kada su nas dečki vukli za naramenice grudnjaka....do prvih ozbiljnih veza u kojima smo više učili o sebi nego o onom drugome.....ništa mi u toj jednadžbi nije suvišno.
Znas koja je razlika izmedu djevojcica i djecaka u vrticu ?

Djevojcice pricaju medu sobom konstantno, a djecaci uvijek nesto rade nikad ne pricaju.

Zato muskarci nikad ne razumiju zasto je vazno komunicirati u vezi nego zele problem "rijesiti" a ponekad je rijesenje razgovor

Zato sad razgovaramo
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:42   #14
Kaj wizard dakle, ajmo na tvom primjeru ti ne zelis ljubav? pa drugo je ne zeljeti, a drugo je ne nailaziti na ljubav i podnositi to lakše nego zene koje više forsiraju. I muskarci i zene venu za ljubavi ali drugačije se nose s tim i to je to.
Matilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:42   #15
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
Ja se apsolutno slažem s Wizom!
Feministice su sve sjebale. Oduzeta su nam sve mogućnosti kojima su prije muškarci bili kontrolirani i iskorištavani.
Bok medy, ocemo se svadati

Prava glasa zena, sufrazetkinje....

ima dobrih stvari, ima izvrsnih stvari ali zar nije poanta da se uloga muskaraca i zena stalno preispituje ?
Pa ja preispitujem

kaj hoces koke napaliti da se posvadaju
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:44   #16
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Moje isprike ako sam te povrijedio
Epic fail #2.

Ne, nisi ti mene uvrijedio nego si samo pokazao da generaliziras preko svake mjere. Ali nisam ni ocekivao da ces to shvatiti...
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:44   #17
Quote:
Matilda_ kaže: Pogledaj post
Kaj wizard dakle, ajmo na tvom primjeru ti ne zelis ljubav? pa drugo je ne zeljeti, a drugo je ne nailaziti na ljubav i podnositi to lakše nego zene koje više forsiraju. I muskarci i zene venu za ljubavi ali drugačije se nose s tim i to je to.
Na mom primjeru ? Mislim da ti ja nisam dobar primjer, ja ti spadam u staru gardu muskaraca.
Mene su tako odgojili, znas oni tipovi koji otvaraju vrata, tretiraju zene kao dame i drze kisobran kad pada kisa..... ja sam ti dinosaurus i svi me prijatelji zbog toga zajebavaju

Moras prihvatiti cinjenicu da muskarci u vecini veza traze zlato, ne dijamante
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:48   #18
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

Cinjenica je da meni niti jedan moj frend nije rekao da mu fale poljupci , zagrljaji ili da im netko grije noge po noci....te stvari fale mojim frendicama

Moji muski prijatelji su rekli da im fali netko za seks i to je obicno bio jedini razlog za vezu (naravno karikiram, ali tu negdje).
da, naravno, dušo. muškarčina će priznat drugoj muškarčini da mu nije jedino do sexa nego i do poljubaca, maženja i slično daj se zakopaj molim te, i to negdje daleko od ljudskog roda da te nitko nikada ne pronađe.
svi ste vi maze kad ste s curom koju volite na samo. kad ste s dečkima, nikome ne treba ništa osim sexa i cigare.


Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Kada zene ocekuju da muskarci obavljaju i "zenske poslove" da li onda zene same sebe ucine bespotrebnima ?
(osim za seks a seks nije veza)
so....cura mora...kuhat, prat, peglat, čistit, ić u dućan, opet kuhat, prat, čistit, brinut se za djecu jednog dana, zarađivat pare po mogućnosti, popravljat stvari i premještat teške stvari dok vi hrčete il pijete pivo, il ste ne daj bože na poslu... a vi ne možete preuzet dio "ženskih" obaveza na sebe je li....jer ne do bog da žena u vremenu od 6 ujutro do 12 navečer sjedne ili legne bože sačuvaj....popije kavu neee...ma marš...žalim curu koja tebe dobije majke mi
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:48   #19
Ako je zlato sex,a dijamanti emocije, šta su onda kućanski poslovi i kako se oni uklapaju u teoriju "kamenja i zlata"?
Meni se čini da su i muškarci i žene postali presebični.
Gospođa M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 22:49   #20
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Na mom primjeru ? Mislim da ti ja nisam dobar primjer, ja ti spadam u staru gardu muskaraca.
Mene su tako odgojili, znas oni tipovi koji otvaraju vrata, tretiraju zene kao dame i drze kisobran kad pada kisa..... ja sam ti dinosaurus i svi me prijatelji zbog toga zajebavaju

Moras prihvatiti cinjenicu da muskarci u vecini veza traze zlato, ne dijamante

Nisam te pitala kako se ophodiš sa damama, nego dali potiho patiš za ljubavi


Nemam koju cinjenicu prihvatit, dovoljan će mi bit samo jedan muškarac.
Matilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.