Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2013., 17:11   #1
Ljubomora - muž je preblizak s kolegicama na poslu

Naime,relativno smo mlad bracni par, godinu dana u braku bez djece. Suprug i ja radimo u istoj firmi, ali u razlicitim odjelima.
E sad, meni ljubomoru izaziva njegova pretjerana ljubaznost i sarmiranje kolegica. On kaze da umisljam, ali ja sam mu rekla da cu ga jednom snimiti kako se ponasa i da ce mu tada biti jasno zbog cega se ljutim. Naime on odjednom postaje sarmantan kada je u blizini neka od mladjih kolegica koja je fizicki privlacna. Sa babama ili muskim kolegama ima sasvim drugaciji odnos, mada on kaze da se ponasa prema svima isto.
Sve te ženturače lete njemu na povjerljiv razgovor, i to pogotovo vole nasamo pricati s njim. Znam ja da tu nema nicega, neke konkretne prevare ni slicno, ali to stalno koketiranje, dijeljenje komplimenata, briga za tudje glupe probleme i ostala sranja su mi stvarno pocela ici na zivce.
Te iste kolegice sa mnom se ili jedva pozdrave ili nikako ne pozdrave i ako sam pokusala s njima ostvariti neki prijateljski kontakt. Svoju ljubomoru ne pokazujem javno, i pravim se da me to ne dotice, mada iznutra kuham.

Na koji nacin da mu dokazem i pokazem da me to njegovo ponasanje nervira? Kako da ga natjeram da se zaista pocne ponasati jednako prema svima?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:39   #2
A sad, nekoga "natjerati" da se "ponaša onako kako ti želiš", nije mi baš neka fora...
Ti ako ideš krojit muža da ti bude po ćefu, za koji ćeš mjesec otvarat teme tipa:

"Šta da radim, muž mi je papak" ili "Hoću razvod što prije"
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:40   #3
pa ok mozda sam se pokresno izrazila.
pitanje bi bilo kako mu na pravi nacin objasniti gdje grijesi i zbog cega se ljutim, kad on to jednostavno ili ne vidi ili ne zeli da vidi?!
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:44   #4
Ja sam ti isto upoznala muža na poslu
Upravo me najviše privukla na njemu ta njegova otvorenost i srdačnost prema svima...i ono što me danas najviše privlači je i dalje ta otvorenost i srdačnost.
Ne gledam to kao nešto loše, ni najmanje. A kao "mogla bi".
Mogla bi isto tako to sve sebi tumačit kao ofiranje.Recimo.

Jednom mi je jedna kolegica rekla, da kakav je on, jedan dan ide s tobom doma, jedan dan sa Šteficom, jedan s Baricom.
Ja lijepo rekla babi da se meni baš on sviđa takav Nacionale

Men ti takva razmišljanja nisu ni na kraj pameti-znamo i ja i on šta imamo, i hu d fak kerz...jel.

Hoću reći da mislim da bi trebala prvo ti riješit to sama sa sobom, onda sa njim-eventualno. Jer ako si sigurna u sebe, njega i to što imate, nemaš svrhe ni razloga tražiti ga da se mijenja.

A ako zaista imaš razloga, e sad. To je drugi par postola...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:48   #5
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
Ja sam ti isto upoznala muža na poslu
Upravo me najviše privukla na njemu ta njegova otvorenost i srdačnost prema svima...i ono što me danas najviše privlači je i dalje ta otvorenost i srdačnost.
Ne gledam to kao nešto loše, ni najmanje. A kao "mogla bi".
Mogla bi isto tako to sve sebi tumačit kao ofiranje.Recimo.

Jednom mi je jedna kolegica rekla, da kakav je on, jedan dan ide s tobom doma, jedan dan sa Šteficom, jedan s Baricom.
Ja lijepo rekla babi da se meni baš on sviđa takav Nacionale

Hoću reći da mislim da bi trebala prvo ti riješit to sama sa sobom, onda sa njim-eventualno. Jer ako si sigurna u sebe, njega i to što imate, nemaš svrhe ni razloga tražiti ga da se mijenja.

A ako zaista imaš razloga, e sad. To je drugi par postola...
e

e ovako. kako bi ti reagovala da udjes u njegovu kancelariju a on tamo nasamo sjedi sa nekom super seksi kolegicom u minjaku i ona mu nesto povjerljivo prica. kad udjes na vrata nastane neugodna tisina, i nakon mlakog pozdrava klegica napusti kancelariju. ( na licu joj se odrazava emocija "koji kurac sad ti hoces, sta nas prekidas")
I nije u pitanju samo neka jedna konkretna osoba, nego je to masovno. Znaci sve osobe zenskog roda koje su iole privlacne, tj. nisu debele i stare, zavlace mu se po kancelarijama i ispijaju kafice upovjerljivim razgovorima.

Da li bi ti ovo smetalo?

Zadnje uređivanje hurmašica : 27.07.2013. at 17:53.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:50   #6
Stvarno nebi. Stvarno stvarno. Možda bi mi bilo veri fani kak mu je minjak sjeo za vrat, al to je sve
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:52   #7
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
Stvarno nebi. Stvarno stvarno. Možda bi mi bilo veri fani kak mu je minjak sjeo za vrat, al to je sve
ni kad bi se to desavalo bez izuzetka svaki dan? ne svaki dan, svaki jebeni put kad dodjem kod njega zateknem ga u takvoj situaciji.

ne znam jednostavno me ljuti sto se previse zblizava sa tim glupacama sa kojima nema apsolutno nista zajednicko. povjeravaju se medjusobno, prica im i neke stvari iz naseg braka koje ja ne bih bas da iznosi po firmi i sl.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:58   #8
Jeste li radili zajedno i prije braka, i ako jeste, sto se promijenilo?


(Nevezano za temu, meni opcenito smeta presetavanje zena po poslu u prekratkim suknjama, previsokim stiklama i s previse nakita i sminke.)
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:58   #9
Sto ljudi sto ćudi. Možda ja i mm imamo drugačije postavke u glavi, i drugačiji odnos. Drugačije se ćutimo, od vas dvoje.Mene takve stvari zaista ne smetaju..


Tu se trebaš i zapitati, kakva je vaša veza-brak ustvari, koliko se volite, koliko si vjerujete, jeste li zadovoljni itd.
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:58   #10
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post

(Nevezano za temu, meni opcenito smeta presetavanje zena po poslu u prekratkim suknjama, previsokim stiklama i s previse nakita i sminke.)
E da to je totalni treš
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 18:01   #11
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Jeste li radili zajedno i prije braka, i ako jeste, sto se promijenilo?


(Nevezano za temu, meni opcenito smeta presetavanje zena po poslu u prekratkim suknjama, previsokim stiklama i s previse nakita i sminke.)
ne, ranije smo radili na odvojenim poslovima, u zadnjih pola godine radimo skupa. mada se i ranije, za moj ukus, previse zblizavao sa mladim i zgodnim kolegicama sa posla, dok je ove druge (manje lijepe, debele ili stare), kao i muskarce znao jako dobro drzati na distanci.
Ne razumijem sta im to radi da se tako lijepe za njega.Ranije mi to nije smetalo, ali sad mi stvarno sve vise ide na zivce, sto ne mogu da dodjem do njega od tih silnih zenturaca. A on ne vidi u cemu je problem!?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 18:02   #12
odlicna je ideja nekih poslodavaca da ne mogu bracni parovi raditi u istoj firmi!

Mozda je tu rijesenje tvojega problema da jedno od vas dvoje napusti firmu,jer ovako kako ti gledas situaciju siguran sam da tvoji,a i njegovi poslovni uspijesi nisu bas najbolji.Postoji mogucnost da ce netko od vas dvoje kad tada puknuti,a time ce ne samo brak doci u pitanje.


Moj ipak predlog je da pustis njega da stvara svoju karijeru,a ti svoju i da u firmi se ponasate kao radne kolege s iskljucivanjem svih emotivno intimnihh odnosa,ako to uspijete i vas brak nece doci u pitanje,a time ni vasa egzistencija.

Zelim ti puno uspijeha ali prije svega da sredis sebe na sve nacine i u firmi njega tretiras kao radnog kolegu,nikako drugacije!

Intimu ostavi Doma.....
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 18:25   #13
Niko me ne razumije?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 18:30   #14
Pa ne sastoji se razumijevanje problema isključivo od povlađivanja i draškanja perom po guzi
Ako ću se praviti da te razumijem onako kako bi ti htjela, mogu ti onda ponuditi dvije opcije, kojih si i sama svjesna. A to je ili iskren razgovor ili ignoriranje.

Ja sam predložila da za početak malo zaviriš u sebe, da iskreno razmisliš kako si zadovoljna prvenstveno sobom, pa svojim brakom, odnosom, volite li se i tako.

Onda možemo dalje pričat. Ovako mi ništa ne znamo, osim da te smeta kod muža što ofira kao.A to radimo svjesno ili nesvjesno, ponekad, svi.

A problem je kod tebe, njušim na kilometar, malo dublji...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:16   #15
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
ne, ranije smo radili na odvojenim poslovima, u zadnjih pola godine radimo skupa. mada se i ranije, za moj ukus, previse zblizavao sa mladim i zgodnim kolegicama sa posla, dok je ove druge (manje lijepe, debele ili stare), kao i muskarce znao jako dobro drzati na distanci.
Ne razumijem sta im to radi da se tako lijepe za njega.Ranije mi to nije smetalo, ali sad mi stvarno sve vise ide na zivce, sto ne mogu da dodjem do njega od tih silnih zenturaca. A on ne vidi u cemu je problem!?
pa čuj ako je on srdačan i otvoren samo prema zgodnim i lijepim ženama, onda je problem.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:20   #16
Meni je malo čudno da od svih tih žena u minjacima ti ne možeš uspostaviti prijateljski odnos ni s jednom.... možda ipak ne prikrivaš svoju ljubomoru najbolje?

Temelj veze je povjerenje (bilo ono opravdano ili neopravdano). Ako nema povjerenja veza se ruši.

Mislila sam ti dati savjet da potražiš ti ili on drugi posao, ali mislim da bi tebi bilo još i gore jer onda ne bi znala što on radi-ovako ga imaš na oku.
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:27   #17
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
I nije u pitanju samo neka jedna konkretna osoba, nego je to masovno. Znaci sve osobe zenskog roda koje su iole privlacne, tj. nisu debele i stare, zavlace mu se po kancelarijama i ispijaju kafice upovjerljivim razgovorima.
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
ni kad bi se to desavalo bez izuzetka svaki dan? ne svaki dan, svaki jebeni put kad dodjem kod njega zateknem ga u takvoj situaciji.
Kakav je to posao kad mu svaki dan i stalno mogu dolaziti ljudi da piju kave i ćakulaju?

Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
povjeravaju se medjusobno, prica im i neke stvari iz naseg braka koje ja ne bih bas da iznosi po firmi i sl.
Ovo nije u redu, a to bi on trebao znati i bez da mu se kaže. Jesi mu rekla da ti smeta kad priča o vašim stvarima ljudima za koje ti ne želiš da to znaju?
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:27   #18
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Niko me ne razumije?
Muž ti voli šarmirati naokolo, voli se osjećati poželjno i ugodno mu je dok flerta.
Takav je bio vjerovatno oduvijek.
Nekako mi je teško povjerovati da si to tek sada uočila, prije će biti da si se nadala kako će se promijeniti.
Može ti nastaviti smetati ili ga možeš takvog prihvatiti.

Te u suknjicama i štiklicama nisu glupače zbog toga što tvoj muž gušta u ženskoj pažnji

A to što iznosi stvari iz vašeg braka, koje ti ne bi voljela da iznosi, e to ga pak čini papkom.
Tako da, čestitam, udala si se za papka.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:37   #19
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
povjeravaju se medjusobno, prica im i neke stvari iz naseg braka koje ja ne bih bas da iznosi po firmi i sl.
A kako ti to znaš, ako ti s njima nisi dobra? Dakle, nisu ti one rekle. On ti to govori?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:42   #20
da vidimo, osim ljubomore , tu je prisutna i paranoja, a i sasvim pristojna doza razmazenosti
on je isti kakav je cijelo vrijeme, ti si se za njega udala i sad bi ti da se on mijenja iz razloga jer tebi princezici to smeta
i jos hoces savjet kako njemu objasniti da grijesi

sorry, ali ti bi trebala sjesti pred ogledalo i jako ozbiljno popricati sama sa sobom i napokon odrasti i rijesiti se te teenagerske nesigurnosti i djecje posesivnosti
i jako sumnjam da tvoj muz njima prica intimu iz vaseg braka, to ti sad malo lagis da dobijes na simpatijama
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.